Ekonomia


25.06.2018 8:01

"Puls Biznesu": American Express jedzie do Warszawy

Wydawca kart płatniczych szuka miejsca pod centrum usług, które na początek zatrudni 500, a docelowo nawet 2 tys. osób. Stolica Polski ma duże szanse - podkreśla poniedziałkowy "Puls Biznesu".


[więcej]


23.06.2018 8:01

Minister finansów Niemiec: Od euro nie ma odwrotu

Minister finansów Niemiec: Od euro nie ma odwrotuNie ma odwrotu od euro - powiedział niemiecki wicekanclerz i minister finansów Olaf Scholz w wywiadzie dla dziennika "Rheinische Post". Złożył taką deklarację w odpowiedzi na pytanie czy sądzi, iż wspólna waluta europejska będzie jeszcze istnieć za 10 lat.


[więcej]


22.06.2018 18:01

Kryzys na rynku malin. Minister rolnictwa: Nie jestem cudotwórcą

Kryzys na rynku malin. Minister rolnictwa: Nie jestem cudotwórcą​"Nie jestem cudotwórcą. Nie mam cudownych recept" - tak minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski odpowiada na żądania sadowników, by rząd interweniował w sprawie niskich cen skupu malin. Sadownicy są przekonani, że ten sezon jest stracony i bardziej opłaca im się zostawić owoce na krzewach, niż je zbierać.


]]> [więcej]


22.06.2018 18:01

​W Unii Europejskiej zaczęły obowiązywać cła odwetowe na amerykańskie produkty

​W Unii Europejskiej zaczęły obowiązywać cła odwetowe na amerykańskie produktyW piątek w Unii Europejskiej zaczęły obowiązywać unijne cła odwetowe wobec Stanów Zjednoczonych, które są reakcją Europy na nałożenie przez administrację prezydenta USA Donalda Trumpa dodatkowych ceł na stal i aluminium ze Wspólnoty.


[więcej]


22.06.2018 18:01

KNF proponuje lekcje finansów osobistych w szkołach

KNF proponuje lekcje finansów osobistych w szkołach Szef Komisji Nadzoru Finansowego apeluje o wprowadzenie do szkół lekcji finansów osobistych. Według Marka Chrzanowskiego, chodzi o uwrażliwienie młodych ludzi na ryzyko związane z inwestycjami na rynku finansowym.


]]> [więcej]


22.06.2018 13:01

Przed nami dwie niedziele handlowe. Najbliższa już pojutrze

Przed nami dwie niedziele handlowe. Najbliższa już pojutrze24 czerwca przypada niedziela handlowa - sklepy będą otwarte. W tym roku Polacy będą mogli zrobić zakupy jeszcze w 15 niedziel.


[więcej]


22.06.2018 8:01

"Rzeczpospolita": Stare czołgi wracają do służby

Agencja Mienia Wojskowego, która ma wyprzedawać majątek po wojsku, zaczęła zwracać go do armii - podaje czwartkowa "Rzeczpospolita". "Odpowiadamy na potrzeby Sił Zbrojnych" - tłumaczy cytowany przez gazetę prezes AMW Krzysztof Falkowski.


[więcej]


22.06.2018 8:01

Eurogrupa porozumiała się ws. Grecji

Eurogrupa porozumiała się ws. Grecji Kredytodawcy Grecji porozumieli się w nocy z czwartku na piątek nt. warunków wyjścia tego kraju z programu pomocowego, w tym restrukturyzacji jego zadłużenia. Ateny powinny wypracowywać nadwyżkę pierwotną w budżecie przez najbliższe 42 lata.


[więcej]


21.06.2018 18:01

Kryzys na rynku malin trwa. "Ten sezon jest dla nas przegrany"

Kryzys na rynku malin trwa. "Ten sezon jest dla nas praktycznie przegrany" - mówią w rozmowie z RMF FM hodowcy malin. Wczoraj w Ministerstwie Rolnictwa prosili o interwencję, ale usłyszeli, że doraźnych działań nie będzie. Wielu plantatorów od poniedziałku nie zbiera owoców – to protest przeciwko niskim cenom w skupach.


[więcej]


21.06.2018 18:01

Czekasz na zwrot podatku? Uważaj na oszustów!

Czekasz na zwrot podatku? Uważaj na oszustów!Bank PKO BP i resort finansów ostrzegają przed przestępcami, którzy rozsyłają fałszywe e-maile, podszywając się pod Ministerstwo Finansów. Jeżeli dacie się nabrać, możecie stracić pieniądze z konta.


[więcej]