Ekonomia


16.08.2019 18:01

"Rzeczpospolita": W Polsce powstaje coraz więcej sklepów internetowych

Od stycznia do czerwca 2019 r. w Polsce przybyło 2,8 tys. sklepów internetowych – informuje "Rzeczpospolita". Jak podkreśla dziennik, to najwyższy wynik od lat.


[więcej]


14.08.2019 18:01

Idealne rozwiązanie dla samozatrudnionych - Taxly uruchamia rewolucyjną usługę księgowości

Idealne rozwiązanie dla samozatrudnionych - Taxly uruchamia rewolucyjną usługę księgowościRząd zapowiadał wojnę z samozatrudnieniem, ale wszystko wskazuje na to, że na strachu się skończy. To dobra wiadomość dla wielu z nas – ponieważ samozatrudnienie jako forma pracy/ współpracy z firmą, kontrahentami ciągle wydaje się być korzystną opcją. Prowadzenie działalności to jednak nie tylko zalety, ale i wady. Między innymi konieczność samodzielnego rozliczania się z fiskusem i pilnowania składek ZUS.


[więcej]12.08.2019 18:01

PKP realizuje największy w historii program modernizacji dworców. Wkrótce Malczyce i Tczew

PKP realizuje największy w historii program modernizacji dworców. Wkrótce Malczyce i TczewPKP S.A. realizuje największy w historii program modernizacji dworców. Programem Inwestycji Dworcowych PKP S.A. na lata 2016-2023 objętych jest ok. 200 obiektów. Wartość całego programu szacowana jest na około 1,5 mld złotych. Większość inwestycji - około trzech czwartych - zostanie sfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Środki na pozostałe inwestycje będą pochodziły z budżetu państwa oraz zasobów PKP S.A.


[więcej]


07.08.2019 18:01

KE wszczęła postępowanie. Chodzi o plany przejęcia Lotosu przez Orlen

KE wszczęła postępowanie. Chodzi o plany przejęcia Lotosu przez OrlenKomisja Europejska wszczęła szczegółowe postępowanie wyjaśniające w celu oceny planowanego nabycia Lotosu przez PKN Orlen. Obawia się, że połączenie to może ograniczyć konkurencję w zakresie dostaw paliw oraz konkurencję na powiązanych rynkach w Polsce i krajach sąsiednich.


[więcej]


06.08.2019 18:01

Resort finansów ostrzega przed oszustami. Uważajcie na takie e-maile!

Resort finansów ostrzega przed oszustami. Uważajcie na takie e-maile!Ministerstwo finansów ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod Krajową Administrację Skarbową i rozsyłają e-maile z wezwaniem do zapłaty zaległego podatku. "Apelujemy o nieotwieranie linków i załączników z e-maili od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości" - podkreśla resort.


[więcej]


06.08.2019 18:01

Kredyt gotówkowy – jak wybrać najlepszą ofertę?

Kredyt gotówkowy – jak wybrać najlepszą ofertę?Popularność kredytów gotówkowych wynika z ich łatwej dostępności oraz ze swobody w wydatkowaniu otrzymanych środków. Duża różnorodność ofert może jednak skutecznie utrudnić wybór najkorzystniejszej propozycji.


[więcej]


06.08.2019 13:01

Niepokojący sygnał. Senatorowie USA wzywają do rozwiązania sprawy mienia ofiar Holokaustu w Polsce

Niepokojący sygnał. Senatorowie USA wzywają do rozwiązania sprawy mienia ofiar Holokaustu w PolsceO działania zmierzające do wypłacenia ofiarom Holokaustu lub ich rodzinom odszkodowań lub zwrócenia nieruchomości, "które zostały bezprawnie przejęte przez nazistów, a następnie znacjonalizowane przez komunistów", zaapelowali amerykańscy senatorowie do szefa dyplomacji USA Mike'a Pompeo. List w tej sprawie podpisało dotychczas 88 ze 100 członków wyższej izby Kongresu USA, wśród nich: demokratyczni kandydaci do nominacji Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich.


[więcej]


02.08.2019 18:01

20 groszy opłaty od każdej foliówki. Projekt resort środowiska

20 groszy opłaty od każdej foliówki. Projekt resort środowiskaStawka opłaty recyklingowej za jedną torbę z tworzywa sztucznego wynosić będzie od września 20 groszy - stanowi projekt rozporządzenia Ministra Środowiska. Nowe przepisy to efekt zmian w ustawie śmieciowej i objęcie wszystkich toreb z tworzyw taką opłatą.


[więcej]


01.08.2019 8:01

Od dziś wchodzi w życie ustawa o "zerowym PIT" dla osób do 26. roku życia

Od dziś wchodzi w życie ustawa o Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wprowadzająca "zerowy PIT" dla osób do 26. roku życia w czwartek wchodzi w życie.


]]> [więcej]


01.08.2019 8:01

Od dziś wnioski o "500 plus" i "Dobry start" można składać drogą "tradycyjną"

Od dziś wnioski o Od czwartku wnioski o "500 plus" i "Dobry start" można składać w urzędzie lub listownie. "Cieszę się, że wiele rodzin złożyło wnioski za pośrednictwem internetu. 1 sierpnia otwieramy furtkę dla tych, którzy preferują bezpośredni kontakt z urzędnikiem" – powiedziała szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa.


]]> [więcej]