niedziela, 17 wrzesień 2023 06:16

Ukraina. Relacja na żywo - niedziela 17 września 2023

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ocenił, że nie należy się spodziewać szybkiego zakończenia wojny w Ukrainie. Pokój nastąpi, gdy broń złoży Rosja, jeśli jednak poddadzą się Ukraińcy, to ich kraj przestanie istnieć - uznał Stoltenberg w wywiadzie dla niemieckiej grupy medialnej Funke.

- Większość wojen trwała dłużej, niż przewidywano, gdy się zaczynały. Musimy zatem przygotować się na długą wojnę w Ukrainie - powiedział Stoltenberg. - Wszyscy chcemy szybkiego pokoju, ale jednocześnie musimy przyznać, że jeśli prezydent (Wołodymyr) Zełenski i Ukraińcy przestaną walczyć, to ich kraj przestanie istnieć - dodał szef NATO.

Według jego słów pokój nastąpi, gdy broń złoży Władimir Putin i Rosja. Stoltenberg ocenił także, że po zakończeniu wojny potrzebne będą gwarancje dla Ukrainy, inaczej bowiem "historia może się powtórzyć".

ukrainaolaimagecharkowNikopolmakarczukstoltenbergbachmutzelenski2023-03-10T124155Z_1_LWD633510032023RP1_RTRWNEV_C_6335-UKRAINE-CRISIS-BAKHMUT-ARTILLERYlawrowimageimageimageimageKim wciąż w Rosji. Oglądał bombowce i pociski hipersoniczneKluczowy element ukraińskiej kontrofensywy. "Wykurzanie" Rosjan i "oczyszczanie drogi do Krymu"Niedźwiedź wdarł się na teren szkoły. Został zastrzelonyPentagon: planujemy zwiększenie produkcji amunicji artyleryjskiej do 100 tys. sztuk miesięcznieBlinken: nie wiem, co się dzieje z chińskim ministrem obronyWiceszef sztabu obrony Rumunii: jesteśmy gotowi użyć całej mocy armii do obrony terytorium

Czytaj więcej...

Czytany 15 razy