Motoryzacja


31.03.2020 18:05

Mercedesy-AMG GLE i GLS już w Polsce. Plus hybryda

Mercedesy-AMG GLE i GLS już w Polsce. Plus hybrydaW Polsce można zamawiać już nowe SUV-y AMG GLE 63 i GLS 63. Obydwa napędza 4-litrowy silnik AMG V8 biturbo, po raz pierwszy współpracujący z rozrusznikiem-alternatorem EQ Boost. Krótkotrwale zapewnia on dodatkowe 22 KM i 250 Nm, a także zasila pokładową instalację elektryczną 48 V, pozwalając na realizację funkcji hybrydowych. Do polskiej oferty dołącza też GLE 350 de Coupe z hybrydowym napędem plug-in.


]]> [więcej]


31.03.2020 18:05

Znamy oferty na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S3

Znamy oferty na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S3Najniższą ofertę na projekt i budowę drogi ekspresowej S3 na odcinku od Dargobądza do Troszyna złożyło konsorcjum, którego liderem jest firma Polbud Pomorze - poinformowała we wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.


[więcej]31.03.2020 18:05

Koronawirus. Ośrodek wstrzymuje egzaminy na prawo jazdy

Koronawirus. Ośrodek wstrzymuje egzaminy na prawo jazdyW związku z epidemią koronawirusa, od środy do odwołania zawieszone będzie przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy oraz kursy i szkolenia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Olsztynie – zapowiedziało Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.


[więcej]


31.03.2020 18:05

Polacy zamiast części samochodowych, zaczęli produkować przyłbice

Polacy zamiast części samochodowych, zaczęli produkować przyłbiceInżynierowie specjalizującego się w produkcji samochodowych układów kierowniczych koncernu Nexteer Automotive od kilku dni produkują w technice 3D przyłbice dla pracowników ochrony zdrowia. Deklarują pomoc w uruchomieniu takiej produkcji każdemu właścicielowi drukarki 3D.


[więcej]


31.03.2020 18:05

Spada sprzedaż sedanów. Przebojem suvy

Spada sprzedaż sedanów. Przebojem suvyW 2018 roku przez serwisy motoryzacyjne przetoczyła się elektryzującą wiadomość. Niemieckie media, powołując się na swoje kontakty w Volkswagenie, donosiły, że obecna generacja Volkswagena Passata nie doczeka się następcy.


[więcej]


31.03.2020 18:05

Za dużo pasażerów? Kierowca wezwie policję

Za dużo pasażerów? Kierowca wezwie policję​Jeżeli pasażerowie nie stosują się do poleceń kierowcy, czy motorniczego - a jest ich za dużo w autobusie, tramwaju czy w innym środku komunikacji zbiorowej - może on zadzwonić na policję i poprosić nas o pomoc. My już tę sprawę rozwiążemy - podkreślił rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.


[więcej]


31.03.2020 18:05

Wybrano ofertę na budowę kolejnego odcinka S7

Wybrano ofertę na budowę kolejnego odcinka S7Oferta Mostostalu została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę S7 Płońsk – Czosnów, odcinek od węzła Załuski do węzła Modlin - poinformowała we wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dodano, że oferta Mostostalu opiewa na ok. 635,1 mln zł.


[więcej]


31.03.2020 18:05

Lotos zbuduje stację tankowania LNG

Lotos zbuduje stację tankowania LNGGrupa Lotos, Lotos Paliwa i Remontowa LNG Systems podpisały pod koniec marca br. umowę na budowę pilotażowej stacji dokującej LNG (ciekły gaz ziemny) w Gdańsku-Osowej położonej przy trójmiejskiej obwodnicy w kierunku Gdyni - podała we wtorek Grupa Lotos.


[więcej]


31.03.2020 18:05

Niezwykłe znalezisko w starych zabudowaniach. Nowe stare samochody!

Niezwykłe znalezisko w starych zabudowaniach. Nowe stare samochody!Co jakiś czas wśród fanów youngtimerów pojawia się wiadomość o kolejnym nietypowym znalezisku na opuszczonej farmie, w szopie czy stodole.


[więcej]


31.03.2020 13:05

Najpiękniejsze trasy świata, które warto zobaczyć co najmniej raz w życiu

Najpiękniejsze trasy świata, które warto zobaczyć co najmniej raz w życiuZnana z „Wielkich kłamstewek” kalifornijska Highway One, rumuńska serpentyna obok zamku należącego do pierwowzoru Draculi czy ekscytująca trasa przecinająca gęste lasy z „Watahy”. To tylko kilka z propozycji dróg na niezapomnianą podróż samochodem. Taka wycieczka to nie tylko szansa na podziwianie krajobrazów, ale także sposób na sprawdzenie naszych umiejętności. Oto sześć pomysłów, dokąd warto się wybrać w inspirującą podróż, jak już minie ten trudny czas związany z pandemią coronawirusa.


[więcej]