Ekonomia


27.10.2020 18:02

Santander zapowiada zwalnianie pracowników. Także w Polsce

Santander zapowiada zwalnianie pracowników. Także w PolsceWładze grupy Santander zapowiedziały wdrażanie "planu oszczędnościowego", w ramach którego zwalniani będą pracownicy. Redukcja załogi miałaby nastąpić także w Polsce.


[więcej]


27.10.2020 18:02

Pandemia koronawirusa: Rekord zakażeń w Polsce, spory przyrost przypadków w Szwecji [NA ŻYWO]

Pandemia koronawirusa: Rekord zakażeń w Polsce, spory przyrost przypadków w Szwecji [NA ŻYWO]Resort zdrowia poinformował we wtorek o 16 300 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. 132 osoby zmarły. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dodatkową pomoc dla dotkniętych restrykcjami firm. To m.in. zwolnienie ze składki ZUS, wypłaty postojowego i bezzwrotne dotacje. Pogarsza się sytuacja epidemiczna w Szwecji, niektóre regiony wprowadzają dodatkowe restrykcje. Najważniejsze informacje związane z pandemią koronawirusa w Polsce i na świecie zbieramy dla Was w naszym aktualizowanym na bieżąco raporcie dnia!


[więcej]27.10.2020 13:02

34 kraje na nowej liście zakazu lotów. Sprawdź, dokąd nie polecisz

34 kraje na nowej liście zakazu lotów. Sprawdź, dokąd nie poleciszOd środy, 28 października do 10 listopada na liście z zakazem lotów w zw. z koronawirusem znajdą się 34 państwa. Na liście nie ma krajów z Unii Europejskiej, a także Rosji i Ukrainy - wynika z projektu rozporządzenia w tej sprawie skierowanego do podpisu premiera.


[więcej]


27.10.2020 13:02

Premier rozwiewa wątpliwości: Zakaz handlu w niedziele zostaje

Premier rozwiewa wątpliwości: Zakaz handlu w niedziele zostajePremier Mateusz Morawiecki oświadczył, że rząd nie bierze na razie pod uwagę zniesienia zakazu handlu w niedziele. Zniesienia zakazu na czas trwania epidemii koronawirusa chce Senat.


[więcej]


27.10.2020 13:02

Zwolnienie z ZUS-u i postojowe: Rząd w listopadzie wesprze najbardziej poszkodowane branże

Zwolnienie z ZUS-u i postojowe: Rząd w listopadzie wesprze najbardziej poszkodowane branżeZwolnienie ze składek ZUS za listopad i wdrożenie postojowego: o uruchomieniu takiego wsparcia dla branż najbardziej poszkodowanych przez koronawirusowe obostrzenia - gastronomicznej, rozrywkowej, fitness i sprzedaży detalicznej - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że rozwiązania te przewidziane są na listopad, ale zaznaczył również, że "jeśli konieczne będzie przedłużenie obostrzeń", to utrzymane na kolejne miesiące będzie również wsparcie dla firm.


[więcej]


27.10.2020 13:02

Pandemia koronawirusa: Ponad 16 tys. nowych przypadków, zmarły 132 osoby. Premier zapowiada wsparcie dla firm [NA ŻYWO]

Pandemia koronawirusa: Ponad 16 tys. nowych przypadków, zmarły 132 osoby. Premier zapowiada wsparcie dla firm [NA ŻYWO]Mamy 16 300 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 132 osoby, z czego 15 nie miało chorób współistniejących. Najwięcej zakażeń przybyło na Mazowszu - ponad 3,5 tys. Na drugim miejscu znalazła się Małopolska z niemal 1900 przypadkami. Duży wzrost również w Wielkopolsce, tam ponad 1,5 tys. pozytywnych testów. Aktualny bilans pandemii w Polsce to 280 229 potwierdzonych infekcji SARS-CoV-2 i 4 615 ofiar śmiertelnych. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział pomoc dla dotkniętych obostrzeniami firm. To zwolnienie ze składki ZUS za listopad, wypłaty...


[więcej]


27.10.2020 8:02

Projekt noweli ustawy o Covid-19. Zakłada m.in. dodatkowe świadczenia postojowe

Projekt noweli ustawy o Covid-19. Zakłada m.in. dodatkowe świadczenia postojoweDodatkowe świadczenie postojowe dla branż gastronomicznej, fitness, targowej, estradowej, filmowej, rozrywkowej i rekreacyjnej, fotograficznej i fizjoterapeutycznej zakłada złożony w nocy projekt nowelizacji ustawy o Covid-19 autorstwa posłów PiS.


[więcej]


27.10.2020 8:02

Senat chce zniesienia zakazu handlu w niedziele

Senat chce zniesienia zakazu handlu w niedzieleW nocy Senat podjął uchwałę w sprawie wniesienia do Sejmu projektu ustawy zakładającego czasowe zniesienie zakazu handlu w niedzielę. Za uchwałą opowiedziało się 45 senatorów, 43 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.


[więcej]


26.10.2020 18:02

Zakaz handlu w niedziele zniesiony? Nowa propozycja senackiej komisji

Zakaz handlu w niedziele zniesiony? Nowa propozycja senackiej komisji ​Zniesienie zakazu handlu w niedziele w czasie epidemii i trzy miesiące po jej zakończeniu. Taki przepis wprowadziła właśnie do ustawy covidowej senacka komisja zdrowia. Pracuje ona nad uchwaloną w czwartek przez Sejm ustawą, mająca ułatwić zwalczanie koronawirusa.


[więcej]


26.10.2020 13:02

Kiedy plan rządowej pomocy dla zagrożonych branż?

Kiedy plan rządowej pomocy dla zagrożonych branż?Ruszyły konsultacje wicepremiera i ministra rozwoju z przedstawicielami kolejnych branż, które ucierpiały z powodu obostrzeń koronawirusowych. Chodzi o sektor hotelarski, eventowy, konferencyjny, kongresowy i szkoleniowy. W piątek rozmawiano z branżą gastronomiczną. Dopiero jednak jutro Ministerstwo Rozwoju ma przedstawić przedsiębiorcom plan pomocy finansowej dla zagrożonych branż. Tak naszym dziennikarzom mówią urzędnicy resortu.


[więcej]