Nauka


15.01.2019 18:04

Powstanie film o legendzie kina Marlonie Brando

Powstanie film o legendzie kina Marlonie BrandoJeszcze w tym roku mają ruszyć zdjęcia do filmu, którego bohaterem będzie wybitny aktor Marlon Brando.


[więcej]


15.01.2019 18:04

Wiesław Zdort nie żyje. Operator filmowy miał 87 lat

Wiesław Zdort nie żyje. Operator filmowy miał 87 lat W wieku 87 lat zmarł operator, profesor sztuk filmowych Wiesław Zdort, twórca zdjęć do takich dzieł polskiej kinematografii, jak m.in. "Sól ziemi czarnej" czy "Dekalog I". Jego pogrzeb odbędzie się w piątek na Powązkach Wojskowych w Warszawie. O śmierci operatora poinformował jego syn Dominik Zdort.


[więcej]15.01.2019 13:04

Żałoba po śmierci Adamowicza. Odwołane koncerty i spektakle

Żałoba po śmierci Adamowicza. Odwołane koncerty i spektakleW związku z żałobą po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wiele teatrów i instytucji kultury odwołuje swoje spektakle i koncerty. Tak będzie m.in w stołecznym Teatrze Polonia i gdańskim Teatrze Wybrzeże.


[więcej]


14.01.2019 13:04

Julia Roberts w roli matki narkomana

Julia Roberts w roli matki narkomana"Powrót Bena" to przejmująca, pozbawiona ckliwości opowieść o dniu, który Ben spędza ze swoją rodziną, do której wrócił na Boże Narodzenie. Kochająca matka przyjmuje go z otwartymi ramionami. Tyle że Ben nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Jest narkomanem. Film "Powrót Bena" właśnie trafił do naszych kin.


[więcej]


14.01.2019 13:04

Znamy laureatów Critics Choice 2019

Znamy laureatów Critics Choice 2019Critics Choice to prestiżowe filmowe Nagrody Dziennikarzy Amerykańskich. Największy wygrany to film "Roma", który zdobyła cztery statuetki - i w kategorii najlepszy film i najlepszy film zagraniczny. Poza tym za reżyserię i za zdjęcia, obie nagrody trafiły do Alfonso Cuarona.


[więcej]


14.01.2019 8:03

"Krypty Winterfell". Znamy datę premiery ostatniego sezonu "Gry o tron"

​Telewizja HBO ogłosiła datę premiery ostatniego, ósmego sezonu popularnego serialu "Gra o tron". Opublikowano także krótki zwiastun.


[więcej]


13.01.2019 18:04

Ennio Morricone w Krakowie, kolejna powieść Lee Childa - nowy tydzień w kulturze

Ennio Morricone w Krakowie, kolejna powieść Lee Childa - nowy tydzień w kulturzeMaestro Ennio Morricone wystąpi w Krakowie, nowa sensacyjna powieść Lee Childa. Tak zapowiada się najbliższy tydzień w kulturze.


]]> [więcej]


12.01.2019 8:03

"Kler" Smarzowskiego wśród filmów nagrodzonych "Złotymi Taśmami"

Koło Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich przyznało nagrody dla filmów wprowadzonych na ekrany polskich kin w 2018 roku. "Złotymi Taśmami" nagrodzono "Kler" Wojciecha Smarzowskiego, "Zimną wojnę" Pawła Pawlikowskiego oraz "Romę" Alfonso Cuaróna. Statuetki zostaną wręczone 18 lutego w warszawskim kinie Kultura.


[więcej]


12.01.2019 8:03

Janusz Majewski: Robię film historyczny o czasach, które sam pamiętam

Janusz Majewski: Robię film historyczny o czasach, które sam pamiętamJanusz Majewski – twórca takich obrazów jak "Zaklęte rewiry" czy "C.K. Dezerterzy" opowiedział dziennikarzom o pracy nad swoim nowym filmem. "Czarny mercedes" będzie ekranizacją powieści jego autorstwa. "To dla mnie dziwne, że robię film historyczny o czasach, które sam pamiętam” – stwierdził żartobliwie reżyser.


[więcej]


11.01.2019 8:04

Film "Mr. Jones" Agnieszki Holland powalczy o Złotego Niedźwiedzia

Film "Mr. Jones" Agnieszki Holland to jeden z filmów, które ubiegać się będą o nagrodę Złotego Niedźwiedzia podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Główny bohater obrazu jest młodym walijskim dziennikarzem piszącym w latach 30. XX wieku o Wielkim Głodzie na Ukrainie.


[więcej]