Ekonomia


29.08.2018 8:01

Coraz więcej Polaków robi zakupy przez internet. Co kupujemy najczęściej?

Coraz więcej Polaków robi zakupy przez internet. Co kupujemy najczęściej?Za cztery lata co drugą złotówkę będziemy wydawać w internecie. To prognozy polskiej branży e-commerce, czyli handlu w sieci. W ubiegłym roku ponad połowa polskich internautów skorzystała z zakupów internetowych. Najczęściej kupujemy telefony komórkowe, książki i oprogramowanie komputerowe.


[więcej]


28.08.2018 18:01

Sąd odroczył zgromadzenie wierzycieli spółki GetBack

Sąd odroczył zgromadzenie wierzycieli spółki GetBackSąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej odroczył do 9 października zgromadzenie wierzycieli spółki GetBack, które zebrało się w celu zawarcia układu. Wniosek o odroczenie zgromadzenia złożył pełnomocnik dłużnika – spółki GetBack. przychyliła się do niego Rada Wierzycieli.


[więcej]28.08.2018 18:01

Morawiecki o Pracowniczych Planach Kapitałowych: To nie jest następne OFE

Morawiecki o Pracowniczych Planach Kapitałowych: To nie jest następne OFERząd przyjął dziś projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. "Chcę podkreślić, że PPK to nie jest następne OFE" - podkreślił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. "Możemy powiedzieć, że kończymy z egoizmem neoliberalizmu lat poprzednich i potwierdzamy naszą politykę solidaryzmu społecznego i solidarności międzypokoleniowej" - zauważył.


[więcej]


28.08.2018 13:01

Wielka Brytania: Wonga rozważa ogłoszenie niewypłacalności

Wielka Brytania: Wonga rozważa ogłoszenie niewypłacalnościNajwiększa w Wielkiej Brytanii firma pożyczkowa Wonga rozważa ogłoszenie niewypłacalności z powodu znacznej liczby pozwów odszkodowawczych od swych klientów - informują brytyjskie media. Poza rynkiem brytyjskim, Wonga działa również w Polsce, Hiszpanii i Republice Południowej Afryki. "Sytuacja Wonga w Polsce jest stabilna" - zapewnia rzeczniczka Eliza Więcław.


[więcej]


28.08.2018 8:01

Twardy Brexit uziemi brytyjskie lotnictwo pasażerskie?

Twardy Brexit uziemi brytyjskie lotnictwo pasażerskie?Twardy Brexit zaburzy ruch pasażerski samolotów – to opinia brytyjskiego Instytutu do Spraw Ekonomicznych. Doszłoby do tego w przypadku, gdyby Wielka Brytania opuściła Unię Europejską bez zawarcia stosownych umów.


[więcej]


28.08.2018 8:01

Wonga rozważa ogłoszenie niewypłacalności

Wonga rozważa ogłoszenie niewypłacalnościNajwiększa w Wielkiej Brytanii firma pożyczkowa Wonga rozważa ogłoszenie niewypłacalności z powodu znacznej liczby pozwów odszkodowawczych od swych klientów - informują brytyjskie media. Poza rynkiem brytyjskim, Wonga działa również w Polsce, Hiszpanii i Republice Południowej Afryki.


[więcej]


27.08.2018 13:01

"Fakt": Koszmarny bubel! Pułapka w reformie premiera

"Ulga na start" miała ułatwić Polakom życie. Ale zamiast rewolucji, jest koszmarny bubel! "Ulga na start" zakłada, że osoby otwierające firmy przez pół roku nie muszą płacić składek ZUS. Reformę, która już obowiązuje, przygotował resort rozwoju jeszcze gdy na jego czele stał Mateusz Morawiecki.


[więcej]


27.08.2018 13:01

"DGP": Podatkowe trzęsienie ziemi: Exit tax i opodatkowanie kryptowalut

Zmiany w PIT i CIT, nowy podatek od wyprowadzki z Polski, opodatkowanie kryptowalut; Ministerstwo Finansów proponuje rewolucyjne zmiany, i to już od 1 stycznia 2019 roku - pisze o najnowszym projekcie zmian w podatkach, przygotowanym przez MF, poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".


[więcej]


25.08.2018 18:01

Poszkodowani w aferze GetBack spotkają się z przedstawicielami kancelarii premiera

Poszkodowani w aferze GetBack spotkają się z przedstawicielami kancelarii premieraW czwartek odbędzie się spotkanie przedstawicieli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z poszkodowanymi w aferze GetBack. Poinformowało o tym Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack. Rozmowy w siedzibie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie organizuje Rzecznik Finansowy Aleksandra Wiktorow.


]]> [więcej]


25.08.2018 13:01

Zakaz handlu w niedziele. Czy jutro zrobimy zakupy?

Zakaz handlu w niedziele. Czy jutro zrobimy zakupy?Sklepy będą otwarte w dwie najbliższe niedziele - 26 sierpnia oraz 2 września. Zakaz handlu będzie obowiązywał w następne trzy niedziele - kolejno 9, 16 oraz 23 września.


[więcej]