Ekonomia


21.09.2020 13:02

Afera GetBack: Zbigniew Ziobro o zarzutach dla miliardera. W grę wchodzi list gończy

Afera GetBack: Zbigniew Ziobro o zarzutach dla miliardera. W grę wchodzi list gończyZbigniew Ziobro potwierdza ustalenia RMF FM ws. afery GetBack: Prokuratura Regionalna w Warszawie sporządziła postanowienie o przedstawieniu znanemu biznesmenowi, twórcy Getin Banku Leszkowi C. zarzutów ws. doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów Idea Banku na sumę 130 mln złotych. Jak zaznaczył minister sprawiedliwości: jeśli sąd podejmie decyzję o tymczasowym aresztowaniu Leszka C., za miliarderem wydany zostanie list gończy.


[więcej]


21.09.2020 13:02

Kartele, krwawe wojny, przemyt ludzi. Masowe pranie brudnych pieniędzy

Kartele, krwawe wojny, przemyt ludzi. Masowe pranie brudnych pieniędzy Grupy przestępcze i skorumpowani politycy na ogromną skalę prali brudne pieniądze w międzynarodowych bankach - wynika z wielkiego śledztwa Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ). Sprawa dotyczy m.in. HSBC, JPMorgan Chase i Deutsche Banku.


[więcej]21.09.2020 13:02

Na Wall Street będą handlowali wodą. Ma to być zabezpieczenie przed skokami cen

Na Wall Street będą handlowali wodą. Ma to być zabezpieczenie przed skokami cen​Wall Street przygotowuje się na problemy z dostępem do wody w Kalifornii. Grupa CME chce rozpocząć handel kontraktami futures na wodę, by walczyć z możliwym skokiem cen.


[więcej]


21.09.2020 13:02

"Gazeta Wyborcza": Wschodnia pralnia w polskim banku

Co najmniej kilkaset milionów dolarów mogło zostać wypranych za pośrednictwem kont w ING Banku Śląskim. Pieniądze pochodziły z Rosji i Ukrainy - pisze w poniedziałek "Gazeta Wyborcza".


[więcej]


21.09.2020 13:02

Mija górnicze ultimatum dla premiera. Będzie strajk na Śląsku?

Mija górnicze ultimatum dla premiera. Będzie strajk na Śląsku?Dziś mija górnicze ultimatum postawione premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Równo tydzień temu związki zawodowe wezwały szefa rządu do podjęcia rozmów w sprawie sytuacji w branży. Działalność wznowił komitet protestacyjno-strajkowy i ogłoszono pogotowie strajkowe. Jeśli rozmów nie będzie, trzeba się liczyć z protestami - ostrzegali związkowcy. "Premier jest posłem ze Śląska, w końcu tutaj, w tych miastach robotniczych, w których funkcjonuje górnictwo i przemysł ciężki, dostał najwięcej głosów. Zobowiązaniem nie tylko premiera, ale i posła...


[więcej]


21.09.2020 8:02

Nowy tydzień w ekonomii: Wzrost cen ropy i zakaz instalowania TikToka w USA

Nowy tydzień w ekonomii: Wzrost cen ropy i zakaz instalowania TikToka w USAKolejne restrykcje w związku z pandemią koronawirusa, rosnące ceny ropy, a w USA zakaz instalowania TikToka. To tylko niektóre wydarzenia nowego tygodnia w gospodarce.


[więcej]


21.09.2020 8:02

Andrzej Duda wypowiedział się ws. "Piątki dla zwierząt". "Na pierwszym miejscu jest byt rolnika"

Andrzej Duda wypowiedział się ws. Dobrostan zwierząt jest dla niego bardzo ważny, "ale nie można w tym wszystkim zapominać o tym, że na pierwszym miejscu jest byt rolnika, jakość jego życia, jego i jego rodziny" - podkreślał prezydent Andrzej Duda w czasie Dożynek Prezydenckich. Zapowiedział, że podejmując decyzję ws. ustawy o ochronie zwierząt będzie miał "na względzie kwestie humanitarnego traktowania zwierząt, (…) ale także byt i jakość życia polskich rolników".


[więcej]


18.09.2020 8:02

Sejm skierował projekt noweli budżetu na 2020 r. do komisji finansów

Sejm skierował projekt noweli budżetu na 2020 r. do komisji finansówSejm nie odrzucił w pierwszym czytaniu projektu noweli ustawy budżetowej na ten rok i skierował go do komisji finansów. Zakłada on, że deficyt wyniesie 109,3 mld zł wobec przewidywanego wcześniej zerowego deficytu.


[więcej]

 
17.09.2020 8:02

Największa fuzja we współczesnej historii hiszpańskich banków

Największa fuzja we współczesnej historii hiszpańskich bankówW czwartek zostanie podpisana umowa w sprawie największej fuzji we współczesnej historii bankowości w Hiszpanii. Na podstawie porozumienia dojdzie do połączenia krajowych banków CaixaBank oraz Bankia.


[więcej]