Informacje


14.12.2018 8:03

Łódzkie: Dwie osoby zginęły, cztery ranne w nocnych pożarach

Łódzkie: Dwie osoby zginęły, cztery ranne w nocnych pożarachTragiczne pożary w woj. łódzkim. W Zgierzu zapalił się drewniany budynek wielorodzinny. 1 osoba zginęła, jedna została ranna. 13 osób ewakuowano. Natomiast w Łodzi przy ul. Łęczyckiej pożar wybuchł w kamienicy. Tam jednej osoby nie udało się uratować. Trzy osoby zostały ranne.


[więcej]


14.12.2018 8:03

Miss USA zakpiła z konkurentek. „Są takie słodkie i udają, że mówią po angielsku”

Miss USA zakpiła z konkurentek. „Są takie słodkie i udają, że mówią po angielsku”Fala krytyki wylała się na Sarę Rose Summers – Miss USA po ksenofobicznych komentarzach, w których Summers zakpiła z konkurentek startujących w konkursie Miss Universe i nie mówiących po angielsku.


[więcej]14.12.2018 8:03

Atak nożownika w Niemczech. Ranne trzy kobiety

Atak nożownika w Niemczech. Ranne trzy kobiety Trzy kobiety zostały poważnie ranione ostrym przedmiotem w czwartek wieczorem w Norymberdze na południowym wschodzie Niemiec. Poszukiwania sprawcy, prowadzone z użyciem śmigłowców i psów tropiących, do piątku rano nie przyniosły efektów.


[więcej]


14.12.2018 8:03

Nie lada gratka dla miłośników astronomii. Tę kometę zobaczycie nawet gołym okiem

Nie lada gratka dla miłośników astronomii. Tę kometę zobaczycie nawet gołym okiemTo może być astronomiczna atrakcja końca roku – 16 grudnia jasna kometa 46P/Wirtanen znajdzie się w odległości zaledwie 11,7 mln km od Ziemi. Wedle przypuszczeń niektórych badaczy poza miastami może być widoczna nawet gołym okiem.


[więcej]


14.12.2018 8:03

Alert IMGW. Oblodzone drogi i chodniki

Alert IMGW. Oblodzone drogi i chodnikiW związku z możliwym oblodzeniem dróg i chodników Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla 11 województw.


[więcej]


14.12.2018 8:03

Ciała 4 noworodków przy domu w Ciecierzynie. Nieoficjalnie: Matka przyznała się do zbrodni

Ciała 4 noworodków przy domu w Ciecierzynie. Nieoficjalnie: Matka przyznała się do zbrodniProkuratura i policja bada sprawę śmierci czterech noworodków z Ciecierzyna na Opolszczyźnie. Makabrycznego odkrycia dokonano przy jednym z tamtejszych domów. Jak nieoficjalnie ustalili nasi reporterzy, do zbrodni miała się przyznać matka dzieci.


[więcej]


14.12.2018 8:03

Choinki pod choinkę: Dziś rozdajemy drzewka w Łodzi

Choinki pod choinkę: Dziś rozdajemy drzewka w ŁodziŁódź jest kolejnym przystankiem na trasie naszej akcji "Choinki pod choinkę". Od godziny 11 przy Manufakturze będziemy rozdawać wyjątkowe drzewka i słodkości. Będzie nam w tym pomagać Ewelina Lisowska!


[więcej]


14.12.2018 8:03

Wotum nieufności: PiS wygra nawet nie głosując

Wotum nieufności: PiS wygra nawet nie głosującWieczorną debatę nad wotum nieufności dla rządu w zasadzie można było uznać za bezprzedmiotową. Nie dalej jak w środę 231 posłów poparło rząd w głosowaniu nad wotum zaufania. Z sejmowego regulaminu wynika zaś, że mając taką większość posłowie PiS nawet nie muszą dziś głosować, bo i tak wygrają.


[więcej]


14.12.2018 8:03

Twardy brexit coraz bliżej? "Oczekiwania Brytyjczykow ciągle niejasne"

Twardy brexit coraz bliżej? Komisja Europejska przyspiesza przygotowania do tzw. twardego brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii bez porozumienia. To rezultat pierwszego dnia szczytu Unii Europejskiej. Bruksela w środę 19 grudnia opublikuje dokument na temat przygotowań do scenariusza braku porozumienia.


[więcej]


14.12.2018 8:03

Dobczyce: Karambol kilkunastu aut na wiadukcie

Dobczyce: Karambol kilkunastu aut na wiadukcieNa wiadukcie w Dobczycach w powiecie myślenickim w Małopolsce zderzyło się 12 samochodów. Informację w tej sprawie dostaliśmy od słuchacza, który zadzwonił na Gorącą Linię RMF FM.


[więcej]