Informacje


24.09.2017 18:02

Herszt bandy z Rimini gotów przyznać się do winy

Herszt bandy z Rimini gotów przyznać się do winyGuerlin Butungu - herszt bandy, która pod koniec sierpnia w Rimini brutalnie zaatakowała parę polskich turystów i transseksualistę z Peru, chce podczas zeznania przyznać się też do innych napadów rabunkowych - podaje dziennik z Bolonii. Kongijczykowi grozi do 20 lat więzienia.


[więcej]


24.09.2017 18:02

ME siatkarek: Gramy z Azerkami o pierwsze miejsce w grupie [NA ŻYWO]

ME siatkarek: Gramy z Azerkami o pierwsze miejsce w grupie [NA ŻYWO]Polskie siatkarki na zakończenie rywalizacji grupowej mistrzostw Europy mierzą się z współgospodarzem turnieju - Azerbejdżanem. Jeśli podopieczne Jacka Nawrockiego zwyciężą, awansują bezpośrednio do ćwierćfinału.


[więcej]


24.09.2017 18:02

Kaczyński dla "Sieci Prawdy": Spotkanie z prezydentem pokazało, że możemy rozmawiać. Są różnice zdań

Kaczyński dla ​Spotkanie z prezydentem pokazało, że możemy rozmawiać - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "Sieci Prawdy". Wskazał jednak, że są "daleko idące różnice zdań". "Dziś nie wiem, czy da się je sprowadzić do jakiegoś wspólnego mianownika" - powiedział.


[więcej]


24.09.2017 18:02

Niemcy wybierają skład Bundestagu. Czwarta kadencja Angeli Merkel?

Niemcy wybierają skład Bundestagu. Czwarta kadencja Angeli Merkel? Niedziela jest w Niemczech dniem wyborów do Bundestagu. Sondaże dają zwycięstwo Angeli Merkel, która – jeżeli tak się stanie – będzie kanclerzem czwartą kadencję. Te same sondaże zapowiadają jednak zmiany w niemieckim parlamencie, a nawet w rządzie. W Faktach RMF FM i na rmf24 z uwagą śledzimy niemieckie głosowanie. W Berlinie jest nasz specjalny wysłannik Adam Górczewski, który na bieżąco relacjonuje rozwój wydarzeń.


[więcej]


24.09.2017 18:02

"Rosyjscy hakerzy chcieli wpłynąć na przebieg wyborów do Bundestagu"

W Niemczech - finałowe odliczanie. O godzinie 18:00 kończy się głosowanie w wyborach do Bundestagu i wtedy też poznamy pierwsze sondażowe wyniki. Tymczasem - jak informuje wysłannik RMF FM do Berlina Adam Górczewski - nie obyło się bez próby internetowego wpływania na przebieg wyborów ze strony rosyjskich hakerów.


[więcej]


24.09.2017 18:02

BBN pytało służby o swoich pracowników m.in. Czesława Juźwika, ale ...odpowiedzi nie było

BBN pytało służby o swoich pracowników m.in. Czesława Juźwika, ale ...odpowiedzi nie było BBN pytał - resort obrony nie odpowiedział. Tajemnice wojskowego zatrudnionego u boku prezydenta Andrzeja Dudy wyciekły za to w mediach. To historia Czesława Juźwika, eksperta BBN, który wczoraj stracił stanowisko.


]]> [więcej]


24.09.2017 18:02

Ponad 60 świeckich i duchownych zarzuciło papieżowi Franciszkowi "herezję"

Ponad 60 świeckich i duchownych zarzuciło papieżowi Franciszkowi ​62 świeckich i duchownych z 20 krajów, wywodzących się głównie z kościelnych środowisk konserwatywnych i tradycjonalistycznych, zarzuca papieżowi Franciszkowi herezję. Twierdzą, że popełnił błędy w adhortacji apostolskiej, wydanej po dwóch synodach o rodzinie.


[więcej]


24.09.2017 18:02

"USA nie uderzą na Koreę Północną, bo Pjongjang ma bomby atomowe"

​Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow uważa, że Stany Zjednoczone nie uderzą na KRLD, bo są przekonane, że Pjongjang ma broń jądrową, której mógłby użyć. Opinię tę Ławrow zaprezentował w nadanym w niedzielę programie telewizji NTV.


[więcej]


24.09.2017 18:02

Rząd zajmie się budżetem. Co z obniżką podatku VAT?

Rząd zajmie się budżetem. Co z obniżką podatku VAT? ​Przyszły tydzień w gospodarce przebiegnie pod znakiem budżetu. Zarówno krótko jak i długoterminowego. Tym będzie zajmował się rząd.


[więcej]


24.09.2017 18:02

Co znajdzie się w "ustawach sądowych" przygotowanych przez prezydenta?

NOWY TYDZIEN W POLITYCECo znajdzie się w ​Wynik wyborów do Bundestagu, w których Angela Merkel czwarty raz walczy o fotel kanclerza Niemiec, otworzy polityczne dyskusje nowego tygodnia. Ale w polskiej polityce też zanosi się na gorący czas, bo już jutro mamy poznać ustawy sądowe w wersji przygotowanej przez prezydenta.


[więcej]