Ekonomia


23.02.2020 18:01

Nowy tydzień w gospodarce: Wielkie pieniądze i nowe podatki

Nowy tydzień w gospodarce: Wielkie pieniądze i nowe podatkiWielka bitwa o miliardy złotych, dyskusja o nowych podatkach i być może o nowym systemie emerytalnym. W przyszłym tygodniu czeka nas sporo rozmów o pieniądzach.


[więcej]


22.02.2020 8:01

Waszczykowski o mechanizmie "pieniądze za praworządność": Mówimy o jakimś yeti. Praworządność nie jest nigdzie zdefiniowana

Waszczykowski o mechanizmie "Nie wiem, jaka jest (polska) instrukcja negocjacyjna (ws. nowego budżetu UE - przyp. RMF), mogę wyrażać tylko przypuszczenie. Polska nie może zgodzić się na drastyczne ograniczenie, na odebranie nam funduszy spójności, funduszy rolnych, dlatego że my już przed laty byliśmy poszkodowani w funduszach rolnych w stosunku do Europy Zachodniej. Po drugie: jeśli będzie nacisk na ‘zielone porozumienie’ (Europejski Zielony Ład - przyp. RMF), to musimy dostać rekompensatę. No i po trzecie: nie możemy zgodzić się na to, by środki unijne były powiązane...


[więcej]22.02.2020 8:01

Nowa propozycja budżetu Unii Europejskiej. Nieoficjalnie: Ukłon w stronę najbogatszych krajów

Nowa propozycja budżetu Unii Europejskiej. Nieoficjalnie: Ukłon w stronę najbogatszych krajówJest nowa propozycja budżetu Unii Europejskiej. Na szczycie w Brukseli przedstawiono projekt, który jest wynikiem wielogodzinnych narad i spotkań z 27 przywódcami. Jak się dowiadują nasi wysłannicy do Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon i Michał Zieliński - to krok w stronę kilku najbogatszych krajów, które chcą mniej płacić na rozwój Polski i innych biedniejszych państw. Grupa "przyjaciół spójności" - do których należy Polska – jednogłośnie odrzuciła propozycję przedłożoną przez szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela. W Brukseli już...


[więcej]


21.02.2020 18:01

Nowa propozycja budżetu Unii Europejskiej. Nieoficjalnie: Ukłon w stronę najbogatszych krajów

Nowa propozycja budżetu Unii Europejskiej. Nieoficjalnie: Ukłon w stronę najbogatszych krajówJest nowa propozycja budżetu Unii Europejskiej. Na szczycie w Brukseli przedstawiono projekt, który jest wynikiem wielogodzinnych narad i spotkań z 27 przywódcami. Jak się dowiadują nasi wysłannicy do Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon i Michał Zieliński - to krok w stronę kilku najbogatszych krajów, które chcą mniej płacić na rozwój Polski i innych biedniejszych państw. W Brukseli już drugi dzień trwają targi o nowy 7-letni plan dochodów i wydatków Unii Europejskiej.


[więcej]


21.02.2020 18:01

Witold Waszczykowski w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. Zapraszamy!

Witold Waszczykowski w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. Zapraszamy!Jakich prowokacji mogłaby spodziewać się ze strony rosyjskiej ewentualna polska delegacja w Smoleńsku i Katyniu w czasie obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej i 80. rocznicy zbrodni katyńskiej? Czy toczące się obecnie na unijnym szczycie w Brukseli negocjacje ws. budżetu UE na lata 2021-27 mają szansę zakończyć się sukcesem? Zapraszamy na rozmowę z eurodeputowanym PiS, byłym szefem polskiej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim!


[więcej]


21.02.2020 18:01

Analitycy: Od przyszłego tygodnia na stacjach paliw będzie drożej

Analitycy: Od przyszłego tygodnia na stacjach paliw będzie drożejOd przyszłego tygodnia kierowcy będą musieli się liczyć z powrotem podwyżek na stacjach benzynowych - ocenili w piątkowym komentarzu analitycy e-petrol. Mimo ostatnich spadków ceny na stacjach utrzymują się na poziomie wyższym niż przed rokiem - zaznaczyli eksperci BM Reflex.


[więcej]


21.02.2020 18:01

Tarcia budżetowe w Brukseli. "Skąpa czwórka" zostanie zaspokojona kosztem Polski?

Tarcia budżetowe w Brukseli. Najnowsza propozycja kompromisu na unijnym szczycie w sprawie nowego budżetu Wspólnoty może godzić w polskie interesy - ustalili nieoficjalnie specjalni wysłannicy RMF FM. Oczekiwania Holandii, Austrii, Szwecji i Danii mogą zostać zaspokojone kosztem Polski. W Brukseli już drugi dzień trwają targi o nowy 7-letni plan dochodów i wydatków Unii Europejskiej.


[więcej]


21.02.2020 13:01

Polsce grozi znaczne zwiększenie wpłat do UE

Polsce grozi znaczne zwiększenie wpłat do UEWiększość pieniędzy, które rząd obiecuje Polakom na rekompensaty za prąd, chce przejąć Bruksela. Jedna z propozycji, o których drugi dzień dyskutują w Brukseli unijni przywódcy, przewiduje rozwiązanie, które może kosztować Polskę wiele miliardów złotych – zauważa z unijnego szczytu wysłannik RMF FM Michał Zieliński.


[więcej]


21.02.2020 8:01

"Rz": Bank zignorował e-maila, więc frankowicz zyskał w sporze

Sąd Najwyższy orzekł, że jeśli w umowie kredytowej nie zastrzeżono innej formy, konsument może się komunikować z bankiem mailowo - pisze "Rzeczpospolita". Dziennik opisuje sprawę frankowicza, który zyskał na sporze, bo bank zignorował jego wiadomość.


[więcej]


21.02.2020 8:01

Unia szuka pieniędzy: W Brukseli mówi się o nowych podatkach

Unia szuka pieniędzy: W Brukseli mówi się o nowych podatkachUnia Europejska szuka pieniędzy na finansowanie wydatków po odejściu ze Wspólnoty Wielkiej Brytanii. W Brukseli ruszyły dzisiaj negocjacje ws. unijnego budżetu na lata 2021-27. Mówi się - jak donosił specjalny wysłannik RMF FM na szczyt Michał Zieliński - o wprowadzeniu nowych podatków.


[więcej]