Ciekawostki


17.07.2021 8:11

Organizacje wspinaczkowe: Google sugeruje potencjalnie zabójcze szlaki

Organizacje wspinaczkowe: Google sugeruje potencjalnie zabójcze szlaki- Nawet najbardziej wykwalifikowani wspinacze mieliby problem z taką trasą - alarmuje Heather Morning z Mountaneering Scotland. Szkockie organizacje wspinaczki górskiej krytykują firmę Google za wskazywanie turystom niebezpiecznych, "potencjalnie zabójczych" szlaków na szczyt Ben Nevis oraz inne góry.


[więcej]


16.07.2021 8:08

Na rower z dzieckiem. Jak się przygotować? Co mówią przepisy?

Na rower z dzieckiem. Jak się przygotować? Co mówią przepisy?Wyjechaliśmy zza zakrętu. Zziajani jak mopsy. I wtedy zobaczyliśmy znak ostrzegawczy - nachylenie 16 %. "To co? Przełożenie jeden na jeden?". "Jeden na jeden!", woła radośnie dwuletnia córka przyjaciół. Nasza trzylatka uderza z innej strony i słodko pyta: "Dlaczego tak wolno, tato? I czy mógłbyś mi pośpiewać?".


[więcej]09.07.2021 18:07

Niezwykły, niebieski homar. Jeden na 200 milionów

Niezwykły, niebieski homar. Jeden na 200 milionówPracownicy pubu w angielskim Rochdale nie mogli uwierzyć w to, co widzą. W dostawie owoców morza znajdował się niebieski homar. Ten kolor skorupy mięczaka zdarza się raz na 200 milionów przypadków.


[więcej]


06.07.2021 18:07

11-latek z dyplomem z fizyki. "Nieśmiertelność to mój cel"

11-latek z dyplomem z fizyki. Trzy lata studiów licencjackich ukończył w jeden rok, a jednocześnie brał udział w kursach magisterskich - 11-letni Laurent Simons uzyskał dyplom z fizyki na Uniwersytecie w Antwerpii.


[więcej]


03.07.2021 8:09

Artysta z USA twierdzi, że "niewidzialna rzeźba" to plagiat. Będzie pozew

Artysta z USA twierdzi, że Amerykański performer Tom Miller zamierza pozwać włoskiego artystę Salvatore Garau, twórcę "niewidzialnej rzeźby", za plagiat. Miller twierdzi, że to on wpadł na ten pomysł jako pierwszy.


]]> [więcej]


30.06.2021 8:07

Leśnicy pokazali ptasią "spiżarnię". "Sceneria kina grozy"

Leśnicy pokazali ptasią ​Nadleśnictwo Olesno opublikowało na swoim Facebooku zdjęcie, które wzbudziło uwagę internautów. Na fotografii widać martwego gryzonia wiszącego na gałęzi. Leśnicy wyjaśnili, że to nic innego jak... "spiżarnia" jednego z ptaków.


[więcej]


29.06.2021 18:07

Mysz, która miała wyginąć 150 lat temu... jednak nie wyginęła

Mysz, która miała wyginąć 150 lat temu... jednak nie wyginęłaNaukowcy ze zdumieniem odkryli na australijskich wyspach myszy z gatunku od dawna uważanego za wymarły. Badacze mówią wręcz o "zmartwychwstaniu" gatunku Pseudomys gouldii.


[więcej]


28.06.2021 13:08

Barszcz Sosnowskiego. Jak wygląda? Jak leczyć oparzenia? Mapa występowania

Barszcz Sosnowskiego. Jak wygląda? Jak leczyć oparzenia? Mapa występowaniaBarszcz Sosnowskiego jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Zwłaszcza w sezonie letnim trzeba na niego uważać. Roślina wytwarza toksyny, które prowadzą do poważnych oparzeń skóry. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje na temat barszczu Sosnowskiego: gdzie występuje, dlaczego jest niebezpieczny i jak leczyć podrażnienia.


[więcej]


25.06.2021 18:07

Chmury mammatus. Niezwykłe zjawisko nad Polską

Chmury mammatus. Niezwykłe zjawisko nad PolskąW czwartek popołudniu nad Warszawą, ale też nad Krakowem, zaobserwowano niezwykłe zjawisko - na niebie pojawiły się nietypowe chmury przypominające kulki z waty lub bąbelki. Wielu obserwatorów było zaskoczonych takim widokiem i z zaciekawieniem w mediach społecznościowych pytało - co to za chmury. Już odpowiadamy. To tzw. mammatusy.


[więcej]


25.06.2021 13:07

Mammatusy. Niezwykłe chmury nad Polską

Mammatusy. Niezwykłe chmury nad PolskąW czwartek popołudniu nad Warszawą, ale też nad Krakowem, zaobserwowano niezwykłe zjawisko - na niebie pojawiły się nietypowe chmury przypominające kulki z waty lub bąbelki. Wielu obserwatorów było zaskoczonych takim widokiem i z zaciekawieniem w mediach społecznościowych pytało - co to za chmury. Już odpowiadamy. To tzw. mammatusy.


[więcej]