niedziela, 18 wrzesień 2022 09:46

USA, Detroit Auto Show 2022. Japończycy z Aerwins Technologies pokazali latający motocykl, cena zwala z nóg

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na targach w Detroit w Stanach Zjednoczonych zaprezentowano latający motocykl. Został on stworzony przez japoński startup Aerwins Technologies. Motocyklem można pędzić nad ziemią z prędkością około 100 kilometrów na godzinę. To nie lada gratka dla fanów motoryzacji. Cena maszyny zwala jednak z nóg.

Podczas targów samochodowych w Detroit można było zobaczyć przyszłość motoryzacji. Japoński startup Aerwins Technologies po raz pierwszy zaprezentował w Stanach Zjednoczonych skonstruowany przez siebie latający motocykl.

Maszyna wciąż nie przypomina znanych z filmów science fiction ścigaczy, ale testujący ją Amerykanie podkreślali, że i tak to spełnienie ich dziecięcych marzeń.

- Adrenalina, prawda? Jasne, że masz obawy, ale byłem bardzo podekscytowany. Dosłownie miałem gęsią skórkę i czułem się jak dzieciak - powiedział Thad Szott, współorganizator Detroit Auto Show. Szott był jedną z pierwszych osób, która odbyła próbny lot.

Reuters

Latający motocykl może osiągnąć prędkość blisko 100 km/h. Jeden lot może trwać do 40 minut.

Tego typu maszyny już są sprzedawane w Japonii. Startup planuje, że trafią one - w nieco mniejszej wersji - na amerykański rynek w przyszłym roku. Za latający motocykl trzeba będzie zapłacić 777 tys. dolarów, czyli ponad 3,6 mln zł.

Inżynierowie pracują nad jego elektryczną wersją. Ta ma trafić na rynek w ciągu najbliższych trzech lat. Według zapowiedzi mniejszy, elektryczny model może kosztować 50 tys. dolarów, czyli równowartość około 236 tys. zł.

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

Zaślepka materiału TVN24GOimageimageimagePensje w górę. "Tak drastyczna zmiana jest nieracjonalna i uderzy w gospodarkę"Eksport węgla z Polski w górę. Wicepremier Sasin komentujeOstatni dzwonek na tankowanie ze zniżką w dużych sieciachZagrożone dostawy węgla do polskich spółek. Enea otrzymała pismaDuże zmiany dla kierowców od soboty. Część z nich może zapłacić podwójnieKredytobiorcy zaoszczędzą nawet kilkaset złotych miesięcznie. Nowe przepisy weszły w życieMinisterstwo pisało: wzrost minimalnej pensji nie powinien być zbyt gwałtowny. Po czym rząd zaskoczył podwyżkąKiedy pierwsze wypłaty dodatku węglowego? Rzecznik ministerstwa odpowiadaPopełnisz te dwa wykroczenia, stracisz prawo jazdy. Od soboty nowy taryfikator punktów karnychPIT-2. Ministerstwo opublikowało nowy wzór deklaracji

Czytaj więcej...

Czytany 15 razy