Nauka


17.11.2019 18:05

Nowy film Scorsese, koncert muzyki Zimmera i „Dziady” na deskach teatru

Nowy film Scorsese, koncert muzyki Zimmera i „Dziady” na deskach teatruKoncert z muzyką laureata Oscara w Gdańsku. Powrót mickiewiczowskich "Dziadów" na afisz Teatru Polskiego w Warszawie. I "Irlandczyk" z gwiazdorską obsadą w kinach. Tak zapowiada się najnowszy tydzień w kulturze.


[więcej]


15.11.2019 18:05

Lekarze grają dla seniorów: 7 grudnia w Krakowie Mikołajowy Koncert Specjalny!

Lekarze grają dla seniorów: 7 grudnia w Krakowie Mikołajowy Koncert Specjalny!To będzie wyjątkowy - nie tylko muzycznie! - koncert: Mikołajowy Koncert Specjalny. 7 grudnia na scenie Teatru Groteska w Krakowie staną zespoły muzyczne założone przez… lekarzy: zagrają charytatywnie na rzecz powstającego pod Wawelem Centrum Seniora! W placówce, którą poprowadzi krakowski Wolontariat Św. Eliasza, odbywać się będą zajęcia edukacyjne, rehabilitacyjne i aktywizacyjne dla seniorów. Każdy może dołożyć do powstania Centrum własną cegiełkę: kupując bilet na grudniowy koncert, na który już teraz zapraszają Szpital Specjalistyczny...


[więcej]15.11.2019 18:05

Dziś premiera „Amazing Grace”. Odwiedziliśmy miejsce, w którym kręcono film

Dziś premiera „Amazing Grace”. Odwiedziliśmy miejsce, w którym kręcono film"Amazing Grace: Aretha Franklin". To filmowy zapis niezwykle emocjonującego nabożeństwa gospel w niewielkim kalifornijskim kościele w 1972 roku. Nasz redakcyjny kolega Marcin Czarnobilski odwiedził to miejsce. Opisuje też atmosferę współczesnych amerykańskich kościołów, m.in. w słynnej nowojorskiej dzielnicy Harlem.


[więcej]


15.11.2019 13:05

"Wilk i Zając" powraca. Powstaną nowe odcinki kultowej kreskówki

Rosyjskie studio animacji filmowej Sojuzmultfilm rozpoczęło produkcję nowych odcinków kreskówki "Wilk i Zając". Okazją jest 50. rocznica wyprodukowania tej animacji. Pierwsze odcinki pokazane będą przed latem przyszłego roku.


[więcej]


15.11.2019 8:05

​Teksty Kaczmarskiego ukryte w Centrum Zdrowia Dziecka

​Teksty Kaczmarskiego ukryte w Centrum Zdrowia DzieckaEkipa budowlana zajmująca się generalnym remontem sali widowiskowej Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Odkryli oni niemal 70 blach drukarskich sprzed ponad 35 lat. Na blachach znajdowały się teksty Jacka Kaczmarskiego z tomiku "Wiersze i Piosenki".


[więcej]


14.11.2019 18:05

​Najnowszy film Romana Polańskiego przebojem we Francji

​Najnowszy film Romana Polańskiego przebojem we FrancjiW środę 13 listopada do francuskich kin wszedł najnowszy film Romana Polańskiego pt. "Oficer i szpieg". Po zaledwie jednym dniu wyświetlania, tytuł zgromadził ponad 46 tysięcy widzów i stał się hitem nad Sekwaną


[więcej]


14.11.2019 13:05

Świat według Clarksona. Wielki książkowy powrót mistrza

Świat według Clarksona. Wielki książkowy powrót mistrzaJuż 13 listopada ukaże się długo wyczekiwany kolejny "Świat według Clakrsona". Książka, której podtytuł brzmi "Jeśli mógłbym dokończyć..." to już siódma część cyklu z felietonami mistrza ostrego pióra. Jeremy Clarkson wraca na półki księgarń po niemal trzyletniej przerwie - w tym czasie zdążył rozstać się z programem Top Gear, stworzyć nowy samochodowy show Grand Tour dla Amazona, a także wcielić się w rolę prowadzącego brytyjską edycję teleturnieju Milionerzy; jednak oprócz kariery telewizyjnej wciąż pisał - jego komentatorski dorobek z...


[więcej]


14.11.2019 13:05

​Piosenka z prawdziwego zdarzenia: Aga Zaryan o basenie w Bydgoszczy

​Piosenka z prawdziwego zdarzenia: Aga Zaryan o basenie w BydgoszczyCo środę, na antenie RMF Classic w porannym programie "Śniadanie Mistrzów" prowadzący program i Artur Andrus przeglądają informacje z kraju i ze świata, które stają się inspiracją do powstania piosenki z prawdziwego zdarzenia. W tym tygodniu tematem piosenki został... basen w Bydgoszczy.


[więcej]


14.11.2019 8:05

Tajemnice "Wiedźmina". Dziennikarka RMF FM była na planie serialu Netflixa

Tajemnice ​Tajemnica. To słowo najbardziej kojarzy mi się z serialowym "Wiedźminem". Nowa produkcja Netflixa wywołuje ogromne emocje i lawinę komentarzy widzów, choć nikt jeszcze niczego nie widział. Ja widziałam twórców "Witchera" przy pracy. Byłam na planie serialu, opartego na kultowej sadze Andrzeja Sapkowskiego.


[więcej]


13.11.2019 18:05

Protest przed premierą filmu Polańskiego w Paryżu. "Prześladuje kobiety"

Protest przed premierą filmu Polańskiego w Paryżu. Kilkadziesiąt kobiet manifestowało w Paryżu przed wejściem do kina "Le Champo", gdzie we wtorek wieczorem przedpremierowy pokaz miał najnowszy film Romana Polańskiego "Oficer i szpieg". "Polański gwałciciel, winne kina" - skandowały protestujące. Miały ze sobą m.in. transparent z hasłem "Polański prześladuje kobiety". Chodzi o oskarżenia wobec reżysera wysuwane przez Valentine Monnier. Francuzka oskarża Polańskiego o gwałt w 1975 roku w Szwajcarii.


[więcej]