Ekonomia


02.09.2018 18:01

Nowy tydzień w gospodarce. "Europa wspólnych wartości czy Europa wspólnych interesów?"

Nowy tydzień w gospodarce. "Europa wspólnych wartości czy Europa wspólnych interesów?" - to hasło tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy. Ta impreza rusza już we wtorek i najprawdopodobniej będzie wiodącym tematem ekonomicznym w nowym tygodniu.


[więcej]


31.08.2018 13:01

Rolnicy dostaną pieniądze za suszę pod koniec miesiąca

Rolnicy dostaną pieniądze za suszę pod koniec miesiącaPod koniec września mają ruszyć pierwsze wypłaty pieniędzy dla rolników poszkodowanych przez tegoroczną suszę. Od połowy miesiąca będą oni mogli składać wnioski o pomoc finansową. Tymczasem w całym kraju nadal trwa szacowanie strat w uprawach związanych z ostrą suszą.


[więcej]31.08.2018 8:01

"Rzeczpospolita": Rekordowe wakacje w kraju

Dla hotelarzy i właścicieli pensjonatów to były wakacje marzeń. Według wyników z rezerwacji na e-platformach z kwaterami Booking.com i Noclegi.pl 75 proc. więcej Polaków niż przed rokiem spędziło te wakacje na krajowych wyjazdach - czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".


[więcej]


30.08.2018 13:01

Twoje dziecko idzie do szkoły? Złóż wniosek o 300 zł na "Dobry start"

Twoje dziecko idzie do szkoły? Złóż wniosek o 300 zł na 40 proc. rodzin otrzymało świadczenie w ramach programu „Dobry start”. Chodzi o 300 złotych, które przysługuje na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 18. roku życia lub 20. roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. Świadczenie jest wypłacane niezależnie od dochodów rodziny, może łączyć się z Programem 500+.


[więcej]


30.08.2018 13:01

Poszkodowani w aferze GetBack domagają się pilnej pomocy

Poszkodowani w aferze GetBack domagają się pilnej pomocy"Domagamy się pilnej pomocy w odzyskaniu naszych pieniędzy". Z takim hasłem poszkodowani w aferze GetBack idą na spotkanie z przedstawicielami władz: prezydenta, premiera, rzecznika finansowego oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.


[więcej]


29.08.2018 13:01

Koniec syndromu "pierwszego kilometra". Trwają rozmowy o "wspólnym bilecie" kolejowym

Koniec syndromu Jedziesz trzema pociągami różnych przewoźników? Wspólny bilet ma być tańszy, niż 3 bilety kupione oddzielnie. Tak na działać wspólny bilet na kolei. PKP i resort infrastruktury zapewniają, że wdrożenie biletu ze wspólną taryfą to najważniejsza sprawa na kolei. Uruchomienie planowane jest na grudzień wraz z kolejną zmianą rozkładu jazdy.


[więcej]


29.08.2018 13:01

Co czwarty Polak dorabia do podstawowej pensji

Co czwarty Polak dorabia do podstawowej pensji25 proc. zatrudnionych Polaków decyduje się na pracę dodatkową - to wniosek z najnowszego badania Barometr Rynku Pracy Work Service. Najczęściej dorabiają ci, którzy zarabiają najlepiej, czyli ponad cztery tysiące złotych netto.


[więcej]


29.08.2018 13:01

Kostka masła za więcej niż 7 zł? Z powodu suszy krowy nie mają, co jeść

Kostka masła za więcej niż 7 zł? Z powodu suszy krowy nie mają, co jeśćZnów szykują się duże wzrosty cen masła. Kostka ponownie może wkrótce kosztować powyżej 7 złotych. Tak ostrzegają eksperci rynku żywności. Wszystko z powodu suszy, którą tego lata mieliśmy w Europie.


[więcej]


29.08.2018 8:01

Coraz więcej Polaków robi zakupy przez internet. Co kupujemy najczęściej?

Coraz więcej Polaków robi zakupy przez internet. Co kupujemy najczęściej?Za cztery lata co drugą złotówkę będziemy wydawać w internecie. To prognozy polskiej branży e-commerce, czyli handlu w sieci. W ubiegłym roku ponad połowa polskich internautów skorzystała z zakupów internetowych. Najczęściej kupujemy telefony komórkowe, książki i oprogramowanie komputerowe.


[więcej]


28.08.2018 18:01

Sąd odroczył zgromadzenie wierzycieli spółki GetBack

Sąd odroczył zgromadzenie wierzycieli spółki GetBackSąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej odroczył do 9 października zgromadzenie wierzycieli spółki GetBack, które zebrało się w celu zawarcia układu. Wniosek o odroczenie zgromadzenia złożył pełnomocnik dłużnika – spółki GetBack. przychyliła się do niego Rada Wierzycieli.


[więcej]