poniedziałek, 29 kwiecień 2024 20:19

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Hanna Gronkiewicz-Waltz dostała telefon i jeden dzień na decyzję o kandydowaniu

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Musiałam podjąć decyzję w sprawie startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego w ciągu jednego dnia - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz. Mówiła, że dostała w tej sprawie telefon.

Hanna Gronkiewicz-Waltz jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego w okręgu obejmującym Warszawę i osiem powiatów okołowarszawskich. Wystartuje z drugiego miejsca na liście.

W poniedziałek w "Faktach po Faktach" była prezydent Warszawy przyznała, że ta kandydatura jest dla niej zaskoczeniem. - Musiałam podjąć decyzję w ciągu właściwie jednego dnia - powiedziała.

Pytana, czy był jakiś telefon, odpowiedziała twierdząco. Dodała jednak, że nie powie, od kogo. - Od tych, którzy układali listy - zaznaczyła.

Gronkiewicz-Waltz oceniła, że to są bardzo ważne wybory. - Jeżeli te wybory wygrają populistyczne ugrupowania bądź przeciwnicy Unii, to będziemy znowu wszystko robić od początku za dziesiątki lat - powiedziała.

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

imageimageBył świadkiem, został oskarżonym. Drugi kierowca usłyszy wyrok w sprawie śmierci BeatyWaszczykowski "jedynką" w Łódzkiem. Na liście też Lichocka, Telus i BudaPięć rzeczy, które warto wiedzieć we wtorek 30 kwietnia"Der Spiegel" o AfD: "Zdrajcy!" Manifest partii miał zostać napisany na Kremlu10 kilometrów pieszo pod ostrzałem. 98-letnia kobieta uciekła z terenów okupowanych przez RosjęZgarnął 226 punktów karnych w kilka minut. "Nie ma się czym chwalić"Tomasz Siemoniak: jest sześć śledztw, na miejscu Obajtka byłbym do dyspozycji prokuraturyDomy, mieszkania i ponad półtora miliona na koncie. Oto oświadczenie majątkowe minister przemysłuPytanie o roślinę jak utwór muzyczny w "Milionerach". Warte 75 tysięcy złotychZakaz wstępu do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i lasów miejskich. Winny wirus ASFUkraiński konsulat, podziemna drukarnia, fałszywe paszporty. Nic się nie zgadzaW dwóch miastach Polski spadły ceny kupowanych mieszkańBillie Eilish wystąpi w Polsce. Zaśpiewa dwa koncertyInternauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Czytaj więcej...

Czytany 35 razy