niedziela, 17 wrzesień 2023 06:16

Żagań. Pożar i ewakuacja szpitala. Pacjenci byli rozwożeni karetkami do innych szpitali

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W żagańskim szpitalu (Lubuskie) w nocy wybuchł pożar. Pacjenci zostali rozwiezieni do innych, pobliskich szpitali. Ewakuowano łącznie ponad 50 osób. Pierwsza informacja wpłynęła na Kontakt 24.

Informacje o pożarze szpitala w Żaganiu pojawiły się w nocy z soboty na niedzielę. Młodszy aspirant Bartosz Kulej z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu potwierdził, że w szpitalu doszło do pożaru i ewakuacji pacjentów.

- Na drugim piętrze szpitala wybuchł pożar, objęte nim były dwie sale. Ewakuowano 40 pacjentów i 14 osób z personelu. Pacjenci na czas gaszenia ognia zostali przewiezieni do okolicznych szpitali, ale z tego, co wiem, wrócili już do szpitala w Żaganiu - przekazał policjant.

Wcześniej informacja o pożarze wpłynęła na Kontakt 24. "Trwa ewakuacja szpitala w Żaganiu. Karetki wywożą pacjentów do pobliskich szpitali. Na miejscu pracuje co najmniej 11 zastępów straży pożarnej" - napisała przed godziną 4 do redakcji Kontaktu pani Adrianna.

Godzinę później dodała, że budynek nie jest w ogniu, widać tylko biały dym. - Czuć zapach plastiku. Wydaje mi się, że pacjenci wywożeni są do szpitala w Żarach, bo jesteśmy przy obwodnicy, na trasie do Żar. I w tamtym kierunku jadą samochody z pacjentami - powiedziała internautka.

Źródło zdjęcia głównego: Adrianna/ Kontakt 24

imageimageimageimagePięć rzeczy, które warto wiedzieć 17 wrześniaZwiększenie dostaw amunicji z Korei Północnej do Rosji. Gen. Milley: Czy byłaby to ogromna różnica?Wicenaczelna TVN24: robimy rzeczy ważne odpowiedzialnie i nikt, także obecna władza, nam tego nie odbierzePolicjanci interweniowali w domu byłego wiceministra Piotra Wawrzyka. Trafił do szpitala Orędzie marszałek Sejmu Elżbiety WitekAfera wizowa. Co wiemy do tej pory?Ciała trzech noworodków w piwnicy domu. Zarzuty dla 54-latka i jego 20-letniej córkiDwa lata temu otrzymał "najdroższy lek świata". "To, o co walczyliśmy, się nam udało"Lista kwestii, które "budzą wątpliwości". Co Konfederacja Lewiatan pisała do MSZ w sprawie wizPremiery kinowe - wrzesień 2023. Najciekawsze nowości filmowe, które warto zobaczyć. "Wybór Wrony"

Czytaj więcej...

Czytany 12 razy