sobota, 17 wrzesień 2022 11:55

Rosyjscy żołnierze nie umieli obsługiwać czajników elektrycznych. Szokujące wideo trafiło do sieci

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rosyjscy żołnierze nie umieli obsługiwać czajników elektrycznych. Szokujące wideo trafiło do sieci

Białoruski niezależny portal informacyjny NEXTA opublikował w mediach społecznościowych nagranie z pomieszczenia, które zostało opuszczone przez rosyjskich żołnierzy walczących w Ukrainie. Z materiału wideo wynika, że nie umieli oni obsługiwać... czajników elektrycznych. Urządzenia do podgrzewania wody stały bowiem na kuchence gazowej.

"Nic niezwykłego, po prostu "druga armia świata: podgrzewała wodę w czajnikach elektrycznych na gazie" - czytamy w opisie zamieszczonym do filmiku.

 

Na nagraniu widać także, że członkowie rosyjskiej armii zgromadzili w pomieszczeniu pokaźną kolekcję czajników elektrycznych. Portal NEXTA zwraca uwagę, że kradnąc je z ukraińskich domów, nie zabierali podstawek, za pomocą których urządzenia można podłączyć do prądu.

 

"Ponieważ czajniki elektryczne w połączeniu z kuchenką gazową szybko stają się bezużyteczne, "rzemieślnicy" postanowili ukraść ich więcej. Nie myśleli jednak o kradzieży podstaw zasilających" - opisuje NEXTA na Twitterze.

Jak informuje dziennik The Washington Post, setki rosyjskich żołnierzy, którzy w ostatnich dniach uciekają z zajętych przez nich terenów przed ukraińskim natarciem, kradną w tym celu rowery i samochody.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Rosyjski jeniec dla Polsat News: Obiecali nam uniewinnienie

 

"Przyszli do naszych domów, by wziąć nasze ubrania. Nie chcieli aby drony dostrzegły ich w mundurach. Wzięli nasze rowery. Dwóch z nich przystawiło pistolet mojemu mężowi do głowy, dopóki nie oddał im kluczyków do auta - powiedziała dziennikowi lokalna mieszkanka Ołena Matwienko.

 

Według relacji Ukraińców zamieszkujących okupowane tereny, rosyjscy żołnierze okradali ich także z telefonów komórkowych.

Rosyjscy żołnierze nie umieli obsługiwać czajników elektrycznych. Szokujące wideo trafiło do sieciTwoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo...

mms/ml/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Czytaj więcej...

Czytany 7 razy