Informacje


29.03.2020 18:04

Komisariat policji w Sulejówku zamknięty. Funkcjonariusze objęci kwarantanną

Komisariat policji w Sulejówku zamknięty. Funkcjonariusze objęci kwarantannąKomisariat policji w Sulejówku został zamknięty, a wszystkich pracujących tam funkcjonariuszy objęto kwarantanną - poinformował asp. sztab. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji . "Jeden z policjantów miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Przeprowadzane są testy u naszych funkcjonariuszy. Czekamy na wyniki badań" - wyjaśnił.


[więcej]


29.03.2020 18:04

Komitet Helsiński o zmianach w Kodeksie wyborczym: Wybory prezydenckie nie będą powszechne ani równe

Komitet Helsiński o zmianach w Kodeksie wyborczym: Wybory prezydenckie nie będą powszechne ani równe"Zmiany w Kodeksie wyborczym spowodują, że wybory prezydenckie w Polsce nie będą ani powszechne, ani równe, ani wiarygodne" - napisano w stanowisku Komitetu Helsińskiego.


[więcej]29.03.2020 18:04

Obajtek: Przeznaczamy kolejne 60 mln zł na walkę z koronawirusem

Obajtek: Przeznaczamy kolejne 60 mln zł na walkę z koronawirusem“Przeznaczamy kolejne 60 mln zł na walkę z koronawirusem" – poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Jak dodał, dziś dotarł pierwszy transport ochronnych masek, które PKN Orlen ma przekazać Agencji Rezerw Materiałowych oraz fundacjom.


[więcej]


29.03.2020 18:04

Niemcy: Polityk popełnił samobójstwo. "Śmierć wiązana z epidemią koronawirusa"

Niemcy: Polityk popełnił samobójstwo. Minister finansów niemieckiego landu Hesja Thomas Schaefer popełnił samobójstwo - wynika ze wstępnych ustaleń śledczych. Szef regionalnego rządu Volker Bouffier wyraził przypuszczenie, że Schaefer odebrał sobie życie przez obawy o skutki obecnego kryzysu epidemicznego.


[więcej]


29.03.2020 18:04

Hiszpański rząd dał 24 mln euro na badania, które mają pomóc w walce z koronawirusem

Hiszpański rząd dał 24 mln euro na badania, które mają pomóc w walce z koronawirusemRząd Hiszpanii przeznaczył 24 mln euro z funduszu ds. walki z epidemią na projekt badawczy dotyczący terapii osoczem w leczeniu Covid-19. Taką informację przekazała dyrektor ds. zdrowia Instytutu Zdrowia im. Carlosa III, Raquel Yotti, cytowana przez dziennik „El Confidencial”.


[więcej]


29.03.2020 18:04

Krzysztof Penderecki spocznie w Panteonie Narodowym

Krzysztof Penderecki spocznie w Panteonie NarodowymWybitny kompozytor, dyrygent i pedagog Krzysztof Penderecki spocznie w Panteonie Narodowym w kościele śś. Piotra i Pawła w Krakowie – powiedział przewodniczący Rady Fundacji Panteon Narodowy prof. Franciszek Ziejka.


[więcej]


29.03.2020 18:04

Ponad 10 tysięcy przypadków koronawirusa w Holandii. 771 ofiar

Ponad 10 tysięcy przypadków koronawirusa w Holandii. 771 ofiarLiczba zakażonych koronawirusem w Holandii przekroczyła 10 tysięcy - podał Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). W ciągu doby odnotowano 1104 nowych zakażeń, a 132 osoby zmarły.


[więcej]


29.03.2020 18:04

Czeka nas intensywny tydzień w polityce

Czeka nas intensywny tydzień w polityceZakończenie parlamentarnych prac nad "tarczą antykryzysową" i kolejne decyzje w sprawie zwalczania pandemii koronawirusa - to główne wydarzenia polityczne, jakie czekają nas w przyszłym tygodniu. Przynajmniej część z tego, co będzie się działo, da się przewidzieć dość precyzyjnie.


[więcej]


29.03.2020 18:04

Ponad 1200 ofiar koronawirusa w Wielkiej Brytanii

Ponad 1200 ofiar koronawirusa w Wielkiej BrytaniiLiczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa w Wielkiej Brytanii zwiększyła się o 209 i wynosi 1228 - poinformowało brytyjskie ministerstwo zdrowia. Liczba zakażeń to już 19 522. Wielka Brytania zajmuje ósme miejsce na świecie pod względem liczby zakażeń koronawirusem i siódme pod względem liczby zgonów przez niego spowodowanych.


[więcej]


29.03.2020 18:04

Politycy komentują apel Kidawy-Błońskiej. "Władza powinna zrezygnować z szaleństwa"

Politycy komentują apel Kidawy-Błońskiej. Małgorzata Kidawa-Błońska zaapelowała o bojkot zaplanowanych na 10 maja wyborów prezydenckich, a później ogłosiła, że całkowicie zawiesza swoją kampanię. Jak jej apel komentują inni kandydaci na prezydenta? "Nie zajmuje się wyborami, mnie zupełnie co innego interesuje" - przyznał szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. "To władza powinna zrezygnować z szaleństwa i przełożyć wybory, a nie obywatele ze swoich praw" - zauważył Szymon Hołownia.


[więcej]