Ekonomia


02.03.2018 7:36

​Zagraniczni pracownicy wypełniają lukę w finansach ZUS

​Zagraniczni pracownicy wypełniają lukę w finansach ZUS​Zagraniczni pracownicy zaczęli wypełniać lukę w finansach ZUS. Resort pracy chce ułatwić ich zatrudnianie - czytamy w piątkowej w "Rzeczpospolitej".


[więcej]


02.03.2018 7:36

Robert Malicki złożył rezygnację z funkcji p.o. prezesa PWPW

Robert Malicki złożył rezygnację z funkcji p.o. prezesa PWPWRobert Malicki złożył rezygnację z funkcji p.o. prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Rada Nadzorcza spółki oddelegowała do tej funkcji dotychczasowego przewodniczącego Rady, Tomasza Karusewicza - poinformowano na Twitterze PWPW SA.


[więcej]02.03.2018 7:36

Rosja przykręca Ukrainie kurek z gazem. "Gazprom tradycyjnie wykorzystał ochłodzenie"

Rosja przykręca Ukrainie kurek z gazem. Moskwa przykręca Kijowowi kurek z gazem: zmniejszyła tranzytowy przesył błękitnego surowca przez Ukrainę do odbiorców na zachodzie Europy. W tej sytuacji ukraiński prezydent Petro Poroszenko zwołał specjalne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.


[więcej]


01.03.2018 13:01

Nie wysłałeś Jednolitego Pliku Kontrolnego? Oto, jak uniknąć kary

Nie wysłałeś Jednolitego Pliku Kontrolnego? Oto, jak uniknąć karyOd pięciu do siedmiu procent polskich firm nie wywiązało się na czas z obowiązku wypełniania i wysłania Jednolitego Pliku Kontrolnego. Od tego roku wszystkie działające w Polsce firmy rozliczające VAT muszą co miesiąc raportować skarbówce swoje dane finansowe. Termin wysłania pierwszego raportu upłynął w poniedziałek.


[więcej]


01.03.2018 8:01

Wiceminister: Będą dopłaty do czynszu w programie Mieszkanie plus

Wiceminister: Będą dopłaty do czynszu w programie Mieszkanie plusBędą dopłaty do czynszu. Ruszy też budowa kolejnych lokali – zapowiada w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.


[więcej]


28.02.2018 13:01

PiS ostrzega handlowców przed próbami omijania zakazu niedzielnego handlu

PiS ostrzega handlowców przed próbami omijania zakazu niedzielnego handluUwaga handlowcy! Jeżeli będziecie próbowali omijać zakaz niedzielnego handlu, to szybko pojawi się nowelizacja ustawy - ostrzegają politycy Prawa i Sprawiedliwości. Ustawa wchodzi w życie jutro. Pierwsza niedziela z zamkniętymi sklepami będzie już 11 marca.


[więcej]


28.02.2018 10:44

Frankowicze chcą wzywać Mateusza Morawieckiego do sądu

Frankowicze chcą wzywać Mateusza Morawieckiego do sąduFrankowicze chcą masowo wzywać premiera Mateusza Morawieckiego do sądu. Miałby zeznawać w charakterze świadka pod przysięgą, czy umowy o kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich były udzielane legalnie. Wątpliwości ma bowiem Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu.


[więcej]


27.02.2018 18:00

Bruksela mogłaby zablokować fuzję Orlenu i Lotosu. Nowy gigant miałby 45 proc. stacji paliw w Polsce

Bruksela mogłaby zablokować fuzję Orlenu i Lotosu. Nowy gigant miałby 45 proc. stacji paliw w PolsceW kwestii fuzji Orlenu i Lotosu powinna wypowiedzieć się Komisja Europejska - stwierdził prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał. To dlatego, że połączone Orlen i Lotos kontrolowałyby nawet 45 procent polskich stacji benzynowych. Orlen dzisiaj ogłosił, że podpisał z polskim rządem list intencyjny dotyczący rozpoczęcia rozmów o przejęciu Lotosu.


[więcej]


27.02.2018 18:00

Orlen chce przejąć Lotos. Minister energii: Nie ma ryzyka wzrostu cen na stacjach paliw

Orlen chce przejąć Lotos. Minister energii: Nie ma ryzyka wzrostu cen na stacjach paliw"Nie ma ryzyka wzrostu cen na stacjach paliw" - twierdzi w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Mariuszem Piekarskim minister energii Krzysztof Tchórzewski. PKN Orlen chce przejąć Lotos: właśnie podpisał z ministrem list intencyjny w tej sprawie. Cały proces ma potrwać około roku.


[więcej]


27.02.2018 18:00

Duńska i brytyjska prasa: Rodzina Putina i FSB zamieszane w pranie pieniędzy

Duńska i brytyjska prasa: Rodzina Putina i FSB zamieszane w pranie pieniędzyDuńska i brytyjska prasa donoszą, że członkowie rodziny prezydenta Rosji Władimira Putina oraz Federalnej Służby Bezpieczeństwa rzekomo wykorzystywali estońską filię duńskiego Danske Bank do prania pieniędzy. Zarząd banku miał wiedzieć o tym z raportu sygnalistów.


[więcej]