Ciekawostki


15.10.2021 18:07

Kiedy zmiana czasu na zimowy? Już niedługo. Sprawdź!

Kiedy zmiana czasu na zimowy? Już niedługo. Sprawdź!Zmiana czasu 2021 na zimowy już za dwa tygodnie. Wraz z końcem października żegnamy się z czasem letnim i cofamy zegarki o godzinę. Kiedy dokładnie wypada zmiana czasu na zimowy w 2021 roku?


[więcej]


13.10.2021 18:07

Gabby Petito. Są nowe informacje. Ale na te pytania wciąż brak odpowiedzi

Gabby Petito. Są nowe informacje. Ale na te pytania wciąż brak odpowiedziGabby Petito zginęła w wyniku uduszenia - ustalił koroner hrabstwa Teton. Zwłoki 22-latki znaleziono w połowie września w stanie Wyoming. W sprawie Gabby Petito poszukiwany jest jej narzeczony Brian Laundrie, a wiele pytań nadal pozostaje bez odpowiedzi.


[więcej]13.10.2021 13:07

Gabby Petito. Wiadomo, jak zginęła. Ale na te pytania wciąż nie ma odpowiedzi

Gabby Petito. Wiadomo, jak zginęła. Ale na te pytania wciąż nie ma odpowiedziGabby Petito zginęła w wyniku uduszenia - ustalił koroner hrabstwa Teton. Zwłoki 22-latki znaleziono w połowie września w stanie Wyoming. W sprawie Gabby Petito poszukiwany jest jej narzeczony Brian Laundrie, a wiele pytań nadal pozostaje bez odpowiedzi.


[więcej]


13.10.2021 8:08

Gabby Petito. Podano dokładną przyczynę śmierci

Gabby Petito. Podano dokładną przyczynę śmierci Gabby Petito została uduszona - poinformował koroner hrabstwa Teton. Potwierdził, że doszło do morderstwa. Nadal trwają poszukiwania narzeczonego dziewczyny, 23-letniego Briana Laundriego, który jest głównym podejrzanym w sprawie. Para odbywała wspólną podróż na zachód USA, z której Gabby Petito już nigdy nie wróciła.


[więcej]


13.10.2021 8:08

La Palma. Strach przed wulkanem i kolejne ewakuacje. Nadal trzęsie się ziemia

La Palma. Strach przed wulkanem i kolejne ewakuacje. Nadal trzęsie się ziemiaWulkan Cumbre Vieja nadal niszczy wyspę La Palma. Kolejnych 700 osób zostało ewakuowanych, ponieważ rzeka gorącej lawy zabrała ich domy. La Palma walczy ze skutkami erupcji od 19 września.


[więcej]


12.10.2021 13:07

Helena Modrzejewska. Kim była polska aktorka z Google Doodle?

Helena Modrzejewska. Kim była polska aktorka z Google Doodle?181 lat temu urodziła się Helena Modrzejewska, jedna z najwybitniejszych polskich aktorek. Specjalizowała się w rolach szekspirowskich i tragicznych. Wśród jej najlepszych kreacji wymienia się szekspirowskie role Ofelii, Julii i Lady Makbet. Z okazji rocznicy urodzin Helena Modrzejewska została bohaterką Google Doodle.


[więcej]


12.10.2021 13:07

Wirus RSV. Niespotykana fala infekcji. Jakie objawy u dzieci?

Wirus RSV. Niespotykana fala infekcji. Jakie objawy u dzieci?  Obecnie to nie covid jest dla nas największym zmartwieniem, ale fala zachorowań na wirus RSV. Epidemia jest zatrważająca - alarmuje dr Magdalena Okarska-Napierała. Ekspertka wylicza, jakie są objawy wirusa RSV oraz jaka jest obecnie skala problemu.


[więcej]


08.10.2021 13:07

Dmitrij Muratow laureatem pokojowego Nobla. Kim jest dziennikarz?

Dmitrij Muratow laureatem pokojowego Nobla. Kim jest dziennikarz?Dmitrij Muratow, rosyjski dziennikarz, został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla 2021. Muratowa uhonorowano za działania na rzecz ochrony wolności słowa. Z tego samego powodu tegorocznego pokojowego Nobla otrzymała też dziennikarka z Filipin Maria Ressa.


[więcej]


07.10.2021 18:07

Zmiana czasu na zimowy 2021. Kiedy wypada? I kiedy UE z niej zrezygnuje?

Zmiana czasu na zimowy 2021. Kiedy wypada? I kiedy UE z niej zrezygnuje?Zmiana czasu z letniego na zimowy coraz bliżej. Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki? I czy jest szansa, żebyśmy w najbliższym czasie odeszli od zmiany czasu? Co na to Unia Europejska? Kto wstrzymuje reformę i dlaczego?


[więcej]


07.10.2021 18:07

Abdulrazak Gurnah. Kim jest laureat literackiego Nobla?

Abdulrazak Gurnah. Kim jest laureat literackiego Nobla?Abdulrazak Gurnah otrzymał Literacką Nagrodę Nobla za 2021 rok - poinformowała Akademia Szwedzka. Urodzony na Zanzibarze pisarz tworzy w języku angielskim. Gurnah mieszka w Wielkiej Brytanii.


[więcej]