Informacje


23.01.2018 18:02

Sędzia Beata Morawiec gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM

Sędzia Beata Morawiec gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FMWybór Małgorzaty Gersdorf na nową przewodniczącą Krajowej Rady Sądownictwa, a także ciąg dalszy komentarzy i reakcji służb na telewizyjny materiał dotyczący działalności niektórych polskich środowisk narodowych, w tym między innymi Stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność", są głównymi tematami Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Sędzia Beata Morawiec to obecna prezes Stowarzyszenia Sędziów Themis. Była także prezesem Sądu Okręgowego w Krakowie, ale pod koniec listopada została odwołana z tej funkcji przez Zbigniewa Ziobrę w związku z aferą...


[więcej]


23.01.2018 18:02

Rodzinna tragedia w Lubinie. Nie żyją roczne dziecko i 12-latka

Rodzinna tragedia w Lubinie. Nie żyją roczne dziecko i 12-latkaRodzinna tragedia na Dolnym Śląsku. W mieszkaniu w Lubinie znaleziono ciało niespełna rocznego dziecka. Nie żyje także 12-letnia dziewczynka. Do szpitala trafiła również ich matka. Jak ustalili nasi reporterzy, kobieta chciała zabić swoje dzieci, a następnie popełnić samobójstwo.


[więcej]


23.01.2018 18:02

"Twój Vincent" z nominacją do Oscara 2018

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do Oscarów 2018 roku. Wśród nich w kategorii pełnometrażowego filmu animowanego jest polsko-brytyjski "Twój Vincent". "Kształt wody" w reżyserii Guillermo del Toro to film fantasy, który zebrał najwięcej nominacji do nagrody Akademii Filmowej – aż 13. Dramat z czasów II wojny światowej "Dunkierka" zgromadził na swoim koncie 8 nominacji, z kolei "Trzy bilbordy" – 7. Nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej zostaną przyznane w tym roku po raz 90. Jubileuszowa ceremonia wręczenia...


[więcej]


23.01.2018 18:02

ABW prześwietla działalność organizacji powiązanych ze stowarzyszeniem "Duma i Nowoczesność"

ABW prześwietla działalność organizacji powiązanych ze stowarzyszeniem Kolejne organizacje powiązane ze stowarzyszeniem "Duma i Nowoczesność" trafią pod lupę ABW. To konsekwencja śledztwa w sprawie rocznicy urodzin Adolfa Hitlera, które organizowali członkowie stowarzyszenia. Trzech zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzut propagowania nazistowskiego ustroju państwa.


[więcej]


23.01.2018 18:02

Tragedia w Tryńczy. Są wyniki badań krwi: kierowca był pijany

Tragedia w Tryńczy. Są wyniki badań krwi: kierowca był pijanyKatedra i Zakład Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przekazały przemyskiej prokuraturze wyniki badań krwi ofiar wypadku w Tryńczy na Podkarpaciu. 25 grudnia ubiegłego roku do rzeki wpadło tam auto, którym podróżowało pięć osób: trzy nastolatki i ich dwaj koledzy. Teraz okazuje się, że obaj młodzi mężczyźni byli pijani.


[więcej]


23.01.2018 18:02

Odwołanie Ryszarda Czarneckiego wydaje się przesądzone. A Guy Verhofstadt ma chytry plan

Odwołanie Ryszarda Czarneckiego wydaje się przesądzone. A Guy Verhofstadt ma chytry planOdwołanie Ryszarda Czarneckiego ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego wydaje się przesądzone - ustaliła korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon. Chodzi o kontrowersyjną wypowiedź Czarneckiego nt. europosłanki PO Róży Thun: w związku z jej udziałem w nadanym przez niemiecką telewizję reportażu, który krytykował Polskę, polityk PiS porównał Thun do szmalcownika. Jak jednak donosi nasza dziennikarka, może nie skończyć się tylko na ukaraniu europosła PiS: stanowisko wiceprzewodniczącego w PE może...


[więcej]


23.01.2018 18:02

Niemiła niespodzianka czeka na polską delegację w Davos

Niemiła niespodzianka czeka na polską delegację w DavosPolską delegację w Davos czeka niemiła niespodzianka. Po południu na Forum Ekonomiczne w tym szwajcarskim kurorcie przyjadą prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Razem z prezesami Narodowego Banku Polskiego, Komisji Nadzoru Finansowego i wielu polskich spółek chcą ocieplać wizerunek kraju. Tymczasem Davos przywita ich złą prasą.


[więcej]


23.01.2018 18:02

Rezydenci rezygnują z udziału w środowej komisji zdrowia

Rezydenci rezygnują z udziału w środowej komisji zdrowia Porozumienie Rezydentów OZZL zdecydowało, że nie weźmie w środę udziału w posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia. Lekarze w trakcie specjalizacji argumentują, że trwają negocjacje z Ministerstwem Zdrowia i nie chcą być wciągani w polityczny spór i grę.


[więcej]


23.01.2018 18:02

Ferragamo: Ludzie żyją w skrajnie trudnych warunkach. Nie możemy się na to godzić

ROZMOWA RMF FMFerragamo: Ludzie żyją w skrajnie trudnych warunkach. Nie możemy się na to godzić"Trudno zaakceptować, że istnieją olbrzymie rozbieżności między krajami (...). To jeden z najważniejszych problemów. Nie możemy godzić się z tym, że ludzie żyją w skrajnie trudnych warunkach, i że tzw. cywilizowana część świata nie traktuje tego jako priorytet. Wszyscy sobie z tego zdajemy sprawę, ale nadszedł czas, żeby podjąć w tym kierunku ważne kroki" - powiedział w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Krzysztofem Berendą Leonardo Ferragamo - inwestor, finansista, jeden ze spadkobierców włoskiego imperium modowego Salvatore Ferragamo....


[więcej]


23.01.2018 18:02

Prof. Małgorzata Gersdorf wybrana na przewodniczącą KRS

Prof. Małgorzata Gersdorf wybrana na przewodniczącą KRSPierwsza Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf została wybrana na przewodniczącą Krajowej Rady Sądownictwa. Prof. Gersdorf była jedyną kandydatką na to stanowisko. Wcześniej w geście sprzeciwu wobec reformy KRS ze stanowiska zrezygnował dotychczasowy szef Rady sędzia Dariusz Zawistowski.


[więcej]