Ekonomia


08.01.2018 8:00

​Ponad 7 proc. Polaków nie stać na ogrzanie domu. Średnia UE to 9 proc.

​Ponad 7 proc. Polaków nie stać na ogrzanie domu. Średnia UE to 9 proc.Nieco ponad 7 proc. Polaków nie stać, by wystarczająco ogrzać swój dom, przy unijnej średniej na poziomie blisko 9 proc. - wynika z danych Eurostatu. W ciągu dekady odsetek osób, których nie stać na ogrzanie miejsca zamieszkania, spadł w naszym kraju czterokrotnie.


[więcej]


07.01.2018 18:00

Nowy tydzień w gospodarce: Rozkręca się wyprzedażowe szaleństwo

Nowy tydzień w gospodarce: Rozkręca się wyprzedażowe szaleństwoWyprzedaże, stopy procentowe i kolacja premiera Morawieckiego w Brukseli. To związane z gospodarką najważniejsze wydarzenia nowego tygodnia.


[więcej]


06.01.2018 8:00

Zniesienie przywilejów składkowych najlepiej zarabiających do TK. Prezydent ma wątpliwości

Zniesienie przywilejów składkowych najlepiej zarabiających do TK. Prezydent ma wątpliwościPrezydent Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego przepisy znoszące przywileje składkowe najlepiej zarabiających. Według nowelizacji, od przyszłego roku miałoby już nie być limitu, powyżej którego zarabiający najwięcej nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Chodzi o zarabiających powyżej około 11 tysięcy złotych brutto miesięcznie.


[więcej]


05.01.2018 13:00

W sobotę sklepy będą zamknięte. Powodem Święto Trzech Króli

W sobotę sklepy będą zamknięte. Powodem Święto Trzech KróliPlanujecie duże zakupy w ten weekend? Zapominalskim przypominamy - jutro zamknięte będą supermarkety, hipermarkety, galerie handlowe oraz inne sklepy zatrudniające pracowników na umowę o pracę. Powodem jest Święto Trzech Króli.


]]> [więcej]


05.01.2018 13:00

Kurs franka szwajcarskiego najniższy od lat. Wiemy, ile kosztowałoby przewalutowanie kredytu

Kurs franka szwajcarskiego najniższy od lat. Wiemy, ile kosztowałoby przewalutowanie kredytu​Najniższy od 3 lat kurs franka szwajcarskiego może zachęcać do przewalutowania kredytów na złotowe. Dziś frank kosztuje tylko 3 złote 52 grosze, czyli o 60 groszy mniej, niż rok temu. Dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, wraz z analitykami, policzył ile takie przewalutowanie mogłoby kosztować.


[więcej]


05.01.2018 8:00

Frank szwajcarski coraz tańszy. Co z obietnicami PiS ws. frankowiczów?

Frank szwajcarski coraz tańszy. Co z obietnicami PiS ws. frankowiczów? Szybko taniejący frank szwajcarski coraz mocniej studzi zapał polityków do pomagania kredytobiorcom walutowym. Pomimo głośnych obietnic wyborczych, politycy z Prawa i Sprawiedliwości coraz mniej chętnie zajmują się tym problemem. Bo jak nieoficjalnie mówią - rozwiązuje się on sam - informuje dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.


[więcej]


05.01.2018 8:00

​Madryt zmniejsza budżet Katalonii. Region traci 800 milionów euro

​Madryt zmniejsza budżet Katalonii. Region traci 800 milionów euroRząd centralny w Madrycie zredukował o blisko 800 mln euro tegoroczny budżet Katalonii - podało ministerstwo finansów. Cięcia, według rządu Mariano Rajoya, mają związek z przestarzałym modelem finansowania wspólnot autonomicznych w Hiszpanii.


]]> [więcej]


04.01.2018 8:00

​Pieniądze na "Mieszkanie dla Młodych" skończyły się... w dwa dni

​Pieniądze na Skończyły się środki na program "Mieszkanie dla Młodych" w 2018 roku. Do 3 stycznia wpłynęło 12,7 tysięcy wniosków. Środki zostały zarezerwowane w ciągu dwóch dni, wnioskodawcy byli dobrze przygotowani i wcześniej skompletowali dokumenty - poinformował Przemysław Osuch z BGK.


[więcej]


04.01.2018 8:00

Polska może mieć urzędy pracy za granicą. Ściągną do kraju specjalistów, w tym lekarzy

Polska może mieć urzędy pracy za granicą. Ściągną do kraju specjalistów, w tym lekarzy​Ministerstwo Pracy rozważa utworzenie poza Polską zagranicznych urzędów pracy. Miałyby one się skupić na ściąganiu do Polski specjalistów, także lekarzy. Takie biura byłyby przede wszystkim aktywne na wschodzie Europy.


[więcej]


03.01.2018 18:00

W 2018 roku nie będzie znaczących spadków cen paliw

W 2018 roku nie będzie znaczących spadków cen paliw​Nie należy spodziewać się znaczących spadków cen paliw na polskich stacjach w 2018 roku - przewiduje analityk biura maklerskiego "Reflex". Nowy rok kalendarzowy nie powinien nam przynieść także podwyżek cen benzyny, oleju napędowego i autogazu.


[więcej]