Technologia


10.02.2021 13:06

List otwarty

[więcej]


21.05.2020 13:06

"Krzyk" Edwarda Muncha traci kolor. Obraz trafi do izolatki

Słynny obraz norweskiego malarza Edwarda Mucha "Krzyk" traci kolor. Eksperci ustalili, że powodem jest... oddech oglądających go ludzi. Być może patrząc na "Krzyk" podziwiającym go usta otwierają się samowolnie. Koniec z tym – uznali eksperci, którzy doszli do wniosku, że para z ust robi dziełu krzywdę. Obraz blaknie, turystów trzeba będzie trzymać na dystans.


[więcej]21.05.2020 8:06

Na loterii wygrała obraz Picassa wart milion euro. Kupon był prezentem

Na loterii wygrała obraz Picassa wart milion euro. Kupon był prezentemMieszkanka Włoch wygrała obraz Pabla Picassa o wartości 1 mln euro. Brała udział we francuskiej loterii charytatywnej, która zbierała pieniądze na projekty wodne w Afryce - poinformowała agencja Reutera.


]]> [więcej]


21.05.2020 8:06

Katarzyna Wodecka-Stubbs: Jeśli festiwale padną, to zniknie wiele miejsc pracy, zmaleją przychody budżetu państwa z podatków

Katarzyna Wodecka-Stubbs: Jeśli festiwale padną, to zniknie wiele miejsc pracy, zmaleją przychody budżetu państwa z podatków"Na razie wygląda rzeczywiście czarno" - tak o festiwalowej przyszłości w Polsce mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Katarzyna Wodecka-Stubbs, córka Zbigniewa Wodeckiego i organizatorka festiwalu "Wodecki Twist". Jak podkreśliła: "Niewiele się dzieje w związku z festiwalami przy okazji opracowywania narzędzi systemowych, które miałyby pomóc (gospodarce) w tej sytuacji, w której jesteśmy".


[więcej]


20.05.2020 18:06

W tym roku nie będzie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

W tym roku nie będzie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się dopiero w przyszłym roku – ogłosili organizatorzy. Decyzja została podjęta jednogłośnie przez Komitet Organizacyjny.


[więcej]


20.05.2020 18:06

Jest nakaz zamknięcia Muzeum Czynu Niepodległościowego. Spór będzie trwał dalej

Jest nakaz zamknięcia Muzeum Czynu Niepodległościowego. Spór będzie trwał dalejMinister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakazał dalszej działalności Muzeum Czynu Niepodległościowego w Krakowie prowadzonego przez Związek Legionistów Polskich. Ze względu na interes społeczny, jakim jest zabezpieczenie przed zagrożeniem zniszczenia lub kradzieży zbiorów mających niepodważalne znaczenie dla dziedzictwa narodowego oraz ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa zwiedzających, decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.


[więcej]


20.05.2020 18:06

Katarzyna Wodecka-Stubbs w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. Zapraszamy!

Katarzyna Wodecka-Stubbs w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. Zapraszamy!Jakiego wsparcia domagają się od rządu - w związku z pokrzyżowaniem przez pandemię koronawirusa festiwalowych planów - organizatorzy kilkudziesięciu polskich festiwali? List w tej sprawie skierowali m.in. do premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego. Czy istnieje ryzyko, że wiele tego typu imprez zniknie z kulturalnej mapy Polski? Jak branże kulturalna i eventowa poradzą sobie z kryzysem wywołanym przez COVID-19? W Popołudniowej rozmowie w RMF FM pytamy o to Katarzynę Wodecką-Stubbs, córkę Zbigniewa...


[więcej]


20.05.2020 18:06

​Jude Law spodziewa się szóstego dziecka

​Jude Law spodziewa się szóstego dzieckaJude Law po raz szósty zostanie ojcem. Aktor spodziewa się dziecka ze swoją żoną Phillipą Coan. Gwiazda Hollywood i jego o 13 lat młodsza ukochana pobrali się w zeszłym roku.


[więcej]


20.05.2020 13:06

"Przyszłość rysuje się dramatycznie". Organizatorzy festiwali proszą o pomoc

Organizatorzy kilkudziesięciu polskich festiwali podpisali list z apelem o pomoc do premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremierów - Jadwigi Emilewicz i Piotra Glińskiego. "Przedłużająca się niepewność dotycząca możliwości organizacyjnych i ekonomicznych sprawia, że przyszłość festiwali rysuje się dramatycznie. O ile stosunkowo łatwo odbudujemy turystykę krajową, a następnie międzynarodową, o tyle powrót festiwali do formy, w jakiej dotychczas funkcjonowały, będzie niemożliwy bez systemowego wsparcia ze strony państwa" - czytamy w dokumencie.


[więcej]


19.05.2020 13:06

Gregory Tyree Boyce nie żyje. Zagadkowa śmierć aktora znanego ze "Zmierzchu"

Gregory Tyree Boyce nie żyje. Zagadkowa śmierć aktora znanego ze Nie żyje 30-letni aktor Gregory Tyree Boyce. Był znany z roli Tylera Crowleya w filmie "Zmierzch". Ciało aktora i jego partnerki znaleziono w mieszkaniu w Las Vegas.


[więcej]