Motoryzacja


08.12.2021 13:08

Polski Ład a leasing samochodu. Popłoch wśród przedsiębiorców

Polski Ład a leasing samochodu. Popłoch wśród przedsiębiorcówNie jest tajemnicą, że zmiany wprowadzone przez Polski Ład uderzyć mogą w branżę motoryzacyjną. Spora część przedsiębiorców utraci np. możliwości zawarcia umowy leasingu z korzystnym, 1-proc. wykupem auta. Trudno zakładać, by pozostało to bez wpływu na liczbę nowych aut rejestrowanych w Polsce. Pamiętajmy, że ponad 70 proc. z nich kupują właśnie firmy...


[więcej]


08.12.2021 8:08

„Samochód dla kobiety” nie istnieje! Panowie, nie wciskajcie nam kitu

„Samochód dla kobiety” nie istnieje! Panowie, nie wciskajcie nam kituNiektórzy producenci traktują zarówno kierujące, jak i podróżujące autami poważnie. Projektują samochody ciekawe, przemyślane pod kątem praktyczności, pamiętają o schowkach, fotelikach dla dzieci, miejscu na torebkę, czy telefon. Inni mają z tym problemy...


[więcej]08.12.2021 8:08

Toyota Yaris GR Sport - usportowiona nie tylko wizualnie

Toyota Yaris GR Sport - usportowiona nie tylko wizualnieYaris jest kolejnym modelem Toyoty, w którego gamie znajdzie się odmiana GR Sport, a więc nawiązująca do sportowych wersji. Zmiany nie ograniczyły się jednak tylko do kwestii wizualnych i inżynierowie zajęli się także układem jezdnym.


[więcej]


08.12.2021 8:08

BMW świętuje sprzedaż milionowego zelektryfikowanego pojazdu

BMW świętuje sprzedaż milionowego zelektryfikowanego pojazduBMW właśnie ogłosiło sprzedaż swojego milionowego zelektryfikowanego pojazdu. Czarne iX stanowi kolejny kamień milowy w bogatej historii marki.


[więcej]


08.12.2021 8:08

Nowy system ISA w samochodach od 2022 roku. Auto samo zahamuje, gdy przekroczysz prędkość!

Nowy system ISA w samochodach od 2022 roku. Auto samo zahamuje, gdy przekroczysz prędkość!Lipiec 2022 roku przyniesie rewolucję na rynku nowych samochodów w Unii Europejskiej. Na listę wyposażenia obowiązkowego pojazdu wejdzie system ISA, czyli inteligentny asystent prędkości. Nie tylko ostrzeże przed przekroczeniem obowiązującego limitu ale też - jeśli uzna to za stosowne - będzie mógł uruchomić układ hamulcowy naszym samochodzie!


[więcej]


07.12.2021 8:08

​Jeep Wrangler 4xe - co nowego na rok 2022?

​Jeep Wrangler 4xe - co nowego na rok 2022?Jeep Wrangler 4xe to hybrydowa wersja dobrze znanej klasycznej terenówki amerykańskiego producenta. Na rok modelowy 2022 przygotowano kilka zmian.


[więcej]


07.12.2021 8:08

​Porsche Vision Gran Turismo - koncept z Gran Turismo 7

​Porsche Vision Gran Turismo - koncept z Gran Turismo 7Porsche zaprezentowało konceptualny pojazd o nazwie Vison Gran Turismo. Samochód to jednak nie preprodukcyjna wizja nowego modelu - powstał jedynie na potrzeby gry na konsolę PlayStation.


[więcej]


07.12.2021 8:08

Świat pełen różowych Porsche Taycanów. To dzieło Polaka

Świat pełen różowych Porsche Taycanów. To dzieło PolakaSpece od PR w Porsche nie stronią od odważnych, niekiedy budzących zastanowienie pomysłów. Niedawno pisaliśmy o dziwacznym wehikule, zbudowanym dla upamiętnienia dwudziestolecia obecności tej niemieckiej marki w Chinach. To Porsche Swan, stanowiące połączenie modelu 911 i nadmuchiwanej zabawki w kształcie łabędzia, takiej, jaką dzieci zabierają ze sobą na plażę. Pojazd, będący ucieleśnieniem wizji pewnego brytyjskiego artysty, krąży po muzeach i galeriach ChRL. Kolejna inicjatywa firmy ze Stuttgartu nie jest tak kontrowersyjna, za to równie...


[więcej]


06.12.2021 18:08

Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora, żeby odpalić auto?

Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora, żeby odpalić auto?Odpalanie auta zimą to duży problem dla wielu kierowców. Szczególnie rano, gdy spieszymy się do pracy. Wtedy z pomocą przychodzą często inni kierowcy i kable rozruchowe do akumulatora. Plus, minus, masa. Jak awaryjnie uruchomić samochód, żeby uniknąć uszkodzenia silnika i elektryki.


[więcej]


06.12.2021 18:08

Chińczycy nauczą Toyotę, jak robić samochody elektryczne!?

Chińczycy nauczą Toyotę, jak robić samochody elektryczne!?Chiny, które urastają właśnie do miana największego światowego mocarstwa, zaczynają rozdawać karty również w dziedzinie motoryzacji. Chiński koncern BYD (Build Your Dreams) ma wesprzeć Toyotę w opracowaniu i produkcji nowego kompaktowego sedana, który trafić ma do oferty japońskiej marki jako jeden z kolejnych modeli serii bZ ("beyond zero").


[więcej]