Ekonomia


16.12.2019 13:01

Nowy harmonogram likwidacji OFE. W czerwcu i lipcu musimy zdecydować

Nowy harmonogram likwidacji OFE. W czerwcu i lipcu musimy zdecydowaćOd 1 czerwca do końca lipca będziemy musieli zdecydować, co stanie się z naszymi pieniędzmi zgromadzonymi w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Rząd opublikował nowy harmonogram ostatecznej likwidacji OFE. Każdy z nas dostanie wybór, co do tego gdzie trafią jego oszczędności.


[więcej]


15.12.2019 18:01

Podwyżki cen prądu, alkoholu i papierosów oraz brexit

Podwyżki cen prądu, alkoholu i papierosów oraz brexitPodwyżki cen prądu, podwyżki cen alkoholu i papierosów oraz brexit, czyli wychodzenie Brytyjczyków z Unii Europejskiej. To tematy gospodarcze, które mogą zdominować nadchodzący nowy tydzień.


[więcej]14.12.2019 8:01

Jakie owoce można wwieźć do Unii Europejskiej? Nowe przepisy

Jakie owoce można wwieźć do Unii Europejskiej? Nowe przepisyTuryści wracający z zagranicznych wojaży muszą uważać, co przywożą do Unii Europejskiej. Od dziś praktycznie nie można wwieźć żadnych owoców. Wyjątkiem są ananasy, kokosy, duriany, banany i daktyle. Nie wolno też przywozić warzyw, nasion i kwiatów.


[więcej]


13.12.2019 18:01

Nawet milion złotych kary za brak wpisu do rejestru BDO. Czas - do końca roku

Nawet milion złotych kary za brak wpisu do rejestru BDO. Czas - do końca rokuOd 5 tys. zł do miliona złotych, a nawet areszt - takie kary grożą za brak wpisu do Rejestru BDO - czyli Bazy Danych o Odpadach. Ruszyła lawina wniosków, bo przedsiębiorcy muszą to zrobić do końca roku. Polskie Stronnictwo Ludowe chce jednak przesunąć o rok wejście w życie przepisów o obowiązku dopisywania się przedsiębiorców rejestru. "Prawie w ogóle nie powiadomiono przedsiębiorców" - mówi RMF FM przedstawiciel wnioskodawców Marek Sawicki z PSL.


[więcej]


13.12.2019 18:01

Polska na marginesie ws. klimatu. Szefowa Zielonych: Nie da się dostawać pieniędzy za nic

Polska na marginesie ws. klimatu. Szefowa Zielonych: Nie da się dostawać pieniędzy za nicPolska nie może liczyć na wsparcie finansowe bez deklaracji, że będzie wypełniać cel neutralności klimatycznej do 2050 roku - przestrzegła w Brukseli szefowa Zielonych w Parlamencie Europejskim Ska Keller. Chodzi o pomoc w sfinansowaniu kosztów transformacji energetycznej. "Nie da się zaoferować pieniędzy za nic" - zaznaczyła przedstawicielka Zielonych.


[więcej]


13.12.2019 18:01

UOKiK ostrzega przed kolejną firmą. "To może być piramida finansowa"

UOKiK ostrzega przed kolejną firmą. Uwaga na kolejną firmę oferującą niby superzyskowne inwestycje! Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przestrzega przed systemem inwestycyjnym Omega oferowanym przez pochodzącą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich firmę Nautilius


[więcej]


13.12.2019 13:01

​Nowoczesna bankowość dla seniora - to wcale nie takie trudne!

​Nowoczesna bankowość dla seniora - to wcale nie takie trudne!To mit, że nowoczesne rozwiązania, także w strefie bankowej, są dobre tylko dla młodych. Seniorzy również mogą korzystać z innowacyjnej bankowości, a w zasadzie powinni, bo dzięki niej mają szanse znacząco ułatwić sobie zarządzanie finansami. Dla młodych ludzi korzystanie z aplikacji mobilnej czy serwisu internetowego może być kwestią upodobania, ale dla seniorów to sprawa bycia wkluczonym lub nie ze sfery bankowości i wszystkich oferowanych przez nią produktów. Często bowiem starsze osoby nie mają sił czy zdrowia, by chodzić do placówek...


[więcej]


13.12.2019 8:01

Droższa energia na nowy rok. Kończą się negocjacje

Droższa energia na nowy rok. Kończą się negocjacjeDo wtorku dowiemy się, ile zapłacimy za prąd. Kończą się bowiem negocjacje w tej sprawie - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".


[więcej]


11.12.2019 8:01

Państwowy dług publiczny przekroczył już bilion złotych

Państwowy dług publiczny przekroczył już bilion złotychPaństwowy dług publiczny na koniec III kwartału tego roku wyniósł 1 bln 1 mld 181 mln zł, co oznacza wzrost o 0,3 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału i wzrost o 1,7 proc. więcej wobec końca 2018 roku.


[więcej]


10.12.2019 18:01

Allegro na celowniku UOKiK. Platformie grozi gigantyczna kara

Allegro na celowniku UOKiK. Platformie grozi gigantyczna karaZnany portal internetowy Allegro mógł łamać prawo antymonopolowe, działając w ten sposób na szkodę sprzedawców i klientów - tak twierdzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i wszczyna przeciwko Allegro postępowanie. Najpopularniejszemu w Polsce internetowemu serwisowi zakupowemu i aukcyjnemu grozi gigantyczna kara.


[więcej]