Ekonomia


21.07.2019 18:01

Resort finansów wraca do prac nad podatkiem cyfrowym

Resort finansów wraca do prac nad podatkiem cyfrowymMinisterstwo Finansów potwierdza nieoficjalne doniesienia dziennikarzy RMF FM sprzed kilkunastu dni. Resort wraca do prac nad wprowadzeniem nowego podatku cyfrowego. Ma zostać uchwalony jeszcze w tej kadencji i mają go płacić największe globalne firmy internetowe - głównie amerykańskie.


[więcej]


20.07.2019 13:01

Pamiętaj o zakupach. W niedzielę sklepy będą zamknięte

Pamiętaj o zakupach. W niedzielę sklepy będą zamknięteW niedzielę, 21 lipca sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypadnie 28 lipca.


[więcej]



20.07.2019 8:01

Rozporządzenie do ustawy o cenach prądu podpisane

Rozporządzenie do ustawy o cenach prądu podpisaneMinister energii podpisał rozporządzenie do ustawy o cenach prądu. Zawiera ono m.in. wzory i sposoby wyliczania zwrotów różnicy ceny energii elektrycznej. Dokument został skierowany do publikacji w Dzienniku Ustaw.


[więcej]


19.07.2019 18:01

Najpopularniejsze oferty finansowe banków

Najpopularniejsze oferty finansowe bankówZgodnie z aktualnymi informacjami kredyt gotówkowy jest najczęściej wybieranym produktem finansowym, proponowanym przez banki na polskim rynku. Oferta jest tak uniwersalna, że trafia do szerokiego grona odbiorców, którzy szukają szybkiego zadłużenia, bez konieczności określania celu, w jakim zostaną wydane otrzymane pieniądze.


[więcej]


19.07.2019 13:01

Na co wydajemy "wakacyjne" kredyty?

Na co wydajemy Kredyty zaciągane w czasie wakacji 77 proc. pytanych Polaków przeznaczy na remont domu lub mieszkania - tak przynajmniej wynika z danych Związku Banków Polskich. Na 2. i 3. miejscu znalazły się wyjazdy z dziećmi i wczasy rodzinne. W czołówce są też wydatki weselne. Przeciętnie kredyt nie przekracza 5 tys. zł.


[więcej]


17.07.2019 18:01

Jest podpis prezydenta pod nowelizacją "ustawy frankowej"

Jest podpis prezydenta pod nowelizacją Prezydent podpisał nowelę o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta RP.


]]> [więcej]


17.07.2019 18:01

KE wszczęła dochodzenie ws. Amazona

KE wszczęła dochodzenie ws. AmazonaKomisja Europejska wszczęła formalne dochodzenie antymonopolowe ws. Amazona. Chodzi o to, by ocenić, czy wykorzystanie przez Amazon poufnych danych od niezależnych sprzedawców detalicznych handlujących na tej platformie narusza reguły konkurencji UE.


[więcej]


17.07.2019 8:01

Telefon służbowy odbiera co drugi Polak na urlopie

Telefon służbowy odbiera co drugi Polak na urlopieSześciu na dziesięciu Polaków odbiera telefon służbowy po pracy, a blisko połowa sprawdza pocztę elektroniczną. Na urlopie do komórki i skrzynki e-mail zaglądamy rzadziej, ale nadal robi tak nawet co drugi badany – wynika z najnowszej edycji badania "Monitor Rynku Pracy".


[więcej]


16.07.2019 18:01

Premier o zmianach w podatkach: Rocznie w portfelu pracownika pozostanie kilkaset złotych

Premier o zmianach w podatkach: Rocznie w portfelu pracownika pozostanie kilkaset złotych Przyjęte we wtorek przez rząd zmiany podatkowe spowodują, że rocznie w kieszeni każdego pracownika pozostanie kilkaset złotych - twierdzi premier Mateusz Morawiecki. Rząd przyjął m.in. projekt ustawy zmieniającej ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych. Projekt zakłada obniżenie PIT z 18 do 17 proc. Rozwiązania mają objąć około 25 mln Polaków. Mają obowiązywać od października tego roku.


[więcej]


16.07.2019 18:01

Będzie protest związkowców z ArcelorMittal. "Nikt nie chce z nami rozmawiać"

Będzie protest związkowców z ArcelorMittal. 24 lipca i 22 sierpnia związkowcy z ArcelorMittal zapowiadają manifestacje. Pierwsza ma odbyć się w Dąbrowie Górniczej przed budynkiem zarządu spółki, druga przed małopolskim urzędem wojewódzkim.


[więcej]