niedziela, 18 wrzesień 2022 06:39

Alerty IMGW - intensywne opady deszczu. Ostrzeżenia w jednym województwie. Pogoda na niedzielę 18.09

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielę w części Polski obowiązują ostrzeżenia przed burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu. Niektóre niebezpieczne zjawiska mogą towarzyszyć nam do godzin popołudniowych. Sprawdź, gdzie aura może okazać się niebezpieczna.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Alerty IMGW pierwszego stopnia - burze z gradem

IMGW wydał żółte alerty przed burzami z gradem dla województw:

- zachodniopomorskiego, dla północnej części województwa.

Prognozowane są tam burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady od 20 do 25 litrów deszczu na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 65 kilometrów na godzinę. Miejscami spodziewany jest grad.

Ostrzeżenia obowiązywały będą w godzinach 9-19.

Jak powstają burze z grademPAP/Maria Samczuk, Adam Ziemienowicz

Alerty IMGW pierwszego stopnia - intensywne opady deszczu

Alerty IMGW pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu wydane zostały dla województwa podkarpackiego, dla powiatów: lubaczowskiego, jarosławskiego, przemyskiego, Przemyśl, bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego.

Prognozowane są tam opady o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Suma opadów wyniesie od 35 do 50 l/mkw.

Alerty będą ważne w godzinach 11-13.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie burzyRCB

Autor:kw,anw,as,ps/dd,rzw

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Prognoza pogody na niedzielęimageimageimageimageimageGdzie jest burza. Grzmi nad morzemPogoda na dziś - niedziela 18.09. W części kraju może być burzowoWiatr zrywał dachy i łamał drzewa, zalane domy i drogi. Nawałnice w ChorwacjiNiż Queenie zmienił wrzesień w październik. I wygląda na to, że będzie robił to dalejKilkanaście osób zabitych przez zwały błota"Anioły błota" sprzątają po ulewach we WłoszechW Alaskę może uderzyć "najsilniejsza burza od ponad dekady"Pluskwiak atakuje w Mołdawii. Ukrywa się we włosach i ubraniachMateria organiczna na powierzchni Marsa. "Skarb" odkrył łazik PerseverancePierścienie Saturna mogły powstać z rozerwanego księżycaTo najstarszy znany okaz ssaka. Szczątki Brasilodon quadrangularis mają 225 milionów latDla pacjentów, zwierząt domowych i bojących się igieł. Naukowcy opracowali miniaturowe tatuaże

Czytaj więcej...

Czytany 12 razy