Informacje


27.07.2021 13:06

W Polsce powstanie służba zajmująca się cyberatakami

W Polsce powstanie służba zajmująca się cyberatakami "Przyszedł czas aby powołać służbę, która odpowie na szerzące się cyberataki; powołany zostanie fundusz cyberbezpieczeństwa" - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.


[więcej]


27.07.2021 13:06

Kupili awionetkę w częściach. Przemycali nią marihuanę

Kupili awionetkę w częściach. Przemycali nią marihuanę   Kupili mały samolot, którym z Hiszpanii przemycali do Polski narkotyki. Funkcjonariusze CBŚP na gorącym uczynku zatrzymali koło Zielonej Góry dwóch mężczyzn, którzy w maszynie mieli ponad 70 kilogramów marihuany.


[więcej]27.07.2021 13:06

Jan Strzeżek: Nie chcemy, żeby polscy przedsiębiorcy mieli podwyższane podatki

Jan Strzeżek: Nie chcemy, żeby polscy przedsiębiorcy mieli podwyższane podatki„Są rzeczy, które jeszcze musimy dopracować z naszymi koalicjantami, jak np. propozycje podwyżek podatków. My jako Porozumienie nie chcemy, żeby i klasa średnia, i polscy przedsiębiorcy, szczególnie - bo to jest ważne - w trakcie walki ze skutkami gospodarczymi koronawirusa, mieli podwyższane podatki” – mówił o możliwych scenariuszach rozwiązania konfliktu z PiS-em o podatki w Polskim Ładzie gość Rozmowy w samo południe w RMF FM Jan Strzeżek.


[więcej]


27.07.2021 13:06

Adam Niedzielski: Zero tolerancji dla agresywnych zachowań antyszczepionkowców

Adam Niedzielski: Zero tolerancji dla agresywnych zachowań antyszczepionkowcówZero tolerancji dla agresywnych zachowań antyszczepionkowców. Rozmawiam z ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz ministrem sprawiedliwości o podjęciu zdecydowanych kroków nad zaostrzeniem polityki państwa w tym zakresie - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.


]]> [więcej]


27.07.2021 13:06

TK: Zakaz niedzielnego handlu zgodny z konstytucją

TK: Zakaz niedzielnego handlu zgodny z konstytucją Zakaz niedzielnego handlu jest zgodny z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Sędziowie rozpatrywali wniosek Konfederacji Pracodawców "Lewiatan", którzy alarmowali, że zakaz niedzielnego handlu może naruszać swobodę działalności gospodarczej. Ich zdaniem, nierówno traktuje przedsiębiorców.


[więcej]


27.07.2021 13:06

Udawał ratownika medycznego. Karetką woził papierosy

Udawał ratownika medycznego. Karetką woził papierosyMieszkaniec powiatu bartoszyckiego kupił dwa pojazdy medyczne i udając ratownika woził białoruskie papierosy. Wpadł w ręce funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Braniewie. W sumie zabezpieczono ponad 1,4 mln sztuk papierosów z białoruską akcyzą.


[więcej]


27.07.2021 13:06

Obrońca Jakuba Banasia złoży zażalenie na zatrzymanie. "Drastyczne działanie"

Obrońca Jakuba Banasia złoży zażalenie na zatrzymanie. Będzie zażalenie na zatrzymanie Jakuba Banasia. Adwokat syna szefa NIK zapowiedział, że zostanie złożone w piątek. Nie ma jeszcze decyzji o zażaleniu w sprawie środków zapobiegawczych.


[więcej]


27.07.2021 13:06

Raport covidowy: Mamy 106 nowych zakażeń. Zmarło 7 chorych

Raport covidowy: Mamy 106 nowych zakażeń. Zmarło 7 chorychO 106 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 7 chorych na Covid-19 poinformowało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia. W szpitalach przebywa nieco ponad trzystu pacjentów covidowych.


[więcej]


27.07.2021 13:06

Wybuch butli z gazem w Częstochowie. Trwa akcja strażaków

Wybuch butli z gazem w Częstochowie. Trwa akcja strażaków Prokuratura wyjaśnia sprawę wczorajszej eksplozji butli z acetylenem w Częstochowie. Zginęły dwie osoby. Akcja strażaków trwa nieprzerwanie od wczorajszego popołudnia.


[więcej]


27.07.2021 13:06

Obowiązkowe szczepienia dla urzędników i pracowników gastronomii? Jest taki pomysł

Obowiązkowe szczepienia dla urzędników i pracowników gastronomii? Jest taki pomysł Rada Medyczna zaproponowała premierowi objęcie obowiązkiem szczepień całej służby zdrowia, części urzędników oraz pracowników gastronomii – ustalili nieoficjalnie dziennikarze RMF FM.


]]> [więcej]