Ekonomia


19.10.2017 18:00

Frankowicze złożyli doniesienie do prokuratury na byłego szefa KNF

Frankowicze złożyli doniesienie do prokuratury na byłego szefa KNF​Frankowicze składają doniesienie do prokuratury na byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu", zrzeszające głównie kredytobiorców walutowych, złożyło dziś zawiadomienie w sprawie Andrzeja Jakubiaka, który od 2011 roku kierował KNF.


[więcej]


19.10.2017 13:00

Gróbarczyk: Wybrano lokalizację przekopu przez Mierzeję Wiślaną

Gróbarczyk: Wybrano lokalizację przekopu przez Mierzeję WiślanąUrząd Morski w Gdyni, a tym samym Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wybrało lokalizację w miejscowości Nowy Świat, jako najlepszą do realizacji przekopu przez Mierzeję Wiślaną - poinformował minister Marek Gróbarczyk. Jak podkreślił, prace nad tą inwestycją przebiegają zgodnie z planem.


[więcej]


19.10.2017 13:00

Tymczasowy areszt dla twórców parabanku Compass Money

Tymczasowy areszt dla twórców parabanku Compass MoneyLegnicki sąd aresztował na 3 miesiące twórców oraz kierownictwo firmy Compass Money zajmującej się pośrednictwem kredytowym. Prokuratura zarzuciła pięciu osobom działalność w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa na ponad 5 mln złotych.


[więcej]


19.10.2017 13:00

Eksperci: Polacy pokochali płacenie kartą i smartfonem

Eksperci: Polacy pokochali płacenie kartą i smartfonemWiększość Polaków wybiera płatności elektroniczne zamiast gotówki - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy eService w ramach kampanii społecznej „Warto Bezgotówkowo”. "Polacy pokochali płacenie kartą i smartfonem, a dla niemal 70 proc. z nich to najwygodniejszy i najszybszy sposób rozliczania zakupów. Im wyższa kwota, tym chętniej uiszczają ją elektronicznie" - podkreślili autorzy badania.


[więcej]


19.10.2017 8:00

Poczta Polska rozważa budowę własnej floty samolotów

Poczta Polska rozważa budowę własnej floty samolotówPoczta Polska rozważa w dłuższej perspektywie możliwość budowy własnej floty samolotów, zrobi to samodzielnie lub z partnerem - poinformował prezes Poczty Przemysław Sypniewski.


[więcej]


18.10.2017 8:00

Boom na nowe auta. Tak dobrych wyników nie było od kilkunastu lat

Boom na nowe auta. Tak dobrych wyników nie było od kilkunastu latTylu aut nie sprzedano w Polsce od 17 lat. Kupują przedsiębiorcy i firmy żyjące z reeksportu – pisze "Rzeczpospolita". Sprzedaż nowych samochodów w Polsce skoczyła w ciągu trzech kwartałów tego roku aż 17,3 proc. - podaje europejska organizacja ACEA.


[więcej]


18.10.2017 8:00

Prezydentura mu nie służy? Trump spadł o 92 miejsca w rankingu najbogatszych

Prezydentura mu nie służy? Trump spadł o 92 miejsca w rankingu najbogatszychAmerykańscy miliarderzy stają się jeszcze bogatsi, ale nie dotyczy to... prezydenta Donalda Trumpa! Pokazuje to opublikowana przez magazyn "Forbes" tegoroczna lista 400 najbogatszych Amerykanów.


[więcej]


17.10.2017 18:00

Spór o niepodległości Katalonii odbije się na gospodarce Hiszpanii?

Spór o niepodległości Katalonii odbije się na gospodarce Hiszpanii? ​Z powodu konfliktu wokół niepodległościowych aspiracji Katalonii rząd Hiszpanii obniżył prognozę wzrostu gospodarczego na przyszły rok z 2,6 do 2,3 proc. PKB - wynika z najnowszego projektu ustawy budżetowej.


[więcej]


16.10.2017 13:00

Kiedy zmienić opony z letnich na zimowe? Czy to już czas?

Kiedy zmienić opony z letnich na zimowe? Czy to już czas? Przed nami okres wymiany opon z letnich na zimowe. Kiedy najlepiej to zrobić? Jeśli temperatura na zewnątrz przez większą część dnia przekracza już siedem stopni Celsjusza to znak, że należy już zmienić opony zimowe na letnie. Dlaczego?


[więcej]


15.10.2017 18:00

Nadchodzący tydzień w ekonomii: Rozmowy koalicyjne w Niemczech i ocena gospodarcza Polski

Nadchodzący tydzień w ekonomii: Rozmowy koalicyjne w Niemczech i ocena gospodarcza PolskiTworzenie rządu w Niemczech, spory polityczne w Polsce i ocena gospodarcza dla naszego kraju. ​W przyszłym tygodniu trzeba spodziewać się dużego przełożenia polityki na świat finansów.


[więcej]