Ekonomia


25.05.2018 8:01

PGNiG zaskoczony i rozczarowany decyzją KE ws. ugody z Gazpromem

PGNiG zaskoczony i rozczarowany decyzją KE ws. ugody z GazpromemPGNiG z zaskoczeniem i głębokim rozczarowaniem przyjął komunikat Komisji Europejskiej ws. ugody z Gazpromem. Wnioskuje o szybkie opublikowanie treści decyzji ws. ugody oraz zobowiązań Gazpromu - wynika ze stanowiska polskiej spółki przekazanego PAP.


[więcej]


24.05.2018 13:01

KE: Nie będzie kary dla Gazpromu. Chodzi m.in. o praktyki monopolistyczne w Polsce

KE: Nie będzie kary dla Gazpromu. Chodzi m.in. o praktyki monopolistyczne w Polsce Komisja Europejska podjęła decyzję w sprawie ostatecznej ugody z rosyjskim Gazpromem. Unijni urzędnicy nie zdecydowali się na kary dla rosyjskiego potentata na rynku gazu. Chodzi m.in. o praktyki monopolistyczne w Polsce.


[więcej]


24.05.2018 13:01

Deutsche Bank zwolni kilka tysięcy pracowników

Deutsche Bank zwolni kilka tysięcy pracownikówBorykający się z trudnościami największy niemiecki bank komercyjny, Deutsche Bank, zapowiada zwolnienie kilku tysięcy pracowników, starając się obniżyć koszty i reorganizując część swych operacji dotyczącą papierów wartościowych.


[więcej]


24.05.2018 13:01

PLL LOT podnosi pensje pilotom. Kapitan dreamlinera ma zarabiać 18,6 tys. zł brutto

PLL LOT podnosi pensje pilotom. Kapitan dreamlinera ma zarabiać 18,6 tys. zł brutto Zarząd PLL LOT od 1 czerwca zapowiada wzrost zasadniczego wynagrodzenia pilotom zatrudnionym na etat - dowiedziała się PAP. Kapitan dreamlinera ma zarabiać 18,6 tys. zł brutto pensji zasadniczej, a kapitan B737 czy embraera - 16,8 tys. zł. To podwyżki od 5 proc. do 12 proc. Do 600 zł ma wzrosnąć ekwiwalent na mundury.


[więcej]


24.05.2018 8:01

Ceny paliw poszły w górę. Przewoźnicy ostrzegają: Zapłacimy więcej za żywność

Ceny paliw poszły w górę. Przewoźnicy ostrzegają: Zapłacimy więcej za żywność​Zapłacimy więcej za żywność przez podwyżki cen paliw! Takie są prognozy polskich przewoźników. Powód to coraz większe pieniądze, jakie firmy transportowe muszą przeznaczać na paliwo. Przejechanie stu kilometrów kosztuje teraz o kilkanaście złotych więcej niż jeszcze na początku roku.


[więcej]


23.05.2018 8:01

Emilewicz: Facebook w 2017 r. nie zapłacił w Polsce żadnego podatku

Emilewicz: Facebook w 2017 r. nie zapłacił w Polsce żadnego podatkuMinister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz powiedziała dziennikarzom w Brukseli, że w 2017 r. Facebook nie zapłacił w Polsce żadnego podatku. "Czas najwyższy na ucywilizowanie globalnych platform, korzystających z europejskich danych" - dodała.


[więcej]


22.05.2018 13:01

​Ponad 230 tysięcy firm zostanie w tym tygodniu wykreślonych z CEIDG

​Ponad 230 tysięcy firm zostanie w tym tygodniu wykreślonych z CEIDGPonad 230 tysięcy firm zostanie w tym tygodniu wykreślonych z rejestru przedsiębiorców. Rząd rusza z aktualizacją Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Kto do ostatniej soboty nie zadbał o to, by w jego wpisie w CEIDG był numer PESEL, zostanie wykreślony.


[więcej]


22.05.2018 8:01

Złe wiadomości dla właścicieli mieszkań. Spada rentowność najmu

Złe wiadomości dla właścicieli mieszkań.  Spada rentowność najmu​Zakup mieszkania w celach inwestycyjnych staje się coraz mniej opłacalny, zwłaszcza w największych aglomeracjach - pisze wtorkowy "Puls Biznesu". Jak informuje gazeta, galopujące ceny nieruchomości przyczyniły się do obniżenia rentowności najmu w Polsce - wynika z najnowszego raportu firmy Emmerson Evaluation.


[więcej]


21.05.2018 13:01

"Dziennik Gazeta Prawna": KNF ma więcej podejrzeń ws. GetBacku

Wyrządzenie szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, prowadzenie ksiąg rachunkowych wbrew przepisom i podawanie nieprawdziwych informacji - o to podejrzewany jest zarząd windykatora - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" dot. zawiadomienia KNF do prokuratury ws. firmy GetBack.


[więcej]


20.05.2018 18:01

Nowy tydzień w ekonomii: Wzrost ceny paliw i początek obowiązywania RODO

Nowy tydzień w ekonomii: Wzrost ceny paliw i początek obowiązywania RODONowy tydzień może przynieść dalszy spadek wartości złotego. To z kolei odbiera kierowcom nadzieje na spadek cen paliw, szczególnie że nie widać szans na porozumienie między Iranem i Stanami Zjednoczonymi i światowe ceny ropy idą w górę.


[więcej]