Ekonomia


19.02.2019 8:01

Co najbardziej frustruje Polaków?

Co najbardziej frustruje Polaków? Niskie płace są najczęstszą przyczyną frustracji Polaków. Wskazuje na nie przeciętnie 40 proc. rodaków - wynika z badania „Nastawienie do finansów” przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Niska pensja częściej przygnębia kobiety niż mężczyzn.


[więcej]


19.02.2019 8:01

Jacek Kapica stanie we wtorek przed komisją śledczą ds. VAT

Jacek Kapica stanie we wtorek przed komisją śledczą ds. VATByły wiceminister finansów i szef Służby Celnej Jacek Kapica będzie zeznawał we wtorek przed komisją śledczą ds. VAT. Planowane na środę przesłuchanie Pawła Grasia została odwołane. Jak poinformował szef komisji Marcin Horała, Paweł Graś przysłał usprawiedliwienie, że nie może być obecny na przesłuchaniu.


[więcej]18.02.2019 18:01

Huawei kontratakuje. "Potęga nie rodzi się z zastraszania"

Huawei kontratakuje. Chiński koncern Huawei kontratakuje. Firma opublikowała oświadczenie, w którym twierdzi, że "niedawno mała grupa amerykańskich urzędników próbowała wywrzeć presję na kraje europejskie, aby wykluczyły Huawei z ich rynków". "Ich oskarżenia są całkowicie bezpodstawne, a zachowanie szokujące" - czytamy w dokumencie.


[więcej]


18.02.2019 13:01

Arabia Saudyjska "wspiera" Pakistan. Kontrakt na 20 mld USD

Arabia Saudyjska Arabia Saudyjska podpisała kontrakty inwestycyjne z Pakistanem o wartości 20 miliardów dolarów - informuje w poniedziałek portal BBC News. Władze w Islamabadzie chcą wzmocnić swoją zrujnowaną gospodarkę.


]]> [więcej]


18.02.2019 8:01

"Zadłużamy się na potęgę". Polacy mają blisko 1,5 mld niespłaconych pożyczek

1,49 mld zł niespłaconych pożyczek mają Polacy. To niemal trzykrotnie więcej niż cztery lata temu – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Statystyczny rodak ma do oddania firmie pożyczkowej średnio ok. 4,5 tys. zł.


[więcej]


17.02.2019 18:01

Gazprombank zamroził konta wenezuelskiego koncernu

Gazprombank zamroził konta wenezuelskiego koncernuRosyjski Gazprombank zamroził konta wenezuelskiego państwowego koncernu naftowego PDVSA. Postanowił też wstrzymać transakcje z firmą, żeby uniknąć objęcia amerykańskimi sankcjami wymierzonymi w PDVSA - twierdzi Reuters. "Konta PDVSA są obecnie zamrożone, to oznacza, że przeprowadzanie transakcji jest niemożliwe" - powiedział informator agencji. Gazprombank odmówił komentarza w tej sprawie.


[więcej]


16.02.2019 13:01

Niedziele handlowe 2019: Czy zrobimy jutro zakupy?

Niedziele handlowe 2019: Czy zrobimy jutro zakupy?W niedzielę, 17 lutego sklepy będą zamknięte. Zakupy będzie można zrobić m.in. na stacjach benzynowych czy w placówkach prowadzonych przez właścicieli. Otwarta będzie część galerii handlowych, gdzie pracować będą restauracje i kawiarnie.


[więcej]


15.02.2019 13:01

Jachtem na inspekcję jezior. "To wygląda jak zabawka dla wyższego personelu"

Jachtem na inspekcję jezior. "Nowa instytucja państwowa kupuje łódź do inspekcji jezior na Mazurach. Daleko jej jednak do klasycznych motorówek" - donosi "Gazeta Wyborcza. Olsztyn". Jak twierdzi, pomysł tego zakupu "zbulwersował część ludzi związanych z żeglarstwem na Warmii i Mazurach". "Nazwijmy rzecz po imieniu. To wygląda jak zabawka dla wyższego personelu Wód Polskich" - komentuje w rozmowie z dziennikiem przedsiębiorca turystyczny z Mazur.


[więcej]


15.02.2019 13:01

Jak automatycznie rozliczyć swój PIT? [PORADNIK]

Jak automatycznie rozliczyć swój PIT? [PORADNIK]Od 15 lutego na stronie internetowej Ministerstwa Finansów na 23 miliony Polaków czeka już wypełniony PIT, czyli doroczne zeznanie podatkowe. Zdecydowana większość z nas może więc zapomnieć o skomplikowanych wyliczeniach i żmudnym wypełnianiu zeznania podatkowego.


[więcej]


14.02.2019 8:01

"DGP": NBP mógłby ręcznie sterować rynkiem kredytów

Zamiast WIBOR-u stopy procentowe ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej? To nie jest wykluczone - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".


[więcej]