Informacje


17.10.2021 18:06

Manifestacja w Warszawie. "Stop torturom na granicy"

Manifestacja w Warszawie. ​W centrum Warszawy odbyła się manifestacja solidarności z uchodźcami pod hasłem "Stop torturom na granicy", zorganizowana przez ponad 30 grup feministycznych. Rozpoczęła się ona około godziny 14 na rondzie de Gaulle'a.


[więcej]


17.10.2021 18:06

Tragedia przed dyskoteką. Nie żyje młody mężczyzna

Tragedia przed dyskoteką. Nie żyje młody mężczyznaŚledczy wyjaśniają okoliczności śmierci młodego mężczyzny w Lubaniu na Dolnym Śląsku. Do tragedii doszło w nocy przed jedną z dyskotek.


[więcej]17.10.2021 18:06

Kosiniak-Kamysz: Miała być dobra zmiana, jest droga zmiana

Kosiniak-Kamysz: Miała być dobra zmiana, jest droga zmianaMiała być dobra zmiana, jest droga zmiana: szalejące ceny energii elektrycznej i paliwa, a na wsi wzrost cen nawozów sztucznych nawet o 300 proc. Sytuacja jest naprawdę bardzo trudna - mówił w niedzielę dziennikarzom lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.


[więcej]


17.10.2021 18:06

MON wycofuje się z zakupu mobilnych ołtarzy

MON wycofuje się z zakupu mobilnych ołtarzy​Decyzją ministra obrony Mariusza Błaszczaka postępowanie na zakup mobilnych ołtarzy polowych zostanie wstrzymane. Pieniądze, które miały być przeznaczone na ten cel, zostaną wydane na kamery nasobne dla żołnierzy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej - podało Ministerstwo Obrony Narodowej.


[więcej]


17.10.2021 18:06

Nowy tydzień w polityce: Zmiany w rządzie, debata o Polsce w Brukseli i sprawa Turowa

Nowy tydzień w polityce: Zmiany w rządzie, debata o Polsce w Brukseli i sprawa Turowa Przetasowania w rządzie, debata o Polsce w Brukseli i powrót sprawy kopalni Turów - tak - w skrócie - będzie wyglądał nowy tydzień w polityce. Spory na pewno napędzać będzie nieustająco poważana sytuacja na polsko-białoruskiej granicy i sprawa budowy tam zapory, która przed weekendem w ekspresowym trybie przeszła przez Sejm.


[więcej]


17.10.2021 13:06

Zmarła kobieta zaatakowana przez nożownika w Oleśnicy

Zmarła kobieta zaatakowana przez nożownika w OleśnicyNie żyje kobieta, która wraz z mężem została zaatakowana na ulicy przez nożownika w Oleśnicy na Dolnym Śląsku. 45-latka przeszła dwie operacje, ale lekarzom nie udało się jej uratować.


[więcej]


17.10.2021 13:06

Witold Waszczykowski gościem Porannej rozmowy w RMF FM

Witold Waszczykowski gościem Porannej rozmowy w RMF FMGościem Roberta Mazurka w Porannej rozmowie w RMF FM będzie Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych. Naszego gościa zapytamy o to, ile kosztować będzie nowa zapora na granicy z Białorusią i czy wyglądać będzie jak mur Donalda Trumpa.


[więcej]


17.10.2021 13:06

Wiózł imigrantów i spowodował wypadek. Decyzja o areszcie Syryjczyka

Wiózł imigrantów i spowodował wypadek. Decyzja o areszcie SyryjczykaBiałostocki sąd rejonowy zdecydował o areszcie na trzy miesiące dla Syryjczyka. Mężczyzna jest podejrzany nie tylko o doprowadzenie do wypadku drogowego, w którym zginęła jedna osoba, ale też o pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy przez imigrantów. O areszt wcześniej wnioskowała prokuratura, prowadząca śledztwo.


[więcej]


17.10.2021 13:06

Ponad 2,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Jedna osoba zmarła

Ponad 2,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Jedna osoba zmarłaW ciągu ostatniej doby w Polsce odnotowano 2 523 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarła jedna osoba chora na Covid-19.


[więcej]


17.10.2021 13:06

Sondaż: Ilu Polaków chciałoby referendum ws. obecności w UE?

Sondaż: Ilu Polaków chciałoby referendum ws. obecności w UE?42,6 proc. Polaków opowiada się za organizacją nowego referendum ws. obecności Polski w Unii Europejskiej - wynika z badania SW Research dla portalu rp.pl. Gdyby takie referendum odbyło się w najbliższy weekend, 64,4 proc. respondentów zagłosowałoby za dalszą obecnością naszego kraju w Unii.


[więcej]