sobota, 06 lipiec 2024 11:53

Węgry odwołały zaplanowane spotkanie ministrów z Niemcami. "Techniczne problemy"

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Węgry odwołały zaplanowane spotkanie ministrów z Niemcami.

Węgierskie MSZ odwołało spotkanie ministrów spraw zagranicznych z Niemcami. Niemiecki resort spraw zagranicznych nie krył "zdziwienia" i wezwał do "poważnych rozmów". Węgry zaznaczyły, że powodem takiej decyzji były sprawy "techniczne, a nie polityczne".

Węgry odwołały zaplanowane spotkanie ministrów spraw zagranicznych z Niemcami, które miało się odbyć w poniedziałek w Budapeszcie. 


"W związku z nieprzewidzianą zmianą w kalendarzu pracy ministra, MSZ zwróciło się z prośbą o odbycie wizyty w późniejszym terminie, miejmy nadzieję, że w najbliższej przyszłości" – podało w sobotę Ministerstwo Spraw Zagranicznych Węgier, cytowane przez agencję Reutera.

 
"Powód jest czysto techniczny, a nie polityczny" - zaznaczono w wydanym oświadczeniu.  

Niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczyło, że jest "zdziwione" odwołaniem spotkania. Resort dodał, że konieczna jest w tej sprawie "poważna i szczera" rozmowa, szczególnie w obliczu piątkowej dyskusji między premierem Węgier Victorem Orbanem z rosyjskim dyktatorem Władimirem Putinem.  

 

ZOBACZ: Małgorzata Paprocka o wizycie Orbana w Moskwie: Trzeba brutalnie powiedzieć


Wizyta w Moskwie była pierwszym spotkaniem przywódcy Unii Europejskiej z Putinem w Moskwie od kwietnia 2022 roku, czyli dwa miesiące po rozpoczęciu przez Moskwę wojny w Ukrainie na pełną skalę. 


Wizyta spotkała sięz dużą dezaprobatą ze strony części przywódców Unii Europejskiej, m.in. polskiego premiera Donalda Tuska.

Węgry odwołały zaplanowane spotkanie ministrów z Niemcami. "Techniczne problemy"Twoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo...
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Czytaj więcej...

Czytany 17 razy