Ekonomia


20.04.2019 18:01

Ustawa ma uchronić polską wieprzowinę przed amerykańskim embargiem

Ustawa ma uchronić polską wieprzowinę przed amerykańskim embargiemMinisterstwo rolnictwa chce uratować eksport polskiej wieprzowiny do Stanów Zjednoczonych ustawą. Resort potwierdza informacje RMF FM o tym, że Amerykanie zażądali wzmocnienia nadzoru weterynaryjnego nad mięsem, które trafia na ich rynek, w związku z czym polskim producentom grozi zamknięcie dostępu do amerykańskiego rynku - wartego setki milionów złotych.


[więcej]


19.04.2019 13:01

Benzyna w Polsce najdroższa od ponad czterech lat

Benzyna w Polsce najdroższa od ponad czterech lat Benzyna bezołowiowa na polskich stacjach jest ponownie droższa i kosztuje najwięcej od ponad 4 lat - donosi portal Interia. Co się dzieje na rynku paliw i czy sytuacja w Polsce jest wyjątkowa?


[więcej]19.04.2019 8:01

Raport Komisji Europejskiej: Polska złomowiskiem Europy

Raport Komisji Europejskiej: Polska złomowiskiem Europy Komisja Europejska twierdzi, że w Polsce nielegalnie złomuje się nawet milion samochodów rocznie. Krajowi eksperci szacują ich liczbę na 600 tys. - czytamy w piątek w "Pulsie Biznesu". Urzędnicy KE przedstawili - na razie - roboczą wersję raportu na temat ochrony środowiska, z którego - pisze "PB" - wynika, że Polska jest "złomowiskiem Europy".


[więcej]


19.04.2019 8:01

Czesi wprowadzają dodatkowe kontrole importowanego mięsa drobiowego

Czesi wprowadzają dodatkowe kontrole importowanego mięsa drobiowego​Czescy importerzy mięsa drobiowego, w którym Państwowy Zarząd Weterynaryjny (SVS) wykryje salmonellę, będą musieli zlecać kontrolę laboratoryjną dalszych dostaw z tego samego kraju przed wprowadzeniem mięsa na rynek - poinformowało czeskie ministerstwo rolnictwa.


[więcej]


18.04.2019 18:01

Świąteczne przelewy zrób z wyprzedzeniem

Świąteczne przelewy zrób z wyprzedzeniemKlienci banków powinni liczyć się z tym, że przed świętami i w ich trakcie - systemy rozliczeniowe nie będą pracować tak jak zwykle, czyli w tak zwanym trybie standardowym. Planowane w najbliższym czasie przelewy warto zrealizować z wyprzedzeniem, żeby pieniądze dotarły terminowo - przypomina Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR).


[więcej]


18.04.2019 8:01

"DGP": Twardy brexit zmniejszy emerytury Polaków pracujących na Wyspach

Po bezumownym wyjściu z UE Wielka Brytania będzie traktowana jak kraj obcy. Oznacza to, że czas pracy w Zjednoczonym Królestwie nie będzie się wtedy wliczał do stażu emerytalnego w Polsce. Milion zatrudnionych tam naszych rodaków odczuje to na starość, bo otrzyma niższe świadczenia - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".


[więcej]


17.04.2019 18:01

13. emerytura zostanie wypłacona wyłącznie w 2019 roku

13. emerytura zostanie wypłacona wyłącznie w 2019 rokuRząd nie planuje wypłacania „trzynastki” dla emerytów i rencistów w kolejnych latach - tak wynika z Wieloletniego Planu Finansowego Państwa, czyli oficjalnego dokumentu przygotowanego przez Ministerstwo Finansów.


[więcej]


16.04.2019 18:01

Prof. Góra o likwidacji OFE: Bardzo zła propozycja

Prof. Góra o likwidacji OFE: Bardzo zła propozycja"To jest bardzo zła propozycja" - tak o rządowym pomyśle likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych mówi projektant dotychczasowego systemu emerytalnego profesor Marek Góra ze Szkoły Głównej Handlowej. Jego zdaniem koncepcja Mateusza Morawieckiego zachwieje bezpieczeństwem finansowym naszej starości i obniży nam emerytury.


[więcej]


16.04.2019 18:01

Kłopoty z węglem. Setki tysięcy ton zalegają przy kopalniach

Kłopoty z węglem. Setki tysięcy ton zalegają przy kopalniachRosną zapasy węgla na zwałowiskach przy kopalniach. Wszystko dlatego, że spółki energetyczne nie odbierają zakontraktowanego surowca. Górnicza Solidarność chce w tej sprawie wyjaśnień od prezesa Polskiej Grupy Górniczej.


[więcej]


16.04.2019 13:01

Rząd chce podnieść akcyzę na papierosy i alkohol

Rząd chce podnieść akcyzę na papierosy i alkohol​Rząd chce od nowego rok podnieść opodatkowanie papierosów i alkoholu. Akcyza na nie ma wzrosnąć o 3 procent.


[więcej]