czwartek, 09 luty 2023 12:01

Ujawniono list, w którym Marlon Brando zrywa z dziewczyną. "Nie chcę upokarzać i poniżać Twoich uczuć"

Napisane przez  ...
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Authorzy: ...

List, w którym Marlon Brando zrywa z dziewczyną, trafił do domu aukcyjnego RR Auction w Bostonie i został sprzedany za osiem tysięcy dolarów. "Nie chcę upokarzać i poniżać Twoich uczuć" - pisał do Solange Podell dwudziestokilkuletni wówczas aktor.

List zaadresowany był do Solange Podell, Francuzki, z którą Marlon Brando spotykał się pod koniec lat 40. ubiegłego wieku. Początkujący wówczas aktor chciał w ten sposób zakończyć relację z kobietą. Jak zauważa CNN, w liście nie brakuje błędów ortograficznych, ale Brando stara się w uprzejmy sposób poinformować o swojej decyzji.

"Proszę, przyjmij ten list z otwartym sercem"

Dom aukcyjny RR Auction wskazuje, że list został napisany ręcznie ołówkiem, składa się z trzech stron i nie zawiera żadnej daty. Wiadomo jednak, że pochodzi z końcówki lat 40. i że Brando napisał go niedługo po tym, jak przestał spotykać się z Podell.

Marlon BrandoJohn Kobal Foundation/Getty Images

"Abyś nie pomyślała, że jestem kompletnym chamem, piszę do Ciebie ten list, aby wyjaśnić, że z powodu nieobliczalnego, lekkomyślnego, nieodpowiedzialnego temperamentu nie chcę upokarzać i poniżać Twoich uczuć, spotykając się z Tobą tylko w dogodnym dla mnie momencie" - napisał Brando.

"Proszę, przyjmij ten list z otwartym sercem, ponieważ jest napisany z bezpośrednią szczerością. Przepraszam, że nie mogłem się bardziej postarać, aby być mniej pobłażliwym dla siebie i tym samym trochę bardziej dostosowanym. Moje intuicje były bezbłędne, ale moje emocje, niestety, niestabilne. Będę Cię wspominał z sympatią, szacunkiem i uznaniem. Kiedy spotkamy się we Francji (być może w październiku), ufam, że moje zachowanie będzie nieco bardziej dorosłe" - dodał. List zakończył postscriptum, które brzmiało: "Proszę, przekaż moje uprzejme przeprosiny swojej matce, jeśli zechce je przyjąć". Relacja Marlona Brando i Solange PodellPodell była tancerką kabaretową i aktorką. Zagrała niewielkie role w kilku francuskich filmach na początku lat 40. Za radą amerykańskiego łowcy talentów przeniosła się do Hollywood, a potem zamieszkała w Nowym Jorku, gdzie zaczęła uczęszczać na zajęcia w Actor's Studio. W 1947 roku, pewnego wieczoru, gdy na Broadwayu wystawiano "Tramwaj zwany pożądaniem", zaprowadzono ją za kulisy, aby mogła poznać młodego aktora, który grał Stanleya Kowalskiego. Był nim właśnie Marlon Brando. Podell i Brando szybko zostali parą, jednak ambicje i ścieżki kariery prowadziły ich w dwie różne strony. Po rozstaniu Brando skupił się na karierze filmowej i powtórzył rolę Stanleya Kowalskiego na dużym ekranie. Dwukrotnie zdobył Oscara w kategorii najlepszego aktora za role w filmach "Na nabrzeżach" i "Ojciec chrzestny". Podell zajęła się fotografią i skończyła szkołę fotograficzną, po czym przeniosła się do Monako i została oficjalną fotografką Biura Turystyki Księstwa. Obecnie ponad 5 tys. jej zdjęć, ze względu na wartość estetyczną i historyczną, przechowywane jest w Pałacu Książęcym w Monako. Brando zmarł w 2004 roku, a Podell w 2020 roku. Źródło zdjęcia głównego: John Kobal Foundation/Getty ImagesNa sprzedaż jest dom, w którym mieszkał Marlon BrandoList z Titanica sprzedany za rekordową sumęslideshow listimageimageimageAndrzej Duda i Wołodymyr Zełenski spotkali się w Rzeszowie. Dwie godziny rozmówRośnie liczba ofiar trzęsienia ziemi na granicy Turcji i SyriiUkraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzinPies pogryzł 8-letniego chłopca. Dziecko nie żyje"Liczba zabitych na skutek trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii może sięgnąć około 67 tysięcy"Jak minister nie zna, to jego dyrektor zna. Hojne dotacje dla (nie)znajomych Czarnka w rodzinnym województwie"Scholzing" i wsparcie dla Ukrainy od Berlina. "Ja się boję niemieckiego strachu"Balcerowicz: Glapiński jest specjalistą od fałszywych prognozPosłowie KO składają zawiadomienia do prokuratury. "Nielegalne dodatkowe wynagrodzenia" w OrlenieTVN24 najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną w 2022 roku. Wyniki badaniaTVN Warner Bros. Discovery partnerem projektu Baza Ekspertek #nieczekam107lat 

Czytaj więcej...

Czytany 607 razy