Motoryzacja


26.02.2021 13:08

Pijak za kierownicą. Jest inaczej niż myślisz!

Pijak za kierownicą. Jest inaczej niż myślisz!Liczba pijanych sprawców wypadków drogowych jest nadal bardzo wysoka. Kim są tacy kierowcy? W jakim województwie najczęściej mieszkają i ile mają lat? Jak kształtuje się obraz statystycznego "pijaka za kierownicą?" w Polsce?


[więcej]


26.02.2021 13:08

Będzie obowiązek jazdy na "zimówkach"? Mamy odpowiedź!

Będzie obowiązek jazdy na "Niespodziewany" atak zimy sprawił, że w Polsce rozgorzała dyskusja dotycząca obowiązku posiadania opon zimowych. Zaniepokojonych kierowców uspokajamy - póki co, nie wskazuje na to, by tak się stało!


[więcej]26.02.2021 13:08

Land Rover Defender z silnikiem V8!

Land Rover Defender z silnikiem V8!​Land Rover przedstawił nową najmocniejszą wersję modelu Defender. Pod maskę tego pojazdu trafił doładowany silnik V8!


[więcej]


26.02.2021 13:08

Audi A6 50 TFSI e - nowa, bazowa hybryda

Audi A6 50 TFSI e - nowa, bazowa hybrydaAudi wprowadza nową odmianę hybrydową do gamy modelu A6, a przy okazji wymienia także baterię w Q5, A6 i A7 na większą. Producent dodał także nowy tryb pracy napędu hybrydowego.


[więcej]


26.02.2021 13:08

Opel Crossland – funkcjonalny i modny SUV do przemierzania miejskich dżungli

Opel Crossland – funkcjonalny i modny SUV do przemierzania miejskich dżungli Crossland to drugi najlepiej sprzedający się model Opla na świecie, którego właśnie debiutującą, odświeżoną wersję, mieliśmy okazję testować. Samochód uległ modyfikacjom technicznym, stylistycznym, a także uproszczona została jego nazwa, z której końca zniknęła litera X. Zachowana została jednak główna koncepcja auta, która zapewniła solidną pozycję Opla na dynamicznie rozwijającym się rynku SUVów segmentu B. Sprawdziliśmy co stoi za sukcesem sprzedażowym Crosslanda i czy na pewno jest on zasłużony.


[więcej]


26.02.2021 13:08

Jeep Cherokee i Grand Cherokee znikną z rynku?

Jeep Cherokee i Grand Cherokee znikną z rynku?Na szczęście nie chodzi o modele jako takie, ale o ich nazwy, które są... obraźliwe. Wiadomo o tym nie od dziś, ale teraz sprawa stanęła na ostrzu noża.


[więcej]


26.02.2021 13:08

Potrąciła pieszego na pasach. Widziała go, ale nie zdążyła zahamować?

Potrąciła pieszego na pasach. Widziała go, ale nie zdążyła zahamować?Policjanci interweniowali w sprawie potrącenia pieszego na oznakowanym przejściu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna był już w połowie pasów, więc wiele wskazuje na to, że nie ma mowy o nagłym wtargnięciu pieszego. Poszkodowany nie powiedział niczego, co pozwoliłoby ustalić dokładne okoliczności, podobnie zeznania kobiety która była świadkiem oraz sprawczyni były dość niejasne. Mężczyzna został zabrany do szpitala na badania. (Fragment programu „Stop drogówka”)


]]> [więcej]


26.02.2021 13:08

Sejm przyjął przepisy. Już nie każdy wsiądzie na e-hulajnogę

Sejm przyjął przepisy. Już nie każdy wsiądzie na e-hulajnogę​Projekt dotyczący regulacji statusu prawnego hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego został w środę skierowany do dalszych prac w Sejmowej Komisji Infrastruktury. Regulacja zakłada m.in. wprowadzenie dolnej granicy wieku dla osób korzystających z e-hulajnóg.


[więcej]


26.02.2021 13:08

Toyota Yaris najpopularniejszym autem w Europie

Toyota Yaris najpopularniejszym autem w EuropieToyota Yaris rozpoczęła 2021 rok jako najpopularniejszy samochód w Europie. W styczniu miejski hatchback Toyoty zanotował ponad 18 000 rejestracji. Bardzo dobry wynik Yarisa przyczynił się do silnego trzeciego miejsca Toyoty w rankingu marek.


[więcej]


26.02.2021 13:08

Chciała poćwiczyć parkowanie. Zapomniała, że jest pijana

Chciała poćwiczyć parkowanie. Zapomniała, że jest pijanaN​ie zdążyła jeszcze uzyskać uprawnień do kierowania, a już popełniła jedno z najpoważniejszych przestępstw w ruchu drogowym. 26-letnia kobieta, uczestniczka kursu na prawo jazdy, wybrała się wraz z koleżanką na przejażdżkę samochodem, która miała doskonalić jej umiejętności za kierownicą. Młoda kobieta zapomniała przy tym, że podczas jazdy należy być trzeźwym.


[więcej]