Sport


14.12.2018 13:03

Jak będzie wyglądała Plus Liga bez Stoczni Szczecin?

Jak będzie wyglądała Plus Liga bez Stoczni Szczecin?Chociaż oficjalne dokumenty mówiące o upadku Stoczni Szczecin do władz siatkarskiej ligi jeszcze nie dotarły, wiadomo już, że do końca sezonu w rozgrywka uczestniczyć będzie trzynaście drużyn. A punkty zdobyte przeciwko tej drużynie zostaną anulowane.


[więcej]


14.12.2018 13:03

Wracają skoki. Dziś kwalifikacje w Engelbergu

Wracają skoki. Dziś kwalifikacje w EngelberguPo niespodziewanej dwutygodniowej przerwie do rywalizacji w Pucharze Świata wracają skoczkowie narciarscy. W najbliższy weekend czekają ich zmagania w Engelbergu. Siedmiokrotnie w tym szwajcarskim mieście na podium stawał Kamil Stoch.


[więcej]14.12.2018 8:03

Dużo pieniędzy, mało jakości. Raport o stanie Ekstraklasy

Dużo pieniędzy, mało jakości. Raport o stanie EkstraklasyWisła Kraków tonie! Wczoraj z planów przejęcia klubu wycofali się inwestorzy: Wojciech Kwiecień, Wiesław Włodarski oraz firmy Dasta Invest i Antrans. To oznacza, że Biała Gwiazda jest na krawędzi bankructwa. Jeśli władze jednego z najbardziej utytułowanych polskich klubów nie znajdą pieniędzy na spłatę długów, wkrótce Wisłę Kraków będziemy oglądać w IV lidze. Taki los spotkał już wiele innych polskich zespołów. Jedne upadały sportowo, inne finansowo. Historia Wisły zainspirowała nas do przyjrzenia się kondycji polskiej piłki klubowej;...


[więcej]


14.12.2018 8:03

Na mundialu zagra 48 drużyn? „Liczą się kwestie polityczne”

Na mundialu zagra 48 drużyn? „Liczą się kwestie polityczne”Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) Gianni Infantino oficjalnie ujawnił, że większość krajowych federacji piłkarskich opowiedziało się za rozszerzeniem liczby uczestników mistrzostw świata w 2022 roku w Katarze do 48 drużyn.


[więcej]


14.12.2018 8:03

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy na Stadionie Śląskim? To "obiekt idealny"

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy na Stadionie Śląskim? To Polski Związek Lekkiej Atletyki stara się o organizację Mistrzostw Europy w 2024 roku. Obiektem, na którym miałyby odbyć się zawody jest Stadion Śląski w Chorzowie. Komitet organizacyjny chce jednak zaprezentować nie tylko stadion, ale też atuty całej aglomeracji. Z Piotrem Długosielskim, dyrektorem ds. międzynarodowych w PZLA, rozmawiał Paweł Pawłowski z redakcji sportowej RMF FM.


[więcej]


14.12.2018 8:03

Wisła Kraków tonie. Potencjalni inwestorzy wycofali się z przejęcia klubu

Wisła Kraków tonie. Potencjalni inwestorzy wycofali się z przejęcia klubuWisła Kraków nie zmieni w najbliższym czasie właściciela. O fiasku negocjacji z konsorcjum czterech małopolskich biznesmenów poinformował krakowski klub za pośrednictwem serwisu społecznościowego. Zadłużona Wisła może nie dokończyć sezonu w piłkarskiej ekstraklasie.


[więcej]


13.12.2018 18:03

Kolejny dobry występ Moniki Hojnisz w Pucharze Świata

Kolejny dobry występ Moniki Hojnisz w Pucharze ŚwiataMonika Hojnisz zajęła piąte miejsce w biathlonowym sprincie (7,5 km) Pucharu Świata w Hochfilzen. Wygrała Włoszka Dorothea Wierer, która od Finki Kaisy Makarainen była szybsza o zaledwie 0,6 s. Polka do triumfatorki straciła 28,2 sekundy.


[więcej]


13.12.2018 18:03

Stocznia Szczecin wycofuje się z rozgrywek

Stocznia Szczecin wycofuje się z rozgrywekSiatkarska drużyna Stocznia Szczecin wycofuje się z rozgrywek PlusLigi. Prezes klubu wydał oświadczenie w tej sprawie. " W obecnej chwili klub potrzebował realnego szybkiego wsparcia finansowego, by w miarę normalnych warunkach dotrwać do stycznia 2019 roku. Takowe nie pojawiło się" - napisał Jakub Markiewicz. Wcześniej z zespołu odeszła większość zawodników.


[więcej]


13.12.2018 13:03

PŚ w skokach. Dodatkowe konkursy w Niemczech, a nie w Zakopanem

PŚ w skokach. Dodatkowe konkursy w Niemczech, a nie w ZakopanemZakopane nie zorganizuje dodatkowego konkursu Pucharu Świata w tym sezonie. W miejsce odwołanych zawodów w Titisee-Neustadt odbędą się ponadplanowe konkursy w Oberstdorfie (loty) i Willingen.


[więcej]


13.12.2018 13:03

Mamy bilety na mecz Legii Warszawa z Piastem Gliwice

Mamy bilety na mecz Legii Warszawa z Piastem GliwiceW sobotę piłkarze Legii rozegrają ostatni w tym roku mecz na własnym stadionie. Podejmą Piasta Gliwice. Legioniści liczą na to, że przed zimową przerwą uda się zniwelować choć część strat do prowadzącej w tabeli Lechii Gdańsk. Szansą na to jest starcie z ekipą z Gliwic. Mamy dla was wejściówki na to spotkanie. Jak je zdobyć? Odpowiedź znajdziecie w artykule.


[więcej]