Ekonomia


29.03.2020 18:01

Posiedzenie Senatu ws. "tarczy antykryzysowej" [ZAPOWIEDZI EKONOMICZNE]

Posiedzenie Senatu ws. Jutro Senat ma zająć się uchwaloną przez Sejm tak zwaną tarczą antykryzysową. To pakiet ustaw, które mają chronić naszą gospodarkę przed skutkami epidemii. Kryzys i koronawirus to będą tematy wiodące w gospodarce także w przyszłym tygodniu.


[więcej]


29.03.2020 13:01

ZUS: Ponad 18 tys. wniosków o odroczenie terminu płatności składek

ZUS: Ponad 18 tys. wniosków o odroczenie terminu płatności składekDotychczas wpłynęło 18,4 tys. wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Możliwość odroczenia oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty już zawartych układów ratalnych to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem.


[więcej]28.03.2020 18:01

Co z gospodarką po pandemii koronawirusa? Debata ekspertów

Co z gospodarką po pandemii koronawirusa? Debata ekspertówKoronawirus ma wpływ na wiele stref naszego życia – również na gospodarkę. Jak będzie wyglądała po pandemii? Jakie kroki polecają podjąć eksperci? Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy? Zapraszamy na kolejną debatę z serii Przystanek IDEA, którą poprowadzi nasz dziennikarz ekonomiczny - Michał Zieliński.


[więcej]


28.03.2020 18:01

Mikrofirmy mogą nie płacić ZUS

Mikrofirmy mogą nie płacić ZUSSetki tysięcy mikrofirm może przez trzy miesiące uniknąć płacenia składek ZUS na pracowników. To jedno z najważniejszych rozwiązań tzw. Tarczy antykryzysowej przyjętej dziś przez Sejm. Od razu należy podkreślić, że zwolnienie nie dokona się automatycznie i trzeba się o nie wnioskować.


[więcej]


28.03.2020 18:01

Tarcza antykryzysowa. Zmiany w czasie pracy

Tarcza antykryzysowa. Zmiany w czasie pracyNowe przepisy "Tarczy antykryzysowej" dają pracodawcom większe pole manewru przy ustalaniu godzin pracy pracowników. Będzie można polecić, by pracowali dłużej, ale potem trzeba będzie im „zwrócić” dodatkowe godziny. Sejm w sobotę rano, po całonocnych głosowaniach, uchwalił trzy ustawy tzw. tarczy antykryzysowej, które mają wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, a także zniwelować negatywne skutki tej epidemii dla polskiej gospodarki.


[więcej]


28.03.2020 18:01

Marszałek Grodzki: Przyspieszymy prace w Senacie nad tarczą antykryzysową maksymalnie jak to możliwe

Marszałek Grodzki: Przyspieszymy prace w Senacie nad tarczą antykryzysową maksymalnie jak to możliwePrzyspieszymy prace w Senacie nad tarczą antykryzysową maksymalnie jak to możliwe; jeśli w sobotę wieczorem otrzymamy dokumenty z Sejmu, w poniedziałek rano odbędą się posiedzenia komisji, a po południu posiedzenie plenarne Senatu – oświadczył marszałek Senatu Tomasza Grodzki.


[więcej]


28.03.2020 18:01

Tarcza antykryzysowa: Państwo dopłaci do pensji, jeśli nie wyrzucisz pracowników

Tarcza antykryzysowa: Państwo dopłaci do pensji, jeśli nie wyrzucisz pracownikówMożesz skorzystać z dopłaty do wynagrodzenia twoich pracowników - wynika z tarczy antykryzysowej przyjętej przez Sejm. Państwo dopłaci do ich pensji. Dzięki temu, kiedy skończy się trudny czas nie trzeba będzie szukać ludzi na rynku pracy, bo załoga nie będzie zdekompletowana. Sejm w sobotę rano, po całonocnych głosowaniach, uchwalił trzy ustawy tzw. tarczy antykryzysowej, które mają wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, a także zniwelować negatywne skutki tej epidemii dla polskiej gospodarki.


[więcej]


28.03.2020 13:01

Budka o poparciu dla Tarczy Antykryzysowej: KO nie dała się złapać na pułapkę Kaczyńskiego

Budka o poparciu dla Tarczy Antykryzysowej: KO nie dała się złapać na pułapkę KaczyńskiegoPolitycy KO nie dali się złapać na "pułapkę" zastawioną przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i zagłosowali za przyjęciem Tarczy Antykryzysowej - powiedział szef PO Borys Budka, odnosząc się do przyjęcia przez Sejm rządowej Tarczy i zgłoszonych przez PiS zmian w Kodeksie Wyborczym.


[więcej]


28.03.2020 8:01

PFR ma sprawniej wspierać przedsiębiorców

PFR ma sprawniej wspierać przedsiębiorcówSejm w nocy uchwalił ustawę rozszerzającą kompetencje Polskiego Funduszu Rozwoju, tak by mógł sprawniej wspierać przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa. To jedna z ustaw należących do tarczy antykryzysowej.


[więcej]


28.03.2020 8:01

Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą zmiany w 14 "zdrowotnych" regulacjach

Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą zmiany w 14 Sejm uchwalił w nocy ustawę wprowadzającą zmiany w zakresie systemu ochrony zdrowia związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Regulacja dotyczy 14 "zdrowotnych" ustaw. Za głosowało 418 posłów, przeciw było 16, a 19 wstrzymało się od głosu.


[więcej]