Informacje


05.08.2020 18:05

Ulotki ostrzegają potencjalnych klientów klubów go-go w Sopocie

Ulotki ostrzegają potencjalnych klientów klubów go-go w Sopocie Władze Sopotu ustawiły tablice ostrzegające mieszkańców i turystów o konsekwencjach odwiedzin w klubach go-go. W ramach akcji, wydrukowano też ulotki dostępne w punktach Informacji Turystycznej oraz hotelach i pensjonatach.


]]> [więcej]


05.08.2020 18:05

Uczniowie wracają do szkół. Sprawdź szczegółowe zalecenia

Uczniowie wracają do szkół. Sprawdź szczegółowe zaleceniaUczniowie w klasach nie będą musieli nosić maseczek, ale powinni pamiętać o zasadach higieny – wynika z opublikowanych w środę wytycznych MEN, MZ i GIS dla szkół. Rekomenduje się taką organizację pracy, która umożliwi zachowanie dystansu, np. dzięki różnym godzinom przychodzenia uczniów do szkoły.


[więcej]05.08.2020 18:05

29-latek podczas zatrzymania odgryzł policjantowi fragment palca. Usłyszał 6 zarzutów

29-latek podczas zatrzymania odgryzł policjantowi fragment palca. Usłyszał 6 zarzutówW trakcie zatrzymania po policyjnym pościgu 29-letni Marcin S. odgryzł fragment palca funkcjonariuszowi policji. Do zdarzenia doszło w połowie lutego w centrum Poznania. W środę rozpoczął się proces mężczyzny; grozi mu do ośmiu lat więzienia.


[więcej]


05.08.2020 18:05

Polscy strażacy lecą do Bejrutu. "Wyślemy tam najlepszych z najlepszych"

Polscy strażacy lecą do Bejrutu. Do Bejrutu wyleci grupa strażaków z Polski, żeby pomóc w akcji ratunkowej po wczorajszym wybuchu w stolicy Libanu. Polacy zabiorą ze sobą psy do szukania ludzi pod gruzami. Wylecą z Polski jeszcze dziś. Akcja grupy poszukiwawczo-ratowniczej - na miejscu - ma potrwać tydzień. "Wysyłamy tam ludzi najlepszych z najlepszych"- zapewnia PSP.


]]> [więcej]


05.08.2020 18:05

W Krośnie zatrzymano trzech imigrantów z Afganistanu. Myśleli, że są w Niemczech

W Krośnie zatrzymano trzech imigrantów z Afganistanu. Myśleli, że są w NiemczechTrzech imigrantów z Afganistanu, którzy wjechali do Polski schowani w naczepie tira, zatrzymała na dworcu PKS w Krośnie Straż Graniczna. Mężczyźni myśleli, że są w Niemczech.


[więcej]


05.08.2020 18:05

Tragiczny finał poszukiwań 23-letniego Dominika. Znaleziono ciało piłkarza

Tragiczny finał poszukiwań 23-letniego Dominika. Znaleziono ciało piłkarzaO tragicznym finale poszukiwań 23-letniego Dominika Kaczora poinformował klub sportowy Klimontowianka Klimontów. Mężczyzna po raz ostatni widziany był 1 sierpnia w Holandii.


[więcej]


05.08.2020 18:05

Prokuratura bada przyczynę śmierci 28-latki. Kobieta była w 17. tygodniu ciąży

Prokuratura bada przyczynę śmierci 28-latki. Kobieta była w 17. tygodniu ciążyProkuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 28-letniej kobiety, która była w 17. tygodniu ciąży.


[więcej]


05.08.2020 18:05

Przybywa przypadków zakażeń Covid-19 w krakowskich szpitalach

Przybywa przypadków zakażeń Covid-19 w krakowskich szpitalach Kolejne zakażenia koronawirusem w szpitalach w Krakowie. W kilku placówkach podjęto decyzję o całkowitym wstrzymaniu przyjęć pacjentów, a część pracowników została wysłana na kwarantannę.


[więcej]


05.08.2020 18:05

Zmiany w wyborze Rzecznika Praw Obywatelskich? Propozycja Koalicji Polskiej

Zmiany w wyborze Rzecznika Praw Obywatelskich? Propozycja Koalicji PolskiejRzecznik Praw Obywatelskich powinien być reprezentantem środowisk obywatelskich i pozarządowych. Docelowo powinien być wybierany bezpośrednio przez obywateli - przekonywali prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i posłanka Agnieszka Ścigaj, autorka tej propozycji.


[więcej]


05.08.2020 18:05

Przyniosła słoiki z substancją wybuchową. Konieczna była ewakuacja komisariatu

Przyniosła słoiki z substancją wybuchową. Konieczna była ewakuacja komisariatuPolicyjni pirotechnicy z pododdziału kontrterrorystycznego musieli interweniować w jednym z komisariatów w Tarnowie. 70-letnia kobieta przyniosła tam trzy słoiki z silnie wybuchowym kwasem pikrynowym. Na czas akcji komisariat ewakuowano.


[więcej]