Ekonomia


07.11.2017 13:00

Trojan bankowy atakuje smartfony. Kradnie pieniądze, a nawet żąda okupu

Trojan bankowy atakuje smartfony. Kradnie pieniądze, a nawet żąda okupuSmartfony z systemem Android atakowane są przez nowego trojana bankowego o nazwie LokiBot - informuje Kaspersky Lab. Szkodnik próbuje wykraść dane dostępu do konta bankowego, by ukraść pieniądze. Jeśli mu się nie uda, przekształca się w program żądający okupu - blokuje ekran i oskarża użytkownika o wyświetlanie dziecięcej pornografii.


[więcej]


07.11.2017 13:00

Kto ma najlepsze gazetki handlowe? Znamy zwycięzców

Kto ma najlepsze gazetki handlowe? Znamy zwycięzcówLidl, Intermarche, Kaufland i Żabka liderami w komunikacji za pomocą gazetek handlowych. Kapituła Programu AdRetail Inspirio przeanalizowała blisko 3 tys. gazetek promocyjnych, wydanych w I półroczu 2017 roku. Publikacje miały łącznie ponad 27 tys. stron. Ich powierzchnia całkowita wyniosła prawie 15 mln cm kw!


[więcej]


07.11.2017 13:00

Zakaz handlu w niedzielę. Internet zostanie wyłączony w całości z ustawy

Zakaz handlu w niedzielę. Internet zostanie wyłączony w całości z ustawyBędzie całkowite wyłączenie internetu spod zakazu niedzielnego handlu - ustalili dziennikarze RMF FM. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zapowiadają zmiany w projekcie ustawy o ograniczeniu handlu w siódmy dzień tygodnia, po tym, jak Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzegło, że całą ustawę trzeba będzie konsultować z Unią Europejską.


[więcej]


07.11.2017 8:00

Amazon szuka w Polsce 10 tys. pracowników sezonowych

Amazon szuka w Polsce 10 tys. pracowników sezonowychPonad 10 tys. sezonowych pracowników zatrudni w swoich centrach w Polsce Amazon. Powodem są zbliżające się święta Bożego Narodzenia i zwiększona liczba zamówień klientów.


[więcej]


07.11.2017 8:00

VII edycja Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach w Rzeszowie

VII edycja Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach w RzeszowieJak promować województwa i samorządy lokalne? Kampanie i narzędzia marketingowe w nowoczesnej komunikacji.


]]> [więcej]


07.11.2017 8:00

Morawiecki: Mówię jak Katon o Kartaginie, raje podatkowe są niebezpiecznym mechanizmem

Morawiecki: Mówię jak Katon o Kartaginie, raje podatkowe są niebezpiecznym mechanizmemBędę poruszał kwestię Paradise Papers podczas spotkań Eurogrupy w Brukseli - poinformował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że ewentualne polskie wątki w dokumentach będą badane przez odpowiednie służby.


[więcej]


06.11.2017 13:00

We wtorek referendum w kopalni Ruda w Rudzie Śląskiej. Czego chcą związkowcy?

We wtorek referendum w kopalni Ruda w Rudzie Śląskiej. Czego chcą związkowcy? Zamiast trwającego dwie godziny strajku ostrzegawczego, godzinne masówki. Tak wyglądał poniedziałkowy poranek w kopalni Ruda w Rudzie Śląskiej, gdzie protestują związkowcy z "Sierpnia 80".


]]> [więcej]


06.11.2017 13:00

Dłuższe urlopy i koniec śmieciówek. Eksperci proponują zmiany w Kodeksie pracy

Dłuższe urlopy i koniec śmieciówek. Eksperci proponują zmiany w Kodeksie pracyMinimum 26 dni urlopu dla wszystkich zatrudnionych niezależnie od stażu pracy i wprowadzenie nowego typu umów w miejsce śmieciówek - jak donosi "Fakt", takie propozycje mają eksperci pracujący nad zmianami w Kodeksie pracy.


[więcej]


06.11.2017 8:00

"Puls Biznesu": Składki OC nie przestaną rosnąć, bo rosną też wypłaty

​Choć ubezpieczycielom wreszcie udało się zarobić na obowiązkowych polisach komunikacyjnych, składki nie przestaną rosnąć, bo rosną też wypłaty - informuje poniedziałkowy "Puls Biznesu".


[więcej]


06.11.2017 8:00

Tysiąc euro co miesiąc - bez pracy. Kolejny eksperyment z bezwarunkową pensją

Tysiąc euro co miesiąc - bez pracy. Kolejny eksperyment z bezwarunkową pensjąOchotnicy zatkali stronę w internecie, przez którą można zgłosić się po pieniądze; przez rok za darmo. Francja jest kolejnym krajem, w którym wprowadza się eksperyment z tzw. podstawową płacą gwarantowaną. To rozwiązanie ma w przyszłości sprawić, że pracować będą tylko ci, którzy mają na to ochotę.


[więcej]