Podatki


11.09.2017 18:00

Wynajem mieszkania na doby na ryczałcie ewidencjonowanym?

W ostatnio wydanej interpretacji fiskus przyznał, że wynajem krótkotrwały mieszkania - nawet na doby, może być rozliczany w ramach najmu. [więcej]


11.09.2017 18:00

Dłuższy mały ZUS dla nowych firm od 2018 r.?

Resort pracy chce, aby nowe firmy mogły korzystać z preferencyjnego ZUSu przez trzy, a nie dwa lata - jak ma to miejsce obecnie. Składka za. [więcej]


11.09.2017 8:00

Darowizna od synowej zwolniona w całości z podatku?

Każdy z małżonków może rozporządzać majątkiem wspólnym, w tym go darować innym osobom - za zgodą drugiego małżonka. W takim przypadku. [więcej]


08.09.2017 18:00

Odwrotne obciążenie na transport maszyn budowlanych

Dla celów opodatkowania VAT daną usługę należy rozliczać kompleksowo, nawet gdy składają się na nią różne usługi pomocnicze. [więcej]


08.09.2017 8:00

Leasing samochodu osobowego: opłata wstępna i limit 20.000 euro

W leasingu operacyjnym opłatę wstępną leasingobiorca może od razu zaliczyć do kosztów podatkowych i to nawet wówczas, gdy bilansowo. [więcej]


08.09.2017 8:00

Limit płatności gotówkowych także przy zakupach sprzed 2017 r.?

nie można płacić gotówką za transakcje przekraczające 15. Ten kto się do tego nie stosuje, nie zaliczy dokonanego zakupu. [więcej]


08.09.2017 8:00

Wspólnota małżeńska: zniesienie współwłasności w podatku PCC

Podział majątku małżeńskiego jest instytucją prawa rodzinnego, a nabycie w ramach jego rzeczy i praw majątkowych nie zostało wymienione w. [więcej]


06.09.2017 18:00

Zwrot VAT w 15 dni dla firm budowlanych

Z uwagi na wprowadzenie odwrotnego obciążenia na usługi budowlane, część firm budowlanych traci płynność finansową. Płacą bowiem VAT od. [więcej]


06.09.2017 18:00

Wynajem krótkotrwały to działalność gospodarcza?

Przychody z wynajmu domu czy mieszkania można rozliczać ryczałtem ewidencjonowanym, ale pod warunkiem, że jest to tzw. najem prywatny. [więcej]


06.09.2017 18:00

Umowa przekazu jako forma regulowania zobowiązań w CIT

Przekaz, jako bezgotówkowa forma regulowania zobowiązań, nie podlega pod reżim art. 15d ustawy o CIT, który zabrania zaliczać do kosztów. [więcej]