Kultura


24.09.2017 8:03

"Sensacyjne" wyznanie Micka Jaggera: Zjadłem lody z Theresą May we Florencji

Wokalista Rolling Stones, Mick Jagger ujawnił, że w piątek spotkał się we Florencji z premier Wielkiej Brytanii Theresą May. Razem poszli na lody na Moście Złotników. Opowiedział o tym ze sceny podczas sobotniego koncertu w mieście Lukka w Toskanii. Theresa May przyjechała w piątek na kilka godzin do Florencji, żeby wygłosić tam przemówienie na temat negocjacji w sprawie Brexitu oraz brytyjskich propozycji warunków i zasad wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej.


[więcej]


24.09.2017 8:03

Nie żyje Charles Bradley - ikona soulu

Nie żyje Charles Bradley - ikona soulu W Nowym Jorku zmarł słynny amerykański wokalista soulowy Charles Bradley - informuje magazyn "Billboard", powołując się na menedżera artysty. Bradley miał 68 lat. Od ponad roku zmagał się z chorobą nowotworową. Na początku września odwołał wszystkie zaplanowane do końca roku koncerty. Jak twierdzi "Billboard" artysta zmarł w otoczeniu najbliższej rodziny i przyjaciół.


[więcej]


24.09.2017 8:03

42. FPFF: Złote Lwy dla "Cichej nocy"! Nagrodzono "intymną opowieść o rodzinie"

42. FPFF: Złote Lwy dla "Cicha noc", intymna opowieść o rodzinie podczas zjazdu świątecznego w reżyserii debiutanta Piotra Domalewskiego, została uznana najlepszym filmem 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Srebrnymi Lwami nagrodzono film "Ptaki śpiewają w Kigali" Joanny Kos-Krauze i nieżyjącego już Krzysztofa Krauze. Z kolei nagrodę za najlepszą reżyserię otrzymały Agnieszka Holland i Katarzyna Adamik za film "Pokot". Tegorocznych laureatów ogłoszono w sobotę w gdyńskim Teatrze Muzycznym.


]]> [więcej]


24.09.2017 8:03

Tysiące rezerwacji na wystawę Caravaggia w Mediolanie

Tysiące rezerwacji na wystawę Caravaggia w MediolanieNa sześć dni przed otwarciem wystawy dzieł Caravaggia w Mediolanie bilety na nią są rezerwowane masowo - informują w sobotę włoskie media. W Palazzo Reale od 29 września do 28 stycznia będzie można zobaczyć 18 prac artysty z włoskich i zagranicznych kolekcji.


[więcej]


22.09.2017 8:03

Salvador Sobral jest w ciężkim stanie. Zwycięzca Eurowizji 2017 czeka w szpitalu na dawcę

Salvador Sobral jest w ciężkim stanie. Zwycięzca Eurowizji 2017 czeka w szpitalu na dawcęZwycięzca Eurowizji 2017 Salvador Sobral trafił w ciężkim stanie do szpitala. Artysta jest podłączony do specjalnej aparatury wspomagającej pracę jego serca. Czeka na dawcę.


[więcej]


21.09.2017 13:03

Grzegorz Królikiewicz nie żyje. Reżyser zmarł w wieku 78 lat

Grzegorz Królikiewicz nie żyje. Reżyser zmarł w wieku 78 lat W wieku 78 lat zmarł reżyser filmowy i pedagog Grzegorz Królikiewicz - poinformowała na swojej stronie Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Uczelnia przypomina, że Królikiewicz był absolwentem wydziału reżyserii łódzkiej szkoły filmowej i wykładowcą w niej, nauczycielem wielu pokoleń filmowców. Nosił tytuł profesora nauk filmowych.


[więcej]


21.09.2017 13:03

David Guetta wystąpi w Krakowie. Wielki show na początek 2018 roku!

David Guetta wystąpi w Krakowie. Wielki show na początek 2018 roku!Muzyczny początek 2018 roku rozpocznie się od bardzo mocnego akcentu. Już 27 stycznia David Guetta, jeden z najpopularniejszych DJ świata, zaprezentuje swój set w krakowskiej TAURON Arenie. Na płycie największej hali w Polsce będzie można bawić się między innymi przy najgorętszych hitach minionego lata.


[więcej]


20.09.2017 18:03

"Najlepszy" - Polska historia w amerykańskim stylu

W czwartek na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni premiera filmu "Najlepszy". Jego bohaterem jest Polak, który zachwycił świat, choć u nas o jego sukcesie wie niewielu. To historia inspirowana biografią Jerzego Górskiego - byłego narkomana, który miał nie żyć, a został mistrzem świata w podwójnym triathlonie. Reżyserem tego filmu jest Łukasz Palkowski, który wcześniej nakręcił m.in. film "Bogowie" o profesorze Relidze. "Chce mi się opowiadać o ludziach lepszych ode mnie" - mówi w RMF FM reżyser.


[więcej]


20.09.2017 18:03

Blog Forum Gdańsk 2017: Przekraczanie granic

Blog Forum Gdańsk 2017: Przekraczanie granicFake newsy, przekraczanie granic własnego „ja” czy profilowanie osobowości na podstawie śladów cyfrowych to tematy wybranych prelekcji podczas najważniejszej w Polsce konferencji dla blogerów/vlogerów i twórców internetowych. 8. edycja Blog Forum Gdańsk odbędzie się w weekend 23-24 września 2017. Tegorocznym hasłem przewodnim jest „przekraczanie granic”.


[więcej]


20.09.2017 18:03

Depeche Mode ogłasza supporty na zimową część trasy Global Spirit Tour

Depeche Mode ogłasza supporty na zimową część trasy Global Spirit Tour Depeche Mode ogłasza supporty na nadchodzące koncerty w ramach zimowej części trasy Global Spirit Tour. Przywilej występu jako support Depeche Mode podzielony będzie na czterech artystów (w każdym kraju wystąpi jeden artysta) - Re-TROS, Pumarosa, EMA oraz Blackline.


[więcej]