Informacje


19.10.2018 18:03

Tarnowskie Góry: Płonie złomowisko samochodów

Tarnowskie Góry: Płonie złomowisko samochodówPożar w Tarnowskich Górach w Śląskiem. Płonie złomowisko samochodów przy ulicy Cmentarnej.


[więcej]


19.10.2018 18:03

MSZ: Decyzja TSUE jest prowizoryczna

MSZ: Decyzja TSUE jest prowizorycznaPostanowienie Trybunału Sprawiedliwości UE ma charakter prowizoryczny i zostało wydane bez zapoznania się ze stanowiskiem Polski - podkreśliło w piątkowym komunikacie MSZ.


[więcej]19.10.2018 18:03

Dwóch głównych podejrzanych w aferze reprywatyzacyjnej nie opuści aresztu

Dwóch głównych podejrzanych w aferze reprywatyzacyjnej nie opuści aresztuSąd Okręgowy w Warszawie wstrzymał wykonanie postanowienia o zastosowaniu tzw. aresztu kaucyjnego wobec Jakuba R. i Aliny D.; oznacza to, że nie opuszczą oni aresztu do czasu rozpoznania zażalenia wniesionego przez prokuraturę - podała w piątek Prokuratura Krajowa.


[więcej]


19.10.2018 18:03

Śmiertelny wypadek na S7. Bus zderzył się z ciężarówkami

Śmiertelny wypadek na S7. Bus zderzył się z ciężarówkamiJedna osoba zginęła w zderzeniu busa i dwóch samochodów ciężarowych w okolicy miejscowości Jaworznia. Trasa S7 w kierunku Krakowa pod Kielcami jest całkowicie nieprzejezdna.


[więcej]


19.10.2018 18:03

Czaputowicz spotka się z sekretarzem generalnym NATO

Czaputowicz spotka się z sekretarzem generalnym NATOW poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz spotka się w Brukseli z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Rozmowy będą dotyczyć adaptacji zdolności obronnych państw sojuszniczych; strona polska przedstawi też stanowisko i stan rozmów w sprawie zwiększenia obecności wojsk USA na terytorium Polski.


[więcej]


19.10.2018 18:03

Szefowa Krajowego Biura Wyborczego gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM

Szefowa Krajowego Biura Wyborczego gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FMGościem Popołudniowej rozmowie RMF FM jest szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. W niedzielnych wyborach samorządowych wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W rozmowie instrukcja jak prawidłowo oddać głos.


[więcej]


19.10.2018 18:03

Indie: Pociąg wjechał w ludzi, zginęło co najmniej 50 osób. "Dźwięk składu zagłuszyły fajerwerki"

Indie: Pociąg wjechał w ludzi, zginęło co najmniej 50 osób. Co najmniej 50 osób zginęło, a ponad 200 zostało rannych w katastrofie kolejowej w mieście Amritsar w stanie Pendżab na północy Indii - podaje BBC, powołując się na miejscowe władze. Pociąg wjechał tam w ludzi.


[więcej]


19.10.2018 18:03

Co zabrać ze sobą na wybory?

Co zabrać ze sobą na wybory?Udając się do lokalu wyborczego najważniejsze jest, by zabrać ze sobą dokument stwierdzający tożsamość - podkreśliła w piątek szefowa KBW Magdalena Pietrzak. Podała też m.in. że wśród kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów jest 18 proc. kobiet i 82 proc. mężczyzn.


[więcej]


19.10.2018 18:03

PiS złożyło pozew przeciwko PSL za kłamstwa o premierze Morawieckim

PiS złożyło pozew przeciwko PSL za kłamstwa o premierze Morawieckim"Złożyliśmy pozew w trybie wyborczym przeciwko PSL za kłamstwa o premierze Mateuszu Morawieckim" - poinformował przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Chodzi o materiały, w których PSL oskarża PiS i Morawieckiego m.in. o podniesienie wieku emerytalnego rolnikom.


[więcej]


19.10.2018 18:03

Trudne zadanie przed kadrą U-21. Zagramy z Portugalią

Trudne zadanie przed kadrą U-21. Zagramy z PortugaliąPiłkarska reprezentacja do lat 21 powalczy w dwumeczu z Portugalią o awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Zespół Czesława Michniewcza trafił najgorzej jak mógł, bo naszymi rywalami mogli być jeszcze Austriacy czy Grecy. Zanosi się na bardzo trudną rywalizację. Tym bardziej, że Portugalia może znacząco wzmocnić skład. Wszystko zależy od decyzji trenera Rui Jorge’a.


[więcej]