Ekonomia


24.05.2019 8:01

PERN: Dostawy ropy możliwe po 9 czerwca, pod warunkiem przyjęcia reklamacji

PERN: Dostawy ropy możliwe po 9 czerwca, pod warunkiem przyjęcia reklamacji Przedstawiciele polskich i niemieckich rafinerii rozmawiali w czwartek z Rosjanami w Warszawie nt. wznowienia dostaw ropy rurociągiem "Przyjaźń". Ustalono, że dostawy mogłyby zostać wznowione po 9 czerwca; warunkiem jest przyjęcie reklamacji polskich i niemieckich rafinerii - poinformował PERN. Kolejne rozmowy zaplanowane są na 3 czerwca w Moskwie.


[więcej]


23.05.2019 18:01

Klienci banku Pekao S.A. zagrożeni atakiem cyberprzestępców

Klienci banku Pekao S.A. zagrożeni atakiem cyberprzestępcówKlientom banku Pekao S.A. zagraża nowy atak phishingowy. Oszuści nakłaniają ofiary do instalacji złośliwej aplikacji na smartfony i wyłudzają dane do logowania w serwisie bankowości elektronicznej Pekao24. Jak donosi Onet ofiary ataku mogą stracić nawet wszystkie pieniądze.


[więcej]23.05.2019 13:01

Emilewicz: Wzrost PKB nie jest zagrożony

Emilewicz: Wzrost PKB nie jest zagrożony"Blisko 4-proc. wzrost PKB nie jest zagrożony" - wskazała szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz komentując dane GUS dot. produkcji budowlano-montażowej i sprzedaży detalicznej. Jej zdaniem dobrych odczytów można spodziewać się też w kolejnych miesiącach.


[więcej]


23.05.2019 13:01

Polsko-niemiecko-rosyjskie negocjacje w sprawie odblokowania rurociągu "Przyjaźń"

Polsko-niemiecko-rosyjskie negocjacje w sprawie odblokowania rurociągu ​Dziś w Warszawie odbędą się polsko-niemiecko-rosyjskie negocjacje w sprawie odblokowania rurociągu "Przyjaźń". Tego, którym rosyjska ropa powinna płynąć przez Białoruś, do Polski i dalej do Niemiec. Powinna, bo od połowy kwietnia nie płynie, ponieważ Rosjanie zaczęli tłoczyć zanieczyszczoną ropę.


[więcej]


23.05.2019 8:01

Orlen daje 1,3 mld zł na inwestycję w Anwilu we Włocławku

Orlen daje 1,3 mld zł na inwestycję w Anwilu we WłocławkuTrzecia linia produkcji nawozów, której budowę dziś zaczynamy, przedłuży żywotność zakładów Anwil, kluczowych dla naszej grupy - powiedział w środę we Włocławku prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Dodał, że będzie to duży wkład w bezpieczeństwo żywnościowe kraju i rozwój Włocławka.


[więcej]


21.05.2019 18:01

Upada "imperium restauracyjne" słynnego kucharza Jamiego Olivera

Upada Międzynarodowa firma audytorsko-doradcza KPMG została powołana jako doradca restrukturyzacyjny zmagającej się z problemami finansowymi brytyjskiej sieci restauracji znanego kucharza telewizyjnego Jamiego Olivera.


[więcej]


21.05.2019 18:01

Miasta podliczają koszty reformy oświaty i "idą na bój" z resortem finansów

Miasta podliczają koszty reformy oświaty i Wezwanie do wyrównania rachunków za reformę oświaty jest już w Ministerstwie Finansów: 10 prezydentów największych polskich miast domaga się w sumie ponad 103 milionów złotych. Jak twierdzą, co najmniej tyle musieli wyłożyć, by przygotować szkoły do likwidacji gimnazjów i utworzenia 8-klasowych podstawówek. Jeśli rząd nie zapłaci, będzie musiał liczyć się z pozwem zbiorowym.


[więcej]


21.05.2019 13:01

Bunt Łodzi. Miasto nie będzie płacić faktur za prąd

Bunt Łodzi. Miasto nie będzie płacić faktur za prądŁódź zbuntowała się i od czerwca nie będzie płacić faktur za prąd po wyższych stawkach. Magistrat wyliczył, że w tym roku będzie musiał dołożyć do prądu 12 mln złotych, a miejskie spółki ponad 16,5 mln. „Czekamy na spełnienie publicznego przyrzeczenia premiera o rekompensacie wyższych cen energii” - mówi prezes MPK Zbigniew Papierski.


[więcej]


20.05.2019 13:01

Zanieczyszczona ropa z Rosji: Niemcy chcą przerzucić problem na Polskę?

Zanieczyszczona ropa z Rosji: Niemcy chcą przerzucić problem na Polskę?Czy Niemcy chcą przerzucić na Polskę problem oczyszczenia zanieczyszczonej rosyjskiej ropy naftowej z rurociągu Przyjaźń? Dziś o północy Rosjanie mają wznowić przesyłanie do Polski czystego surowca. Problem w tym, że rurociąg Przyjaźń cały czas wypełniony jest zanieczyszczoną ropą, którą Rosja zaczęła nam wysyłać 19 kwietnia. ​Polska miała ją oczyścić razem z Niemcami. Tu jednak pojawia się kłopot.


[więcej]


19.05.2019 18:01

"Gotowi do walki". Nowy tydzień w gospodarce

W nowym tygodniu mają być wznowione dostawy do Polski ropociągiem Przyjaźń. Na świecie niepewność budzi amerykańsko-chińska wojna handlowa, a groźba gorącej wojny między Stanami Zjednoczonymi i Iranem winduje ceny ropy naftowej.


[więcej]