Informacje


15.10.2019 13:03

Nietypowa akcja ratunkowa. 90-kilogramowy mastiff utknął w górach

Nietypowa akcja ratunkowa. 90-kilogramowy mastiff utknął w górachWłaściciel prawie 90-kilogramowego mastiffa udał się ze swoim pupilem na niedzielną wspinaczkę po górach. Ta sielska przygoda zakończyła się jednak poważnymi tarapatami. Floyd, bo tak ma na imię pies, po dwóch milach spaceru po szlaku górskim zranił się w łapkę i nie był w stanie się ruszyć. Potrzebna była interwencja służb, bo na zewnątrz robiło się coraz ciemniej oraz zimniej. Tak wielkiego psiska nie można było przenieść inaczej jak z pomocą noszy i ratowników. Akcja zakończyła się sukcesem, a opatrzony psiak wrócił do domu.


[więcej]


15.10.2019 13:03

Prawie co czwarty Polak po 60. roku życia to wdowiec lub wdowa

Prawie co czwarty Polak po 60. roku życia to wdowiec lub wdowaWśród seniorów nasila się zjawisko singularyzacji, czyli życia w pojedynkę. Najczęściej jego przyczyną jest śmierć małżonka. Prawie co czwarty Polak po 60. roku życia to wdowa lub wdowiec – wynika z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej.


[więcej]15.10.2019 13:03

Kukiz deklaruje: W Sejmie stworzymy jeden klub z PSL-em

Kukiz deklaruje: W Sejmie stworzymy jeden klub z PSL-emNa dziś mamy pewne, że wspólnie z PSL tworzymy jeden klub: PSL-Kukiz'15-Koalicja Polska; jak on się będzie nazywał, to już jest kwestią decyzji - powiedział Paweł Kukiz.


[więcej]


15.10.2019 13:03

Karczewski marszałkiem Senatu na drugą kadencję?

Karczewski marszałkiem Senatu na drugą kadencję?Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza zrezygnować z wystawienia własnego kandydata na marszałka Senatu, mimo, że w tej izbie nie ma większości. PiS będzie forsować kandydaturę marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego na to stanowisko także w nowej kadencji.


[więcej]


15.10.2019 13:03

Podlaskie: Wielka ewakuacja w Kolnie

Podlaskie: Wielka ewakuacja w Kolnie O 12:30 rozpoczęła się wielka ewakuacja centrum Kolna w woj. podlaskim. Obejmie ona prawie 1500 osób. Na prywatnej posesji przy ulicy Okrzei znaleziono niewybuch z czasów drugiej wojny światowej.


[więcej]


15.10.2019 13:03

Z serialu do Sejmu. Dominika Chorosińska została posłanką

Z serialu do Sejmu. Dominika Chorosińska została posłankąWśród nowych posłów Prawa i Sprawiedliwości w tej kadencji, w Sejmie znalazło się miejsce dla Dominiki Chorosińskiej, aktorki, szerzej znanej pod panieńskim nazwiskiem Figurska. 40-latka dostała prawie 10 tysięcy głosów.


[więcej]


15.10.2019 13:03

Stanisław Piotrowicz żegna się z mandatem posła: Przysłużyłem się Polsce

Stanisław Piotrowicz żegna się z mandatem posła: Przysłużyłem się Polsce"Przysłużyłem się Polsce dobrze. Przeprowadziłem reformę wymiaru sprawiedliwości. Miałem piękną przeszłość" – tak prokurator Stanisław Piotrowicz żegnał się dziś w Sejmie z mandatem posła.


[więcej]


15.10.2019 13:03

Siedział na kolanach matki, gdy zadawała mu ciosy. Jest wyrok ws. zabójstwa 2-latka

Siedział na kolanach matki, gdy zadawała mu ciosy. Jest wyrok ws. zabójstwa 2-latkaNa 25 lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Przemyślu 36-letnią Brazylijkę uznając ją winną zabójstwa dwuletniego synka z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Wyrok nie jest prawomocny.


[więcej]


15.10.2019 13:03

Konfederacja chce unieważnienia wyborów. „Rozliczne manipulacje”

Konfederacja chce unieważnienia wyborów. „Rozliczne manipulacje”Konfederacja skieruje do Sądu Najwyższego protest wyborczy domagając się unieważnienia niedzielnych wyborów parlamentarnych. Według ugrupowania, TVP bezprawnie nie wykonała prawomocnego postanowienia sądu dot. opublikowania przed wyborami sondaży, w których Konfederacja przekroczyła próg wyborczy.


[więcej]


15.10.2019 13:03

Staroń: Jestem senatorem niezależnym. Będę rozmawiała ze wszystkimi

Staroń: Jestem senatorem niezależnym. Będę rozmawiała ze wszystkimi„Jestem senatorem niezależnym. Będę rozmawiała ze wszystkimi” - mówi RMF FM senator Lidia Staroń. Po niedzielnych wyborach parlamentarnych większość Sejmu zdobyło PiS, jednak Senat jest mocno podzielony. Opozycja będzie mieć w nowym senacie 51 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość 48. Ostatni fotel senatora zajmie właśnie Lidia Staroń, która startowała z własnego komitetu.


[więcej]