Ekonomia


17.04.2021 13:02

30-lecie GPW. Pierwsze komentarze giełdowe w RMF FM wspomina Konrad Dębogórski

30-lecie GPW. Pierwsze komentarze giełdowe w RMF FM wspomina Konrad Dębogórski16 kwietnia 2021 roku minęła 30. rocznica pierwszego notowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


[więcej]


16.04.2021 18:02

Chińska gospodarka przyspiesza po koronakryzysie. Rekordowy wzrost

Chińska gospodarka przyspiesza po koronakryzysie. Rekordowy wzrost​W Chinach przyspiesza ożywienie gospodarcze po koronakryzysie. W pierwszym kwartale chińskie PKB wzrosło o 18,3 proc., licząc rok do roku - ogłosiły w piątek władze. To najwyższe tempo wzrostu co najmniej od 1992 roku, gdy zaczęto publikować kwartalne dane.


[więcej]16.04.2021 18:02

Bezrobotni, ale ubezpieczeni. Nowy pomysł rządu

Bezrobotni, ale ubezpieczeni. Nowy pomysł rząduRząd chce objąć bezrobotnych ubezpieczeniem zdrowotnym. To nowy pomysł Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Ma on doprowadzić do tego, że każdy Polak będzie miał dostęp do bezpłatnej służby zdrowia. Niezależnie od tego czy pracuje, jest rencistą, emerytem, czy też osobą bezrobotną.


[więcej]


16.04.2021 18:02

Polska wciąż z z najwyższą inflacją w Unii Europejskiej

Polska wciąż z z najwyższą inflacją w Unii Europejskiej​Wskaźnik inflacji w Polsce wyniósł 4,4 proc. i był najwyższy w całej Unii Europejskiej - wynika z danych Eurostatu, który wzrost cen liczy inną metodą niż Główny Urząd Statystyczny. Za naszymi plecami są Węgry, które zanotowały inflację 3,9 proc. Średnia w UE to 1,7 proc., spadek cen stwierdzono tylko w jednym kraju - Grecji.


[więcej]


16.04.2021 8:02

Będą podwyżki dla salowych. Kosiniak-Kamysz: Powinny dostać także dodatek covidowy

Będą podwyżki dla salowych. Kosiniak-Kamysz: Powinny dostać także dodatek covidowyŚrednio o 1000 złotych brutto mogą wzrosnąć jeszcze w tym roku pensje salowych i personelu pomocniczego w szpitalach: o takim planie poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Zdaniem szefa PSL-u Władysława Kosiniaka-Kamysza, poza podwyżką salowe powinny dostać również dodatek covidowy.


[więcej]


15.04.2021 13:02

Inflacja rośnie. Co drożało najbardziej?

Inflacja rośnie. Co drożało najbardziej?​Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu 2021 roku wzrosły o 3,2 proc. w stosunku do tego samego okresu w poprzednim roku. Z kolei w porównaniu do lutego ceny podskoczyły o 1 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Najbardziej drożały paliwa, niemiłe niespodzianki cenowe były także w kategorii odzieży i obuwia.


[więcej]


15.04.2021 8:02

Sondaż: Jakich zmian w systemie podatkowym oczekują Polacy?

Sondaż: Jakich zmian w systemie podatkowym oczekują Polacy?Ponad 32 proc. Polaków chciałoby podwyższenia kwoty wolnej od podatku - wynika z sondażu United Surves dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Z kolei ponad 22 proc. badanych opowiedziało się za niższymi podatkami dla osób najsłabiej zarabiających.


[więcej]


15.04.2021 8:02

Nie żyje Bernie Madoff, twórca największej piramidy finansowej w historii. Zmarł w więzieniu

Nie żyje Bernie Madoff, twórca największej piramidy finansowej w historii. Zmarł w więzieniuBernie Madoff – słynny makler i oszust, skazany za stworzenie największej w historii piramidy finansowej – zmarł w więzieniu w Butner w Karolinie Północnej w wieku 82 lat. Gdy jesienią 2008 roku imperium tego amerykańskiego finansisty żydowskiego pochodzenia upadało, wartość środków zainwestowanych przez jego klientów sięgała w sumie niemal 65 miliardów dolarów. Na liście oszukanych przez Madoffa znajdowały się największe nazwiska Hollywood. Jego oszukańczy biznes zdemaskowali jego synowie.


[więcej]


13.04.2021 18:02

Halloumi podrożeje? Od jesieni będzie zastrzeżony

Halloumi podrożeje? Od jesieni będzie zastrzeżony Uwaga wielbiciele cypryjskiego sera halloumi. Wkrótce jego cena może wyraźnie wzrosnąć. Mogą pojawić się także podróbki. Wszystko dlatego, że Unia Europejska objęła ten ser ochroną miejsca wytwarzania. A to oznacza, że od teraz może być produkowany tylko na Cyprze.


[więcej]


13.04.2021 8:02

Mieszkania sprzedają się na pniu. Najpopularniejsze - dwupokojowe

Mieszkania sprzedają się na pniu. Najpopularniejsze - dwupokojoweRynek nieruchomości zdaje się nie zauważać trwającej pandemii koronawirusa; oczekujący przecen nie doczekali się ich. Wręcz przeciwnie – stawki systematycznie rosną. Mimo to mieszkania sprzedają się wręcz na pniu - zauważa "Puls Biznesu".


[więcej]