Informacje


16.04.2021 18:06

​Specjaliści informują: PIMS po Covid-19 najczęściej atakuje 8- i 9-latków

​Specjaliści informują: PIMS po Covid-19 najczęściej atakuje 8- i 9-latkówWieloukładowy zespół zapalny PIMS po przebyciu Covid-19 najczęściej dotyka 8-9-letnie dzieci - taki wniosek wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W najbliższych tygodniach możemy obserwować wzrost zachorowań na to schorzenie. Dotychczas był on bowiem wprost proporcjonalny do liczby zakażeń na Covid-19.


[więcej]


16.04.2021 18:06

Nowacka: Uzasadnienie prokuratury nijak ma się do rzeczywistości

Nowacka: Uzasadnienie prokuratury nijak ma się do rzeczywistości​Składam zażalenie w sprawie tego umorzenia, jestem gotowa na pełną drogę prawną w tej sprawie - mówi RMF FM posłanka Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka. Deputowana podczas listopadowej manifestacji Strajku Kobiet została spryskana gazem łzawiącym przez policjanta. Jak dzisiaj informowaliśmy, prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie.


[więcej]16.04.2021 18:06

Przedstawiciele większości senackiej: Wróblewski nie przejdzie w Senacie

Przedstawiciele większości senackiej: Wróblewski nie przejdzie w SenacieWybrany w Sejmie na RPO Bartłomiej Wróblewski nie ma szans na poparcie w Senacie - uważają przedstawiciele klubów: KO, PSL, Lewicy oraz koła senatorów niezależnych. Ich zdaniem można nawet przewidzieć wynik głosowania - 48 za, 50 przeciw, jeden wstrzymujący, jeden nie weźmie udziału.


[więcej]


16.04.2021 18:06

W weekend zrobi się cieplej, ale będzie padać

W weekend zrobi się cieplej, ale będzie padać​W weekend stopniowo będzie się ocieplać, ale niemal wszędzie można spodziewać się opadów deszczu. Dominować będzie pogoda pochmurna, choć w niedzielę pojawią się już większe przejaśnienia - wynika z prognozy synoptycznej przygotowanej przez IMGW.


[więcej]


16.04.2021 18:06

Jest śledztwo po zawiadomieniu o zgwałceniu studentek przez doktoranta UW

Jest śledztwo po zawiadomieniu o zgwałceniu studentek przez doktoranta UWProkuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie zgwałcenia dwóch studentek Uniwersytetu Warszawskiego. Gwałtów miał dopuścić się doktorant tej uczelni. Postępowanie dotyczy także udzielania środków odurzających.


[więcej]


16.04.2021 13:06

​Toksyczne odpady w Krakowie. "Chrom przenika do gleby"

​Toksyczne odpady w Krakowie. Na terenie Krakowskich Zakładów Garbarskich przy ul. Tadeusza Śliwiaka przechowywane są niewłaściwy sposób odpady zawierające chrom - alarmują mieszkańcy i przesyłają zdjęcia. Widać na nich niezabezpieczone beczki, a na w pobliżu niebieskie kałuże. Sprawa została zgłoszona policji i WIOŚ.


[więcej]


16.04.2021 13:06

Na bosaka, w koszuli i pieluszce. 4-latek błąkał się w środku nocy po Skierniewicach

Na bosaka, w koszuli i pieluszce. 4-latek błąkał się w środku nocy po SkierniewicachCzteroletni chłopiec w środku nocy błąkał się po ulicach Skierniewic. Jak się okazało, dziecko, wykorzystując nieuwagę matki, oddaliło się kilkaset metrów do swojego domu.


[więcej]


16.04.2021 13:06

Premier chwali Antoniego Macierewicza za film o przebiegu katastrofy smoleńskiej

Premier chwali Antoniego Macierewicza za film o przebiegu katastrofy smoleńskiejPremier Mateusz Morawiecki bezkrytycznie chwali Antoniego Macierewicza, podkomisję smoleńską i jego wyemitowany w ostatnią sobotę film o przebiegu katastrofy 10 kwietnia. Z tego oficjalnego materiału jasno wynika, że rosyjskie specsłużby wysadziły samolot z polskim prezydentem.


[więcej]


16.04.2021 13:06

Policjant użył gazu wobec Barbary Nowackiej. Śledztwa nie będzie

Policjant użył gazu wobec Barbary Nowackiej. Śledztwa nie będzieProkuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie użycia gazu łzawiącego wobec posłanki Koalicji Obywatelskiej Barbary Nowackiej podczas jednego z listopadowych protestów na ulicach Warszawy - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Parlamentarzystka złożyła zawiadomienie w tej sprawie, bo została spryskana przez funkcjonariusza gazem, choć pokazała mu swoją legitymację poselską. "Kuriozalne i wątpliwe prawnie uzasadnienie. Składam zażalenie" - tak w rozmowie z RMF FM decyzję prokuratury komentuje Barbara Nowacka.


[więcej]


16.04.2021 13:06

Była tak słaba, że nie mogła wezwać pomocy. Chora na Covid-19 uratowana przez policjantów

Była tak słaba, że nie mogła wezwać pomocy. Chora na Covid-19 uratowana przez policjantówChora na Covid-19 kobieta uratowana dzięki znajomym i policjantom. Żeby wejść do jej mieszkania, trzeba było sforsować drzwi. Wszystko to działo się w jednej z kamienic w Sosnowcu.​ 80-latka trafiła do szpitala. Jej stan teraz lekarze określają jako stabilny.


[więcej]