Informacje


22.01.2021 13:06

Ostatnie pożegnanie 13-letniej Patrycji z Bytomia. "Zawsze towarzyszył nam twój uśmiech"

Ostatnie pożegnanie 13-letniej Patrycji z Bytomia. Na cmentarzu w Piekarach Śląskich spoczęła 13-letnia Patrycja z Bytomia, do zabicia której przyznał się jej 15-letni kolega. "Na każdym etapie twojego życia zawsze towarzyszył nam twój uśmiech, spontan i mnóstwo energii. Nawet jak byliśmy już zmęczeni, ty potrafiłaś nas na nogi postawić" - żegnali nastolatkę jej rodzice.


[więcej]


22.01.2021 13:06

Problemy z rejestracją. Dworczyk: "Każdy chętny senior w Polsce zostanie zaszczepiony"

Problemy z rejestracją. Dworczyk: Od 6:00 ponad 2,5 mln osób miedzy 70 i 80 rokiem życia może zapisywac się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Rejestracja telefoniczna od rana graniczyła z cudem, bo infolinia przeżywa oblężenie. Numer 989 w szczytowym momencie był wybierany blisko 300 tys. razy na minutę. Wiele osób jednak informuje, że rejestracja przez telefon przebiegła bezproblemowo. Pojawiła się też nowa metoda rejestracji na szczepienie - poprzez wysłanie SMS. Szef KPRM, który nadzoruje szczepienia zapewnia, że każdy senior w Polsce, który będzie chciał zostanie...


[więcej]22.01.2021 13:06

Zapisy na szczepienia także przez SMS. Nowa możliwość rejestracji

Zapisy na szczepienia także przez SMS. Nowa możliwość rejestracjiUruchomiliśmy nowe funkcjonalności rejestracji na szczepienia; apelujemy do seniorów, żeby nie szli do przychodni podstawowej opieki zdrowotnej ze względu na potencjalną możliwość zakażenia – mówił Michał Dworczyk podczas piątkowej konferencji prasowej. Szef Kancelarii Premiera wspomniał, że w ciągu pierwszych trzech godzin za pośrednictwem dostępnych kanałów na szczepienie dla osób powyżej 70. roku życia zapisało się ponad 150 tys. osób.


[więcej]


22.01.2021 13:06

Sąd uznał zatrzymanie Romana Giertycha za niezasadne i nielegalne

Sąd uznał zatrzymanie Romana Giertycha za niezasadne i nielegalneSąd w Poznaniu uwzględnił zażalenie pełnomocników Romana Giertycha i uznał, że zatrzymanie, doprowadzenie i przeszukanie adwokata były niezasadne i nielegalne. Taką informację przekazał dziennikarzom reprezentujący Giertycha mec. Jakub Wende.


[więcej]


22.01.2021 13:06

Zerwane przewody, uszkodzone stacje energetyczne. W Tatrach i Beskidach wieje halny

Zerwane przewody, uszkodzone stacje energetyczne. W Tatrach i Beskidach wieje halny​Kolejny dzień będzie silnie wiać na południu Polski. Silnego wiatru - nawet do 80 km/h - mogą spodziewać się mieszkańcy południowych powiatów woj. podkarpackiego, małopolskiego oraz śląskiego. "Na razie nie wybierajcie się w Tatry" - ostrzegają TOPR-owcy. W górach wieje halny, który może przewrócić dorosłego człowieka. To nie jedyne zagrożenia z nim związane.


[więcej]


22.01.2021 13:06

Złamane żebra, poparzenia na ciele. Areszt dla rodziców trzymiesięcznego chłopca

Złamane żebra, poparzenia na ciele. Areszt dla rodziców trzymiesięcznego chłopcaSą zarzuty dla rodziców maltretowanego trzymiesięcznego chłopca z Torunia. Jak informuje prokuratura, 28-letni ojciec usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Z kolei matka odpowie za znęcanie się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem. Oboje nie przyznali się do winy. Sąd podjął decyzję o aresztowaniu pary na trzy miesiące.


[więcej]


22.01.2021 13:06

Semeniuk: W kraju otworzyło się 70-80 lokali gastronomicznych

Semeniuk: W kraju otworzyło się 70-80 lokali gastronomicznych​W skali całego kraju mamy około 70-80 obiektów z branży gastronomicznej, które mimo obostrzeń postanowiły się otworzyć - mówiła w Polsat News wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Podczas rozmowy Semeniuk została zapytana m.in o to, czy w lutym jest szansa na luzowanie obostrzeń. "Jeśli liczba zakażeń będzie na tym samym poziomie, a sytuacja w Europie nie będzie się gwałtownie zmieniać, to myślę, możemy mówić o lutym jako o miesiącu, w którym powoli te protokoły gospodarcze będziemy wdrażać" - zaznaczyła.


[więcej]


22.01.2021 13:06

Dr Wojciechowska o problemach oddziału psychiatrii dziecięcej: Co jakiś czas pojawia się grzyb na ścianach, walczymy jak możemy

Dr Wojciechowska o problemach oddziału psychiatrii dziecięcej: Co jakiś czas pojawia się grzyb na ścianach, walczymy jak możemy„Teraz mamy wysyp młodych osób, które prezentują objawy spadku nastroju, czy zaburzeń odżywiania, to wynika z tego, że są izolowani w domach” – mówiła w Porannej rozmowie w RMF FM dr Katarzyna Wojciechowska. Jak dodała ordynator oddziału psychiatrii dla dzieci i młodzieży w szpitalu wojewódzkim w Świeciu nad Wisłą, psychiatra boryka się nie tylko z brakami kadrowymi, ale także – finansowymi. „W salach nie ma łazienek. Są dwie – męska i damska. Co jakiś czas pojawia się grzyb na ścianach, walczymy z tym jak możemy” – opisuje.


[więcej]


22.01.2021 8:06

O sytuacji psychiatrii dziecięcej w Polsce. Dr Katarzyna Wojciechowska gościem Porannej rozmowy w RMF FM

O sytuacji psychiatrii dziecięcej w Polsce. Dr Katarzyna Wojciechowska gościem Porannej rozmowy w RMF FM​Gościem Porannej rozmowy w RMF FM będzie dr Katarzyna Wojciechowska. Z ordynator oddziału psychiatrii dla dzieci i młodzieży w szpitalu wojewódzkim w Świeciu nad Wisłą porozmawiamy o głośnej ostatnio sprawie zapaści psychiatrii dziecięcej w naszym kraju. Jakie są potrzeby szpitali? Jak specjalistka zareagowała na rządowe zapowiedzi przyznania dodatkowych funduszy na jej dziedzinę? Czy to wystarczająca suma, by jej oddział mógł funkcjonować?


[więcej]


22.01.2021 8:06

Kolejki przed przychodniami, problemy z infolinią. Ruszyły zapisy seniorów 70+ na szczepienia

Kolejki przed przychodniami, problemy z infolinią. Ruszyły zapisy seniorów 70+ na szczepieniaO godz. 6:00 ruszyły zapisy seniorów powyżej 70 lat na szczepienia przeciw Covid-19. Pojawiły się pierwsze problemy z rejestracją telefoniczną. Słuchacze RMF FM informują, że nikt nie odbiera na infolinii, lub pojawiają się problemy z nawiązaniem połączenia. "Dzwonię na numer 989 i wyskakuje komunikat "nie ma takiego numeru" - alarmują nasi słuchacze dzwoniąc na Gorącą Linię RMF FM.


[więcej]