poniedziałek, 23 styczeń 2023 10:08

Rosyjscy propagandyści omawiali zabijanie Amerykanów. Chcą oszczędzić jednego

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rosyjscy propagandyści omawiali zabijanie Amerykanów. Chcą oszczędzić jednego

"Rosyjska telewizja państwowa omówiła najlepsze strategie, które należy zastosować przeciwko USA, w tym pomysł na zabicie dziesiątek Amerykanów. Wymienili tylko jednego Amerykanina, którego nie chcieli zabić: Tuckera Carlsona" - przekazała amerykańska dziennikarka Julia Davis, zamieszczając nagranie z programu "The Meeting Place", emitowanego w publicznej telewizji w Rosji.  

 

 

Amerykanie "podnoszą stawkę tak, żeby nam zaczęło być ciężko"

Margarita Simonjan, redaktor naczelna telewizji RT, prezenterka telewizyjna i propagandystka w programie wyjaśniała, że wszyscy w Rosji zastanawiają się "co będzie dalej, jakie będzie możliwe zakończenie konfliktów toczących się w Europie", czyli scenariusze na zakończenie wojny w Ukrainie, którą rozpoczęła Rosja. 


- Moim zdaniem oni się nie zatrzymają, nie mówię o Ukraińcach czy Zełenskim. Czy szkodzi ta wojna Ameryce? Nie szkodzi, ale oni podnoszą stawkę tak, żeby nam zaczęło być ciężko - mówiła. Jak zaznaczyła, sytuacja może zakończyć się jedynie "kryzysem kubańskim 2.0". Simonjan podkreśliła, że w tej dyskusji Ukraina w ogóle "nie jest istotna".  

 

ZOBACZ: Czechy. Andrej Babisz: Nie wysłałbym wojsk na pomoc Polsce


- To będzie va banque. To będzie jak dwa samoloty lecące na siebie i jeden będzie musiał zmienić kurs, wycofać się. To nie będziemy my - przewidywała propagandystka.

"To preludium do trzeciej wojny światowej"

Prowadzący Władimir Sołowjow zapytał gości, dlaczego Rosja nie wyznaczy "czerwonych linii" w kontekście dostaw broni do Ukrainy, a kraje, które zdecydują się na jej przekazanie staną się stroną konfliktu. Zaproszeni goście zgodzili się, że byłoby to dobre rozwiązanie.


- Nikt nie wątpi, że jest to preludium do trzeciej wojny światowej, którą Zachód przegra w taki sam sposób, jak przegrał drugą wojnę światową (…) Nasze zwycięstwo będzie tam, gdzie znajdą się rosyjscy żołnierze - mówił Andriej Kartapołow, przewodniczący komisji obrony Dumy. - Teraz tylko Biden siedzi spokojnie, bo jest za oceanem - dodawał. 

 

ZOBACZ: Rosja: 14-latek przyniósł na lekcję granat. Ewakuowano ponad 1000 osób

 

- Naszym wrogiem są USA - oceniał Jewgienij Satanowski, ekonomista i politolog. Jak dodawał, pomysł zabicia "tysiąca amerykanów" jest łatwiejszy do zrealizowania niż prowadzenie wojny totalnej, o której mówiła Simonjan. 


- Teraz trwa inna wojna, jeżeli jest to trzecia wojna światowa, to ona już od dawna trwa. U nas w kraju na pewno nie chcemy zabijać jednego Amerykanina - Tuckera Carlsona - mówił Dmitrij Drobnicki, amerykanista. 

 

Jedyny "oszczędzony" przez Rosjan Tucker Carlson jest dziennikarzem związanym ze stacją Fox News, który otrzymał od organizacji Media Matters tytuł dezinformatora roku 2022.  

Rosyjscy propagandyści omawiali zabijanie Amerykanów. Chcą oszczędzić jednegoTwoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo...

anw/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Czytaj więcej...

Czytany 18 razy