Ekonomia


14.11.2018 18:01

Leszek Czarnecki od 2 tygodni wiedział, że KNF ukarze jego firmę

Leszek Czarnecki od 2 tygodni wiedział, że KNF ukarze jego firmę​Komisja Nadzoru Finansowego już ponad dwa tygodnie temu poinformowała Idea Bank należący do Leszka Czarneckiego o tym, że instytucja ta trafi na listę ostrzeżeń publicznych KNF. Pismo z KNF do Idea Banku zostało przekazane 26 października. Wpis nastąpił we wtorek wieczorem.


[więcej]


14.11.2018 13:01

Rosja zbojkotuje Światowe Forum Ekonomiczne w Davos?

Rosja zbojkotuje Światowe Forum Ekonomiczne w Davos?Rosja grozi całkowitym bojkotem Forum Ekonomicznego w Davos. Spotkanie polityków i ekonomistów z całego świata zaplanowane jest na 22 stycznia przyszłego roku. Zaproszenia odmówiono jednak rosyjskim biznesmenom objętymi sankcjami USA.


[więcej]



14.11.2018 13:01

Zniesienie limitu składek ZUS. Jest decyzja Trybunału Konstytucyjnego

Zniesienie limitu składek ZUS. Jest decyzja Trybunału KonstytucyjnegoTrybunał Konstytucyjny orzekł, że nowelizacja ustawy dotycząca zniesienia górnego limitu składek na ZUS jest niezgodna z Konstytucją. Wprawdzie w sentencji wyroku TK uznał, że nowelizacja nie narusza art. 2 Konstytucji, mówiącego, że Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej, ale jednocześnie stwierdził niezgodność ustawy z art. 7 Konstytucji. Artykuł ten mówi, że organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.


[więcej]


14.11.2018 8:01

Bartosz Marczuk wiceprezesem Polskiego Funduszu Rozwoju

Bartosz Marczuk wiceprezesem Polskiego Funduszu RozwojuBartosz Marczuk – były wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej, który zajmował się m.in. programem Rodzina 500+ – znalazł nową pracę. Rada Nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju SA powołała go od 19 listopada w skład Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.


[więcej]


14.11.2018 8:01

KNF wpisała Idea Bank na listę ostrzeżeń publicznych

KNF wpisała Idea Bank na listę ostrzeżeń publicznychIdea Bank to nowy podmiot na liście ostrzeżeń publicznych KNF - poinformował rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Barszczewski. Bank został wpisany w związku z prowadzeniem działalności maklerskiej bez zezwolenia w zakresie oferowania instrumentów finansowych.


[więcej]


13.11.2018 18:01

Afera z szefem KNF. Jest komentarz radcy prawnego

Afera z szefem KNF. Jest komentarz radcy prawnegoGrzegorz Kowalczyk - radca prawny, którego nazwisko pojawiło się w kontekście opisanego przez "Gazetę Wyborczą" spotkania szefa KNF z Leszkiem Czarneckim zapewnił w rozmowie z money.pl, że artykuł jest dla niego zaskakujący. "Nie rozmawiałem z szefem KNF o pracy" - dodał.


[więcej]


13.11.2018 18:01

Coraz mniej pracowników z UE w Wielkiej Brytanii. Powodem brexit

Coraz mniej pracowników z UE w Wielkiej Brytanii. Powodem brexitLiczba pracowników ze wszystkich państw UE zatrudnionych w Wielkiej Brytanii spadła w ciągu ostatniego roku o 132 tysięcy. To największy spadek od 21 lat – czyli od rozpoczęcia badań.


[więcej]


13.11.2018 18:01

Milionowe kary dla Orange Polska. Za wysyłanie SMS-ów bez zgody klientów

Milionowe kary dla Orange Polska. Za wysyłanie SMS-ów bez zgody klientów Urząd Komunikacji Elektronicznej nałożył na Orange Polska kary pieniężne w łącznej wysokości 9,1 mln zł. Operator bez wymaganych zgód klientów wysyłał im marketingowe SMS-y. Wysłanych zostało łącznie ponad 3,8 mln wiadomości. Orange Polska może odwołać się od decyzji.


[więcej]


13.11.2018 18:01

Szef KNF Marek Chrzanowski dla RMF FM: "Nie rozważam rezygnacji"

Szef KNF Marek Chrzanowski dla RMF FM: "Nie rozważam rezygnacji" - deklaruje w rozmowie z dziennikarzem RMF FM przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski. Jego nazwisko znalazło się o poranku na okładkach "Gazety Wyborczej" i "Financial Times". Jeden z najbogatszych Polaków Leszek Czarnecki oskarża Chrzanowskiego o to, że chciał od niego łapówki w zamian za przychylność.


[więcej]


13.11.2018 13:01

Polacy o długach w Dzień bez Długów. Indywidualne nawyki a skłonność do zadłużania

Polacy o długach w Dzień bez Długów. Indywidualne nawyki a skłonność do zadłużaniaNiezapłacone raty kredytu lub pożyczki, zaległe płatności za rachunki telefoniczne, czy polisy ubezpieczeniowe - to najczęstsze z wymienianych powodów zadłużenia. Mogłoby się wydawać, że zadłużenie jest tylko kwestią brakujących pieniędzy. Jak się okazuje, mogą do niego doprowadzić również inne czynniki.


[więcej]