Ekonomia


22.09.2021 18:03

Evergrande oddaliło od siebie groźbę upadku

Evergrande oddaliło od siebie groźbę upadkuChiński potentat na globalnym rynku nieruchomości Evergrande wynegocjował umowy w sprawie spłaty odsetek od zadłużenia. To szansa na uspokojenie obaw o niewypłacalność i ogólnoświatowy chaos finansowy – poinformowała w środę agencja Reutera.


[więcej]


22.09.2021 18:03

URE: Trzeba liczyć się ze wzrostami cen energii

URE: Trzeba liczyć się ze wzrostami cen energiiNie możemy nie widzieć rzeczywistości. Trzeba liczyć się ze wzrostami cen energii - przyznała szefowa departamentu rozwoju rynków i spraw konsumenckich URE Małgorzata Kozak. Oceniał przy tym, iż "podgrzewanie atmosfery" perspektywą wzrostu cen np. o 40 proc. jest obecnie niezasadne.


[więcej]22.09.2021 13:03

Awaria w Elektrowni Jaworzno. Rafako: Nowy blok nie ruszy w lutym

Awaria w Elektrowni Jaworzno. Rafako: Nowy blok nie ruszy w lutym​Termin ponownego uruchomienia bloku w Jaworznie w lutym 2022 jest nierealny - mówi prezes Rafako Jarosław Domagalski-Łabędzki. Firma oczekuje pomocy ze strony Tauronu lub państwa.


[więcej]


22.09.2021 13:03

Węgry znowu podnoszą stopy procentowe. I będą to robić dalej

Węgry znowu podnoszą stopy procentowe. I będą to robić dalej​Narodowy Bank Węgier już po raz czwarty podniósł stopy procentowe, kontynuując cykl rozpoczęty w czerwcu. Stopa referencyjna wzrosła o 15 punktów bazowych do 1,65 proc. To nieco mniej od oczekiwań analityków, jednak NBW zamierza kontynuować podwyżki do grudnia.


[więcej]


21.09.2021 18:03

Kawa znów drożeje. Znamy przyczyny

Kawa znów drożeje. Znamy przyczynyKawa znów drożeje. Tym razem ostro w górę idą ceny podstawowej odmiany robusta. Główne powody to pogoda w Brazylii i... brak kontenerów w Wietnamie.


[więcej]


21.09.2021 18:03

Kosztowny cud w budżecie

Kosztowny cud w budżecie Jest więcej pieniędzy w budżecie, rząd ma je wydać na drogi, kolej, wodociągi i kanalizację, policję, służbę zdrowia, potrzeby niepełnosprawnych, rolnictwo i premie dla urzędników. Według premiera, powody tego budżetowego sukcesu to dobry stan gospodarki i zwiększenie skuteczności ściągania podatków. Szef rządu nie wspomina o jeszcze jednej przyczynie, która drenuje nasze kieszenie.


[więcej]


21.09.2021 18:03

Szef sprawdzi certyfikat covidowy? Resort doprecyzuje przepisy

Szef sprawdzi certyfikat covidowy? Resort doprecyzuje przepisyDoprecyzowujemy przepisy w sprawie weryfikowania przez pracodawców, czy pracownik jest zaszczepiony – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że pojawiły się nowe postulaty, m.in. z uczelni, które chcą sprawdzać, czy studenci są zaszczepieni. Wymóg posiadania przepustki Covid-19 od połowy października będzie obowiązywać we wszystkich miejscach pracy we Włoszech.


[więcej]


21.09.2021 13:03

Kłopoty Evergrande. Chiński deweloper ma olbrzymi dług

Kłopoty Evergrande. Chiński deweloper ma olbrzymi dług​Rynki niepokoją się sytuacją wielkiego chińskiego koncernu Evergrande, który jest zadłużony na ponad 300 miliardów dolarów. Niektórzy obawiają się, że bankructwo firmy może skończyć się, jak upadek banku Lehman Brothers 13 lat temu. Nie wiadomo także, jak postąpi chińska władza, która na razie pośrednio uspokaja, że Evergrande nie jest "za duży, by upaść".


[więcej]


21.09.2021 13:03

Gaz drożeje. Ceny żywności pójdą jeszcze w górę

Gaz drożeje. Ceny żywności pójdą jeszcze w góręCeny gazu uderzą nas w zimie po kieszeni. W górę pójdą rachunki za ogrzewanie, ale także ceny żywności.


[więcej]


21.09.2021 8:03

Będzie kampania edukacyjna, która ma oswoić Polaków z drogim prądem

Będzie kampania edukacyjna, która ma oswoić Polaków z drogim prądemBędzie kampania edukacyjna, która ma Polaków oswoić z podwyżkami cen prądu. Pośrednio zapłacą za nią koncerny energetyczne należące do Skarbu Państwa - informuje we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolita".


[więcej]