Ekonomia


04.04.2018 8:01

Wojna handlowa USA - Chiny. Pekin zapowiedział odwet

Wojna handlowa USA - Chiny. Pekin zapowiedział odwetChińskie ministerstwo handlu skrytykowało ogłoszenie przez USA listy 1300 towarów z ChRL, które mają zostać objęte 25-procentowymi cłami karnymi, i zapowiedziało rychły odwet o takiej samej sile - przekazała państwowa chińska agencja prasowa Xinhua.


[więcej]


04.04.2018 8:01

Dobre prognozy w sprawie cen żywności. Co potanieje najbardziej?

Dobre prognozy w sprawie cen żywności. Co potanieje najbardziej? ​Nadchodzi chwila wytchnienia po galopujących podwyżkach cen z 2017 r. Do końca czerwca jaja potanieją o 21 proc., a mleko o 8 proc. - podaje środowa "Rzeczpospolita".


[więcej]03.04.2018 13:01

KGHM Polska Miedź szuka prezesa i wiceprezesa. Ruszyły przesłuchania

KGHM Polska Miedź szuka prezesa i wiceprezesa. Ruszyły przesłuchania We wtorek, w KGHM Polska Miedź, rozpoczęły się przesłuchania kandydatów na prezesa i wiceprezesa spółki. Rada Nadzorcza zaplanowała na spotkania i rozmowy trzy dni, nie oznacza to jednak, że przesłuchania zakończą się sukcesem. Powodem są polityczne kłótnie w Prawie i Sprawiedliwości.


[więcej]


03.04.2018 8:01

Duże spadki na Wall Street. Powód: Obawy przed wojną handlową

Duże spadki na Wall Street. Powód: Obawy przed wojną handlową Na Wall Street notowano znaczące spadki. Wczesnym poniedziałkowym popołudniem w czasu lokalnego indeks Dow Jones stracił ponad 600 pkt. Inwestorzy, którzy boją się wojny handlowej, zareagowali na decyzję Pekinu o cłach odwetowych na dobra amerykańskie - pisze AP.


[więcej]


30.03.2018 8:01

Renault i Nissan połączą się w jedną firmę? Rozmowy trwają

Renault i Nissan połączą się w jedną firmę? Rozmowy trwająKoncerny motoryzacyjne Renault i Nissan Motor prowadzą rozmowy w sprawie fuzji - podała agencja Bloomberg. W wyniku transakcji miałaby powstać jedna firma, co zakończyłoby trwający od dwudziestu lat sojusz obu producentów aut.


[więcej]


29.03.2018 13:01

Zmiany w reformie emerytalnej. Składki na PPK mają zostać obniżone

Zmiany w reformie emerytalnej. Składki na PPK mają zostać obniżone​Projekt nowej wielkiej reformy emerytalnej do poprawki. Szykują się ulgi dla najbiedniejszych Polaków w projektowanych Pracowniczych Planach Kapitałowych. Chodzi o pomysł rządu, który ma nas zachęcić do dodatkowego oszczędzania na starość przynajmniej dwóch procent naszej pensji.


[więcej]


29.03.2018 13:01

Rośnie eksport w branży motoryzacyjnej. To ma być rekordowy rok

Rośnie eksport w branży motoryzacyjnej. To ma być rekordowy rokW 2017 r. zagraniczna sprzedaż branży motoryzacyjnej w Polsce wzrosła do 25,2 mld euro. Obecny rok ma być lepszy dzięki eksportowi części – pisze "Rzeczpospolita".


[więcej]


29.03.2018 8:01

Rośnie zagraniczna sprzedaż branży motoryzacyjnej. To ma być rekordowy rok

Rośnie zagraniczna sprzedaż branży motoryzacyjnej. To ma być rekordowy rokW 2017 r. zagraniczna sprzedaż branży motoryzacyjnej w Polsce wzrosła do 25,2 mld euro. Obecny rok ma być lepszy dzięki eksportowi części – pisze "Rzeczpospolita".


[więcej]


29.03.2018 8:01

Fikcyjni pracownicy z Ukrainy. Znikają po przekroczeniu granicy

Fikcyjni pracownicy z Ukrainy. Znikają po przekroczeniu granicyPonad 70 proc. Ukraińców, którzy deklarowali pracę w Polsce, znika po przekroczeniu granicy - informuje "Rzeczpospolita". Takie dane zawiera rejestr zatrudniania cudzoziemców, które prowadzi Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


[więcej]


28.03.2018 18:01

Resort finansów chce rozliczenia podatku za kryptowaluty. Powołuje specjalny departament

Resort finansów chce rozliczenia podatku za kryptowaluty. Powołuje specjalny departamentMinisterstwo Finansów domaga się by osoby zarabiające na kryptowalutach płaciły podatek dochodowy - ustalili dziennikarze RMF FM. Co do zasady, powinny to rozliczać na formularzach PIT płacąc, w zależności od zysku, 18 lub 32 procent.


[więcej]