Ekonomia


03.12.2018 13:01

Koniec geoblokowania. Sklepy internetowe nie mogą nas już dyskryminować

Koniec geoblokowania. Sklepy internetowe nie mogą nas już dyskryminowaćNastąpił koniec dyskryminowania Polaków w handlu internetowym. Od rana na terenie całej Unii Europejskiej obowiązują nowe unijne przepisy, zakazujące tak zwanego geoblokowania.


[więcej]


02.12.2018 18:01

Zapowiedzi ekonomiczne: Dyskusje o klimacie, cenach prądu i poszerzeniu zakazu handlu

Zapowiedzi ekonomiczne: Dyskusje o klimacie, cenach prądu i poszerzeniu zakazu handluJak będzie wyglądał nadchodzący tydzień w gospodarce? Czeka nas dyskusja o klimacie, gospodarce węglowej, cenach prądu oraz o niedzielnym handlu.


]]> [więcej]02.12.2018 18:01

Naklejki na bankomatach? Uważajcie, to może być próba oszustwa

Naklejki na bankomatach? Uważajcie, to może być próba oszustwaUważajcie na kolorowe naklejki z kodami QR naklejane na bankomatach. Zeskanowanie takiego kodu może spowodować zamówienie usługi typu SMS Premium. Przez to narażamy się na bardzo wysoki rachunek telefoniczny. Możemy stracić nawet kilkaset złotych miesięcznie.


[więcej]


01.12.2018 8:01

Handlowe niedziele: Kiedy w grudniu sklepy będą otwarte?

Handlowe niedziele: Kiedy w grudniu sklepy będą otwarte?W najbliższą niedzielę, czyli jutro, sklepy otwarte. Z kolei w kolejną, 9 grudnia będzie obowiązywał zakaz handlu.


[więcej]


30.11.2018 18:01

Tchórzewski do górników: Więcej węgla nam potrzeba!

Tchórzewski do górników: Więcej węgla nam potrzeba!"Państwo górnicy, więcej węgla nam potrzeba! Pomyślmy o tym, gdzie na Śląsku pobudować nową kopalnię" – mówił podczas obchodów barbórkowych w Katowicach minister energii Krzysztof Tchórzewski. Jak podkreślił, do 2030 r. polska energetyka musi zwiększyć produkcję energii o 25 proc.


[więcej]


30.11.2018 18:01

Black Friday i Cyber Monday w liczbach: Ile wydaliśmy na zakupy w sieci?

Black Friday i Cyber Monday w liczbach: Ile wydaliśmy na zakupy w sieci?W Black Friday na zakupy w sieci Polacy wydali o blisko 176 proc. więcej, niż wynosiła średnia dzienna w październiku - wynika ze statystyk obsługiwanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową systemu szybkich płatności internetowych Paybynet. Co ciekawe, że promocje związane z Czarnym Piątkiem zdecydowanie bardziej zachęcały Polaków do zakupów, niż przeceny oferowane w tzw. Cyber Monday, który za oceanem słynie z wyprzedaży w sklepach internetowych.


[więcej]


30.11.2018 18:01

Budowa Baltic Pipe coraz bliżej. Za 4 lata kończy się umowa z Gazpromem

Budowa Baltic Pipe coraz bliżej. Za 4 lata kończy się umowa z Gazpromem Budowa kluczowego dla bezpieczeństwa Polski nowego gazociągu Baltic Pipe coraz bliżej. Gazociąg ma umożliwić dostawy norweskiego gazu, przez Danię do Polski.


]]> [więcej]


30.11.2018 13:01

Handlowe niedziele: Sprawdź, czy pojutrze zrobisz zakupy

Handlowe niedziele: Sprawdź, czy pojutrze zrobisz zakupyW najbliższa niedzielę 2 grudnia sklepy będą otwarte. W kolejną niedzielę, 9 grudnia, będzie obowiązywał zakaz handlu.


[więcej]


30.11.2018 13:01

VAT na leki dla zwierząt bez zmian. Rząd wycofuje się z kontrowersyjnego pomysłu

VAT na leki dla zwierząt bez zmian. Rząd wycofuje się z kontrowersyjnego pomysłu Ministerstwo Finansów wycofuje się z kontrowersyjnego pomysłu podniesienia podatku VAT na leki dla zwierząt. Miał on wzrosnąć z 8 do 23 procent. Po fali krytyki ministerstwo oficjalnie z tego rezygnuje - ogłosił rzecznik resortu.


[więcej]


30.11.2018 13:01

Awaria w ING Banku Śląskim usunięta

Awaria w ING Banku Śląskim usuniętaAwaria w ING Banku Śląskim trwała do późnego wieczora w czwartek. Klienci nie mieli dostępu m.in. do systemu internetowego i aplikacji mobilnej. Występowały również problemy z płatnością kartą, wypłatą gotówki z bankomatów, a także z działaniem infolinii.


[więcej]