Ekonomia


17.06.2019 18:01

Kiedy przyjdzie przelew? Dowiedz się, kiedy wpłyną pieniądze na konto

Kiedy przyjdzie przelew? Dowiedz się, kiedy wpłyną pieniądze na kontoChcesz wiedzieć, kiedy przyjdzie przelew? Zależy to od kilku czynników. Przede wszystkim rodzaju płatności, a także godzin sesji bankowych. Jak długo idzie przelew tradycyjny? Od kilku godzin, do kilku dni. Jeśli zależy nam na czasie, warto skorzystać z przelewu natychmiastowego. Czy jest on darmowy?


[więcej]


17.06.2019 18:01

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny - wszystko, co musisz o nim wiedziećUbezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny to jeden z polskich urzędów o najszerszych uprawnieniach - przetwarza potężne zasoby danych osobowych, by skutecznie wyszukiwać nieubezpieczonych i wypłacać poszkodowanym przez nich świadczenia. Baza danych Funduszu zawiera dane z ponad 368 miliona polis komunikacyjnych. Sprawdź, ile wypłaca Fundusz Gwarancyjny, jak działa, kiedy następuje przedawnienie kary za brak OC i za co jeszcze odpowiada ta instytucja.


[więcej]17.06.2019 18:01

W Polsce pracuje 1,5 mln Ukraińców. Co trzeci rozważa wyjazd do Niemiec

W Polsce pracuje 1,5 mln Ukraińców. Co trzeci rozważa wyjazd do Niemiec Co czwarty obywatel Ukrainy, który pracuje w Polsce, nie planuje wyjazdu z naszego kraju. Co trzeci - rozważa wyjazd do Niemiec. To wniosek z badania Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Według szacunków, w Polsce mieszka i pracuje prawie półtora miliona Ukraińców.


[więcej]


17.06.2019 13:01

Lista najbogatszych Polaków "Wprost". Ogromny spadek Czarneckiego

Lista najbogatszych Polaków 369 mln zł, czyli o 40 mln zł więcej niż przed rokiem, trzeba było mieć, żeby zadebiutować na tegorocznej liście 100 najbogatszych Polaków "Wprost". Drugi rok z rzędu tytuł najbogatszego Polaka przypadł Michałowi Sołowowowi - czytamy w poniedziałkowym wydaniu tygodnika.


[więcej]


16.06.2019 18:01

Zapowiedzi ekonomiczne: Długi weekend z drogimi paliwami, walka o ratowanie hutnictwa

Zapowiedzi ekonomiczne: Długi weekend z drogimi paliwami, walka o ratowanie hutnictwaPrzesłuchanie Donalda Tuska oraz jego urzędników przed komisją śledczą VAT, kolejne podejście do walki o ratowanie hutnictwa i dla wielu z nas długi weekend. Oto gospodarcze zapowiedzi nadchodzącego tygodnia.


[więcej]


14.06.2019 18:01

Dominika usunięta z czarnej listy podatkowej

Dominika usunięta z czarnej listy podatkowejUnia Europejska zdecydowała w piątek o usunięciu Dominiki ze swojej czarnej listy rajów podatkowych. Karaibski kraj zrealizował swoje zobowiązania i odpowiedział na zastrzeżenia UE dotyczące automatycznej wymiany informacji finansowych.


[więcej]


13.06.2019 18:01

Prezes PKN Orlen: Rosjanie uznali nasze prawo do roszczeń za zanieczyszczoną ropę naftową

Prezes PKN Orlen: Rosjanie uznali nasze prawo do roszczeń za zanieczyszczoną ropę naftowąRosjanie uznali nasze prawo do roszczeń za zanieczyszczoną ropę naftową - ogłosił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. "To rzecz, która praktycznie wcześniej się nie zdarzyła" - zaznaczył. Przypomnijmy, informacja o tym, że rurociągiem "Przyjaźń" płynie przez Białoruś w kierunku zachodnim zanieczyszczona ropa, ujrzała światło dzienne 19 kwietnia.


[więcej]


13.06.2019 18:01

Bijemy rekordy zużycia prądu

Bijemy rekordy zużycia prądu Polska bije letnie rekordy zużycia prądu. Polskie Sieci Elektroenergetyczne poinformowały, że w środę o godzinie 13:15 krajowe zapotrzebowanie na moc elektryczną wyniosło 24 tysiące megawatów.


]]> [więcej]


13.06.2019 18:01

Dokończenie A1 pod Częstochową o połowę droższe, opóźnione nawet o rok

Dokończenie A1 pod Częstochową o połowę droższe, opóźnione nawet o rok   Dokończenie A1 - obwodnicy Częstochowy - po zerwaniu umów z włoskimi firmami pod znakiem zapytania. Będzie o połowę droższa i może opóźnić się o wiele miesięcy. Dziś otwarto koperty w przetargu. Oferty złożone przez firmy znacznie przekraczają budżet.


[więcej]


13.06.2019 8:01

Trump po rozmowach z Dudą: Polska zadeklarowała gotowość zakupu 32 myśliwców F-35

Trump po rozmowach z Dudą: Polska zadeklarowała gotowość zakupu 32 myśliwców F-35"Polska zadeklarowała gotowość zakupu 32 samolotów F-35" - poinformował prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump po rozmowach w Białym Domu z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Przywódcy podpisali tego dnia deklarację dot. zwiększenia militarnej obecności USA na terytorium Polski.


[więcej]