Ekonomia


16.03.2018 8:01

Budowa polskiej elektrowni atomowej coraz mniej realna?

Budowa polskiej elektrowni atomowej coraz mniej realna?Budowa pierwszej polskiej elektrowni atomowej wydaje się coraz mniej realna. Minister Energii Krzysztof Tchórzewski z coraz mniejszym przekonaniem mówi o tym, że szybko przygotuje plan jej budowy. "Jakiś poślizg może mieć jeszcze mniejszy" - podkreśla.


[więcej]


15.03.2018 18:01

Myślisz o własnej firmie? Założysz ją szybciej, niż myślisz!

Myślisz o własnej firmie? Założysz ją szybciej, niż myślisz!Formalności związane z otwarciem jednoosobowej firmy mogą zająć startującym przedsiębiorcom nawet kilka dni. Eksperci mBanku wraz ze specjalistami z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) postawili sobie za cel uproszczenie i skrócenie procesu otwierania firmy. Dzięki ich pracy przedsiębiorca może skorzystać ze zintegrowanego wniosku, który w całości przebiega w internecie.


[więcej]15.03.2018 13:01

Mijają 33 lata od narodzin domeny internetowej. To była rewolucja

Mijają 33 lata od narodzin domeny internetowej. To była rewolucja​33 lata temu zarejestrowano pierwszą prywatną domenę internetową. Dzisiaj świętujemy tamto wydarzenie i wyjaśniamy, do czego służą domeny, kto ich potrzebuje (bo korzystają z nich wszyscy) i jak wyglądałby internet, gdyby ich nie było.


[więcej]


15.03.2018 13:01

65 tysięcy zł miesięcznie. Byłej szefowej kancelarii Andrzeja Dudy opłaciło się przejście do PZU

65 tysięcy zł miesięcznie. Byłej szefowej kancelarii Andrzeja Dudy opłaciło się przejście do PZUByła szefowa kancelarii prezydenta Małgorzata Sadurska zarabiała w zarządzie PZU w tempie średnio prawie 65 tysięcy złotych miesięcznie - donosi dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. Spółka długo nie chciała ujawnić, ile Sadurska zarobiła po przejściu z kancelarii prezydenta do wielkiego biznesu. Teraz wiemy, że transfer do PZU przyniósł jej mniej więcej aż czterokrotną podwyżkę.


[więcej]


15.03.2018 8:01

Jakie są oczekiwania frankowiczów? Opublikowano wyniki badań

Jakie są oczekiwania frankowiczów? Opublikowano wyniki badańPonad połowa kredytobiorców nie jest zainteresowana przewalutowaniem i czeka na interwencję rządzących - czytamy w czwartkowym "Pulsie Biznesu".


[więcej]


15.03.2018 8:01

Jaki dług mają Polacy u operatorów komórkowych? Rekordzistą jest 46-latek z Podkarpacia

Jaki dług mają Polacy u operatorów komórkowych? Rekordzistą jest 46-latek z PodkarpaciaZaległości klientów wobec operatorów komórkowych figurujące w bazie Krajowego Rejestru Długów przekraczają 713 mln zł. Rekordzista ma do oddania ponad 200 tys. zł - poinformował KRD. Dodano, że najczęściej klienci wpadają w spiralę zaległości, "bo chcą dostać smartfon na korzystnych warunkach".


[więcej]


15.03.2018 8:01

Polacy ruszyli do sklepów. Hitem sprzęt AGD

Polacy ruszyli do sklepów. Hitem sprzęt AGD W ubiegłym roku producenci sprzedali sieciom handlowym prawie 6 mln sztuk tak zwanego dużego AGD. To wzrost o 2,7 proc. - informuje w czwartek "Puls Biznesu". "Do krajowych sieci handlowych trafiło w ubiegłym roku 5,967 mln sztuk pralek, suszarek, zmywarek, lodówek i zamrażarek, kuchenek, piekarników i płyt oraz okapów - wynika z danych, które zebrał CECED Polska, związek pracodawców AGD. Należy do niego 26 producentów, którzy odpowiadają za około 98 proc. krajowej produkcji. W 2016 roku było to prawie 5,81 mln sztuk.


[więcej]


14.03.2018 13:01

Szef kancelarii premiera o nagrodach: To było moje niedopatrzenie. Przepraszam

Szef kancelarii premiera o nagrodach: To było moje niedopatrzenie. Przepraszam"To było moje niedopatrzenie, za które przepraszam" - tak szef kancelarii premiera Michał Dworczyk mówi w RMF FM o przyznaniu nagród ministrom z kierownictwa kancelarii szefa rządu. Jak ujawniliśmy w Faktach, w czasie, gdy przez Polskę przetaczała się polityczna burza wokół nagród przyznanych przez premier Beatę Szydło, a premier Mateusz Morawiecki ogłaszał zakaz wypłacania premii, szef jego kancelarii podpisał dokumenty o… wypłaceniu kolejnych nagród.


[więcej]


14.03.2018 8:01

"Rzeczpospolita": Gminy chcą spacyfikować nocne sklepy z alkoholem

W cieniu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę weszło w życie prawo pozwalające samorządom na zakazanie sprzedaży mocnych trunków po godzinie 22:00. Pierwsze gminy już nad tym pracują - donosi "Rzeczpospolita".


[więcej]


14.03.2018 8:01

Ile długu mają młodzi Polacy? Ich zobowiązania rosną cały czas

Ile długu mają młodzi Polacy? Ich zobowiązania rosną cały czas​Polacy w wieku 18-25 lat mają 535 mln zł długu - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Na liście dłużników jest 152 tys. takich osób. Znaleźli się na niej, jak wskazano, za niespłacone pożyczki, nieuregulowane rachunki za telefon czy niezapłacone mandaty za jazdę na gapę. Jak podał KRD, w ciągu ostatniego roku zadłużenie młodych rodaków wzrosło o 62 proc., a "średnia zaległość młodej osoby przekracza 3,5 tys. złotych".


[więcej]