poniedziałek, 23 styczeń 2023 13:21

Siergiej Ławrow: To prawdziwa wojna, którą Zachód przygotował przeciwko Rosji

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Siergiej Ławrow: To prawdziwa wojna, którą Zachód przygotował przeciwko Rosji

- Ta wojna nie jest już hybrydowa, to prawdziwa wojna - stwierdził Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej, nie nazywając już inwazji jego kraju na Ukrainę "specjalną operacją wojskową". Dodał też, że to "wojna, którą Zachód przygotował przeciwko Rosji".

Siergiej Ławrow powiedział, że Ukraina odrzuca propozycje rozpoczęcia rozmów pokojowych. Jak stwierdził, im dłużej to będzie trwało, tym trudniej będzie rozwiązać konflikt.

 

 

Słowa Ławrowa padły podczas wizyty w Republice Południowej Afryki. Rosyjski polityk spotyka się tam ze swoją odpowiedniczką w RPA Grace Naledi Pandor.

- Rosja z nikim nie zamierza rozmawiać w oparciu o "formułę pokoju" zaproponowaną przez Wołodymyra Zełenskiego - powiedział pod koniec grudnia szef rosyjskiej dyplomacji w wywiadzie dla rosyjskiej agencji RIA Nowosti. 

 

Siergiej Ławrow nazwał "formułę pokojową" Wołodymyra Zełenskiego "iluzoryczną".


- Wysuwając wszelkiego rodzaju pomysły i "formuły pokoju", Zełenski pielęgnuje iluzję osiągnięcia z pomocą Zachodu wycofania naszych wojsk z rosyjskiego terytorium Donbasu, Krymu, Zaporoża i obwodu chersońskiego, wypłaty reparacji przez Rosję, postawienia jej przed międzynarodowymi trybunałami - mówił agencji RIA Nowosti Siergiej Ławrow.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Ławrow: Z nikim nie będziemy rozmawiać na warunkach formuły pokojowej Zełenskiego

 

- Oczywiście nie będziemy z nikim rozmawiać na takich warunkach - powiedział szef rosyjskiej dyplomacji.

 

Ławrow dodał, że Moskwa nie porzuciła idei rozwiązania konfliktu na drodze dyplomatycznej. Przypomniał, że zaraz po rozpoczęciu "specjalnej operacji wojskowej" - jak inwazję określa Kreml - Wołodymyr Zełenski wystąpił z apelem rozpoczęcia negocjacji pokojowych.

 

- Nie odrzuciliśmy jej i zgodziliśmy się na spotkanie z jego przedstawicielami. Kilka rund negocjacji pokazało, że udało się znaleźć obopólnie akceptowalne porozumienia, jednak rozpoczęty w lutym proces negocjacyjny pokazał całkowity brak samodzielności Zełenskiego w podejmowaniu ważnych decyzji - mówił Ławrow.

 

Siergiej Ławrow: To prawdziwa wojna, którą Zachód przygotował przeciwko RosjiTwoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo...

an/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Czytaj więcej...

Czytany 47 razy