sobota, 18 grudzień 2021 20:56

Nie żyje dziennikarz Tomasz Rozwadowski 

Napisane przez  .
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nie żyje dziennikarz Tomasz Rozwadowski 

Nie żyje Tomasz Rozwadowski, związany przez wiele lat z "Dziennikiem Bałtyckim" dziennikarz muzyczny i filmowy. "Muzyka była jego pasją. Praktycznie nią żył" - wspomniano go na portalu gdańskiego dziennika. Miał 57 lat.

O śmierci Tomasza "Rozwada" Rozwadowskiego poinformował jego syn Cyryl, także dziennikarz. "Spał i był spokojny, gdy wydał z siebie ostatnie tchnienie, które odebrała mu choroba płuc. Był w bliskim otoczeniu osób, na których mu zależało i którym zależało na nim. Nie chciałbym, by mówiono lub pisano, że "przegrał z chorobą". To nie jest i nie była równa walka, w której można wyróżniać zwycięzców i przegranych" - napisał.

Rozwadowski dziennikarską karierę zaczął pod koniec lat 90. w "Dzienniku Bałtyckim". Tam warsztat rozwijał przez prawie dwie dekady. "Potrafił zaimponować nie tylko encyklopedyczną wiedzą o kulturze, ale też niezwykłym humorem, z którym opisywał płyty, koncerty czy premiery filmowe" - opisali go redakcyjni koledzy. "Muzyka była jego pasją. Praktycznie nią żył" - dodali.

"Był fantastycznym człowiekiem. Mega umysłem. Nietuzinkowym dziennikarzem. Cudownym oryginałem. Ekstrowertycznym introwertem. Empatycznym facetem. Wrażliwym odbiorcą. Encyklopedią muzyczną" - wspomniała dziennikarka i pisarka Magdalena Gacyk.

"Zawsze zaskakiwał mnie swoją wielogatunkową erudycją. Coraz mniej takich ludzi" - napisał Piotr Pawłowski, basista, kompozytor i autor tekstów.

tvn24.pl, Dziennik Bałtycki

Źródło zdjęcia głównego: Anna Rezulak/KFP

imageStanowisko Konferencji Ambasadorów RP w sprawie lex TVNWiceminister spraw zagranicznych Rosji: wejdziemy w reżim przeciwdziałania, jeśli NATO odmówi gwarancji bezpieczeństwaBronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski o lex TVNPogoda na dziś - niedziela 19.12. Deszcz i deszcz ze śniegiem, zimnoZagraniczne media o lex TVN. #PisząoPolsceLex TVN. Politolog: czymś trzeba było odwrócić uwagę od tego, co wczoraj rano rozbudzało zainteresowanieAmerykańscy senatorowie o lex TVN. "Ograniczenia przyczynią się do upadku wolności słowa w Polsce"Nie zapłaciła 300 złotych, dług urósł do 107 tysięcy. Jest skarga nadzwyczajnaTo najbardziej zadłużona firma świata. Jej upadek może być odczuwalny na całym świecieNastępca Teleskopu Hubble'a poleci w kosmos. Wyznaczono nową datęSamsel: to jest gra wywiadów, którą polskie służby znowu przegrałyLa Palma. Szacowanie strat po ustaniu aktywności wulkanu Cumbre ViejaPrzejechali na czerwonym. Nie wiedzieli, że policja obserwuje ich z góryByły prezes grupy sadowniczej odpowie za "oszustwo wielkich rozmiarów"

Czytaj więcej...

Czytany 3198 razy