Ekonomia


13.11.2018 13:01

​Alibaba, właściciel AliExpress, otworzy w Belgii swoje centrum na Europę

​Alibaba, właściciel AliExpress, otworzy w Belgii swoje centrum na EuropęChiński gigant e-handlu Alibaba, właściciel popularnej również w Polsce platformy sprzedażowej AliExpress stworzy swoje centrum dystrybucyjno-magazynowe na Europę w Belgii - podały we wtorek tamtejsze media.


[więcej]


13.11.2018 13:01

Czarnecki nagrał i oskarża Chrzanowskiego. Platforma żąda komisji śledczej

Czarnecki nagrał i oskarża Chrzanowskiego. Platforma żąda komisji śledczejPlatforma Obywatelska domaga się powołania komisji śledczej ds. KNF i Getin Noble Banku. To efekt publikacji "Gazety Wyborczej", która ujawniła, że właściciel Getin Noble Banku Leszek Czarnecki nagrał rozmowę z szefem Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim, w której ten miał oferować przychylność dla jego banków w zamian za 40 mln złotych. "Reputacja polskiego systemu finansowego właśnie legła w gruzach" - grzmiał szef klubu PO Sławomir Neumann.


[więcej]13.11.2018 13:01

PKP PLK wysyłają pismo do podwykonawców Astaldi. "To próba zastraszenia"

PKP PLK wysyłają pismo do podwykonawców Astaldi. ​Kolejny zgrzyt na linii podwykonawcy włoskiej firmy Astaldi a PKP PLK. Podwykonawcy, którzy otrzymali tylko część zapłaty, zapowiedzieli na środę blokadę Centralnej Magistrali Kolejowej, a PKP PLK wysyła do nich wiadomości z prośbą o potwierdzenie ich udziału w proteście.


[więcej]


13.11.2018 13:01

Szef KNF Marek Chrzanowski dla RMF FM: "Nie rozważam rezygnacji"

Szef KNF Marek Chrzanowski dla RMF FM: "Nie rozważam rezygnacji" - deklaruje w rozmowie z dziennikarzem RMF FM przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski. Jego nazwisko znalazło się o poranku na okładkach "Gazety Wyborczej" i "Financial Times". Jeden z najbogatszych Polaków Leszek Czarnecki oskarża Chrzanowskiego o to, że chciał od niego łapówki w zamian za przychylność.


[więcej]


13.11.2018 13:01

UE może nałożyć sankcje na Włochy. Mija czas na zmianę projektu budżetu

UE może nałożyć sankcje na Włochy. Mija czas na zmianę projektu budżetuRządząca we Włoszech koalicja prawdopodobnie nie zmieni propozycji w sprawie przyszłorocznego budżetu, czego oczekuje Komisja Europejska - pisze AFP. Dziś upływa termin, w którym Rzym ma przedstawić zmodyfikowany plan budżetowy na 2019 r.


[więcej]


13.11.2018 13:01

Marek Chrzanowski jutro rano stawi się u premiera. Chodzi o oskarżenia szefa Getin Noble Banku

Marek Chrzanowski jutro rano stawi się u premiera. Chodzi o oskarżenia szefa Getin Noble Banku"Premier wezwał szefa KNF-u do natychmiastowych wyjaśnień oraz zlecił prokuraturze i służbom niezwłoczne zebranie informacji nt. tych enuncjacji prasowych, które dzisiaj się pojawiły" - tak szef kancelarii premiera Michał Dworczyk odniósł się w Porannej rozmowie w RMF FM do doniesień "Gazety Wyborczej". Z artykułu wynika, że szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski miał oferować właścicielowi Getin Noble Banku Leszkowi Czarneckiemu przychylność w zamian za 40 milionów złotych. Czarnecki miał nagrać Chrzanowskiego, a jego...


[więcej]


13.11.2018 13:01

"Gazeta Wyborcza": Spokój za 40 mln. Leszek Czarnecki nagrał i oskarża szefa KNF

"Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł - twierdzi właściciel banku Leszek Czarnecki. Bankier nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF" - donosi poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza".


[więcej]


13.11.2018 8:01

"Rzeczpospolita": W państwowych spółkach kręci się kadrowa karuzela

W ciągu ostatniego roku niemal połowa szefów dużych państwowych firm została wymieniona - donosi we wtorkowym wydaniu dziennik "Rzeczpospolita". Jak wynika z Barometru "Rzeczpospolitej", za rządów PiS do zmian w zarządach spółek Skarbu Państwa dochodzi częściej niż za czasów innych partii.


[więcej]


12.11.2018 18:01

Cyber Monday 2018. Kiedy wielkie wyprzedaże internetowe?

Cyber Monday 2018. Kiedy wielkie wyprzedaże internetowe?Tylko kilkanaście dni pozostało do wielkich wyprzedaży! Zbliża się Cyber Monday 2018 - to amerykański zwyczaj zakupowy, który od kilku lat obecny jest także w Polsce. Na ten dzień sklepy przygotują specjalne oferty dla swoich klientów. Sprawdź, kiedy dokładnie zarezerwować sobie czas na zakupy przez internet. Czeka mnóstwo wyprzedaży!


[więcej]


10.11.2018 13:01

Czeka nas paraliż na torach? Podwykonawcy Astaldi grożą blokadą

Czeka nas paraliż na torach? Podwykonawcy Astaldi grożą blokadąW najbliższą środę może dojść do paraliżu ruchu kolejowego w aglomeracji warszawskiej, a może nawet w całej Polsce. Podwykonawcy włoskiej firmy Astaldi grożą blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej: ostrzeżenie przesłali do PKP PLK i m.in. do kancelarii premiera - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Kot. Pod pismem podpisało się blisko 30 firm.


[więcej]