Ekonomia


24.11.2020 8:02

5 mln Włochów brakuje pieniędzy na jedzenie

5 mln Włochów brakuje pieniędzy na jedzenie5 mln Włochów brakuje pieniędzy na jedzenie, a 7,6 mln rodzin notuje spadek poziomu życia - to dane z ogłoszonego raportu na temat sytuacji finansowej w czasach pandemii koronawirusa. Większość obywateli uważa za możliwą utratę pracy.


[więcej]


23.11.2020 8:02

Niemcy wprowadzają obowiązkową obecność kobiet w zarządach firm

Niemcy wprowadzają obowiązkową obecność kobiet w zarządach firm Na liście europejskich krajów, które wprowadzą obowiązkową obecność kobiet w zarządach firm, wkrótce znajdą się Niemcy. Takie przepisy już działają w kilku państwach kontynentu, chociaż są kłopoty z ich wprowadzeniem. Jednocześnie najnowsze badania sondażowe wskazują, że - wbrew powszechnemu mniemaniu - młodsze pokolenie wcale nie jest bardziej niż starsze przekonane, że płeć nie ma wpływu na umiejętności w zarządzaniu.


[więcej]23.11.2020 8:02

Abu Zabi ogłosiło odkrycie złoża kryjącego 24 mld baryłek ropy naftowej

Abu Zabi ogłosiło odkrycie złoża kryjącego 24 mld baryłek ropy naftowejEmirat Abu Zabi ogłosił odkrycie nowych złóż ropy z łącznymi rezerwami 24 mld baryłek, z czego 22 mld to wydobywalna ropa niekonwencjonalna, a pozostałe 2 mld to ropa konwencjonalna, zwiększająca całkowite rezerwy krajowe do 107 mld baryłek.


[więcej]


22.11.2020 18:02

Nowy tydzień w gospodarce: Czarny piątek i białe szaleństwo

Nowy tydzień w gospodarce: Czarny piątek i białe szaleństwo W nadchodzącym tygodniu spodziewajmy się protestów branży narciarskiej i całych obszarów mocno uzależnionych gospodarczo od zimowego wypoczynku. To przeważnie niewielkie firmy, pensjonaty, wyciągi, instruktorzy, przerażeni wizją skumulowania ferii w dwóch tygodniach, a być może kompletnego odwołania zimowych wakacji. W innych nastrojach mogą być, w dużej mierze zagraniczni, właściciele galerii handlowych oraz sklepów sieciowych. Rząd pozwala im działać przed świętami, powołując się na troskę o miejsca pracy.


[więcej]


22.11.2020 18:02

Branża turystyczna w dramatycznej sytuacji. Proszą premiera o pomoc

Branża turystyczna w dramatycznej sytuacji. Proszą premiera o pomocZ powodu braku sezonu wiosennego, ograniczonych wyjazdów letnich i jesiennych, branża turystyczna jest w dramatycznej sytuacji - wskazują przedstawiciele sektora w liście do premiera. Proszą Mateusza Morawieckiego o pilne przedstawienie rozwiązań osłonowych.


[więcej]


22.11.2020 13:02

Wykup chryzantem przez rząd. Wnioski opiewają na 87 mln zł

Wykup chryzantem przez rząd. Wnioski opiewają na 87 mln złPrawie 87 milionów złotych - wnioski na taką kwotę wpłynęły do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w związku z akcją wykupu chryzantem. Chodzi o rekompensatę za niesprzedane kwiaty w związku z zamknięciem przez rząd cmentarzy 1 listopada. Rząd ogłosił tę decyzję w ostatniej chwili, tuż przed dniem Wszystkich Świętych.


[więcej]


21.11.2020 18:02

Galerie handlowe - kiedy zostaną otwarte? Znamy datę

Galerie handlowe - kiedy zostaną otwarte? Znamy datęOd przyszłej soboty, 28 listopada galerie handlowe zostaną ponownie otwarte. Będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Restauracje, puby, kina, siłownie i kluby fitness będą zamknięte przynajmniej do 27 grudnia.


[więcej]


21.11.2020 8:02

Black Friday, Cyber Monday a może Black November, czyli miesiąc wyprzedaży?

Black Friday, Cyber Monday a może Black November, czyli miesiąc wyprzedaży?Black Friday i Cyber Monday zdobywają coraz większą popularność. W dobie pandemii rzadziej kupujemy jednak w sklepach stacjonarnych. Część biznesów przeniosło się do sieci. Co to oznacza? Przede wszystkim jeszcze więcej okazji do zakupów w promocyjnych cenach. Obniżki często trwają bowiem nie jeden dzień, a cały tydzień, co określono mianem Black Week czy nawet miesiąc, czyli Black November.


[więcej]


21.11.2020 8:02

MFW: PKB Polski spadnie w 2020 roku o 3,4 proc.

MFW: PKB Polski spadnie w 2020 roku o 3,4 proc.Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewiduje, że w 2020 roku polski Produkt Krajowy Brutto (PKB) spadnie o 3,4 proc. W przyszłym roku MFW przewiduje jednak poprawę - PKB ma wzrosnąć o 2,7 proc.


[więcej]


20.11.2020 18:02

Aglomeracja warszawska straci, zyska reszta Mazowsza: Rząd szykuje zmiany w podziale unijnych pieniędzy

Aglomeracja warszawska straci, zyska reszta Mazowsza: Rząd szykuje zmiany w podziale unijnych pieniędzyRząd przygotowuje potężne zmiany w podziale na Mazowszu unijnych funduszy na lata 2021-27. Zyska na tym biedniejsza część województwa, straci aglomeracja warszawska.


[więcej]