Informacje


07.05.2021 18:06

Kto i po co wymienił tablicę na cmentarzu w Leszkowie? Sprawą zajmuje się policja

Kto i po co wymienił tablicę na cmentarzu w Leszkowie? Sprawą zajmuje się policjaDo nietypowej sytuacji doszło w wielkopolskiej Pile. Na tamtejszym cmentarzu wojennym, na którym spoczywają polscy i radzieccy żołnierze, polegli w czasie II wojny światowej - podmieniono tablicę informacyjną znajdującą się przy wejściu. Nie wiadomo, kto stoi za tym stoi, ani gdzie znalazła się poprzednia tablica. Co istotne – historycy są zgodni, że nowa tablica zawiera sporo przekłamań historycznych. Zniknięcie poprzedniej jest traktowane jako kradzież.


[więcej]


07.05.2021 18:06

Impact’21 czyli 3 x I - intensywnie, intrygująco oraz inspirująco

Impact’21 czyli 3 x I - intensywnie, intrygująco oraz inspirującoImpact to unikalne połączenie biznesu, środowiska naukowego, polityki, a w tym roku także… artystów! Prezesi największych globalnych firm, decydenci polityczni oraz światowej klasy naukowcy - na najbliższym Impact’21 nie zabraknie wybitnych osobowości, istotnych tematów i burzliwych dyskusji. Ale po kolei…


[więcej]07.05.2021 18:06

Łódzkie: Z kasy gminy Rząśnia zginęły pieniądze. Skarbnik padła ofiarą oszustów

Łódzkie: Z kasy gminy Rząśnia zginęły pieniądze. Skarbnik padła ofiarą oszustówSkarbnik gminy Rząśnia w powiecie pajęczańskim w Łódzkiem nie dochowała wewnętrznych procedur. W efekcie prawdopodobnie padła ofiarą oszustów, którzy wyłudzili z gminnej kasy pieniądze. Gmina powiadomiła policję i prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa - dowiedziała się dziennikarka RMF FM Agnieszka Wyderka.


[więcej]


07.05.2021 18:06

Osoby transpłciowe i niebinarne określone jako patologia w podręcznikach dla policjantów

Osoby transpłciowe i niebinarne określone jako patologia w podręcznikach dla policjantówKlub Lewicy zwrócił się do Komendanta Głównego Policji o wyjaśnienia w sprawie podręcznika dla policjantów, w którym w kontekście patologii społecznych wymieniono transpłciowość i środowisko LGBTQ. Politycy Lewicy wyjaśnień oczekują też od władz Centrum Szkolenia Policji, które wydało podręcznik.


[więcej]


07.05.2021 18:06

Tragedia na targowisku w Brzezinach. Areszt dla 39-latka

Tragedia na targowisku w Brzezinach. Areszt dla 39-latkaTrzymiesięczny areszt dla 39-latka podejrzanego o zabójstwo mężczyzny na targowisku w Brzezinach. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut zabójstwa, czynnej napaści, spowodowania obrażeń ciała u policjanta i kradzieży rozbójniczej. W środę na miejscowym targowisku zabił właściciela jednego ze sklepów i ranił interweniującego policjanta. Zatrzymanemu grozi dożywocie.


[więcej]


07.05.2021 18:06

Strzały w Warszawie. Zakrwawiony mężczyzna zaatakował policjantów

Strzały w Warszawie. Zakrwawiony mężczyzna zaatakował policjantówMakabryczne sceny przy ulicy Bora-Komorowskiego na warszawskim Gocławiu. Zakrwawiony mężczyzna zaatakował policjantów. Jak nieoficjalnie ustalili reporterzy RMF FM, wcześniej w tamtejszej pralni zamordował nożem innego mężczyznę.


[więcej]


07.05.2021 18:06

Nowy pomysł Zjednoczonej Prawicy na impas ws. RPO

Nowy pomysł Zjednoczonej Prawicy na impas ws. RPOJeśli Senat nie zgodzi się na kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, kolejną w imieniu Zjednoczonej Prawicy przedstawi Porozumienie Jarosława Gowina. Jak nieoficjalnie ustalił dziennikarz RMF FM Tomasz Skory, w koalicji zapadło już wstępne ustalenie w tej sprawie.


[więcej]


07.05.2021 18:06

Korupcja w zakładzie karnym w Nowogardzie

Korupcja w zakładzie karnym w NowogardzieSześć osób w tym szefostwo zakładu karnego w zachodniopomorskim Nowogardzie zostało zatrzymanych przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego - dowiedział się reporter RMF FM. Funkcjonariusze przeszukiwali też pomieszczenia w zakładzie karnym, a także miejsca zamieszkania zatrzymanych osób.


]]> [więcej]


07.05.2021 18:06

Polska przegrywa w Trybunale Praw Człowieka: Ważny wyrok ws. Trybunału Konstytucyjnego

Polska przegrywa w Trybunale Praw Człowieka: Ważny wyrok ws. Trybunału KonstytucyjnegoPolska przegrała w Europejskim Trybunale Praw Człowieka sprawę dot. Trybunału Konstytucyjnego: Trybunał w Strasburgu uznał, że wybranie do składu orzekającego TK sędziego-dublera było nieprawidłowe i m.in. naruszyło prawo do rzetelnego procesu. Orzeczenia ETPCz nie uznaje prezes TK Julia Przyłębska: według niej, europejski Trybunał wydał je „bez podstawy prawnej i poza kompetencjami”, zaś sam wyrok „nie wywołuje żadnych skutków” prawnych.


[więcej]


07.05.2021 18:06

Policjanci pożegnali Michała Kędzierskiego. Funkcjonariusz zginął na służbie

Policjanci pożegnali Michała Kędzierskiego. Funkcjonariusz zginął na służbie  Policjanci pożegnali swojego kolegę, który we wtorek został zastrzelony na jednym z osiedli w Raciborzu. Mł. asp. Michał Kędzierski zginął podczas próby wylegitymowania mężczyzny, który podając się za policjanta, w ubiorze przypominającym mundur, próbował zatrzymywać kierowców.


[więcej]