Informacje


20.02.2020 18:04

Marszałek Sejmu zaprosiła prezesa Banasia na spotkanie

Marszałek Sejmu zaprosiła prezesa Banasia na spotkanieMarszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprosiła prezesa NIK Mariana Banasia na spotkanie. Jak przekazał szef CIS Andrzej Grzegrzółka, spotkanie zaplanowane jest na piątek na godzinę 11:30 w Sejmie. O spotkanie z marszałek Sejmu zabiegał sam Marian Banaś. "W związku ze środowymi bezprawnymi działaniami prokuratury i funkcjonariuszy CBA oczekuję niezwłocznego spotkania z marszałek Sejmu Elżbietą Witek" - poinformował szef NIK. Jak dodał, będzie bronił niezależności NIK "wszystkimi dostępnymi prawnie środkami".


[więcej]


20.02.2020 18:04

Atak nożownika w londyńskim meczecie. Napastnik dźgnął 70-latka w szyję

Atak nożownika w londyńskim meczecie. Napastnik dźgnął 70-latka w szyję​Mężczyzna został dźgnięty nożem w szyję podczas ataku w meczecie w Londynie - informuje brytyjska policja. Sprawca został zatrzymany.


[więcej]20.02.2020 18:04

Reforma Ekstraklasy coraz bliżej. To będzie koniec ESA-37

Reforma Ekstraklasy coraz bliżej. To będzie koniec ESA-37Na dzisiejszym spotkaniu władz PZPN-u z przedstawicielami klubów Ekstraklasy zdecydowano, że od sezonu 2021/2022 w naszej najwyższej lidze zagra 18 drużyn. To będzie koniec rozgrywek w formacie ESA-37. Po raz ostatni 18 drużyn grało w Ekstraklasie w sezonie 1997/1998.


[więcej]


20.02.2020 18:04

Podpalacz familoków w Czerwionce-Leszczynach usłyszał zarzuty

Podpalacz familoków w Czerwionce-Leszczynach usłyszał zarzuty Są prokuratorskie zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego w związku z pożarem dwóch zabytkowych familoków w Czerwionce-Leszczynach na Śląsku. Do sądu trafił natomiast wniosek o tymczasowy areszt dla 29-latka. Mężczyzna przyznał się do winy, był już karany za podobne przestępstwa.


[więcej]


20.02.2020 18:04

Fabryki Jaguara i Land Rovera sprowadzają części z Chin... w walizkach

Fabryki Jaguara i Land Rovera sprowadzają części z Chin... w walizkachFabryki Jaguara i Land Rovera w Wielkiej Brytanii sprowadzają części z Chin drogą lotniczą w walizkach. Dosłownie. To z powodu utrudnień, jakie spowodował w cyklu produkcyjnym wybuch epidemii koronawirusa. Dyrekcja brytyjskich fabryk zapewnia, że to jedyny sposób, by zapobiec przerwaniu produkcji z końcem tego miesiąca.


[więcej]


20.02.2020 18:04

Pierwsza w Polsce klasa estradowa. "Disco polo jest atrakcyjne dla młodzieży i jest jednocześnie dobrym sposobem na życie"

Pierwsza w Polsce klasa estradowa. Podbiałostocka gmina Michałowo wykorzystując popularność muzyki disco polo chce przyciągnąć młodzież do miejscowego liceum. Od nowego roku szkolnego ma być tam profil estradowy reklamowany jako "pierwsza szkoła disco polo".


]]> [więcej]


20.02.2020 18:04

Ciężarna 35-latka oraz kelnerka o polskich korzeniach wśród ofiar zamachowca w Hanau

Ciężarna 35-latka oraz kelnerka o polskich korzeniach wśród ofiar zamachowca w HanauUltraprawicowe, rasistowskie poglądy były motywem działania 43-letniego Niemca, który w środę wieczorem Hanau w zastrzelił 9 osób, potem zabił swoją 72-letnią matkę, a następnie popełnił samobójstwo. Tobias Rathjen wszedł do szisza baru, ostrzelał ludzi, a potem udał się do podobnego lokalu 2 kilometry dalej.


[więcej]


20.02.2020 18:04

Koronawirus będzie istniał długo, jak grypa? "Musimy się na to przygotować"

Koronawirus będzie istniał długo, jak grypa? Musimy być gotowi na to, że choroba wywoływana przez nowy koronawirus Covid-19 będzie zagrażała ludziom przez długi czas, jak grypa - ocenił pulmonolog Wang Chen, wiceprezes Chińskiej Akademii Inżynierii (CAE), cytowany przez agencję Xinhua.


[więcej]


20.02.2020 18:04

Piotr Zgorzelski w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. Zapraszamy!

Piotr Zgorzelski w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. Zapraszamy!Z Piotrem Zgorzelskim, wicemarszałkiem Sejmu z PSL, rozmawiamy o kampanii prezydenckiej lidera ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza i o wejściu CBA z nakazem przeszukania do gabinetu prezesa NIK Mariana Banasia. Pytamy również, czy polscy rolnicy zyskają na nowym budżecie Unii Europejskiej.


[więcej]


20.02.2020 18:04

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów siatkarzy: ZAKSA z Kuzbassem, Jastrzębski Węgiel z Trentino

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów siatkarzy: ZAKSA z Kuzbassem, Jastrzębski Węgiel z TrentinoSiatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle zmierzą się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z rosyjskim Kuzbassem Kemerowo, Jastrzębski Węgiel spotka się natomiast z włoskim Trentino Itas. Losowanie par ćwierćfinałowych odbyło się dzisiaj w Luksemburgu.


[więcej]