Ekonomia


30.12.2017 8:00

Urząd skarbowy z nowymi prawami. Może zablokować konto i wykreślić podatnika VAT

Urząd skarbowy z nowymi prawami. Może zablokować konto i wykreślić podatnika VATBlokowanie kont bankowych, które mogłyby służyć przestępcom ma umożliwić tzw. ustawa o STIR, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. O podpisaniu w czwartek przez prezydenta ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta.


[więcej]


29.12.2017 13:00

Rewolucja dla 1,5 mln polskich firm. Kolejny etap wdrażania nowego systemu

Rewolucja dla 1,5 mln polskich firm. Kolejny etap wdrażania nowego systemuOd Nowego Roku mikro-przedsiębiorców czeka rewolucja, w związku z koniecznością przystosowania się do Jednolitego Pliku Kontrolnego. To narzędzie wprowadzone przez Ministerstwo Finansów, które od przyszłego tygodnia obejmie ponad półtora miliona najmniejszych polskich firm.


[więcej]


29.12.2017 13:00

Firmy zwiększają zatrudnienie i planują podwyżki pensji

Firmy zwiększają zatrudnienie i planują podwyżki pensjiNiemal dziewięciu na dziesięciu pracodawców w Polsce zamierza w 2018 roku zatrudnić nowych pracowników, a 72 proc. firm przygotowuje się do zwiększenia wynagrodzeń - pisze "Rzeczpospolita".


[więcej]


29.12.2017 8:00

Blisko jedna trzecia firm planuje podwyżki pensji

Blisko jedna trzecia firm planuje podwyżki pensjiNiemal dziewięciu na dziesięciu pracodawców w Polsce zamierza w 2018 roku zatrudnić nowych pracowników, a 72 proc. firm przygotowuje się do zwiększenia wynagrodzeń - pisze "Rzeczpospolita".


[więcej]


29.12.2017 8:00

Niepokojące statystyki. 40 proc. absolwentów zawodówek bez pracy

Niepokojące statystyki. 40 proc. absolwentów zawodówek bez pracyAż 40 proc. absolwentów szkół zawodowych nie może znaleźć zatrudnienia - informuje "Nasz Dziennik". "Na rynku pracy brakuje fachowców, skąd więc tak wysoki odsetek bezrobotnych wśród absolwentów szkół zawodowych?" - zastanawia się gazeta.


[więcej]


29.12.2017 8:00

Rząd przyjął projekt ustawy o rozwoju elektromobilności. Co się w nim znalazło?

Rząd przyjął projekt ustawy o rozwoju elektromobilności. Co się w nim znalazło? Tworzenie stref czystego transportu, zwolnienie aut elektrycznych z opłat parkingowych i akcyzy, zwolnienie firm i osób świadczących usługi ładowania aut z koncesji na obrót energią elektryczną - przewiduje projekt o elektromobilności przyjęty przez rząd.


]]> [więcej]


28.12.2017 18:00

Kończy się francuska taryfa ulgowa dla oszustów podatkowych

Kończy się francuska taryfa ulgowa dla oszustów podatkowych​Ponad 40 miliardów euro odzyskał francuski rząd od oszustów podatkowych, ukrywających pieniądze na kontach w Szwajcarii. Ministerstwo finansów ostrzega jednak, że stosowana do tej pory taryfa ulgowa wkrótce się skończy.


[więcej]


28.12.2017 18:00

Ponad 130 milionów złotych kary dla producentów płyt wiórowych i pilśniowych

Ponad 130 milionów złotych kary dla producentów płyt wiórowych i pilśniowychUOKiK wykrył zmowę producentów płyt drewnopochodnych używanych m.in. do produkcji mebli. Przez prawie cztery lata ustalali wspólnie ceny i wymieniali się poufnymi informacjami. Urząd nałożył kary w łącznej wysokości ponad 135 mln zł. To jedna z najwyższych w historii. Jedna ze spółek uniknęła kary finansowej dzięki współpracy z UOKiK w ramach programu łagodzenia kar - informuje urząd.


[więcej]


28.12.2017 13:00

Sukces producentów bombek z Polski. "Wygryzamy Chińczyków"

Sukces producentów bombek z Polski. ​Stany Zjednoczone stanowią główny rynek dla polskich bombek średniej i wysokiej jakości. Trafia tam ok. 40-50 proc. eksportu szklanych ozdób choinkowych znad Wisły. Wygryzamy Chińczyków - wskazuje jeden z polskich producentów. "Polskie ozdoby w USA spotkały się z zainteresowaniem zaraz po wojnie. Aby sprostać tym potrzebom, w PRL założono ok. 50 fabryk. Powstawały w miejscach, gdzie można było znaleźć do pracy kobiety" - przypomina PAP dyrektor ds. eksportu w firmie Vitbis w Złotoryi Błażej Prus.


[więcej]


28.12.2017 8:00

Dobre wiadomości dla frankowiczów. Szwajcarska waluta tanieje

Dobre wiadomości dla frankowiczów. Szwajcarska waluta tanieje​Pierwszy dzień po świętach przynosi kolejne dobre wiadomości dla frankowych kredytobiorców. Szwajcarska waluta tanieje, a jej kurs doszedł już do poziomu sprzed nagłej eksplozji powyżej 5 złotych. Teraz to 3,56 zł, co dla frankowiczów jest ogromną oszczędnością.


[więcej]