niedziela, 18 wrzesień 2022 09:46

Warszawa. Po protestach mieszkańców są korekty w rozkładach jazdy na Bemowie Woli i Bielanach. Od kiedy? Jakie zmiany?

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od poniedziałku zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy. Zmiany w komunikacji autobusowej na Bemowie, Woli i Bielanach wprowadzono w związku z otwarciem nowych stacji metra, po protestach mieszkańców i radnych.

Zmiany w rozkładach i trasach wprowadzono po otwarciu nowych stacji metra na Bemowie. Na wniosek mieszkańców i radnych ratusz wycofał się ze sporej części z nich - mimo trudnej sytuacji finansowej, autobusy będą więc dublować się z metrem. Poprawki dotyczą kursowania linii 112, 121, 122, 171 i 190. Autobusy linii 112 pojadą na Bemowo oraz będą miały wydłużone niektóre kursy do pętli Karolin. Autobusy linii 171 wrócą na dawną trasę Torwar - Chomiczówka. Autobusy linii 190 będą miały część kursów wydłużonych do Osiedla Górczewska.

Autobusy linii 112 zostaną wycofane z pętli Chomiczówka i będą jeździły na Bemowo w dwóch wariantach trasy – podstawowej z CH Marki do pętli Nowe Bemowo oraz wydłużonej do Karolina. Na trasie CH Marki – Karolin autobusy pojadą z częstotliwością 30 minut w dni powszednie między 6 a 22 oraz w soboty między 8 a 17. Na trasie podstawowej CH Marki – Nowe Bemowo autobusy będą jeździły w dni powszednie z częstotliwością 10 minut w godzinach szczytu oraz 15 minut poza nim, w soboty i w święta.

Autobusy linii 190 będą miały trasę w dwóch wariantach – podstawowym CH Marki – Znana (czyli taką jak dziś) oraz wydłużonym CH Marki – Os. Górczewska (czyli taką jak przed wydłużeniem linii metra M2). Na trasie CH Marki – Os. Górczewska autobusy pojadą z częstotliwością 30 minut w dni powszednie między 6 a 22 oraz w soboty między 8 a 17. Na trasie podstawowej CH Marki – Znana autobusy będą jeździły w dni powszednie z częstotliwościami około 8 minut w godzinach szczytu, około 10 minut poza nim i w soboty oraz 15 minut w święta.

Wprowadzone zmiany wymagają korekt tras kilku innych linii autobusowych, które są z nimi funkcjonalnie powiązane. Zlikwidowana zostanie linia 155, bo zastąpią ją autobusy linii 171; zmienią się trasy autobusów linii 121 i 122.

Autobusy linii 121 zostaną wycofane z pętli Nowe Bemowo i skierowane w dni powszednie na trasę Metro Marymont – Chomiczówka z częstotliwością 20 minut w godzinach szczytu i 30 poza nim oraz w soboty. Odcinek dzisiejszej trasy w stronę Bemowa przejmą autobusy linii 171.

W soboty część kursów będzie się rozpoczynała na pętli Gwiaździsta. W niedziele i święta autobusy 121 nie będą jeździły.

Autobusy linii 122 wrócą na trasę do pętli Os. Górczewska ze zmianą przebiegu na Bemowie – ulicami Powstańców Śląskich i Człuchowską. Będą kursowały co 10 minut w godzinach szczytu i co 15 minut poza nim oraz w dni wolne. W ten sposób linia 122 wraz ze 112 przejmie od obecnej 171 funkcję linii dowozowej do stacji metra Bemowo z ulic Żołnierzy Wyklętych, Wrocławskiej oraz Człuchowskiej. Autobusy linii 122 dowożące do stacji metra linii M1 Plac Wilsona na Żoliborzu i częściowo Bielanach, będą miały analogiczne zadanie na znacznej części Bemowa – zawiozą pasażerów do stacji Bemowo linii M2. Jednocześnie linia 122 zapewni bezpośrednie połączenie z Bemowa do szkół na Marymoncie. Obsługę połączenia Nowego Bemowa ze Starym Bemowem i dalej ulicą Lazurową zapewnia linia 220, której trasa została wydłużona na terenie Nowego Bemowa w ramach zmian wprowadzonych po otwarciu nowych stacji metra.

Źródło zdjęcia głównego: WTP

imageTrzy dni, 35 koncertów. Muzyczne szaleństwo wraca do Warszawy16-latek stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w pieszych. Matka z dzieckiem trafiła do szpitalaWiadukty Trasy Łazienkowskiej odbudowują na raty. Ekspert: można to było zrobić za jednym zamachemMógł jechać 60 kilometrów na godzinę, na liczniku miał 117. Pogrążył go alkomatMyślał, że jego pieniądze są zagrożone i przekazał oszustowi 120 tysięcy złotychZderzenie czterech aut w Piastowie, jeden z kierowców wydmuchał dwa promileProkuratorskie śledztwo po śmierci 15-miesięcznego dziecka w Piastowie Jesienią powtórzą wielkie utrudnienia na Dworcu ZachodnimCzterech chętnych na budowę stadionu. Ale nie ma wśród nich właściciela Polonii

Czytaj więcej...

Czytany 16 razy