Ekonomia


23.10.2017 8:00

Chiny rzucają wyzwanie Ameryce. Chcą złamać monopol dolara

Chiny rzucają wyzwanie Ameryce. Chcą złamać monopol dolara ​Chiny zapowiadają, że do końca roku złamią monopol dolara na światowym rynku ropy i będą kupować ją za juany. To wydarzenie może mieć znaczenie nie tylko gospodarcze. Istnieje bowiem teoria "monetarnej hegemonii", według której potęga Stanów Zjednoczonych w dużej mierze oparta jest o fakt, że handel podstawowym globalnym surowcem, czyli ropą, jest prowadzony w dolarze.


[więcej]


23.10.2017 8:00

"Rzeczpospolita": Astronomiczna suma długów podatkowych

Fiskus wykrywa coraz więcej oszustw, jednocześnie miliardy złotych wyciekają za granicę - donosi poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Karuzele VAT-owskie, puste faktury, agresywne optymalizacje - tylko w pierwszym półroczu tego roku udało się namierzyć nieprawidłowości w wysokości 10 mld zł - wynika z zestawienia Ministerstwa Finansów, przygotowanego dla gazety.


[więcej]


22.10.2017 18:00

Wartość czeskiej korony i bezrobocie w Polsce, czyli co czeka nas w ekonomii

Wartość czeskiej korony i bezrobocie w Polsce, czyli co czeka nas w ekonomiiJutro rano okaże się, jak korona i być może inne waluty naszego regionu - zareagują na wyniki wyborów w Czechach.


[więcej]


21.10.2017 8:00

Legia zarobiła w Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej 28 mln euro!

Legia zarobiła w Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej 28 mln euro!Legia Warszawa zarobiła w sumie 28 mln euro za udział w Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej w poprzednim sezonie - wynika z listy wypłat opublikowanej przez UEFA. Najwięcej - ponad 110 mln euro - zainkasował finalista LM Juventus Turyn.


[więcej]


19.10.2017 18:00

Frankowicze złożyli doniesienie do prokuratury na byłego szefa KNF

Frankowicze złożyli doniesienie do prokuratury na byłego szefa KNF​Frankowicze składają doniesienie do prokuratury na byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu", zrzeszające głównie kredytobiorców walutowych, złożyło dziś zawiadomienie w sprawie Andrzeja Jakubiaka, który od 2011 roku kierował KNF.


[więcej]


19.10.2017 13:00

Gróbarczyk: Wybrano lokalizację przekopu przez Mierzeję Wiślaną

Gróbarczyk: Wybrano lokalizację przekopu przez Mierzeję WiślanąUrząd Morski w Gdyni, a tym samym Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wybrało lokalizację w miejscowości Nowy Świat, jako najlepszą do realizacji przekopu przez Mierzeję Wiślaną - poinformował minister Marek Gróbarczyk. Jak podkreślił, prace nad tą inwestycją przebiegają zgodnie z planem.


[więcej]


19.10.2017 13:00

Tymczasowy areszt dla twórców parabanku Compass Money

Tymczasowy areszt dla twórców parabanku Compass MoneyLegnicki sąd aresztował na 3 miesiące twórców oraz kierownictwo firmy Compass Money zajmującej się pośrednictwem kredytowym. Prokuratura zarzuciła pięciu osobom działalność w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa na ponad 5 mln złotych.


[więcej]


19.10.2017 13:00

Eksperci: Polacy pokochali płacenie kartą i smartfonem

Eksperci: Polacy pokochali płacenie kartą i smartfonemWiększość Polaków wybiera płatności elektroniczne zamiast gotówki - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy eService w ramach kampanii społecznej „Warto Bezgotówkowo”. "Polacy pokochali płacenie kartą i smartfonem, a dla niemal 70 proc. z nich to najwygodniejszy i najszybszy sposób rozliczania zakupów. Im wyższa kwota, tym chętniej uiszczają ją elektronicznie" - podkreślili autorzy badania.


[więcej]


19.10.2017 8:00

Poczta Polska rozważa budowę własnej floty samolotów

Poczta Polska rozważa budowę własnej floty samolotówPoczta Polska rozważa w dłuższej perspektywie możliwość budowy własnej floty samolotów, zrobi to samodzielnie lub z partnerem - poinformował prezes Poczty Przemysław Sypniewski.


[więcej]


18.10.2017 8:00

Boom na nowe auta. Tak dobrych wyników nie było od kilkunastu lat

Boom na nowe auta. Tak dobrych wyników nie było od kilkunastu latTylu aut nie sprzedano w Polsce od 17 lat. Kupują przedsiębiorcy i firmy żyjące z reeksportu – pisze "Rzeczpospolita". Sprzedaż nowych samochodów w Polsce skoczyła w ciągu trzech kwartałów tego roku aż 17,3 proc. - podaje europejska organizacja ACEA.


[więcej]