Informacje


25.08.2019 18:03

Wieczór kawalerski zakończony tragedią. Zarzuty i areszt dla 35-latka

Wieczór kawalerski zakończony tragedią. Zarzuty i areszt dla 35-latkaZarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa usłyszał 35-latek zatrzymany bo tragedii na wieczorze kawalerskim w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Sławie. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu go na trzy miesiące.


[więcej]


25.08.2019 18:03

Pożar wysypiska w Sławęcicach. 20 strażackich zastępów w akcji

Pożar wysypiska w Sławęcicach. 20 strażackich zastępów w akcjiStrażakom udało się opanować pożar wysypiska śmieci w Sławęcicach w województwie opolskim. Na miejscu wciąż pracuje 20 strażackich zastępów, a do akcji włączono dwa samoloty gaśnicze i helikopter.


[więcej]25.08.2019 18:03

MŚ w kajakarstwie: Polacy zdobyli siedem medali!

MŚ w kajakarstwie: Polacy zdobyli siedem medali!Sześć srebrnych medali i jeden brązowy – to dorobek polskiej reprezentacji w mistrzostwach świata w węgierskim Szegedzie. Trzy kwalifikacje olimpijskie wywalczyły kajakarki i dwie (komplet) kanadyjkarze.


[więcej]


25.08.2019 18:03

Trzy nastolatki zamordowały ojca. Grozi im 20 lat więzienia

Trzy nastolatki zamordowały ojca. Grozi im 20 lat więzieniaW lipcu ubiegłego roku trzy nastoletnie siostry zabiły w jednym z moskiewskich mieszkań swego 57-letniego ojca. Śledczy potwierdzili, że ojciec dziewcząt znęcał się nad nimi fizycznie i psychicznie od lat: były nie tylko bite i więzione, ale także wykorzystywane seksualnie. Za zabójstwo grozi im 20 lat więzienia. W obronie sióstr stanęły jednak organizacje zajmujące się prawami człowieka, a ponad 300 000 osób podpisało petycję wzywającą do ich uwolnienia.


[więcej]


25.08.2019 18:03

Tragedia na Majorce. Śmigłowiec zderzył się z małym samolotem

Tragedia na Majorce. Śmigłowiec zderzył się z małym samolotemWładze Majorki poinformowały, że co najmniej 5 osób zginęło w wyniku zderzenia śmigłowca z małym samolotem. Na miejscu wypadku są służby ratownicze.


[więcej]


25.08.2019 18:03

Kaczyński: Żadne ugrupowanie nie zrobiło tyle dla polskiej wsi, co PiS

Kaczyński: Żadne ugrupowanie nie zrobiło tyle dla polskiej wsi, co PiS"Żadne inne ugrupowanie nie zrobiło tyle dla polskiej wsi, co Prawo i Sprawiedliwość" – napisał Jarosław Kaczyński w liście do uczestników dożynek województwa podkarpackiego w Markowej koło Łańcuta. "Jesteśmy formacją wiarygodną, wywiązujemy się z naszych obietnic wyborczych i będziemy – jeśli obdarzycie nas państwo zaufaniem -— wywiązywać się z nich dalej dla dobra i rozwoju obszarów wiejskich oraz Polski jako całości" – zadeklarował lider PiS.


[więcej]


25.08.2019 18:03

Szczecin: Dzieci bawiące się w parku odkryły stuletni grobowiec

Szczecin: Dzieci bawiące się w parku odkryły stuletni grobowiecW parku w szczecińskim Dąbiu pod bawiącymi się dziećmi zapadła się ziemia. W powstałej dziurze znajdowały się dwie trumny - podaje serwis TVN24.


[więcej]


25.08.2019 18:03

Barcelona: Ewakuacja na popularnej plaży. Powodem ładunek wybuchowy

Barcelona: Ewakuacja na popularnej plaży. Powodem ładunek wybuchowyJedna z najpopularniejszych plaż w Barcelonie - Sant Sebastia - została w niedzielę ewakuowana po znalezieniu przez policję ładunku wybuchowego w wodzie. Taką informację przekazała agencji Reutera rzeczniczka hiszpańskiej Gwardii Cywilnej. Policja utworzyła strefę bezpieczeństwa w promieniu 250 metrów od znalezionego ładunku.


[więcej]


25.08.2019 18:03

Książe Andrzej pod ostrzałem brytyjskich dziennikarzy

Książe Andrzej pod ostrzałem brytyjskich dziennikarzy Nie cichną głosy krytyki pod adresem syna brytyjskiej królowej, księcia Andrzeja. Nie pomogło jego oświadczenie w sprawie znajomości, z nieżyjącym już finansistą Jeffreyem Epsteinem, oskarżonym o pedofilię. Książe zapewnił, że nigdy nie był świadkiem czynów, zarzucanych Epsteinowi. Zostało to źle przyjęte przez brytyjską prasę. Dziennikarze oskarżają księcia wprost o hipokryzję.


[więcej]


25.08.2019 18:03

1000 zł dopłaty do hektara w związku z suszą. "Państwo musi pomagać polskiemu rolnikowi”

1000 zł dopłaty do hektara w związku z suszą. Rząd zdecydował o przyznaniu rolnikom 1000 zł dopłaty do hektara w związku z suszą, jeśli straty są wyższe niż 70 proc. Taką informację przekazał premier Mateusz Morawiecki podczas II święta "Wdzięczni Polskiej Wsi" w Kolnie (Podlaskie).


[więcej]