Ekonomia


17.08.2018 9:06

Resort finansów ostrzega przed oszustami. "Nie należy otwierać wiadomości ani załącznika"

Resort finansów ostrzega przed oszustami. Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami dotyczącymi korekty zeznania podatkowego. Autor tych wiadomości podszywa się pod pracownika Izby Administracji Skarbowej i informuje o kontroli przeprowadzonej przez fikcyjny "Główny Urząd Kontroli Skarbowej w Warszawie" w sprawie zeznania podatkowego za rok 2017.


[więcej]


17.08.2018 9:06

"Puls Biznesu": Węgierski milioner kupuje polskie wydawnictwo

​Zoltan Varga, właściciel jednej z największych grup medialnych z siedzibą w Budapeszcie, chce stworzyć potentata w regionie. Zacznie od Polski - pisze "Puls Biznesu".


[więcej]17.08.2018 9:06

Pekao i Alior Bank nie połączą się. Negocjacje przerwane

Pekao i Alior Bank nie połączą się. Negocjacje przerwaneNie będzie połączenia banków Pekao i Alior: we wtorek odstąpiły od negocjacji w tej sprawie, o czym poinformowały w komunikatach.


[więcej]


17.08.2018 9:06

Szybko uzupełnij brak gotówki

Szybko uzupełnij brak gotówkiCzasem zdarza się, że braknie nam gotówki, a akurat mamy naglącą potrzebę. Są sposoby, żeby temu zaradzić.


[więcej]


17.08.2018 9:06

"Puls Biznesu": Robotyzacja zmniejszy zatrudnienie w usługach finansowych

​Sektor finansowy wydaje na automatyzację procesów najwięcej na świecie. Inwestycje zwracają się w rok - informuje poniedziałkowy "Puls Biznesu" powołując się na badania A.T. Kearney i Arvato. W ciągu dekady robotyzacja może zmniejszyć zatrudnienie w branży o 48-53 proc.


[więcej]


17.08.2018 9:06

​Elektrownie płacą wysoki rachunek za upały. Co stanie się z cenami prądu?

​Elektrownie płacą wysoki rachunek za upały. Co stanie się z cenami prądu? ​Elektrownie płacą wysokie rachunki za walkę z upałami, a te koszty przerzucą nas - ostrzegają eksperci. Pytanie, tylko kiedy.


[więcej]


17.08.2018 9:06

Padł rekord dziennego zużycia prądu w Polsce

Padł rekord dziennego zużycia prądu w PolscePadł kolejny rekord dziennego zużycia prądu. Wczoraj zapotrzebowanie na energię elektryczną w szczytowym momencie wyniosło 23 680 megawatów. Podobnie jak w ostatnich dniach, Polskie Sieci Elektroenergetyczne odnotowały rekord o godz. 13:15.


[więcej]


17.07.2018 8:01

Francja zamyka swe przedstawicielstwo handlowe w Rosji

Francja zamyka swe przedstawicielstwo handlowe w Rosji​Francja zamyka biuro agencji Business France - przedstawicielstwa handlowego w Rosji - po fiasku negocjacji podjętych po wydaleniu z Moskwy jego dyrektora i ze względu na bezprawne przejmowanie jej kont bankowych - podała w poniedziałek ambasada Francji w Rosji.


[więcej]


13.07.2018 18:01

Protest rolników. "Nie możemy pozwolić, by nasze gospodarstwa upadły"

Protest rolników. Na Placu Konstytucji w Warszawie rolnicy demonstrowali przeciw niskim cenom skupu produktów rolnych. Domagali się, by przetwórnie więcej płaciły za owoce. Protest zorganizowało Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw.


[więcej]


11.07.2018 8:01

Afera GetBack: Kolejny zatrzymany przez CBA. To biznesmen Radosław K.

Afera GetBack: Kolejny zatrzymany przez CBA. To biznesmen Radosław K.Kolejna osoba zatrzymana w sprawie afery GetBack. To Radosław K., który został zatrzymany przez CBA na zlecenie prokuratury w Warszawie.


[więcej]