Informacje


23.04.2018 18:03

Sejmowy protest opiekunów osób niepełnosprawnych tematem Popołudniowej rozmowy w RMF FM

Sejmowy protest opiekunów osób niepełnosprawnych tematem Popołudniowej rozmowy w RMF FMGościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM jest Sylwia Spurek. Zastępcę Rzecznika Praw Obywatelskich pytamy o trwający w Sejmie protest opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych. Nasz gość odwiedził dziś koczujących w parlamencie.


[więcej]


23.04.2018 18:03

Protest niepełnosprawnych w Sejmie. Zamieszanie z wizytą rehabilitantów

Protest niepełnosprawnych w Sejmie. Zamieszanie z wizytą rehabilitantówZamieszanie z wizytą rehabilitantów u protestujących w Sejmie niepełnosprawnych. Kancelaria Sejmu, która najpierw się na to nie zgodziła, później poinformowała, że szuka sali na spotkanie. Później zgodziła się co prawda na wejście rehabilitantów na teren Sejmu, ale tylko do sejmowego hotelu.


]]> [więcej]


23.04.2018 18:03

Unijne fundusze uzależnione od praworządności? Będzie rozporządzenie KE

Unijne fundusze uzależnione od praworządności? Będzie rozporządzenie KEBędzie specjalne rozporządzenie Komisji Europejskiej, by uzależnić unijne fundusze między innymi od praworządności – dowiedziała się nasza dziennikarka Katarzyna Szymańska-Borginon. "W dokumentach, które leżą na stole, nie ma jednak bezpośredniego uzależnienia funduszy od procedury art. 7 Traktatu UE" - powiedział dziennikarce RMF FM urzędnik KE. To oznacza, że nie będzie automatyzmu przy zamrażaniu pieniędzy.


[więcej]


23.04.2018 18:03

Uwaga na burze i grad! Ostrzeżenie dla 8 województw

Uwaga na burze i grad! Ostrzeżenie dla 8 województwInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla ośmiu województw w związku z prognozowanymi burzami. Może spaść grad.


[więcej]


23.04.2018 18:03

Tusk: Nie przypominam sobie, by wizyta prezydenta Kaczyńskiego była tematem mojej rozmowy z Putinem

Tusk: Nie przypominam sobie, by wizyta prezydenta Kaczyńskiego była tematem mojej rozmowy z Putinem"W moich planach i z tego, co pamiętam, w planach prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie było wspólnej wizyty (w Katyniu)" - zeznał przed Sądem Okręgowym w Warszawie szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Były premier został wezwany jako świadek w procesie byłego szefa swojej kancelarii Tomasza Arabskiego i czwórki innych urzędników ws. organizacji wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. W swoich zeznaniach stwierdził również m.in., że "nie miał wiedzy, by lądowanie w Smoleńsku wiązało się z jakimkolwiek ryzykiem". "Szczerze...


[więcej]


23.04.2018 18:03

Macierewicz: Decyzję o rozdzieleniu wizyt podjął Tusk wspólnie z Putinem

Macierewicz: Decyzję o rozdzieleniu wizyt podjął Tusk wspólnie z PutinemZ dokumentów, które zostały zebrane w sprawie smoleńskiej, ewidentnie wynika, że decyzję o rozdzieleniu wizyt podjął osobiście Donald Tusk, wspólnie z Władimirem Putinem. Kwestionując to, Tusk mija się z prawdą - ocenił szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz, odnosząc się do zeznań Donalda Tuska. Były premier zeznawał dziś przed Sądem Okręgowym w Warszawie w procesie byłego szefa jego kancelarii, w okresie sprawowania funkcji premiera, Tomasza Arabskiego. Odnosząc się do pytania o zakres kompetencji swoich urzędników w sprawie...


[więcej]


23.04.2018 18:03

Polski Alarm Smogowy o działaniach rządu: Ciężko ocenić, czy mamy do czynienia z realną zmianą

Polski Alarm Smogowy o działaniach rządu: Ciężko ocenić, czy mamy do czynienia z realną zmianąChoć widać pewne postępy, to zdecydowana większość punktów rządowego programu "Czyste Powietrze" nie została zrealizowana – ocenili przedstawiciele Polskiego Alarmu Smogowego. Program "Czyste Powietrze" Rada Ministrów przyjęła do realizacji w kwietniu 2017 r. Jego celem jest aktywne przeciwdziałanie szkodliwym dla zdrowia i życia ludzi stężeniom substancji w powietrzu (przede wszystkim PM2.5 i PM10).


[więcej]


23.04.2018 18:03

Schetyna o przesłuchaniu Tuska: PiS strzela sobie gola samobójczego

Schetyna o przesłuchaniu Tuska: PiS strzela sobie gola samobójczego"To, co robi z nim prokuratura, co próbuje robić rząd PiS, czy politycy PiS, jest przeciwskuteczne" – mówił o przesłuchaniu Donalda Tuska lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. "PiS strzela sobie po raz kolejny gola samobójczego, nie rozumiejąc, że jest to walka beznadziejna" - podkreślił.


[więcej]


23.04.2018 18:03

Księżna Kate urodziła. Ogromna radość w Wielkiej Brytanii

Księżna Kate urodziła. Ogromna radość w Wielkiej BrytaniiŻona księcia Cambridge Williama, księżna Kate urodziła syna - poinformował w poniedziałek Pałac Kensington. Dziecko jest piąte w linii sukcesji po księciu Karolu, swoim ojcu i rodzeństwie: pięcioletnim George'u i trzyletniej Charlotte. Według komunikatu chłopiec waży 3,83 kg. Zarówno matka, jak i dziecko czują się dobrze. Przy porodzie był obecny ojciec, książę William - drugi w kolejności do brytyjskiego tronu.


[więcej]


23.04.2018 18:03

Poznań: CBA w urzędzie miasta. Chodzi o sprzedaż działki

Poznań: CBA w urzędzie miasta. Chodzi o sprzedaż działkiCentralne Biuro Antykorupcyjne weszło dziś do Urzędu Miasta Poznania. Agenci na zlecenie prokuratury w Zielonej Górze sprawdzają czy władze stolicy Wielkopolski nie zaniżyły wartości działki sprzedanej prywatnemu inwestorowi.


[więcej]