wtorek, 24 styczeń 2023 06:38

Wielka Brytania. Czteroletni Teddy Hobbs został najmłodszym brytyjskim członkiem Mensy

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nauczył się czytać w wieku dwóch lat, potrafi liczyć do stu w siedmiu językach, w tym w mandaryńskim, ale mimo wszystko jego rodzice chcą, aby "trzymał się przy ziemi" i miał normalne dzieciństwo. Czteroletni Teddy Hobbs został najmłodszym brytyjskim członkiem Mensy, stowarzyszenia zrzeszającego ludzi o wyjątkowo wysokim IQ. 

Teddy Hobbs, czterolatek z południowo-zachodniej Anglii, potrafi liczyć do stu w sześciu obcych językach, w tym w mandaryńskim.

Matka Teddy'ego, Beth Hobbs, powiedziała w rozmowie z BBC, że po raz pierwszy zaczęła zauważać łatwość syna do uczenia się, kiedy powiedział, że interesują go tylko programy edukacyjne w telewizji podczas lockdownu związanego z koronawirusem. Dodaje, że chłopiec nauczył się czytać w wieku zaledwie 26 miesięcy.

Opisała także sytuację, która uświadomiła jej, że chłopiec nauczył się liczyć w obcym języku. "Grał na swoim tablecie, wydając dźwięki, których po prostu nie rozpoznawałam. Zapytałam go, co to jest, a on powiedział: 'Mamo, liczę po mandaryńsku' - powiedziała, cytowana przez BBC. Czteroletni Teddy Hobbs potrafi liczyć do stu w sześciu obcych językach, w tym w mandaryńskimReutersMimo nadzwyczajnych zdolności chłopca do szybkiej nauki, rodzice chcą, aby "trzymał się przy ziemi" i miał normalne dzieciństwo. - Zaczyna rozumieć, że jego przyjaciele nie potrafią jeszcze czytać i nie wie dlaczego tak jest, ale bardzo ważne jest, abyśmy trzymali go przy ziemi – mówi Beth Hobbs.Teddy został członkiem Mensy gdy miał trzy lata, co czyni go najmłodszym obecnie członkiem organizacji w Wielkiej Brytanii. Założona w 1946 roku w Anglii Mensa zrzesza ludzi mieszczących się wśród dwóch procent społeczeństwa o najwyższym ilorazie inteligencji.  Źródło zdjęcia głównego: ReutersZaślepka materiału TVN24GOimageObjawy raka trzustki, które są ignorowane. To nowotwór o jednym z najgorszych rokowań"Teraz albo nigdy". Japonia "jest na skraju niezdolności do funkcjonowania jako społeczeństwo"Stoltenberg: NATO powinno pomóc pokonać Rosję na polu bitwyStrzały w Kalifornii. Siedem ofiar śmiertelnychKaretka z "ostatniej puszki Pawła Adamowicza" i Jurek Owsiak z klocków zasilą skarbonkę WOŚPWOŚP 2023. Aukcje gwiazd TVN Warner Bros. DiscoveryByły szef biura kontrwywiadu FBI w Nowym Jorku aresztowany za pracę dla rosyjskiego oligarchyByły oficer brytyjskiego wywiadu: wczesną wiosną ziemia jest zbyt grząska do kolejnej fazy wojnyZastępca RPO o wizycie na granicy z Białorusią i rozmowie z migrantami. "To są ludzie, którzy przeszli piekło"Finał WOŚP w stolicy: koncerty, imprezy sportowe i inne charytatywne atrakcjeSłużby dostaną dostęp do naszych maili i komunikatorów? Niebezpieczny artykuł 43 nowej ustawyPożar na 11. piętrze bloku. "Zapaliły się rzeczy zgromadzone na klatce schodowej"Były meksykański minister oskarżony o przyjmowanie łapówek od kartelu Sinaloa"Economist": wybory w Turcji mogą przesądzić o tym, czy pozostanie ona demokracjąOto najbardziej poszukiwani pracownicy w ostatnim roku. Króluje jedna specjalizacja

Czytaj więcej...

Czytany 72 razy