niedziela, 18 wrzesień 2022 05:08

Ukraina - Rosja. Agresja Rosji trwa - relacja na żywo 18 września 2022

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prezydent Andrzej Duda w sobotę na łamach peruwiańskiego dziennika "El Comercio" wyraził opinię, że niezależność krajów regionu Europy Środkowej i Wschodniej zawsze była solą w oku rosyjskich imperialistów.

W tekście opublikowanym w 83. rocznicę ataku Związku Radzieckiego na Polskę Duda wyjaśnił, że przejawem dążeń Moskwy do odbudowy sowieckiego imperium była w ostatnich latach m.in. napaść Rosji na Gruzję w 2008 r., tłumienie ruchów wolnościowych na Białorusi oraz na Ukrainie oraz działania zbrojne prowadzone przeciwko tej ostatniej od roku 2014.

"Rosja zawsze chce władzy nad całą Europą Środkową i Wschodnią. Ale wolna Polska, wolna Ukraina i wszystkie inne niepodległe państwa naszego regionu nigdy się na to nie zgodzą. Dla naszych narodów to kwestia życia i śmierci, zachowania tożsamości i przetrwania. To kwestia naszej przyszłości, bezpieczeństwa i pomyślności" - podsumował polski prezydent.

ukrainagrobyimageDniprocharkowukrainaOrichiwUKRAINA 1parol kawalekukrainalachowskibimimageimageimageimageimageimageNiższa temperatura w budynkach, 5-minutowe kąpiele i zakaz podświetlania reklam. Ograniczenia w krajach UEManewry morskie NATO u wybrzeży Turcji. "Te ćwiczenia są niezwykle ważne"Udaremniony zamach na byłego prezydenta USA. Media: niedoszłego sprawcę namierzyły belgijskie służbyKrólowa małżonka Kamila złożyła hołd królowej Elżbiecie II. "Zawsze będę pamiętać jej uśmiech"Zaporoska Elektrownia Jądrowa znowu podłączona do ukraińskiej sieci

Czytaj więcej...

Czytany 27 razy