Ekonomia


08.05.2018 8:01

Seniorzy, uwaga na darmowe badania i tanie pielgrzymki. PORADNIK!

Seniorzy, uwaga na darmowe badania i tanie pielgrzymki. PORADNIK!Jedną z najczęstszych metod oszukiwania albo naciągania seniorów są zaproszenia na darmowe badania. Zazwyczaj zaczyna się to tak, że ktoś do nas dzwoni albo wrzuca do skrzynki pocztowej zaproszenie na darmowe badanie.


[więcej]


08.05.2018 8:01

Pobierz, wydrukuj i powieś u dziadków. PORADNIK: JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ

Pobierz, wydrukuj i powieś u dziadków. PORADNIK: JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ Metoda „na wnuczka”, „na policjanta”, „na administrację”. Co roku tysiące starszych osób pada ofiarą oszustów. W Faktach RMF FM radzimy seniorom, jak unikać takich zagrożeń. Przygotowaliśmy też specjalne infografiki, które warto wydrukować i podarować swoim dziadkom lub rodzicom w starszym wieku. A najlepiej zawiesić np. na lodówce!


[więcej]


08.05.2018 8:01

Nie dajcie się oszukać metodą "na wnuczka" albo "na policjanta". PORADNIK!

Nie dajcie się oszukać metodą Oszuści coraz częściej próbują oszukiwać osoby starsze metodami "na wnuczka", "na policjanta", "na administrację". Rocznie służby rejestrują aż około 2500 oszustw metodą "na policjanta".


[więcej]


07.05.2018 8:01

Fiskus może zablokować konta bankowe nawet na 3 miesiące

Fiskus może zablokować konta bankowe nawet na 3 miesiącePodatnik może stracić pieniądze w banku na 72 godziny, a nawet na 3 miesiące. Wystarczy, że komputer fiskusa wytypuje go jako oszusta, a urzędnik uzna, że blokada zapobiegnie wyłudzeniom skarbowym - pisze "Rzeczpospolita".


[więcej]


04.05.2018 18:01

Polskie truskawki już są! Ile kosztują?

Polskie truskawki już są! Ile kosztują?Ta wiadomość ucieszy wielu. Na targowiskach i giełdach rolno-spożywczych pojawiły się polskie truskawki. To na razie owoce uprawiane w szklarniach, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie będziemy narzekać na brak truskawek!


[więcej]


03.05.2018 8:01

Nowy budżet UE: Środki na dopłaty dla polskich rolników byłyby ścięte o 1 procent

Nowy budżet UE: Środki na dopłaty dla polskich rolników byłyby ścięte o 1 procentPolscy rolnicy otrzymają na dopłaty bezpośrednie w ramach nowego wieloletniego budżetu UE (na lata 2021-2027) o mniej więcej 1 procent mniej funduszy niż obecnie - poinformował w Brukseli unijny komisarz ds. rolnictwa Phil Hogan. Równocześnie przekonywał, że jeśli kraje członkowskie Unii dobrze wykorzystają zmianę dot. maksymalnego limitu płatności, to "przeciętnego rolnika cięcie (funduszy) nie dotknie".


[więcej]


03.05.2018 8:01

Komisarz Jourova: Gdyby nowe zasady obowiązywały już teraz, Polska mogłaby stracić unijne fundusze

Komisarz Jourova: Gdyby nowe zasady obowiązywały już teraz, Polska mogłaby stracić unijne funduszeGdyby zaproponowane przez Komisję Europejską powiązanie unijnych funduszy z przestrzeganiem rządów prawa obowiązywało obecnie, to teoretycznie fundusze dla Polski mogłyby zostać obcięte lub wstrzymane - oświadczyła unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova. KE przyjęła w środę propozycję wieloletniego budżetu UE na lata 2021-2027. Zaproponowała w nim "umiarkowane cięcia" w najważniejszych dla Polski obszarach: polityce spójności i rolnictwie, a także uzależnienie wypłaty funduszy od przestrzegania zasad praworządności.


[więcej]


02.05.2018 18:01

KE przyjęła projekt wieloletniego budżetu UE. Jest mechanizm dot. praworządności

KE przyjęła projekt wieloletniego budżetu UE. Jest mechanizm dot. praworządnościKomisja Europejska przyjęła propozycję wieloletniego budżetu UE na lata 2021-2027. Zaproponowała - jak sama podkreśla - umiarkowane cięcia w najważniejszych dla Polski kwestiach: polityce spójności i rolnictwie. Podziału na koperty narodowe na razie nie ma. KE zaproponowała także uzależnienie wypłaty funduszy od przestrzegania praworządności. Jak wyjaśnił jej szef Jean-Claude Juncker, chodzi o zapewnienie należytego zarządzania finansami.


[więcej]


02.05.2018 13:01

Rekordowa liczba PIT-ów złożonych przez internet

Rekordowa liczba PIT-ów złożonych przez internetPonad 11 milionów deklaracji podatkowych PIT za 2017 rok zostało złożonych przez internet. W zeszłym roku elektronicznych deklaracji PIT było nieco ponad 9,5 mln. To oznacza, że w tym roku mamy nowy rekord. Dane podało Ministerstwo Finansów.


[więcej]


02.05.2018 13:01

Staruje maraton o wielkie unijne pieniądze

Staruje maraton o wielkie unijne pieniądze Dzisiaj stratuje maraton negocjacyjny w sprawie unijnego budżetu na lata 2021-2027. Komisja Europejska zaproponuje 10 proc. mniej pieniędzy na politykę spójności i 5 proc. mniej na rolnictwo. Cięcia zapowiadano od dawna i są one wynikiem Brexitu oraz nowych wyzwań (migracja i bezpieczeństwo).


[więcej]