sobota, 17 wrzesień 2022 19:40

Niemcy. W nielegalnym wyścigu zginęło dwoje dzieci. Sprawczyni złapana w Polsce

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Niemcy. W nielegalnym wyścigu zginęło dwoje dzieci. Sprawczyni złapana w Polsce

40-latka brała udział w nielegalnym wyścigu samochodowym w pobliżu Hanoweru w lutym. Uderzyła w samochód, w którym jechała rodzina. Zginęło dwoje dzieci. Kobieta została zatrzymana w Polsce. Jest oskarżona o zabójstwo.

Prokuratura w Hanowerze postawiła 40-latce zarzut zabójstwa i poważnego uszkodzenia ciała. 39-latek, z którym się ścigała został oskarżony o współudział w zabójstwie. Oboje są również oskarżeni o udział w nielegalnym wyścigu samochodowym i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym - poinformował portal "Spiegel'.

 

 

W wypadku w Barsinghausen 25 lutego zginął dwuletni chłopiec. Jego sześcioletni brat zmarł następnej nocy. Ich rodzice oraz kilka innych osób odniosło poważnie obrażenia.

 

 

Jak wynika z przeprowadzonego śledztwa, oskarżeni ścigali się swoimi samochodami. W tym celu 40-latka zjechała na przeciwległy pas. Oboje jechali z prędkością ponad 100 km/h.

W pewnym momencie oskarżeni wjechali w zakręt. Wówczas na przeciwległym pasie, którym jechała 40-latka, pojawiły się inne auta. Samochód kobiety wpadł w poślizg, uderzył w tył nadjeżdżającego samochodu, obrócił się i zderzył się z autem, którym jechała rodzina.

 

Pojazd wyrzuciło w powietrze, spadł na pobliskie pole. Obrażenia dzieci były bardzo poważne, obaj chłopcy zmarli. Ich rodzice, kierowca innego samochodu oraz sprawczyni wypadku doznali ciężkich obrażeń.

 

ZOBACZ: Wyszków: 17-latek spowodował poważny wypadek i uciekł. Wpadł w trakcie kradzieży

 

Z informacji uzyskanych przez portal wynika, że 40-latka przyznała się do winy. 39-latek został oskarżony o współudział w zabójstwie, ponieważ prawdopodobnie przyspieszył chwilę przed wypadkiem. Podejrzewa się, że przyczynił się tym do stworzenia niebezpiecznej sytuacji.

 

Kobietę, po międzynarodowych poszukiwaniach, zatrzymano w czwartek w Polsce.

msm/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Czytaj więcej...

Czytany 9 razy