Ekonomia


17.08.2018 9:06

Padł rekord dziennego zużycia prądu w Polsce

Padł rekord dziennego zużycia prądu w PolscePadł kolejny rekord dziennego zużycia prądu. Wczoraj zapotrzebowanie na energię elektryczną w szczytowym momencie wyniosło 23 680 megawatów. Podobnie jak w ostatnich dniach, Polskie Sieci Elektroenergetyczne odnotowały rekord o godz. 13:15.


[więcej]


17.07.2018 8:01

Francja zamyka swe przedstawicielstwo handlowe w Rosji

Francja zamyka swe przedstawicielstwo handlowe w Rosji​Francja zamyka biuro agencji Business France - przedstawicielstwa handlowego w Rosji - po fiasku negocjacji podjętych po wydaleniu z Moskwy jego dyrektora i ze względu na bezprawne przejmowanie jej kont bankowych - podała w poniedziałek ambasada Francji w Rosji.


[więcej]13.07.2018 18:01

Protest rolników. "Nie możemy pozwolić, by nasze gospodarstwa upadły"

Protest rolników. Na Placu Konstytucji w Warszawie rolnicy demonstrowali przeciw niskim cenom skupu produktów rolnych. Domagali się, by przetwórnie więcej płaciły za owoce. Protest zorganizowało Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw.


[więcej]


11.07.2018 8:01

Afera GetBack: Kolejny zatrzymany przez CBA. To biznesmen Radosław K.

Afera GetBack: Kolejny zatrzymany przez CBA. To biznesmen Radosław K.Kolejna osoba zatrzymana w sprawie afery GetBack. To Radosław K., który został zatrzymany przez CBA na zlecenie prokuratury w Warszawie.


[więcej]


09.07.2018 18:01

"Tragiczna sytuacja", "katastrofa". Złe wieści dla rolników z powodu cen skupu owoców

​Ok. 2 zł za kg malin i ok. 1,5 zł/kg wiśni - to ceny, jakie dostają rolnicy za dostarczone do przetwórstwa owoce. Tegoroczne plony, choć są lepsze niż w ubiegłym roku, nie pozwolą rolnikom na uzyskanie godziwego zarobku. "Sytuacja z cenami skupu owoców miękkich jest tragiczna", przetwórstwo w tym roku płaci dużo mniej niż w poprzednim" - poinformowała PAP Bożena Nosecka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Dodała, że w ubiegłym roku, ze względu na słabe zbiory, ceny były rekordowe.


[więcej]


07.07.2018 13:01

Brytyjski rząd chce wspólnego rynku dóbr i partnerstwa celnego z UE

Brytyjski rząd chce wspólnego rynku dóbr i partnerstwa celnego z UEBrytyjski rząd przedstawi w najbliższym tygodniu propozycję przyszłej relacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską opartą na wspólnym rynku dóbr i partnerstwie celnym ze Wspólnotą - wynika z deklaracji przyjętej po wyjazdowym posiedzeniu gabinetu w Chequers.


[więcej]


07.07.2018 8:01

​Opłaty w bankach będą wyższe. Które usługi podrożeją?

​Opłaty w bankach będą wyższe. Które usługi podrożeją? ​Opłaty w bankach mają być wyższe - tak zapowiada prezes Związku Banków Polskich, zrzeszającego największe działające w Polsce instytucje finansowe. Opłaty mają rosnąć pomimo, że stopy procentowe w Polsce od lat pozostają na rekordowo niskim poziomie.


[więcej]


05.07.2018 13:01

Afera GetBack: Prokuratura bierze się za sprawdzanie banków

Afera GetBack: Prokuratura bierze się za sprawdzanie bankówProkuratura bierze się za sprawdzanie banków, które oferowały obligacje GetBacku - dowiedział się dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. To otwiera nowy rozdział tej afery.


[więcej]


03.07.2018 18:01

W Enerdze zmiany na szczycie. Na czele giganta stanął Arkadiusz Siwko

W Enerdze zmiany na szczycie. Na czele giganta stanął Arkadiusz SiwkoArkadiusz Siwko stanął na czele gdańskiego giganta energetycznego: Energi. Rada Nadzorcza spółki podjęła uchwałę o powołaniu go na stanowisko Prezesa Zarządu z dniem 2 lipca. Siwko zastąpił Alicję Barbarę Klimiuk, która od lutego pełniła obowiązki prezesa.


[więcej]


28.06.2018 18:01

Budżet z nadwyżką. Powodem wysokie dochody z podatku PIT

Budżet z nadwyżką. Powodem wysokie dochody z podatku PIT Budżet państwa miał nadwyżkę w wysokości 9,6 mld zł - informuje Ministerstwo Finansów w komunikacie w sprawie szacunkowego wykonania budżetu w okresie od stycznia do maja tego roku. Zgodnie z komunikatem dochody budżetu państwa wyniosły 154 mld zł, co stanowi 43,3 proc. zaplanowanych w tym roku dochodów w wysokości 355,7 mld zł. Wydatki budżetu wyniosły po maju 144,4 mld zł, czyli 36,4 proc. planowanych w tym roku w wysokości 397,2 mld zł. Tym samym nadwyżka wyniosła 9,6 mld zł.


[więcej]