Ekonomia


05.07.2020 18:02

Kampanijne obietnice, ceny paliw i wakacyjne podróże. Nowy tydzień w gospodarce

Kampanijne obietnice, ceny paliw i wakacyjne podróże. Nowy tydzień w gospodarcePrzyszły tydzień w polskiej gospodarce zdominuje kampania wyborcza, wakacje i podróże. Możemy się też spodziewać wzrostu cen paliw.


[więcej]


03.07.2020 18:02

Czy warto przenosić się do innego banku?

Czy warto przenosić się do innego banku?Kupujesz mieszkanie, które chcesz sfinansować za pomocą kredytu zaciągniętego w banku? A może planujesz korzystać z karty kredytowej? Jeżeli nie chcesz przepłacać, rozważ przeniesienie rachunku bankowego. Sprawdź, co możesz dzięki temu zyskać.


[więcej]03.07.2020 18:02

Andrzej Duda nie pochwali się bonem turystycznym tuż przed wyborami. PiS zwalnia tempo

Andrzej Duda nie pochwali się bonem turystycznym tuż przed wyborami. PiS zwalnia tempoPolitycy Prawa i Sprawiedliwości chcą zrezygnować - to ustalenia dziennikarzy RMF FM - ze zwoływania w przyszłym tygodniu dodatkowego posiedzenia Sejmu. Właśnie na tym posiedzeniu Sejm miał zatwierdzić ustawę o bonie turystycznym - tak, by prezydent Andrzej Duda mógł pochwalić się podpisaniem jej jeszcze przed II turą wyborów prezydenckich.


[więcej]


02.07.2020 18:02

Gigantyczne straty producentów oliwy z powodu koronawirusa

Gigantyczne straty producentów oliwy z powodu koronawirusaStraty w wysokości 2 mld euro ponieśli z powodu pandemii koronawirusa i związanej z nią kwarantanny producenci oliwy we Włoszech - ogłosił związek rolników. Wśród przyczyn wymieniono spadek sprzedaży z powodu zamknięcia barów, restauracji i blokadę ruchu turystycznego.


[więcej]


01.07.2020 13:02

Trzaskowski: Przedłożę projekt ustawy, który zwiększy kwotę wolną od podatku

Trzaskowski: Przedłożę projekt ustawy, który zwiększy kwotę wolną od podatkuPrzedłożę projekt ustawy "Wszystko na rękę", który zwiększy kwotę wolną od podatku. Wszyscy, którzy zarabiają do 30 tys. zł, będą w ogóle zwolnieni z podatku - mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski.


[więcej]


01.07.2020 13:02

Prezes PGNiG: Pieniądze od Gazpromu są już na koncie. Co to oznacza dla klientów?

Prezes PGNiG: Pieniądze od Gazpromu są już na koncie. Co to oznacza dla klientów?Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Jerzy Kwieciński poinformował, iż otrzymał potwierdzenie, że pieniądze od spółki Gazprom są już na koncie PGNiG. Chodzi o zwrot nadpłaty za dostarczany gaz.


[więcej]


01.07.2020 13:02

​Tańszy gaz już od dzisiaj. O ile zmniejszą się nasze rachunki?

​Tańszy gaz już od dzisiaj. O ile zmniejszą się nasze rachunki?Ceny gazu dla odbiorców indywidualnych są od środy, 1 lipca niższe. To efekt zatwierdzenia w połowie czerwca przez Urząd Regulacji Energetyki niższej taryfy PGNiG Obrót Detaliczny dla gospodarstw domowych.


[więcej]


01.07.2020 8:02

Zmiany w VAT. Część produktów potanieje, niektóre podrożeją

Zmiany w VAT. Część produktów potanieje, niektóre podrożejąOd 1 lipca zaczyna obowiązywać nowa matryca VAT. Dzięki niej podobne towary będą opodatkowane jednakową stawką. Ma to uprościć system podatkowy. Dla części produktów VAT spadnie - np. owoców tropikalnych czy części wyrobów piekarniczych, a dla innych, np. owoców morza - wrośnie.


[więcej]


30.06.2020 18:02

Protest przewoźników w Krakowie. "Nasze biznesy niebawem upadną"

Protest przewoźników w Krakowie. Protest przewoźników autokarowych zaczął się w Krakowie. Ponad setka autobusów przejeżdża przez miasto. Przewoźnicy domagają się wsparcia od rządu w związku ze stratami, wynikającymi z epidemii koronawirusa.


[więcej]


30.06.2020 18:02

Inflacja wyraźnie wzrosła w czerwcu. A zakładano, że będzie spadać

Inflacja wyraźnie wzrosła w czerwcu. A zakładano, że będzie spadać​Główny Urząd Statystyczny poinformował, że inflacja cenowa wzrosła w czerwcu o 3,3 proc. w porównaniu z czerwcem 2019 roku.


[więcej]