poniedziałek, 23 styczeń 2023 21:54

Legionowo. Pożar w bloku przy alei 3 maja

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W poniedziałek wieczorem w jednym z bloków w Legionowie wybuchł pożar. Jak poinformowała straż pożarna, zapaliły się rzeczy leżące na klatce schodowej. Mieszkańcy z lokali obok opuścili budynek.

Do pożaru doszło w budynku położonym przy alei 3 maja w Legionowie. Zgłoszenie dotarło do straży o godzinie 20.45.

- Pożar wybuchł w budynku wielorodzinnym, na 11. piętrze. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów. Okazało się, że palą się materiały zgromadzone na klatce schodowej, między innymi szafki. Było silne zadymienie. Mieszkańcy sąsiadujących lokali ewakuowali się sami - przekazał nam w poniedziałek po godzinie 21.00 Łukasz Szulborski ze straży pożarnej w Legionowie. Jak pożar został ugaszony, sytuacja jest opanowana, trwa sprawdzanie budynku pod kątem ewentualnej obecności tlenku węgla.

- Na miejscu są też dwa zastępy zespołu ratownictwa medycznego, by przebadać osoby, które w tym zadymieniu przebywały - podsumował strażak. W sumie na miejscu zdarzenia działały cztery zastępy JRG Legionowo oraz po jedynym zastępie z OSP Legionowo i Jabłonna. Prace prowadziła też policja oraz pogotowie energetyczne. W nocy komenda powiatowa straży pożarnej w Legionowie opublikowała na Facebooku zdjęcia z wnętrza budynku:Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plimageimageimageBus w rowie po zderzeniu z cysternąPieszy potrącony przez wyprzedzające auto. Za kierownicą zastępca komendanta radomskiej policjiMłoda prawniczka skazana za zabójstwo partnera. O szansę dla niej prosiła matka zamordowanegoSenator zapytał Krajową Administrację Skarbową o granatnik komendanta głównego policji. Jest odpowiedźChcą otworzyć piwnice Pałacu Saskiego dla zwiedzających

Czytaj więcej...

Czytany 13 razy