Ekonomia


05.08.2020 18:02

Jarosław Kaczyński o ekspansji Orlenu: Jestem bardzo wdzięczny Danielowi Obajtkowi. Jednoznacznie wspieram

Jarosław Kaczyński o ekspansji Orlenu: Jestem bardzo wdzięczny Danielowi Obajtkowi. Jednoznacznie wspieram"Jestem bardzo wdzięczny prezesowi Danielowi Obajtkowi za to, że to tak wszystko energicznie prowadzi. Zdecydowanie i jednoznacznie wspieram te działania" - tak o ekspansji PKN Orlen mówił w rozmowie z Polską Agencją Prasową prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jak zaznaczył, działania Orlenu "wpisują się w to wszystko, co ma służyć rozwojowi polskiej gospodarki, a także jej umacnianiu w sferze międzynarodowej".


[więcej]


04.08.2020 13:02

Prezes PFR: Jesteśmy gotowi udzielić pomocy spółkom górniczym. Muszą mieć jednak wiarygodne plany

Prezes PFR: Jesteśmy gotowi udzielić pomocy spółkom górniczym. Muszą mieć jednak wiarygodne planyJesteśmy gotowi udzielić pomocy spółkom z branży górniczej, jeśli spełnią warunki i przedstawią wiarygodne plany, które pokażą, że są w stanie wrócić do rentowności i ustabilizować swoją sytuację finansową - powiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.


[więcej]04.08.2020 13:02

Co trzeci nowy bezrobotny to osoba do 30. roku życia

Co trzeci nowy bezrobotny to osoba do 30. roku życiaAż co trzeci nowy bezrobotny to osoba do 30. roku życia. W pandemicznym kryzysie młodzi są zwalniani, bo zwykle pracują na umowy cywilnoprawne. Trudniej im też będzie znaleźć nową pracę - podaje dziennik "Rzeczpospolita".


[więcej]


04.08.2020 13:02

Gazprom ukarany przez UOKiK. Gazprom: Podejmiemy kroki w obronie swoich interesów

Gazprom ukarany przez UOKiK. Gazprom: Podejmiemy kroki w obronie swoich interesówRosyjski Gazprom podał w poniedziałek, że po zbadaniu decyzji polskiego UOKiK "podejmie kroki w obronie swoich interesów"; wśród nich koncern wymienił odwołanie się na drodze sądowej. Zdaniem Gazpromu w sądzie UOKiK będzie musiał uzasadnić swoje stanowisko.


[więcej]


02.08.2020 8:02

Bon turystyczny już działa. W ciągu doby zapłacono nim kilkaset razy

Bon turystyczny już działa. W ciągu doby zapłacono nim kilkaset razyZakład Ubezpieczeń Społecznych wydał już ok. 78 tys. bonów turystycznych na kwotę ponad 67,5 mln zł - poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Beneficjenci bonu turystycznego zapłacili nim już blisko 700 razy, a kwota transakcji to ok. 650 tys. zł. Bon turystyczny można aktywować od soboty 1 sierpnia. Przysługuje on na każde dziecko i ma wartość 500 zł.


[więcej]


01.08.2020 8:02

Od soboty można aktywować bon turystyczny

Od soboty można aktywować bon turystycznyOd 1 sierpnia można aktywować bon turystyczny. Na platformie PUE ZUS mogą to zrobić rodzice dzieci do 18. roku życia.


[więcej]


01.08.2020 8:02

NBP planuje emisję banknotu z Lechem Kaczyńskim

NBP planuje emisję banknotu z Lechem KaczyńskimNarodowy Bank Polski planuje wyemitować banknot kolekcjonerski z wizerunkiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Planowana wartość nominalna banknotu to 20 złotych.


[więcej]


01.08.2020 8:02

Strefa euro w kryzysie. Potężny spadek PKB w drugim kwartale

Strefa euro w kryzysie. Potężny spadek PKB w drugim kwartale​W drugim kwartale PKB w strefie euro spadł o 12,1 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem - wynika ze wstępnych szacunków opublikowanych przez Eurostat. Największy spadek zanotowała Hiszpania.


[więcej]


31.07.2020 18:02

Wzrost cen w Polsce nieznacznie wyhamował w lipcu. Staniała żywność

Wzrost cen w Polsce nieznacznie wyhamował w lipcu. Staniała żywnośćCeny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu wzrosły o 3,1 w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem - wynika z szacunku flash Głównego Urzędu Statystycznego. W porównaniu z czerwcem to spadek o 0,1 proc.


[więcej]


31.07.2020 18:02

Strefa euro w kryzysie. W drugim kwartale PKB spadł o 12,1 proc.

Strefa euro w kryzysie. W drugim kwartale PKB spadł o 12,1 proc.​W drugim kwartale PKB w strefie euro spadł o 12,1 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem - wynika ze wstępnych szacunków opublikowanych przez Eurostat. Największy spadek zanotowała Hiszpania.


[więcej]