środa, 13 wrzesień 2023 13:46

Wypadek polskiego busa na Słowacji. Zginęły cztery osoby

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wypadek polskiego busa na Słowacji. Zginęły cztery osoby

Tragiczny wypadek z udziałem samochodu z Polski na autostradzie D1 na Słowacji. Według informacji podawanych przez miejscową policję bus, którym podróżowała pięcioosobowa rodzina, zjechał z trasy i uderzył w drzewo. Zginęły cztery osoby.

W wypadku do którego doszło w środę rano na miejscu zginęły dwie kobiety w wieku 35 oraz 62 lat oraz 35-letni mężczyzna. Ciężko ranne zostało natomiast czteroletnie dziecko, które helikopterem ratunkowym zostało przetransportowane do szpitala.

 

"Doznało poważnych obrażeń kilku części ciała. Ratownicy na miejscu udzielili mu natychmiastowej pomocy medycznej, a następnie w stanie krytycznym przetransportowano je drogą lotniczą do szpitala" - poinformowano. 

 

Niestety mimo wysiłków lekarzy, dziecka nie udało się uratować. W samochodzie było również pięciomiesięczne dziecko, które wyszło z wypadku niemal bez szwanku. Niemowlę trafiło na obserwację do szpitala dziecięcego w Bratysławie.

 

 

Według policji Fiat Ducato, którym podróżowało pięć osób, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Ruch na autostradzie D1 z Bratysławy do Trnawy został częściowo wstrzymany. Słowackie media podkreślają, że w miejscu wypadku nie ma zamontowanych barier ochronnych.

 

Portal tvnoviny.sk poinformował, że rodzina prawdopodobnie wracała z wakacji w Chorwacji. 

 

Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnia policja.

 

 

Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Czytaj więcej...

Czytany 11 razy