Ekonomia


24.09.2017 18:00

Rząd zajmie się budżetem. Co z obniżką podatku VAT?

Rząd zajmie się budżetem. Co z obniżką podatku VAT? ​Przyszły tydzień w gospodarce przebiegnie pod znakiem budżetu. Zarówno krótko jak i długoterminowego. Tym będzie zajmował się rząd.


[więcej]


23.09.2017 8:00

Kanada wykorzysta politykę USA, by wzmocnić swoją pozycję. "Trump sprawił nam prezent"

Kanada wykorzysta politykę USA, by wzmocnić swoją pozycję. ​W stolicy Kanady, Ottawie, w sobotę rozpoczyna się trzecia runda rozmów o renegocjacji układu NAFTA. Badania opinii publicznej wskazują, że Kanadyjczycy chcą albo dobrej umowy z USA, albo zerwania rozmów. Kanada szuka nowych partnerów handlowych. Dziennik "National Post" ocenia, że polityka Donalda Trumpa - paradoksalnie - to "prezent" dla Kanady.


[więcej]


23.09.2017 8:00

Brytyjska premier do Polaków: Chcemy być waszym przyjacielem

Brytyjska premier do Polaków: Chcemy być waszym przyjacielem"Moje przesłanie dla obywateli Polski i innych krajów UE jest jasne – w nadchodzących latach Wielka Brytania chce być waszym najsilniejszym przyjacielem i partnerem" - napisała w tekście dla PAP brytyjska premier Theresa May. Podkreśliła m.in., że "sukces Unii Europejskiej leży w głęboko pojętym brytyjskim interesie, jak i interesie całego świata" i zapewniła, że "Wielka Brytania jest bezwarunkowo oddana sprawie utrzymania bezpieczeństwa Europy".


[więcej]


22.09.2017 18:00

Elżbieta Rafalska o danych GUS w sprawie urodzeń: Imponujący wzrost

Elżbieta Rafalska o danych GUS w sprawie urodzeń: Imponujący wzrostOd stycznia do lipca urodziło się 235,1 tys. dzieci - o 18,2 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - podał GUS. "To naprawdę imponujący wzrost" - ocenia szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. "Spodziewałam się dobrych danych, może nie aż takich, ale sądzę, że sierpień nie będzie gorszym miesiącem jeśli chodzi o liczbę urodzeń" - dodała. Minister Rafalska podkreśliła, że w lipcu tego roku urodziło się 35 tys. dzieci. "To jest naprawdę imponujący wzrost - o 3,6 tys. więcej urodzeń, jeżeli porównamy z lipcem ubiegłego roku. To jest...


[więcej]


22.09.2017 8:00

Waszczykowski: Za 5 lat Polska chciałaby całkowicie odciąć dostawy gazu z Rosji

Waszczykowski: Za 5 lat Polska chciałaby całkowicie odciąć dostawy gazu z RosjiPolska chciałaby po 2022 roku całkowicie odciąć dostawy gazu z Rosji do Polski. Taka jest wola polityczna - zapowiedział w Waszyngtonie minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.


[więcej]


21.09.2017 18:00

SKOK-i skarżą się, że mają problemy z powodów politycznych

SKOK-i skarżą się, że mają problemy z powodów politycznych​Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe stanowczo odrzucają apele bankowców. Kasy nie chcą być wyłączone z systemu gwarantowania depozytów przez państwo. Twierdzą, że mają problemy z powodów politycznych.


[więcej]


21.09.2017 8:00

Długi emerytów. Rekordzista ma ponad 8 mln zł do oddania

Długi emerytów. Rekordzista ma ponad 8 mln zł do oddaniaBlisko 3,2 mld zł wynosi dług ponad 238 tys. emerytów notowanych w Krajowym Rejestrze Długów. Powody zadłużania się emerytów są niezmienne od lat: zmniejszenie dochodów po przejściu na emeryturę, wykorzystywanie przez rodzinę do zaciągania zobowiązań i większa umieralność mężczyzn.


[więcej]


21.09.2017 8:00

Polska nie odpuszcza ws. pracowników delegowanych. Możliwy kompromis?

Polska nie odpuszcza ws. pracowników delegowanych. Możliwy kompromis?Czy będzie polsko-francuski kompromis w sprawie tzw. pracowników delegowanych? To pytanie stawia wielu obserwatorów po pierwszej rundzie negocjacji pomiędzy przedstawicielami resortów pracy obu krajów w Paryżu. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska po spotkaniu ze swoją francuską odpowiedniczką Muriel Penicaud zapowiedziała wczoraj, że będą dalsze uzgodnienia ze stroną francuską o rewizji dyrektywy dotyczącej delegowania pracowników.


[więcej]


21.09.2017 8:00

Tchórzewski: Polsce już nie grozi blackout

Tchórzewski: Polsce już nie grozi blackoutPolsce nie grozi blackout, gdyż budowane są nowe bloki energetyczne - powiedział w Telewizji Republika minister energii Krzysztof Tchórzewski. Jako pierwszy w styczniu przyszłego roku do sieci włączony zostanie blok w Elektrowni Kozienice – dodał.


[więcej]


21.09.2017 8:00

"Zagadkowa sytuacja" w gospodarce USA. Co jest jej źródłem?

​Utrzymywanie się inflacji w USA na niskim poziomie pozostaje dla Rezerwy Federalnej do pewnego stopnia "zagadką" - oceniła na konferencji prasowej Janet Yellen, prezes Fed. Dodała, że zmiana polityki redukcji sumy bilansowej jest możliwa, ale poprzeczka w tej kwestii jest zawieszona wysoko.


[więcej]