Informacje


22.04.2019 18:03

NBP: Banknot w Polsce jest średnio w obiegu przez ponad rok

NBP: Banknot w Polsce jest średnio w obiegu przez ponad rokBanknot w Polsce zużywa się średnio po 375 dniach, dopiero po tym czasie trafia ponownie do Narodowego Banku Polskiego - wynika z informacji NBP za pierwszy kwartał 2019 roku. Zgodnie z danymi banku centralnego w czwartym kwartale ubiegłego roku było to 370 dni.


[więcej]


22.04.2019 18:03

Kreml o zwycięstwie Zełenskiego w wyborach prezydenckich na Ukrainie: Szanujemy, ale…

Kreml o zwycięstwie Zełenskiego w wyborach prezydenckich na Ukrainie: Szanujemy, ale…"Moskwa z szacunkiem odnosi się do wyboru narodu ukraińskiego - tym bardziej, że wybór ten jest nadzwyczaj wyraźny. Jednocześnie prawomocność tych wyborów została postawiona pod znakiem zapytania, gdy nie zapewniono możliwości głosowania trzem milionom obywateli Ukrainy, którzy żyją w Federacji Rosyjskiej" - tak rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow skomentował rozstrzygnięcie ukraińskich wyborów prezydenckich. Wedle nieoficjalnych jeszcze informacji, wygrał je - z miażdżącą przewagą nad dotychczasowym prezydentem Petro Poroszenką - aktor i komik...


[więcej]22.04.2019 18:03

Dzień Ziemi 2019. Kiedy przypada, co wtedy świętujemy?

Dzień Ziemi 2019. Kiedy przypada, co wtedy świętujemy?W poniedziałek wielkanocny przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. To coroczne święto, które ma promować postawy ekologiczne w społeczeństwie.


[więcej]


22.04.2019 18:03

Najnowszy sondaż przed eurowyborami: 41,6 procent dla PiS, 36,2 procent dla Koalicji Europejskiej

Najnowszy sondaż przed eurowyborami: 41,6 procent dla PiS, 36,2 procent dla Koalicji EuropejskiejW zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 41,6 procent poparcia, a Koalicja Europejska na 36,2 procent głosów - wynika z najnowszego eurosondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla DoRzeczy.pl. Trzeci wynika uzyskała Wiosna Roberta Biedronia, na którą głosować chce 8,8 procent badanych, a czwarty - z poparciem 6,1 procent pytanych - Kukiz'15.


[więcej]


22.04.2019 18:03

Sąd nad Judaszem w Pruchniku. Jest komentarz Kościoła

Sąd nad Judaszem w Pruchniku. Jest komentarz KościołaW Wielki Piątek w Pruchniku w województwie podkarpackim w ramach tradycji odbył się tzw. sąd na Judaszem, w ramach którego bito kukłę kojarzoną ze stereotypowym wyobrażeniem Żyda. Na końcu została ona podpalona i wrzucona do rzeki. Wydarzenia skomentowali już przedstawiciele Kościoła. "Kościół katolicki nigdy nie będzie tolerował objawów pogardy do członków jakiegokolwiek narodu, w tym do narodu żydowskiego" – napisał biskup Rafał Markowski.


[więcej]


22.04.2019 18:03

Odnaleziono ciała trzech alpinistów, którzy zaginęli w Kanadzie

Odnaleziono ciała trzech alpinistów, którzy zaginęli w KanadzieOdnaleziono ciała trzech alpinistów, Austriaków Hansjoerga Auera i Davida Lamy oraz Amerykanina Jessa Roskelley’a, którzy zaginęli po zejściu lawiny w rejonie ich wspinaczki w parku narodowym Banff w prowincji Alberta na zachodzie Kanady.


[więcej]


22.04.2019 18:03

Szczęsny zdał trudny egzamin, a Buffon jest już tylko przeszłością. Włosi komplementują Polaka

Szczęsny zdał trudny egzamin, a Buffon jest już tylko przeszłością. Włosi komplementują Polaka"Kiedy Wojciech Szczęsny przychodził do Juventusu, w Turynie i nie tylko wszyscy zastanawiali się, czy zdoła udźwignąć brzemię następcy Gianluigiego Buffona. Legendarny Włoch odszedł do Paris Saint-Germain i Polak musiał wejść do bramki ‘Starej Damy’. Zdaniem dziennikarzy ‘La Gazzetta dello Sport’ zdał ten trudny egzamin i Buffon jest już tylko przeszłością" - donosi Onet.


[więcej]


22.04.2019 18:03

Wypadek na Podlasiu. Nie żyją dwie osoby

Wypadek na Podlasiu. Nie żyją dwie osobyDwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w miejscowości Boćki w województwie podlaskim na drodze krajowej nr 19.


[więcej]


22.04.2019 18:03

Barcelona o krok od wywalczenia mistrzostwa

Barcelona o krok od wywalczenia mistrzostwaPiłkarze Barcelony w tym tygodniu mogą sięgnąć po 26. mistrzostwo Hiszpanii. Warunkiem jest wtorkowe zwycięstwo na wyjeździe nad Alaves i środowa porażka u siebie Atletico Madryt z Valencią. Przed 34. kolejką stołeczny zespół traci do Katalończyków dziewięć punktów.


]]> [więcej]


22.04.2019 18:03

Lubnauer i Kosiniak-Kamysz najaktywniejszymi liderami partii w Sejmie

Lubnauer i Kosiniak-Kamysz najaktywniejszymi liderami partii w Sejmie183 razy zabierała głos w obecnej kadencji Sejmu szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, a prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz - 175 razy, najwięcej spośród liderów klubów sejmowych. Prezes PiS Jarosław Kaczyński wystąpił 27 razy, a Grzegorz Schetyna (PO-KO) - 21 razy.


[więcej]