Kultura


18.07.2018 13:03

Tysiąc stoisk i wystawcy z 12 krajów na 758. Jarmarku św. Dominika w Gdańsku

Tysiąc stoisk i wystawcy z 12 krajów na 758. Jarmarku św. Dominika w GdańskuTysiąc kramów stanie na tegorocznym 758. Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Wystawcy przyjadą z 12 krajów. Podczas trwającej 23 dni imprezy, która rozpocznie się 28 lipca, zaplanowano też bogaty program artystyczny, w tym 29 koncertów.


[więcej]


17.07.2018 18:04

"Król fryzjerów. Fryzjer królów". W piątek w Sieradzu ruszy Open Hair Festival

​Darmowy koncert Alvaro Solera, Kuba Badach śpiewający utwory Andrzeja Zauchy, pokazy mody, premiera albumu o "królu fryzjerów" czy uliczne degustacje z kuchni na kółkach. W piątek 20 lipca w Sieradzu zacznie się trzydniowy Open Hair Festival. Postacią do której nawiązują twórcy festiwalu jest Antoine Cierplikowski, nazwany "królem fryzjerów i fryzjerem królów".


[więcej]17.07.2018 18:04

Philippe Tłokiński zagra "Kuriera" w filmie Pasikowskiego. "Dla mnie to film o misji. I o odwadze"

Philippe Tłokiński zagra Poznaliśmy obsadę sensacyjnej, szpiegowskiej megaprodukcji "Kurier". W nowym filmie Władysława Pasikowskiego w rolę Jana Nowaka-Jeziorańskiego wcieli się urodzony we Francji Philippe Tłokiński. Julie Engelbrecht oraz Patrycja Volny zagrają łączniczki. Zdjęcia właśnie ruszyły, premiera filmu w pierwszym kwartale 2019 roku.


[więcej]


17.07.2018 18:04

Tekturowy pawilon poświęcony Zbigniewowi Herbertowi stanął na dziedzińcu Politechniki Wrocławskiej

Tekturowy pawilon poświęcony Zbigniewowi Herbertowi stanął na dziedzińcu Politechniki WrocławskiejZbudowany głównie z tektury pawilon poświęcony pamięci Zbigniewa Herberta stanął na dziedzińcu Politechniki Wrocławskiej. Dla żaków to finałowy sprawdzian warsztatów, dla każdego okazja, by przypomnieć sobie twórczość poety. Nietypowa konstrukcja postoi tak długo, jak wytrzyma zmienne warunki atmosferyczne.


[więcej]


17.07.2018 13:04

Zagubiony scenariusz Stanleya Kubricka. Został odnaleziony po ponad 60 latach

Zagubiony scenariusz Stanleya Kubricka. Został odnaleziony po ponad 60 latach Prof. Nathan Abrams z Bangor University dotarł do zagubionego scenariusza Stanleya Kubricka. Chodzi o "Burning Secret" - adaptację jednej z powieści austriackiego dramaturga Stefana Zweiga. Stworzony jeszcze w latach 50. scenariusz nigdy nie został zrealizowany jako film. Niewykluczone, że tak może stać się teraz.


[więcej]


17.07.2018 8:03

Oto najlepiej zarabiający celebryci według "Forbesa"

Oto najlepiej zarabiający celebryci według Amerykański bokser Floyd Mayweather w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy był najlepiej zarabiającym celebrytą na świecie według magazynu "Forbes". Zainkasował 285 milionów dolarów. Wyprzedził słynnego aktora i producenta George'a Clooney'a (239 mln dol.)


[więcej]


16.07.2018 18:03

Meblościanka, półkotapczan i pawlacz, czyli "Tango na 16 metrach kwadratowych"

Meblościanka, półkotapczan i pawlacz, czyli ​"Tango na 16 metrach kwadratowych" to nowa wystawa o mieszkaniowej gimnastyce, którą można oglądać w Zachęcie - Narodowej Galeria Sztuki w Warszawie. Jej centralny punkt to monumentalnych rozmiarów meblościanka. Inspiracją do jej stworzenia była oskarowa animacja Zbigniewa Rybczyńskiego.


[więcej]


15.07.2018 8:03

100 lat temu urodził się Ingmar Bergman - wielki wizjoner i "melancholijny Hamlet kina"

100 lat temu urodził się Ingmar Bergman - wielki wizjoner i Gdyby żył, świętowałby setne urodziny. Ingmar Bergman był nazywany mistrzem reżyserii, wielkim wizjonerem kina i skandynawskim mistykiem. W sumie zrealizował ponad 40 filmów, 140 przedstawień teatralnych, kilkanaście spektakli telewizyjnych. Napisał też kilkanaście scenariuszy dla innych reżyserów.


[więcej]


12.07.2018 8:03

Powstanie hollywoodzki film o chłopcach uwięzionych w jaskini w Tajlandii

Powstanie hollywoodzki film o chłopcach uwięzionych w jaskini w TajlandiiO akcji ratowniczej 12 chłopców z drużyny piłkarskiej i ich trenera, którzy przez ponad dwa tygodnie byli uwięzieni w jaskini w Tajlandii, zostanie nakręcony hollywoodzki film - pisze AFP. Nakręci go chrześcijańskie studio filmowe Pure Flix z USA.


[więcej]


11.07.2018 13:04

Polscy aktorzy czytają Sencowa. "Akt solidarności z ukraińskim reżyserem"

Polscy aktorzy czytają Sencowa. Polscy aktorzy czytają teksty Ołeha Sencowa. To przejaw solidarności z ukraińskim reżyserem, uczestnikiem rewolucji na Majdanie, osadzonym w łagrze więźniem politycznym. Do akcji włączyli się m.in Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Joanna Kulig, Edyta Olszówka i Aleksandra Popławska.


[więcej]