Ekonomia


28.09.2018 8:01

Projekt budżetu na 2019 rok wpłynął do Sejmu

Projekt budżetu na 2019 rok wpłynął do SejmuProjekt budżetu na 2019 rok wpłynął do Sejmu - wynika z internetowej strony sejmowej. Od tego dnia Sejm i Senat mają 4 miesiące na przekazanie budżetu pod podpisu prezydentowi. Jeśli to nie nastąpi, prezydent może rozwiązać parlament.


[więcej]


27.09.2018 18:01

Do końca roku nie ma co liczyć na tańsze paliwa

Do końca roku nie ma co liczyć na tańsze paliwa​Do końca roku nie ma co liczyć na tańsze paliwa - tak twierdzą analitycy rynku paliw. Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to za benzynę, olej napędowy cały czas będziemy płacić co najmniej 5 złotych.


[więcej]27.09.2018 13:01

Coraz wyższe ceny LPG. To problem dla 3 mln właścicieli samochodów

Coraz wyższe ceny LPG. To problem dla 3 mln właścicieli samochodów​Kierowcy samochodów na gaz muszą szykować się na dalsze podwyżki cen, choć już te dotychczasowe były wysokie. To problem dla 3 milionów właścicieli takich samochodów.


[więcej]


27.09.2018 13:01

USA: Cena ropy mocno podskoczyła, sytuacja się komplikuje

USA: Cena ropy mocno podskoczyła, sytuacja się komplikuje​Cena ropy naftowej w USA mocno podskoczyła w reakcji na informacje, że amerykańskie władze nie ruszą surowca ze strategicznych rezerw USA - podają maklerzy.


[więcej]


27.09.2018 8:01

"Dziennik Gazeta Prawna": Choć OC nie drożeje, towarzystwa nie tracą

Ceny obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych ustabilizowały się po trzech latach wzrostów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".


[więcej]


26.09.2018 18:01

Podwyżki cen prądu? Minister: "Nie ma mowy", eksperci: "Zaklinanie rzeczywistości"

Podwyżki cen prądu? Minister: "Nie ma mowy o podwyżkach cen prądu dla gospodarstw domowych" - zapewnia minister energii Krzysztof Tchórzewski, a eksperci odpowiadają: "To zaklinanie rzeczywistości". Według specjalistów, wysokie koszty wytwarzania energii mocno uderzą nas po kieszeni - niezależnie od tego, co zrobią politycy.


[więcej]


26.09.2018 13:01

Słowa, które Trump wypowiedział w ONZ, wpłynęły na ceny ropy

Słowa, które Trump wypowiedział w ONZ, wpłynęły na ceny ropy​Ropa naftowa tanieje. Prezydent USA Donald Trump powrócił do krytyki OPEC i swoje negatywne opinie na temat działań kartelu wyraził podczas sesji ONZ - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 71,83 USD za baryłkę, po zniżce o 45 centów.


[więcej]


26.09.2018 13:01

Horror w samorządach. Droższy prąd oznacza droższą kolej, szkoły i szpitale

Horror w samorządach. Droższy prąd oznacza droższą kolej, szkoły i szpitaleLokalne władze w szoku przeglądają oferty sprzedawców prądu, unieważniają przetargi i biją na alarm. Droższy prąd oznacza droższą kolej, szkoły i szpitale - czytamy w środowym "Pulsie Biznesu".


[więcej]


26.09.2018 8:01

"DGP": Dotacja budżetu dla ZUS sporo mniejsza

​Dotacja budżetu dla ZUS będzie sporo mniejsza, niż zakładano. To daje komfort w zarządzaniu finansami państwa - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".


[więcej]


26.09.2018 8:01

​Gigantyczna transakcja na rynku mody. Rodzina Versace sprzedaje markę

​Gigantyczna transakcja na rynku mody. Rodzina Versace sprzedaje markęAmerykańska firma modowa Michael Kors przejmie za 2,1 miliarda dolarów włoski dom mody Versace - poinformowano we wtorek. "Przejęcie Versace jest milowym krokiem dla naszej grupy. Wierzymy, że z potencjałem naszej grupy Versace będzie osiągać ponad 2 miliardy dolarów przychodu" - napisał w wydanym oświadczeniu John D. Idol, prezes grupy Michael Kors.


[więcej]