Ekonomia


15.10.2019 8:01

"Rzeczpospolita": Olga Tokarczuk zapłaci podatek od Nagrody Nobla?

Czy Olga Tokarczuk zapłaci 955 tys. zł podatku od Nagrody Nobla? Minister finansów zapowiada zaniechanie poboru PIT, ale wbrew zasadom legislacji - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".


[więcej]


14.10.2019 13:01

Michael Kremer, Abhijit Banerjee i Esther Duflo z Noblem z ekonomii

Michael Kremer, Abhijit Banerjee i Esther Duflo z Noblem z ekonomiiTegoroczny Nobel w dziedzinie ekonomii trafi do trzech osób. Laureatami zostali Michael Kremer, Abhijit Banerjee i Esther Duflo. Werdykt ogłosiła właśnie Królewska Akademia Nauk. Nobla w tej dziedzinie przyznaje Bank Szwecji.


[więcej]11.10.2019 18:01

Jak przyjmować płatności Bitcoin w sklepie internetowym?

Jak przyjmować płatności Bitcoin w sklepie internetowym?Przyjmowanie płatności za pomocą cyfrowej waluty Bitcoin i innych kryptowalut takich jak np. Ethereum czy Ripple w ostatnich miesiącach staje się coraz bardziej popularne. Podobnie jak kilka lat temu sklepy internetowe zaczynały akceptować płatności kartami Visa i MasterCard, tak dzisiaj coraz częściej zdarza się, że klienci wybierają właśnie tą formę płatności a co z tym idzie – sklepy, gdzie można zapłacić kryptowalutą. Jak zintegrować swój sklep internetowy z procesorem płatności Bitcoin i czy jest to legalne? Czy ponosimy ryzyko zmiany...


[więcej]


11.10.2019 8:01

"Puls Biznesu: Praca jest, ale zarobki wciąż niskie

Chociaż w Polsce coraz łatwiej o pracę, wielu pracowników skarży się na to, ile zarania - wynika z raportu SpotData, który w piątek publikuje "Puls Biznesu".


]]> [więcej]


10.10.2019 18:01

Minister finansów: Tokarczuk nie zapłaci podatku dochodowego od Nagrody Nobla

Minister finansów: Tokarczuk nie zapłaci podatku dochodowego od Nagrody NoblaMinister finansów Jerzy Kwieciński ogłosił, że podjął decyzję o zaniechaniu poboru podatku PIT od przychodów związanych z Nagrodą Nobla. Pogratulował jednocześnie Oldze Tokarczuk zdobycia nagrody.


[więcej]


09.10.2019 13:01

Bankowcy straszą frankowiczów po wyroku unijnego Trybunału Sprawiedliwiości

Bankowcy straszą frankowiczów po wyroku unijnego Trybunału Sprawiedliwiości  Bankowcy straszą swoich klientów i ostrzegają przed składaniem do sądów wniosków o unieważnienie kredytów we frankach szwajcarskich. Związek Banków Polskich opublikował tak zwaną analizę prawną zeszłotygodniowego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Ten wyrok był bardzo korzystny dla frankowiczów.


[więcej]


09.10.2019 13:01

"Rzeczpospolita": Rosyjscy hakerzy wzięli Polskę na celownik

"Jesteśmy wśród 20 krajów najbardziej narażonych na cyberataki. Szczególnie aktywni są u nas hakerzy rosyjscy. To pokłosie konfliktu na Ukrainie" - donosi dzisiejsza "Rzeczpospolita".


[więcej]


07.10.2019 13:01

Prezes PiS przedstawił "piątkę na 100 dni": Mały ZUS oraz 13. i 14. emerytury

Prezes PiS przedstawił W ciągu pierwszych 100 dni zostaną uchwalone ustawy albo przygotowane programy rządowe dot. małego ZUS, 13 i 14 emerytury, pakietu kontrolnych badań profilaktycznych, budowy 100 obwodnic i planu dojścia do równych dopłat dla rolników - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.


[więcej]


04.10.2019 18:01

Umowa z wykonawcą przekopu przez Mierzeję Wiślaną podpisana

Umowa z wykonawcą przekopu przez Mierzeję Wiślaną podpisanaUmowa ws. budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną podpisana: nową drogę wodną, łączącą Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym, wybuduje za 992 mln złotych polsko-belgijskie konsorcjum NDI i Besix. Inwestycja ma być zrealizowana do 4 czerwca 2022 roku.


[więcej]


04.10.2019 13:01

​Politycy rozważają interwencję ustawową ws. kredytów we frankach szwajcarskich

​Politycy rozważają interwencję ustawową ws. kredytów we frankach szwajcarskich​Politycy rozważają interwencję ustawową w sprawie kredytów we frankach szwajcarskich. Po wczorajszym wyroku Trybunału Sprawiedliwości osobne rozmowy w tej sprawie odbyły się w Kancelarii Premiera i w Pałacu Prezydenckim - ustalili dziennikarze RMF FM.


[więcej]