Ekonomia


28.02.2018 13:01

PiS ostrzega handlowców przed próbami omijania zakazu niedzielnego handlu

PiS ostrzega handlowców przed próbami omijania zakazu niedzielnego handluUwaga handlowcy! Jeżeli będziecie próbowali omijać zakaz niedzielnego handlu, to szybko pojawi się nowelizacja ustawy - ostrzegają politycy Prawa i Sprawiedliwości. Ustawa wchodzi w życie jutro. Pierwsza niedziela z zamkniętymi sklepami będzie już 11 marca.


[więcej]


28.02.2018 10:44

Frankowicze chcą wzywać Mateusza Morawieckiego do sądu

Frankowicze chcą wzywać Mateusza Morawieckiego do sąduFrankowicze chcą masowo wzywać premiera Mateusza Morawieckiego do sądu. Miałby zeznawać w charakterze świadka pod przysięgą, czy umowy o kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich były udzielane legalnie. Wątpliwości ma bowiem Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu.


[więcej]27.02.2018 18:00

Bruksela mogłaby zablokować fuzję Orlenu i Lotosu. Nowy gigant miałby 45 proc. stacji paliw w Polsce

Bruksela mogłaby zablokować fuzję Orlenu i Lotosu. Nowy gigant miałby 45 proc. stacji paliw w PolsceW kwestii fuzji Orlenu i Lotosu powinna wypowiedzieć się Komisja Europejska - stwierdził prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał. To dlatego, że połączone Orlen i Lotos kontrolowałyby nawet 45 procent polskich stacji benzynowych. Orlen dzisiaj ogłosił, że podpisał z polskim rządem list intencyjny dotyczący rozpoczęcia rozmów o przejęciu Lotosu.


[więcej]


27.02.2018 18:00

Orlen chce przejąć Lotos. Minister energii: Nie ma ryzyka wzrostu cen na stacjach paliw

Orlen chce przejąć Lotos. Minister energii: Nie ma ryzyka wzrostu cen na stacjach paliw"Nie ma ryzyka wzrostu cen na stacjach paliw" - twierdzi w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Mariuszem Piekarskim minister energii Krzysztof Tchórzewski. PKN Orlen chce przejąć Lotos: właśnie podpisał z ministrem list intencyjny w tej sprawie. Cały proces ma potrwać około roku.


[więcej]


27.02.2018 18:00

Duńska i brytyjska prasa: Rodzina Putina i FSB zamieszane w pranie pieniędzy

Duńska i brytyjska prasa: Rodzina Putina i FSB zamieszane w pranie pieniędzyDuńska i brytyjska prasa donoszą, że członkowie rodziny prezydenta Rosji Władimira Putina oraz Federalnej Służby Bezpieczeństwa rzekomo wykorzystywali estońską filię duńskiego Danske Bank do prania pieniędzy. Zarząd banku miał wiedzieć o tym z raportu sygnalistów.


[więcej]


27.02.2018 18:00

Orlen chce przejąć Lotos. Jest list intencyjny w tej sprawie

Orlen chce przejąć Lotos. Jest list intencyjny w tej sprawie"PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia kontroli kapitałowej przez PKN Orlen nad Grupą Lotos w drodze nabycia bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. akcji Lotosu" - poinformował PKN Orlen w komunikacie.


[więcej]


27.02.2018 13:00

Orlen przejmie Lotos? Jest list intencyjny w tej sprawie

Orlen przejmie Lotos? Jest list intencyjny w tej sprawie„PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia kontroli kapitałowej przez PKN Orlen nad Grupą Lotos w drodze nabycia bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. akcji Lotosu” - poinformował PKN Orlen w komunikacie.


[więcej]


27.02.2018 8:00

Li Shufu z wizytą w Niemczech. Stał się największym udziałowcem Daimlera

Li Shufu z wizytą w Niemczech. Stał się największym udziałowcem DaimleraPan Li w Niemczech. Rozmawia o swoim nowym nabytku: kupionych za dziewięć miliardów dolarów udziałach w koncernie Daimler. Prezes chińskiej firmy odwiedza dziś wieżowiec w Stuttgarcie, na którego dachu obraca się gwiazda Mercedesa, a także siedzibę rządu federalnego w Berlinie.


[więcej]


27.02.2018 8:00

​Nie oddzwaniaj na egzotyczne numery. Pojawiło się nowe oszustwo

​Nie oddzwaniaj na egzotyczne numery. Pojawiło się nowe oszustwoUważajcie na telefony z egzotycznych numerów. W ostatnich godzinach oszuści znowu masowo dzwonią do Polaków - ostrzegają firmy telekomunikacyjne. Wysyłają krótki sygnał, a jeśli oddzwonimy, możemy stracić dużo pieniędzy.


[więcej]


26.02.2018 18:00

Prace nad ustawą frankową odmrożone

Prace nad ustawą frankową odmrożonePosłowie z sejmowej komisji finansów odmrozili dziś prace nad ustawą o wsparciu kredytobiorców. Wybrali też nowego szefa zajmującej się tym podkomisji nadzwyczajnej, posła PiS Tadeusza Cymańskiego. Ten studzi jednak emocje.


[więcej]