środa, 13 wrzesień 2023 16:28

Rumunia. Kolejny rosyjski dron na terytorium NATO. Władze wysłały ostrzeżenia

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rumunia. Kolejny rosyjski dron na terytorium NATO. Władze wysłały ostrzeżenia

Władze Ministerstwa Obrony Rumunii poinformowało o odnalezieniu szczątków, które prawdopodobnie są pozostałością rozbitego rosyjskiego bezzałogowca. Władze kraju zdecydowały się na wysłanie komunikatu ostrzegającego mieszkańców. "Zachowajcie spokój. Ukryjcie się w piwnicach lub w schronach dla ludności" - przekazano.

W oświadczeniu resortu obrony Rumunii potwierdzono medialne doniesienia o kolejnej rosyjskiej maszynie, która mogła rozbić się na terytorium kraju. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, byłaby to konsekwencja ostrzałów obwodu odeskiego na Ukrainie.

 

"Załoga śmigłowca IAR 330 Puma, należącego do Sił Powietrznych Rumunii, zidentyfikowała w środę ok. godz. 11.30 w rejonie miejscowości Nufaru i Victoria w okręgu Tulcza fragmenty obiektu, który może być dronem" – powiadomił resort obrony w komunikacie.

 

"Szczątki rozsypały się na obszarze kilkudziesięciu metrów" - napisano.

 

Jednocześnie podkreślono, że na miejsce wysłana została załoga kolejnego helikoptera z wyspecjalizowanych zespołem na pokładzie. Eksperci mają pobrać próbki i wstępnie ustalić, jak doszło do upadku.

W związku z kolejnym odnalezionym rosyjskim bezzałogowcem, władze Rumunii zdecydowały się na rozesłanie specjalnych komunikatów do mieszkańców miasta Gałacz.

 

"Istnieje możliwość spadania przedmiotów z przestrzeni powietrznej. Zachowaj spokój! Schroń się w piwnicach lub schronach ochrony ludności. Jeżeli nie ma takiego schronu, pozostań w domu, z dala od okien i ścian zewnętrznych. Szacowany czas trwania: 90 minut" - napisano w alercie.

 

ZOBACZ: Rosja pomoże Korei Północnej. Putin złożył deklarację

 

Choć władze nie podały szczegółowych informacji, o jakie konkretnie zagrożenie chodzi, eksperci nie mają wątpliwości, że tamtejsze wojsko posiadało dane o możliwym ostrzale portów znajdujących się przy rzece Dunaj.

 

Wcześniej rosyjska armia wielokrotnie prowadziła ataki na porty Reni i Izmail.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Czytaj więcej...

Czytany 14 razy