Ekonomia


23.11.2018 8:01

Sejm za utrzymaniem stawek VAT 23 proc. i 8 proc. na kolejny rok

Sejm za utrzymaniem stawek VAT 23 proc. i 8 proc. na kolejny rok​Nowelizacja ustawy zakładająca wydłużenie obowiązywania stawek VAT w wysokości 23 proc. i 8 proc. została przyjęta przez Sejm. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, stawki 23 i 8 proc., wprowadzone od 2011 roku, miały obowiązywać do końca 2018 roku.


[więcej]


23.11.2018 8:01

Plan Chrzanowskiego. Forsował wypuszczenie obligacji hybrydowych

Plan Chrzanowskiego. Forsował wypuszczenie obligacji hybrydowych​Były szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski forsował wypuszczenie nieznanych w Polsce obligacji hybrydowych, by "popchnąć bank" - podaje "Rzeczpospolita".


[więcej]22.11.2018 18:01

Silne wzrosty cen akcji banków Czarneckiego

Silne wzrosty cen akcji banków CzarneckiegoInwestorzy na warszawskiej giełdzie najwyraźniej ogłaszają zwycięstwo miliardera Leszka Czarneckiego w starciu z państwem. Tego samego Czarneckiego, który ponad tydzień temu publicznie oskarżył byłego już szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego o żądanie 40 milionów złotych łapówki.


[więcej]


22.11.2018 18:01

Gazprom: Za 4 lata tranzyt gazu przez Ukrainę nie będzie konieczny

Gazprom: Za 4 lata tranzyt gazu przez Ukrainę nie będzie konieczny Rosyjski Gazprom zapowiada, że już w 2022 tranzyt gazu przez Ukrainę nie będzie konieczny. W 2020 roku gaz przez Turcję popłynie do odbiorców w Europie. Najpierw do Serbii i Bułgarii, a następnie do Węgier. Rozpatrywana jest także druga odnoga do Grecji i Włoch.


[więcej]


22.11.2018 13:01

Koniec z ciągłym przedłużaniem umów o pracę

Koniec z ciągłym przedłużaniem umów o pracę Od dziś niektóre umowy pracowników zatrudnionych na czas określony, nieprzerwanie przez ostatnie 33 miesiące, automatycznie zostaną zmienione na czas nieokreślony. Zmiana wynika z nowelizacji Kodeksu pracy. Nowelizację w 2015 roku podpisał prezydent. Znalazł się tam zapis mówiący o tym, że łączny okres zatrudnienia na umowy terminowe "między tymi samymi stronami nie może być dłuższy niż 33 miesiące".


]]> [więcej]


22.11.2018 8:01

Kacper Kamiński w Banku Światowym. Jest komentarz instytucji finansowej

Kacper Kamiński w Banku Światowym. Jest komentarz instytucji finansowejBank Światowy odniósł się do kwestii zatrudnienia na intratnym stanowisku Kacpra Kamińskiego, syna koordynatora służb specjalnych i wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego. "Wyboru Doradców Dyrektorów Wykonawczych w Banku Światowym dokonują sami Dyrektorzy Wykonawczy, którzy mianowani są z kolei przez kraje członkowskie Banku" - poinformowała instytucja finansowa. To oznacza, że strona polska odpowiadała za powierzenie stanowiska synowi Mariusza Kamińskiego.


[więcej]


22.11.2018 8:01

Pracownicy administracji skarbowej dostaną podwyżki. Porozumienie podpisane

Pracownicy administracji skarbowej dostaną podwyżki. Porozumienie podpisaneSzef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś podpisał porozumienie ze stroną społeczną, które zakłada m.in. podwyżki wynagrodzeń i uposażeń od 1 stycznia przyszłego roku w wysokości 655 zł brutto - poinformowała na Twitterze KAS.


[więcej]


21.11.2018 18:01

Afera KNF: Marek Chrzanowski złoży wniosek o bezpłatny urlop w SGH

Afera KNF: Marek Chrzanowski złoży wniosek o bezpłatny urlop w SGH​Po spotkaniu z dziekanem kolegium i prorektorem ds. nauki i zarządzania w środę 21 listopada dr hab. Marek Chrzanowski poinformował uczelnię, że złoży wniosek o bezpłatny urlop - przekazał rzecznik prasowy Szkoły Głównej Handlowej Piotr Karwowski. O tym, że Marek Chrzanowski został wezwany przez władze Szkoły Głównej Handlowej na rozmowę w związku z aferą w KNF informowaliśmy w RMF FM.


[więcej]


21.11.2018 18:01

​Prezes PLL LOT: Strajk to porażka obu stron

​Prezes PLL LOT: Strajk to porażka obu stronPLL LOT z powodu dwutygodniowego strajku związków zawodowych odwołały 130 na 4619 rejsów, co oznacza 2,8 proc. ogólnej liczby połączeń wykonanych przez przewoźnika w tym czasie - poinformował w środę prezes spółki Rafał Milczarski. Dodał, że strajk to porażka obu stron - spółki i związkowców.


[więcej]


21.11.2018 18:01

Badanie: Na świąteczne zakupy wydamy więcej niż rok temu

Badanie: Na świąteczne zakupy wydamy więcej niż rok temuW tym roku na bożonarodzeniowe prezenty i żywność zamierzamy przeznaczyć średnio ponad 1,1 tys. zł - wynika z badania firmy doradczej Deloitte. To więcej niż jeszcze rok temu.


[więcej]