Nauka


15.11.2018 8:03

36 mln dolarów za klejnot należący do Marii Antoniny

36 mln dolarów za klejnot należący do Marii Antoniny Wisior ozdobiony diamentami i wielką perłą, należący dawniej do królowej Francji Marii Antoniny, został sprzedany na aukcji w Genewie. Cena? Ponad 36 mln dolarów. To rekordowa suma uzyskana za pojedynczą perłę - informuje organizator aukcji, dom Sotheby's. Wyceniany wcześniej na sumę od 1 do 2 mln dolarów wisior kupił prywatny nabywca, który chciał zachować anonimowość. Na aukcji w Genewie pod młotek trafiło w sumie dziesięć klejnotów Marii Antoniny, m.in. diamentowa brosza, którą sprzedano za 1,75 mln dolarów, i perłowa, wysadzana...


]]> [więcej]


14.11.2018 18:03

Perfect, Patrycja Markowska solo oraz w duecie z Grzegorzem Markowskim. Ruszyła sprzedaż biletów

Perfect, Patrycja Markowska solo oraz w duecie z Grzegorzem Markowskim. Ruszyła sprzedaż biletówTrzy wyjątkowe widowiska muzyczne zawładną 13 kwietnia łódzką Atlas Areną. Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski zaprezentują materiał z pierwszej wspólnej płyty (premiera w styczniu 2019), a dodatkowe emocje zapewnią fanom koncerty Patrycji z własnym zespołem oraz legendarnej formacji Perfect!


[więcej]14.11.2018 18:03

"Teraz jesteście Niemcami" w księgarniach

Książka powstała w wyniku akcji "Zrabowane dzieci", prowadzonej przez redakcje Fakty portalu Interia oraz stację Deutsche Welle. Tytuł ukazał się nakładem krakowskiego Wydawnictwa M.


[więcej]


14.11.2018 8:04

Maciej Pieprzyca kręci film o wybitnym pianiście. "Typ bohatera, który mnie zawsze interesował"

Maciej Pieprzyca kręci film o wybitnym pianiście. Maciej Pieprzyca pracuje nad filmem "Ikar. Legenda Mietka Kosza". We wtorek zdjęcia były realizowane w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. "Mietek Kosz żył tylko 29 lat, ale to fascynująca biografia i bardzo złożona osobowość. Zachwycił mnie najpierw jako człowiek. To taki typ bohatera, który mnie zawsze interesował - outsider, mierzący się z życiem, z przeciwnościami życia, przegrywający, wygrywający, ale bohater, który czegoś chce, do czegoś dąży, nie jest bierny" – podkreślił Pieprzyca w czasie spotkania z dziennikarzami.


[więcej]


13.11.2018 18:04

Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3. Poznaj bohaterów nowej komedii!

Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3. Poznaj bohaterów nowej komedii!"Marian, tu jest jakby luksusowo". "Mądra, ale rozumu za grosz" czy "Przyjęte do aprobującej wiadomości". To tylko kilka cytatów z uwielbianego przez widzów filmu "Kogel mogel". "Miszmasz", czyli trzecia część komedii, 25 stycznia wejdzie do kin.


[więcej]


13.11.2018 13:04

​Muzealnicy odnowili figurki z warmińskich kapliczek. Niektóre mają ponad 200 lat!

​Muzealnicy odnowili figurki z warmińskich kapliczek. Niektóre mają ponad 200 lat!Po wielu miesiącach renowacji Muzeum Warmii i Mazur udostępni zwiedzającym kolekcję 48 figur pochodzących z przydrożnych warmińskich kapliczek. Niektóre z nich datowane są nawet na XVIII wiek.


[więcej]


13.11.2018 13:04

"Robin Hood". W obsadzie Taron Egerton, Jamie Foxx, córka Bono - Eve Hewson i Jamie Dornan

W Nowym Jorku odbył się uroczysty pokaz filmu "Robin Hood. Początek". Jego współproducentem jest Leonardo DiCaprio. To zupełnie nowe spojrzenie na postać jednego z najsłynniejszych bohaterów.


[więcej]


13.11.2018 8:03

Stan Lee nie żyje. Autor komiksów Marvela miał 95 lat

Stan Lee nie żyje. Autor komiksów Marvela miał 95 lat​Stan Lee, legendarny autor komiksów z superbohaterami wydawanych przez Marvel Comics, zmarł dzisiaj w wieku 95 lat - poinformowała córka artysty w wywiadzie dla amerykańskiego portalu.


[więcej]


12.11.2018 18:04

Pomnik Bohdana Smolenia ma stanąć w Poznaniu

Pomnik Bohdana Smolenia ma stanąć w PoznaniuW czerwcu 2020 roku w Poznaniu ma stanąć pomnik Bohdana Smolenia - legendy polskiego kabaretu. Aktor i satyryk zmarł w grudniu 2016 roku. Był związany ze stolicą Wielkopolski.


[więcej]


12.11.2018 13:04

Zagrał Polańskiego u Tarantino. Zawierucha: Szczypiesz się i próbujesz się obudzić, a sen trwa

Zagrał Polańskiego u Tarantino. Zawierucha: Szczypiesz się i próbujesz się obudzić, a sen trwa"To jest jak z bajki. Dla mnie to jest największa rzecz. Liczę na to, że będą jeszcze większe, albo tak cudowne i równe temu, co mnie spotkało" - mówi w RMF FM Rafał Zawierucha - aktor, który zagrał Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino "Once Upon a Time in Hollywood". W obsadzie tej produkcji są takie gwiazdy jak m.in. Brad Pitt, Leonardo Di Caprio czy Margot Robbie, która wcieliła się w postać Sharon Tate - żony polskiego reżysera. "Nie umiem tego nazwać słowami. To jest coś metafizycznego. Coś takiego, że mówisz "naprawdę?",...


[więcej]