Ekonomia


18.11.2019 18:01

Państwowe spółki prądowe złożyły wnioski o podwyżki cen energii

Państwowe spółki prądowe złożyły wnioski o podwyżki cen energiiWszystkie państwowe spółki prądowe złożyły do Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o ustalenie nowych cenników na nowy rok. "Wiem, że zostały złożone do URE" - potwierdza w RMF FM wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Wysokość tych podwyżek nie została jeszcze ujawniona.


[więcej]


18.11.2019 13:01

Sasin: Firmy muszą szykować się na droższy prąd

Sasin: Firmy muszą szykować się na droższy prądWbrew przedwyborczym obietnicom polskie firmy będą od nowego roku płacić więcej za prąd. W Porannej Rozmowie RMF FM wicepremier minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiedział odmrożenie firmom cen prądu


[więcej]17.11.2019 13:01

Dera o likwidacji 30-krotności ZUS: Nie ma akceptacji pana prezydenta

Dera o likwidacji 30-krotności ZUS: Nie ma akceptacji pana prezydentaLepiej, żeby w tym kształcie projekt nie trafił na biurko Andrzeja Dudy. To nie jest dobre rozwiązanie - tak o likwidacji 30-krotności składki ZUS mówi prezydencki minister, Andrzej Dera. W środę do Sejmu trafił projekt PiS, według którego najlepiej zarabiający płaciliby składki niezależnie od tego, ile zarabiają. Teraz obowiązuje limit - 142 tysiące złotych rocznie.


[więcej]


14.11.2019 18:01

Akcyza na papierosy i alkohol mocno w górę: Rząd wysłał projekt do Sejmu

Akcyza na papierosy i alkohol mocno w górę: Rząd wysłał projekt do SejmuRząd sięga coraz głębiej do naszych kieszeni: zdecydował o bardzo wyraźnym podniesieniu od nowego roku akcyzy na papierosy i alkohol. Projekt ustawy w tej sprawie gabinet Mateusza Morawieckiego wysłał właśnie do Sejmu. Dzięki podwyżce - pierwszej od 7 lat - budżet ma zyskać w przyszłym roku około 1,7 mld złotych.


[więcej]


14.11.2019 13:01

PiS chce sfinansować trzynaste emerytury z pieniędzy dla niepełnosprawnych

PiS chce sfinansować trzynaste emerytury z pieniędzy dla niepełnosprawnychPosłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą, by pieniądze z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych finansowały m.in. koszt "trzynastek" dla emerytów. Projekt w tej sprawie wpłynął do Sejmu. Liderka ubiegłorocznego protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie Iwona Hartwich mówi o oszukiwaniu niepełnosprawnych, poseł PiS Marek Suski nazywa postulat "moralnie słusznym".


[więcej]


14.11.2019 13:01

30-krotność ZUS. Grodzki: Potrzeby polityczne PiS-u są dla mnie mniej istotne

30-krotność ZUS. Grodzki: Potrzeby polityczne PiS-u są dla mnie mniej istotne"Nie będzie obstrukcji, ale Senat nie będzie już "na pstryknięcie" w gotowości” - tak mówi marszałek Senatu Tomasz Grodzki, pytany o tempo prac nad ustawą PiS-u o zniesieniu limitu składek na ZUS. W środę do Sejmu wpłynął projekt likwidujący tzw. 30-krotność składek emerytalnych i PiS chce nad nim pracować już w przyszłym tygodniu, mimo sprzeciwu koalicjanta Porozumienia Jarosława Gowina.


[więcej]


14.11.2019 13:01

Sasin: PiS będzie przekonywać Gowina do likwidacji limitu 30-krotności

Sasin: PiS będzie przekonywać Gowina do likwidacji limitu 30-krotności   Będziemy przekonywać wszystkich polityków Zjednoczonej Prawicy, że trzeba poprzeć likwidację limitu 30-krotności - mówi w RMF FM dotychczasowy wicepremier Jacek Sasin. W środę grupa posłów PiS złożyła projekt ustawy w tej sprawie, mimo sprzeciwu Jarosława Gowina, jednego z koalicjantów partii rządzącej. Sejm może zająć się projektem w przyszłym tygodniu.


[więcej]


14.11.2019 13:01

UOKiK ostrzega: Uwaga na oferty szybkiego zarobku na wynajmie samochodów!

UOKiK ostrzega: Uwaga na oferty szybkiego zarobku na wynajmie samochodów!"Pieniądze z wynajmu samochodu spłacają kredyt, jednocześnie pozwalają zarobić miesięcznie 600 zł netto", "57600 zł wynagrodzenie w ciągu całej umowy", "Wystarczy dowód" – tak firmy, przed którymi przestrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, kuszą klientów.


[więcej]


14.11.2019 8:01

Do Sejmu trafił projekt ustawy o likwidacji 30-krotności ZUS

Do Sejmu trafił projekt ustawy o likwidacji 30-krotności ZUSDo Sejmu trafił projekt ustawy dotyczący likwidacji tzw. 30-krotności ZUS. Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości chce skończyć z górnym limitem przychodu, do którego płaci się składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. Zmiana ma przynieść dodatkowe 7,1 mld zł.


[więcej]


13.11.2019 13:01

Gigantyczna dziura w budżecie stolicy. Warszawa musi ciąć wydatki

Gigantyczna dziura w budżecie stolicy. Warszawa musi ciąć wydatki4,5 miliarda złotych straci Warszawa do końca kadencji samorządowej w związku z obniżką podatków, które obiecał rząd oraz niedoszacowaną subwencją oświatową. Tylko w tym roku dziura w budżecie stolicy wyniesie 1,7 miliarda złotych. Miasto musi zaciągać kredyt i ciąć wydatki.


[więcej]