Informacje


27.10.2020 18:06

"Piątka dla zwierząt" w "sejmowej zamrażarce"? Odwołano posiedzenie komisji rolnictwa

Sejmowa komisja rolnictwa, która miała się zająć tzw. "piątką dla zwierząt" została odwołana. Posłowie PiS mówią, że Sejm nie zajmie się nowelą na bieżącym posiedzeniu. Inni politycy mówią, że projekt trafił do "sejmowej zamrażarki".


[więcej]


27.10.2020 18:05

Zmiany w egzaminie ósmoklasisty i na maturze. MEN zapowiada okrojenie podstawy programowej

Zmiany w egzaminie ósmoklasisty i na maturze. MEN zapowiada okrojenie podstawy programowejBędą zmiany w wymaganiach na egzaminie ósmoklasisty i maturze - zapowiada resort edukacji. "Muszą być adekwatne do tego, co uczniowie byli w stanie przerobić" - tłumaczy Przemysław Czarnek. Nowe wymogi mają obowiązywać tylko w tym roku szkolnym.


[więcej]27.10.2020 18:05

Śmiertelnie potrącił 11-latka. Dwa lata więzienia dla pijanego kierowcy

Śmiertelnie potrącił 11-latka. Dwa lata więzienia dla pijanego kierowcySąd Rejonowy w Lipnie wymierzył Stanisławowi G. karę dwóch lat więzienia za śmiertelne potrącenie w 2015 r. w Steklinku 11-letniego Kacpra. Sprawa wróciła do sądu pierwszej instancji po orzeczeniu Sądu Okręgowego we Włocławku, który uchylił w 2019 r. pierwotny wyrok uniewinniający.


[więcej]


27.10.2020 18:05

Pakiet mobilności. Polska skarży się do TSUE

Pakiet mobilności. Polska skarży się do TSUENa wniosek ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka rząd przyjął uchwałę, w której sprzeciwił się przepisom unijnego pakietu mobilności. Rada Ministrów zdecydowała o zaskarżeniu aktów prawnych do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE). Poza Polską podobne indywidualne skargi złożyły także państwa z tzw. grupy podobnie myślących (like-minded), czyli Bułgaria, Cypr, Węgry, Litwa, Malta oraz Rumunia.


[więcej]


27.10.2020 18:05

Samochód Służby Ochrony Państwa zderzył się z tramwajem

Samochód Służby Ochrony Państwa zderzył się z tramwajemDo kolizji samochodu służbowego Służby Ochrony Państwa z tramwajem doszło w Warszawie na pl. Unii Lubelskiej. Nikomu nic się nie stało - poinformował rzecznik SOP ppłk. Bogusław Piórkowski. Wewnątrz auta była osoba ochraniana.


[więcej]


27.10.2020 18:05

Owczarek kaukaski zaatakował 10-latkę. Opiekunce psa grozi do 5 lat więzienia

Owczarek kaukaski zaatakował 10-latkę. Opiekunce psa grozi do 5 lat więzienia​Do pięciu lat więzienia może grozić opiekunce owczarka kaukaskiego, który w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku zaatakował 10-latkę. Dziewczynka z poważnymi obrażeniami ręki trafiła do szpitala.


[więcej]


27.10.2020 18:05

Śmierć miesięcznego noworodka w Zawierciu. Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragedii

Śmierć miesięcznego noworodka w Zawierciu. Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragediiProkuratura wyjaśnia okoliczności śmierci miesięcznego noworodka w Zawierciu (Śląskie) – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie prok. Tomasz Ozimek. Wstępne ustalenia wskazują na uduszenie z powodu zadławienia pokarmem.


[więcej]


27.10.2020 18:05

Gęste mgły na wschodzie kraju. IMGW ostrzega

Gęste mgły na wschodzie kraju. IMGW ostrzegaInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami w nocy z wtorku na środę na terenie województwa lubelskiego oraz w południowo-zachodniej części Mazowsza.


[więcej]


27.10.2020 18:05

Strzelanina w Stalowej Woli: Dwie osoby zostały zatrzymane

Strzelanina w Stalowej Woli: Dwie osoby zostały zatrzymaneDwie osoby zostały zatrzymane w związku z wczorajszą strzelaniną w Stalowej Woli, podczas której ranni zostali dwaj mężczyźni - poinformował tamtejszy prokurator rejonowy Adam Cierpiatka.


[więcej]


27.10.2020 18:05

"To średniowiecze". Szósty dzień protestów przeciwko orzeczeniu TK ws. aborcji

Przed Sejmem w Warszawie, ale także na ulicach Łodzi, Szczecina i Poznania trwają protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. To kolejne tego typu manifestacje w ostatnich dniach. "Nie wyobrażam sobie, żebyśmy my jako kobiety miały mniejsze prawa niż zwierzęta" - przyznała jedna z protestujących. Wczoraj w ponad 150 polskich miastach zorganizowano blokady ulic i protesty. Uczestnicy demonstracji zapowiedzieli, że będą wychodzić na ulice do skutku.


[więcej]