Ekonomia


09.12.2017 13:00

Kołodko: Musimy uważać, by nie popaść w nacjonalizm gospodarczy

Kołodko: Musimy uważać, by nie popaść w nacjonalizm gospodarczy„Musimy uważać, by nie popaść w nacjonalizm gospodarczy, który, pod hasłem patriotyzmu ma służyć rozwojowi polskiego przemysłu, reindustrializacji i innowacji polskiej gospodarki” – stwierdził w Karpaczu były minister finansów, prof. Grzegorz Kołodko. Wziął on udział w panelu dyskusyjnym „Kierunki rozbudowy i rozwoju przemysłu w Europie”, który zorganizowano w sobotę w ramach odbywającego się w Karpaczu III Forum Przemysłowego.


[więcej]


09.12.2017 8:00

Agencja Fitch potwierdziła rating Polski na poziomie "A-"

Agencja Fitch potwierdziła rating Polski na poziomie Agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "A-". Perspektywa ratingu jest stabilna. Agencja obniżyła szacunek deficytu sektora finansów publicznych na 2017 r. do 1,8 proc. PKB z 2,6 proc.


[więcej]


08.12.2017 8:00

"Rzeczpospolita": Megafuzja PKO BP i Pekao

W przyszłym roku może powstać gigant z jedną trzecią udziałów w rynku i blisko 15 milionami klientów - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".


[więcej]


07.12.2017 13:00

​Gdzie najtaniej zrobić przedświąteczne zakupy? Porównujemy ceny!

​Gdzie najtaniej zrobić przedświąteczne zakupy? Porównujemy ceny! Nie wiecie, gdzie najtaniej zrobić przedświąteczne zakupy? Czy lepiej wybrać supermarket lub hipermarket, a może warto przejść się na okoliczny bazarek? Reporterzy RMF MAXXX przez trzy kolejne czwartki grudnia będą porównywać ceny podstawowych produktów w dużych miastach i mniejszych miasteczkach. Sprawdźcie, gdzie najlepiej zaopatrzyć się na święta i nie zbankrutować.


[więcej]


06.12.2017 13:00

​Jak zwiększyć efektywność pracowników?

​Jak zwiększyć efektywność pracowników?Efektywność pracowników w Polsce stopniowo spada. A przecież to od niej zależą zarówno jakość, jak i terminowość świadczonych przez firmę usług. Co przedsiębiorca może zrobić, by zadbać o pracowników, a tym samym o interesy własnej firmy?


[więcej]


06.12.2017 13:00

Energa zmienia zasady wynagradzania menedżerów. Sposób na ZUS?

Energa zmienia zasady wynagradzania menedżerów. Sposób na ZUS?Polityk Platformy Obywatelskiej i wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz sugeruje na Facebooku, że zniesienie górnego limitu składek ZUS pozwoli lepiej zarabiać kierownictwu spółek energetycznych - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".


[więcej]


06.12.2017 8:01

UE przyjęła czarną listę rajów podatkowych

UE przyjęła czarną listę rajów podatkowych Ministrowie finansów państw UE przyjęli czarną listę rajów podatkowych, obejmującą 17 jurysdykcji, które nie współpracują z UE w sprawach podatkowych. W wykazie znalazła się m.in. Panama, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Tunezja.


[więcej]


04.12.2017 18:00

Resort finansów chce zwolnić z podatku tych, którzy sprzątają po nawałnicach

Resort finansów chce zwolnić z podatku tych, którzy sprzątają po nawałnicachPieniądze, które otrzymają osoby, zajmujące się porządkowaniem lasów, zdewastowanych przez sierpniowe nawałnice, będą zwolnione z podatku dochodowego - zakłada projekt rozporządzenia ministra rozwoju i finansów, który pojawił się na stronie Rządowego Centrum Legislacji. W dokumencie "w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od niektórych przychodów (dochodów) będących wynagrodzeniem za wyręczanie administracji publicznej w kształtowaniu bezpieczeństwa publicznego" minister rozwoju i finansów zwalnia z podatku PIT...


[więcej]


04.12.2017 18:00

Nie dajmy sobie ukraść pieniędzy i PESEL-u

Nie dajmy sobie ukraść pieniędzy i PESEL-uKradzież pieniędzy to nie tylko kradzież gotówki z portfela - pamiętajmy, że paść ofiarą złodziei możemy również przez utratę naszych danych osobowych. Jak temu zapobiec i jak działać, gdy dojdzie do utraty danych?


[więcej]


04.12.2017 13:00

Nie dajmy sobie ukraść pieniędzy i PESELA

Nie dajmy sobie ukraść pieniędzy i PESELAKradzież pieniędzy to nie tylko kradzież gotówki z portfela - pamiętajmy, że paść ofiarą złodziei możemy również przez utratę naszych danych osobowych. Jak temu zapobiec i jak działać, gdy dojdzie do utraty danych?


[więcej]