Ekonomia


06.06.2020 8:01

1,5 mln osób bezrobotnych w Polsce. Liczba znacznie wzrosła w czasie epidemii

1,5 mln osób bezrobotnych w Polsce. Liczba znacznie wzrosła w czasie epidemiiW czasie epidemii liczba osób bez pracy wzrosła do ok. 1,5 mln, czyli o 60 proc. w porównaniu z IV kwartałem 2019 roku - wynika z badania "Diagnoza plus " przeprowadzonego przez ekspertów z Uniwersytetu Warszawskiego, ośrodka GRAPE oraz Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych.


[więcej]


05.06.2020 18:02

Wiceminister rozwoju: Z nowej ulgi skorzystają osoby do 35. roku życia, pracujemy nad społecznymi agencjami najmu

Wiceminister rozwoju: Z nowej ulgi skorzystają osoby do 35. roku życia, pracujemy nad społecznymi agencjami najmu"Nie będzie pomocy dla wspólnot i spółdzielni dotyczącej dezynfekcji" – mówi w piątkowej "Rzeczpospolitej” wiceminister rozwoju Robert Nowicki. Opowiada też o pomyśle na nową ulgą mieszkaniową w PIT oraz pomyśle powstania Społecznych Agencji Najmu.


[więcej]05.06.2020 8:02

Dodatek solidarnościowy, wyższy zasiłek dla bezrobotnych. Sejm uchwalił ustawę

Dodatek solidarnościowy, wyższy zasiłek dla bezrobotnych. Sejm uchwalił ustawęSejm uchwalił ustawę o dodatku solidarnościowym, przyznawanym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19 i o podniesieniu zasiłku dla bezrobotnych.


[więcej]


05.06.2020 8:02

Tarcza 4.0 uchwalona: Wakacje kredytowe i przedłużony zasiłek opiekuńczy

Tarcza 4.0 uchwalona: Wakacje kredytowe i przedłużony zasiłek opiekuńczyDopłaty do oprocentowania kredytów dla firm znajdujących się w trudnej sytuacji z powodu pandemii, możliwość skorzystania z wakacji kredytowych, a także wydłużenie do 28 czerwca okresu, w którym przysługuje zasiłek opiekuńczy - przewiduje uchwalona przez Sejm tzw. Tarcza antykryzysowa 4.0. Teraz ustawa trafi pod obrady Senatu.


[więcej]


04.06.2020 13:02

Rząd kupi Żabkę lub Tesco? Handlowe sieci na celowniku

Rząd kupi Żabkę lub Tesco? Handlowe sieci na celownikuW skład państwowego holdingu rolno-spożywczego może wejść także sieć sklepów. Jak wynika z nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej”, w grę wchodzi m.in. Żabka lub Tesco - informuje w czwartek "Rzeczpospolita".


[więcej]


04.06.2020 8:02

Bloomberg: Projekt nowych sankcji na Nord Stream 2 w Senacie USA

Bloomberg: Projekt nowych sankcji na Nord Stream 2  w Senacie USAProjekt ewentualnych dalszych amerykańskich sankcji ws. rurociągu Nord Stream 2 , przygotowywany przez senatorów USA, wymierzony jest m.in. w ubezpieczycieli - pisze w środę portal Bloomberg.


[więcej]


03.06.2020 8:02

Ropa na rynkach drożeje. Kluczowa decyzja OPEC+ coraz bliżej

Ropa na rynkach drożeje. Kluczowa decyzja OPEC+ coraz bliżejCeny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw mocno rosną. Brent w Londynie przekroczyła poziom 40 USD za baryłkę. Zbliża się kluczowa decyzja krajów OPEC+ w sprawie przedłużenia obecnych ustaleń ws. cięć dostaw ropy - informują maklerzy.


[więcej]


03.06.2020 8:02

Największe polskie miasta straciły na pandemii. Na minusie są dochody ze sprzedaży biletów

Największe polskie miasta straciły na pandemii. Na minusie są dochody ze sprzedaży biletówOkoło 2 mld zł stracą do końca tego roku największe miasta wskutek walki z koronawirusem – podaje w środę "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na dane Unii Metropolii Polskich.


[więcej]


02.06.2020 13:02

Ruch zostanie sprzedany za 1 zł. PKN Orlen będzie miał 65 proc. akcji

Ruch zostanie sprzedany za 1 zł. PKN Orlen będzie miał 65 proc. akcji PKN Orlen ma stać się akcjonariuszem większościowym Ruchu, z pakietem 65 proc., a pozostałymi akcjonariuszami będą tam PZU, PZU Życie i Alior Bank. Warunki transakcji ustalono w ramach umowy inwestycyjnej. PKN Orlen otrzymał też zgodę UOKiK na realizację transakcji - podał płocki koncern.


[więcej]


01.06.2020 8:01

Od poniedziałku emeryci mogą więcej dorobić do swoich świadczeń

Od poniedziałku emeryci mogą więcej dorobić do swoich świadczeńOd 1 czerwca renciści oraz osoby pobierające wcześniejsze emerytury będą mogli zarobić bez żadnych konsekwencji do 3732,10 zł brutto. Po przekroczeniu tej kwoty świadczenie będzie zmniejszane lub zawieszane.


[więcej]