Informacje


17.06.2019 18:03

Joanna Kluzik-Rostkowska gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM

Joanna Kluzik-Rostkowska gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FMGościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM będzie Joanna Kluzik-Rostkowska. Z posłanką Platformy Obywatelskiej będziemy rozmawiać o dzisiejszym przesłuchaniu Donalda Tuska przed komisją ds. wyłudzeń VAT. Czy odpowiedzi byłego premiera pomagają w wyjaśnieniu tego, w jaki sposób powstawała luka VAT w ostatnich latach? Nasz gość odpowie również na pytania o kampanię wyborczą opozycji przed wyborami parlamentarnymi. Wielu komentatorów uważa, że zbyt późno teraz na poważne zmiany i PO musi pójść do wyborów w szerokiej koalicji partii tak, by zbliżyć...


[więcej]


17.06.2019 18:03

Pchnęła partnera nożem i wróciła do gotowania zupy. 3 lata więzienia dla 30-latki

Pchnęła partnera nożem i wróciła do gotowania zupy. 3 lata więzienia dla 30-latkiSąd Okręgowy w Opolu skazał na 3 lata więzienia 30-letnią Beatę S., która pchnęła nożem w klatkę piersiową swojego partnera, po czym zajęła się myciem naczyń i gotowaniem zupy.


[więcej]17.06.2019 18:03

Festiwal Conrada z obciętą dotacją. Organizatorzy ogłosili zbiórkę

Festiwal Conrada z obciętą dotacją. Organizatorzy ogłosili zbiórkę​Ministerstwo kultury znacząco zmniejszyło dotację na kolejną edycję literackiego Festiwalu Conrada. Zorganizowano zbiórkę, by zebrać potrzebne środki.


[więcej]


17.06.2019 18:03

Policyjna Solidarność? "Inicjatywa zmierzająca do podporządkowania sobie służb mundurowych"

Policyjna Solidarność? To próba upolitycznienia policyjnych związków zawodowych, która może zaszkodzić całej formacji - tak wiceszef NSZZ Policjantów Sławomir Koniuszy ocenia projekt ustawy przewidującej pluralizm związkowy w policji. Ten projekt na wniosek Solidarności prezydent właśnie wysłał do Sejmu.


[więcej]


17.06.2019 18:03

Tusk o listach Falenty: To sytuacja niebywała i domagająca się wyjaśnienia

Tusk o listach Falenty: To sytuacja niebywała i domagająca się wyjaśnieniaTo sytuacja niebywała i domagająca się wyjaśnienia - tak Donald Tusk odniósł się do sprawy listów Marka Falenty. Dodał, że wolałby, by to nie była prawda, bo z listów wynika, że nielegalne podsłuchy były nie tylko akceptowane, ale współorganizowane przez dzisiaj rządzących Polską.


[więcej]


17.06.2019 18:03

Pożar na poligonie w Drawsku Pomorskim. Żołnierze włączyli się w akcję gaśniczą

Pożar na poligonie w Drawsku Pomorskim. Żołnierze włączyli się w akcję gaśniczą30 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem poszycia leśnego na terenie poligonu drawskiego w Zachodniopomorskiem. Ogień zajął aż 100 hektarów.


[więcej]


17.06.2019 18:03

Przez zabawę do bezpiecznych wakacji!

Przez zabawę do bezpiecznych wakacji!Uczniowie klas IV i V krakowskich szkół podstawowych wraz z nauczycielami biorą udział w wyjątkowej imprezie sportowej „Bezpieczne wakacje 2019”, która odbywa się 17 i 18 czerwca przy Kärcher Hali Cracovii na ul. Focha 40. Przystępna forma, łącząca zabawę z edukacją, ma pomóc uwrażliwić najmłodszych na zagadnienia związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.


[więcej]


17.06.2019 18:03

Niesamowite odkrycie w Krakowie. Drogowcy natknęli się na ruiny mostu Królewskiego

Niesamowite odkrycie w Krakowie. Drogowcy natknęli się na ruiny mostu KrólewskiegoW Krakowie na skrzyżowaniu ulic: Krakowskiej, Dietla i Stradomskiej drogowcy natknęli się na prawdziwy zabytek – ruiny mostu Królewskiego.


[więcej]


17.06.2019 18:03

Wyścig o Biały Dom. Donald Trump rozpoczyna kampanię

Wyścig o Biały Dom. Donald Trump rozpoczyna kampanięW Orlando na Florydzie wielkie przygotowania do wtorkowego wiecu wyborczego Donalda Trumpa, w czasie którego ogłosi swój start w wyborach prezydenckich w 2020 roku. I choć od dawna wiadomo, że obecny prezydent będzie ubiegał się o reelekcję, to będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń rozpoczynającej się kampanii w Stanach Zjednoczonych.


[więcej]


17.06.2019 18:03

Wypadek polskiego autobusu na Węgrzech. Siedem osób rannych

Wypadek polskiego autobusu na Węgrzech. Siedem osób rannych​Siedem osób zostało rannych, gdy wiozący uczniów autobus na polskich tablicach rejestracyjnych wjechał do rowu na autostradzie M3 na Węgrzech - poinformowała agencja MTI.


[więcej]