Kultura


25.05.2018 18:04

Adam Zagajewski: Między Wschodem i Zachodem, poezją i prozą

Adam Zagajewski: Między Wschodem i Zachodem, poezją i prozą Jakie są topograficzne źródła twórczości Adama Zagajewskiego? Lwów? Gliwice? Kraków? Wschód? Zachód? Wyobraźnia czy fizyczna rzeczywistość? Obejrzyj wywiad z wybitnym pisarzem Adamem Zagajewskim specjalnie dla RMF FM.


[więcej]


25.05.2018 18:04

Mieliśmy do rozdania książki "Pana Kuleczka. Skarby"

Mieliśmy do rozdania książki Pan Kuleczka to idealny dorosły. Zapewnia bezpieczeństwo i dyskretnie towarzyszy zabawie. Jest tolerancyjny, ale uczy poszanowania reguł. A przede wszystkim zawsze masz dla swoich podopiecznych - kaczki, psa i muchy. Właśnie do księgarń trafił ósmy tom opowiadań o Panu Kuleczce.


[więcej]


25.05.2018 18:04

Pohoda 2018: Chemical Brothers, St. Vincent i Rodriguez gwiazdami festiwalu

Pohoda 2018: Chemical Brothers, St. Vincent i Rodriguez gwiazdami festiwalu Brytyjczycy z Chemical Brothers, znana pod scenicznym pseudonimem St. Vincent amerykańska wokalistka Annie Clark oraz odkryty dzięki oscarowemu dokumentowi "Sugar Man" Sixto Rodriguez to największe gwiazdy tegorocznej edycji słowackiego festiwalu muzycznego Pohoda, którego 22. edycja odbędzie się w dniach 5-7 lipca na terenie lotniska w Trenczynie.


[więcej]


25.05.2018 13:04

​Dzień Dziecka z niezwykłym prezentem od RMF FM! Nagraliśmy audiobook Pan Kuleczka

​Dzień Dziecka z niezwykłym prezentem od RMF FM! Nagraliśmy audiobook Pan Kuleczka 1 czerwca coraz bliżej. Na ten dzień z niecierpliwością czekają wszystkie dzieciaki. I choć Dzień Dziecka powinien kojarzyć się z radością i prezentami, to nie wszystkie maluchy będą mogły tego doświadczyć. Dlatego radio RMF FM z myślą o dzieciach, które 1 czerwca będą spędzać w szpitalach, przygotowało - tradycyjnie już - audiobooka. Chcemy wywołać uśmiech na ich twarzach i sprawić, by choć na chwilę przeniosły się ze szpitalnych łóżek do radosnego, bajkowego świata. W tym roku zapraszamy wraz z Panem Kuleczką i jego podopiecznymi - psem...


[więcej]


25.05.2018 13:04

​Jak się toczyły sprawy z Panem Kuleczką

​Jak się toczyły sprawy z Panem KuleczkąCo się zdarzy, gdy spotkają się: Pierwsza Dama RP, dwoje znanych aktorów, popularny zawodnik MMA i młoda piosenkarka? Powstanie... słuchowisko w RMF FM!


[więcej]


25.05.2018 8:04

Morgan Freeman oskarżony o molestowanie. Aktor przeprasza

Morgan Freeman oskarżony o molestowanie. Aktor przeprasza​Amerykański gwiazdor filmowy Morgan Freeman przeprosił w czwartek "wszystkie osoby, które czuły się dotknięte lub potraktowane bez szacunku". Aktor złożył to oświadczenie w związku z oskarżeniami go o napastowanie na tle seksualnym.


[więcej]


25.05.2018 8:04

Morgan Freeman oskarżony o molestowanie. "Podnosił mi spódnicę, głośno komentował"

Morgan Freeman oskarżony o molestowanie. ​Osiem kobiet oskarżyło aktora Morgana Freemana o molestowanie lub niewłaściwe zachowanie - informuje telewizja CNN. Kolejne osoby potwierdziły, że były świadkami nieprzyzwoitych wybryków aktora.


[więcej]


24.05.2018 13:04

Tauron Life Festival Oświęcim: Znamy zwycięzcę konkursu Life On Stage

Tauron Life Festival Oświęcim: Znamy zwycięzcę konkursu Life On StageZespół Wiewiórka na Drzewie wygrał tegoroczną edycję konkursu Life On Stage i zagra na scenie Tauron Life Festival Oświęcim 15 czerwca. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu będziemy mogli wysłuchać kameralnego koncertu Limboskiego i obejrzeć trzy znakomite filmy w ramach "Przystanku Wolność". O wolności i innych ważnych ideach będzie można też porozmawiać z przedstawicielami organizacji, które podczas TLFO będą prowadzić działania edukacyjne.


[więcej]


24.05.2018 8:04

Gwyneth Paltrow: Brad Pitt bronił mnie przed Weinsteinem

Gwyneth Paltrow: Brad Pitt bronił mnie przed WeinsteinemAktorka Gwyneth Paltrow w amerykańskim programie radiowym "The Howard Stern Show" opowiedziała o tym, jak przed laty Brad Pitt stanął w jej obronie, gdy dowiedział się o tym, że producent Harvey Weinstein obmacywał ją i proponował masaż. "To było jak rzucenie nim o ścianę" - wspominała.


[więcej]


24.05.2018 8:04

Rodzina Aviciiego: Pogrzeb będzie prywatny, w obecności najbliższych Tima

Rodzina Aviciiego: Pogrzeb będzie prywatny, w obecności najbliższych TimaRodzina zmarłego w kwietniu Aviciiego poinformowała, że jego pogrzeb będzie miał charakter prywatny. Szwedzki DJ i producent miał 28 lat.


[więcej]