Ekonomia


13.12.2017 18:00

Premier Morawiecki wystawił zlecenie na sprzedaż posiadanych akcji BZ WBK

Premier Morawiecki wystawił zlecenie na sprzedaż posiadanych akcji BZ WBKPremier Mateusz Morawiecki wystawił zlecenie na sprzedaż akcji Banku Zachodniego WBK, które posiada - poinformował zastępca dyrektora Departament Komunikacji Ministerstwa Rozwoju Stanisław Starnawski.


[więcej]


13.12.2017 8:00

Polska najszybciej zwalcza biedę

Polska najszybciej zwalcza biedęPolska europejskim rekordzistą w zmniejszeniu biedy wśród obywateli. Z danych Eurostatu wynika, że - nie licząc Malty - to w Polsce w ostatnich dwóch latach najszybciej zmniejszał się margines biedy.


[więcej]


13.12.2017 8:00

Przed świętami kolejne odwołane loty Ryanaira? Piloci mają dość

Przed świętami kolejne odwołane loty Ryanaira? Piloci mają dośćIrlandzki związek zawodowy, który zrzesza stacjonujących w Irlandii pilotów linii lotniczych Ryanair, zapowiedział jednodniowy strajk, który odbędzie się 20 grudnia. Wcześniej o podobnych planach informowali także niemieccy piloci przewoźnika.


[więcej]


12.12.2017 8:00

Apel, by Morawiecki pozbył się akcji banku BZ WBK. Ministerstwo Rozwoju odpowiada

Apel, by Morawiecki pozbył się akcji banku BZ WBK. Ministerstwo Rozwoju odpowiadaInternetowy apel do Mateusza Morawieckiego, by pozbył się akcji banku BZ WBK i uniknął podejrzenia konfliktu interesów. Departament Komunikacji Ministerstwa Rozwoju odpowiada, że nowy premier "już jako wicepremier całkowicie zamroził swój portfel akcji Banku Zachodniego WBK, nie obraca akcjami, a wszelkie korzyści przekazuje na cele charytatywne i społeczne".


[więcej]


11.12.2017 18:00

Mikrofaktoring na co dzień i od święta

Mikrofaktoring na co dzień i od świętaWłasna firma to nie tylko duża satysfakcja, ale też spora odpowiedzialność. Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Jest to zarówno czas podsumowań, jak i planów na przyszłość.


[więcej]


11.12.2017 18:00

Klienci 14 polskich banków na celowniku hakerów!

Klienci 14 polskich banków na celowniku hakerów!Masz w telefonie z Androidem program do korzystania z konta w banku? Mogłeś paść ofiarą hakerów. W oficjalnym sklepie Google Play pojawiły się dwie niebezpieczne aplikacje - CryptoMonitor i StorySaver.


[więcej]


11.12.2017 18:00

Bułgaria tonie w bitcoinach. Służby przejęły środki warte 3 miliardy dolarów

Bułgaria tonie w bitcoinach. Służby przejęły środki warte 3 miliardy dolarów​Takiego skarbu Bułgarzy się nie spodziewali. Służby w Sofii podczas majowej akcji przeciwko mafii przejęły ponad 200 tysięcy bitcoinów. Dzisiaj taka ilość jest warta ponad 3 miliard dolarów.


[więcej]


10.12.2017 18:00

Nowy tydzień w gospodarce: Czekamy na expose Morawieckiego

Nowy tydzień w gospodarce: Czekamy na expose MorawieckiegoSpodziewane expose nowego premiera będzie najważniejszym wydarzeniem nowego tygodnia, nie tylko w polityce, ale i gospodarce. Mateusz Morawiecki zapowiada, że jego polityka będzie podążała drogą wyznaczoną przez rząd Beaty Szydło. Możliwe jednak, że przebieg tej drogi i prędkość tego podążania ulegną pewnym zmianom.


[więcej]


10.12.2017 18:00

"Sieci": Prezes Energi: Ukrócam patologie, więc obrywam

"Wyciek środków, do jakiego dochodziło na podstawie umów na zakup certyfikatów OZE, zmuszających nas do płacenia wielokrotnie więcej niż obecna cena rynkowa, na przestrzeni dekady wynosi ok. 2 mld zł. Te pieniądze powinny iść na konieczną modernizację polskiej energetyki, na rozwój" – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” Daniel Obajtek, prezes zarządu Grupy Energa. Opisuje też procedery, do jakich dochodziło w poprzednich strukturach spółki oraz wprowadzone zmiany.


[więcej]


10.12.2017 13:00

Ustawa o uproszczeniach dla firm w przyszłym roku. Prace nad nową wersją

Ustawa o uproszczeniach dla firm w przyszłym roku. Prace nad nową wersją Ustawa o uproszczeniach dla firm co do zasady wejdzie w życie 1 czerwca w 2018 r., a jej przepisy dotyczące CIT z początkiem 2019 r. - poinformowało biuro prasowe resortu rozwoju. Opracowywana jest nowa wersja projektu.


[więcej]