Ekonomia


25.02.2018 18:00

​Rewolucja w programie Mieszkanie Plus. Jakie będą dopłaty?

​Rewolucja w programie Mieszkanie Plus. Jakie będą dopłaty?​Rewolucja w rządowym programie Mieszkanie Plus, obniżenie opłat komorniczych i większe bezpieczeństwo osób inwestujących pieniądze w fundusze. To wszystko czeka nas w przyszłym tygodniu.


[więcej]


25.02.2018 8:00

Hiszpańskie media: Planowane reformy UE mogą uderzyć w Polskę i Węgry

Hiszpańskie media: Planowane reformy UE mogą uderzyć w Polskę i WęgryHiszpańskie media podsumowują piątkowy szczyt UE twierdzeniem, że Niemcy i Francja umacniają swój sojusz kosztem innych członków Unii. Odnotowują, że planowane przez oś Berlin-Paryż reformy unijne mogą uderzyć w kraje takie jak Polska i Węgry.


[więcej]22.02.2018 13:00

Już 11 marca pierwsza niedziela z zamkniętymi sklepami

Już 11 marca pierwsza niedziela z zamkniętymi sklepami Ograniczenie niedzielnego handlu nie przywróci niedziel polskim rodzinom - tak jak w założeniu planował rząd. Pracować w dużych sklepach trzeba będzie nocami. Sieci handlowe mają już gotową strategię przed wejściem w życie nowych przepisów. Po raz pierwszy, sklepy nie będą pracować w niedzielę 11 marca.


[więcej]


22.02.2018 13:00

Morawiecki: Fuzja Orlenu i Lotosu pomogłaby w ekspansji polskiego kapitału

Morawiecki: Fuzja Orlenu i Lotosu pomogłaby w ekspansji polskiego kapitału​Potencjalna fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos pomogłaby w budowie skali i ekspansji polskiego kapitału - uważa premier Mateusz Morawiecki. W rozmowie z agencją Bloomberg zaznaczył jednak, że wszelkie decyzje w tej sprawie należą do rady nadzorczych i zarządów firm.


[więcej]


22.02.2018 8:00

Tusk nie chce wiązać wypłat unijnych z praworządnością

Tusk nie chce wiązać wypłat unijnych z praworządnościąDonald Tusk nie chce powiązania wypłat z budżetu Unii Europejskiej z kwestią praworządności. Szef Rady Europejskiej wysłał list do unijnych przywódców zapraszając na piątkowy szczyt poświęcony między innymi budżetowi po 2020 roku. Tusk nie wspomina w piśmie o powiązaniu wypłat praworządnością, a takie rozwiązanie zaproponowała w zeszłym tygodniu Komisja Europejska.


[więcej]


21.02.2018 8:00

"Co sklep to obyczaj". Zamieszanie ws. opłaty recyklingowej

​Sklepy, które pobierają opłatę za reklamówki, muszą odprowadzić od niej VAT i PIT - czytamy w "Rzeczpospolitej".


[więcej]


21.02.2018 8:00

"Pułapka" w przepisach dla przedsiębiorców. "To pozorna ulga"

​Rząd zwalnia zakładających firmy ze składek, ale jeśli ulegną wypadkowi, nie pomoże im - informuje "Rzeczpospolita".


[więcej]


21.02.2018 8:00

Przywożenie do Polski tańszego paliwa zostanie ograniczone? Jest projekt zmian

Przywożenie do Polski tańszego paliwa zostanie ograniczone? Jest projekt zmianMinisterstwo Finansów planuje ograniczenie przywozu zza wschodniej granicy tańszego paliwa w zbiornikach samochodowych. Przygotowany przez resort projekt przewiduje, że bez należności celnych i akcyzy będzie można wwieźć do Polski w standardowym zbiorniku do 200 litrów paliwa.


[więcej]


20.02.2018 8:00

Brakuje pracowników, m.in. pielęgniarek, budowlańców i kierowców ciężarówek

Brakuje pracowników, m.in. pielęgniarek, budowlańców i kierowców ciężarówekW tym roku nadal będą występować problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Trudno będzie m.in. o kierowcę samochodów ciężarowych, spawaczy, pielęgniarki i położne oraz pracowników budowlanych - wynika z badania "Barometr zawodów", realizowanego na zlecenie MRPiPS. Jest to już trzecia edycja badania, którego celem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak w najbliższym roku będzie wyglądać zapotrzebowanie na pracowników.


[więcej]


19.02.2018 13:00

Wyjątkowy laptop dla managera

Wyjątkowy laptop dla manageraNotebook dla managera powinien wyróżniać się przede wszystkim ponadprzeciętną biznesową funkcjonalnością i komfortem pracy. Nie mniej ważne przy wyborze są też kwestie związane z bezpieczeństwem firmowych danych i trwałością wykonania urządzenia.


[więcej]