Motoryzacja


04.12.2020 13:07

Skoda Octavia iV oraz Scout wkrótce w salonach

Skoda Octavia iV oraz Scout wkrótce w salonachSkoda wprowadza na rynek dwie nowe wersje Octavii: hybrydę plug-in iV i uterenowionego Scouta.


[więcej]


04.12.2020 13:07

Jechała 165 km/h w terenie zabudowanym...

Jechała 165 km/h w terenie zabudowanym...Podczas minionego weekendu, mundurowi z krapkowickiej grupy SPEED skupili swoje działania na drodze wojewódzkiej nr 416. Policjanci szczególną uwagę zwracali na wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze podczas patrolu tej drogi, zatrzymali do kontroli 3 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.


[więcej]04.12.2020 13:07

Polska liderem elektro-rewolucji. To nie żart!

Polska liderem elektro-rewolucji. To nie żart! Wśród malkontentów często usłyszeć można, że polska motoryzacja nie istnieje. W rzeczywistości, nasz kraj stanowi ważny punkt na europejskiej mapie Europy, a w kilku dziedzinach śmiało uchodzić możemy za lidera w tej części globu!


]]> [więcej]


04.12.2020 13:07

Przejechał przez przejście rowerem i... pójdzie do więzienia

Przejechał przez przejście rowerem i... pójdzie do więzienia​ Poszukiwany 50-latek z Kępna najbliższe pół roku spędzi za kratkami. Mężczyzna wpadł podczas... jazdy rowerem po przejściu dla pieszych - poinformował rzecznik prasowy kępińskiej policji sierż. Rafał Stramowski.


[więcej]


04.12.2020 13:07

Wielki mural ostrzega przed zwierzętami na drodze

Wielki mural ostrzega przed zwierzętami na drodze​Mural z naturalnej wielkości łosiem stanął w lesie między Lipowcem Kościelnym a Kuczborkiem przy drodze wojewódzkiej 563 Mława-Żuromin. Ma ostrzegać kierowców przed zagrożeniem, jakim mogą być podczas podróży dzikie zwierzęta. Akcję Nadleśnictwa Dwukoły wspiera Komenda Powiatowa Policji w Mławie.


[więcej]


04.12.2020 13:07

Kuba Przygoński o kultowym Rajdzie Dakar: Moim celem jest podium

Kuba Przygoński o kultowym Rajdzie Dakar: Moim celem jest podiumTo rajd, który uzależnia. Raz wystartujesz i chcesz tam wracać. To magnes. Co roku zawodnicy, mechanicy i dziennikarze chcą przeżyć przygodę i przetrwać jej trudy. To dlatego cieszy się tak dużym zainteresowaniem - o fenomenie Rajdu Dakar opowiada Kuba Przygoński. Polak, który jest legendą tej imprezy, w najbliższej edycji pojedzie autem o legendarnej niezawodności - Toyotą Hilux.


[więcej]


04.12.2020 13:07

Mitsubishi Eclipse PHEV w szczegółach. Trafi do Polski!

Mitsubishi Eclipse PHEV w szczegółach. Trafi do Polski!W październiku Mitsubishi zaprezentowało odświeżony model Eclipse Cross, który w Europie oferowany będzie wyłącznie jako hybryda plug in. Japończycy podzielili się właśnie szczegółami dotyczącymi rozwiązań technicznych. Wiemy również, że samochód pojawi się też w polskich salonach!


[więcej]


04.12.2020 13:07

Mały, ale... dawał radę!

Mały, ale... dawał radę!Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali do kontroli drogowej fiata seicento, którego kierowca na dachu przewoził bagaż o kubaturze blisko dwa razy większej niż sam pojazd. 51-latek, który zasiadł za kierownicą poczynał sobie dość brawurowo - prowadził samochód pomimo braku obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego i badań technicznych pojazdu.


[więcej]


04.12.2020 13:07

Jazda bez prawa jazdy może skończyć się kłopotami? Jest list do premiera

Jazda bez prawa jazdy może skończyć się kłopotami? Jest list do premieraJazda samochodem bez prawa jazdy przy sobie może skończyć się kłopotami dla kierowców. Konieczne jest przesuniecie terminu wejścia w życie tego rozwiązania - tak w liście do premiera piszą samorządowcy ze Związku Powiatów Polskich. To komentarz i apel w sprawie zniesienia obowiązku wożenia ze sobą tradycyjnego prawa jazdy, co ma wejść w życie od soboty.


]]> [więcej]


04.12.2020 8:07

Dziś ostatni dzień, gdy trzeba wozić prawo jazdy

Dziś ostatni dzień, gdy trzeba wozić prawo jazdy​Od soboty polscy kierowcy nie będą mieli obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy podczas kontroli. Policjant sprawdzi, czy kierowca posiada uprawnienia za pośrednictwem informatycznego systemu centralnej ewidencji kierowców - poinformował komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Dodał, że obowiązek posiadania prawa jazdy nadal dotyczyć będzie obcokrajowców.


[więcej]