Ekonomia


15.03.2018 8:01

Jaki dług mają Polacy u operatorów komórkowych? Rekordzistą jest 46-latek z Podkarpacia

Jaki dług mają Polacy u operatorów komórkowych? Rekordzistą jest 46-latek z PodkarpaciaZaległości klientów wobec operatorów komórkowych figurujące w bazie Krajowego Rejestru Długów przekraczają 713 mln zł. Rekordzista ma do oddania ponad 200 tys. zł - poinformował KRD. Dodano, że najczęściej klienci wpadają w spiralę zaległości, "bo chcą dostać smartfon na korzystnych warunkach".


[więcej]


15.03.2018 8:01

Polacy ruszyli do sklepów. Hitem sprzęt AGD

Polacy ruszyli do sklepów. Hitem sprzęt AGD W ubiegłym roku producenci sprzedali sieciom handlowym prawie 6 mln sztuk tak zwanego dużego AGD. To wzrost o 2,7 proc. - informuje w czwartek "Puls Biznesu". "Do krajowych sieci handlowych trafiło w ubiegłym roku 5,967 mln sztuk pralek, suszarek, zmywarek, lodówek i zamrażarek, kuchenek, piekarników i płyt oraz okapów - wynika z danych, które zebrał CECED Polska, związek pracodawców AGD. Należy do niego 26 producentów, którzy odpowiadają za około 98 proc. krajowej produkcji. W 2016 roku było to prawie 5,81 mln sztuk.


[więcej]


14.03.2018 13:01

Szef kancelarii premiera o nagrodach: To było moje niedopatrzenie. Przepraszam

Szef kancelarii premiera o nagrodach: To było moje niedopatrzenie. Przepraszam"To było moje niedopatrzenie, za które przepraszam" - tak szef kancelarii premiera Michał Dworczyk mówi w RMF FM o przyznaniu nagród ministrom z kierownictwa kancelarii szefa rządu. Jak ujawniliśmy w Faktach, w czasie, gdy przez Polskę przetaczała się polityczna burza wokół nagród przyznanych przez premier Beatę Szydło, a premier Mateusz Morawiecki ogłaszał zakaz wypłacania premii, szef jego kancelarii podpisał dokumenty o… wypłaceniu kolejnych nagród.


[więcej]


14.03.2018 8:01

"Rzeczpospolita": Gminy chcą spacyfikować nocne sklepy z alkoholem

W cieniu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę weszło w życie prawo pozwalające samorządom na zakazanie sprzedaży mocnych trunków po godzinie 22:00. Pierwsze gminy już nad tym pracują - donosi "Rzeczpospolita".


[więcej]


14.03.2018 8:01

Ile długu mają młodzi Polacy? Ich zobowiązania rosną cały czas

Ile długu mają młodzi Polacy? Ich zobowiązania rosną cały czas​Polacy w wieku 18-25 lat mają 535 mln zł długu - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Na liście dłużników jest 152 tys. takich osób. Znaleźli się na niej, jak wskazano, za niespłacone pożyczki, nieuregulowane rachunki za telefon czy niezapłacone mandaty za jazdę na gapę. Jak podał KRD, w ciągu ostatniego roku zadłużenie młodych rodaków wzrosło o 62 proc., a "średnia zaległość młodej osoby przekracza 3,5 tys. złotych".


[więcej]


11.03.2018 18:01

Nowy tydzień w gospodarce: Jaka będzie reakcja świata na amerykańskie cła?

Nowy tydzień w gospodarce: Jaka będzie reakcja świata na amerykańskie cła?W nowym tygodniu przekonamy się, jak działa zakaz handlu w niedzielę i jaka będzie reakcja świata na amerykańskie cła. Inwestorzy będą z uwagą śledzić zmiany cen ropy i kryptowalut.


[więcej]


11.03.2018 18:01

Dziś pierwsza niedziela z zakazem handlu. Doszło do kilkudziesięciu naruszeń

Dziś pierwsza niedziela z zakazem handlu. Doszło do kilkudziesięciu naruszeń11 marca tego roku to pierwsza niedziela, kiedy nie zrobimy zakupów w większości sklepów. Kilkadziesiąt naruszeń zakazu handlu - tak ten pierwszy dzień oceniają związkowcy z Solidarności, którzy obok urzędników inspekcji pracy sprawdzają supermarkety i galerie handlowe. Najbliższe niedzielne zakupy będą możliwe 25 marca. Zgodnie z nowym prawem w każdym miesiącu br. dwie niedziele będą handlowe - pierwsza i ostatnia. W 2018 r. Polacy będą mogli zrobić zakupy w 21 niedziel.


[więcej]


11.03.2018 13:01

Chiński minister: Wojna handlowa przyniesie katastrofę Chinom, USA i reszcie świata

Chiński minister: Wojna handlowa przyniesie katastrofę Chinom, USA i reszcie świataChiński minister handlu Zhong Shan powiedział, że jakakolwiek wojna handlowa przyniesie katastrofę Chinom, Stanom Zjednoczonym i reszcie świata - podał Reuters.


[więcej]


11.03.2018 8:01

Dziś pierwsza niedziela z zakazem handlu

Dziś pierwsza niedziela z zakazem handlu11 marca tego roku to pierwsza niedziela, kiedy nie zrobimy zakupów w większości sklepów. Najbliższe niedzielne zakupy będą możliwe 25 marca. Zgodnie z nowym prawem w każdym miesiącu br. dwie niedziele będą handlowe - pierwsza i ostatnia. W 2018 r. Polacy będą mogli zrobić zakupy w 21 niedziel.


[więcej]


10.03.2018 21:09

Pierwsza niedziela bez handlu. "Niejasne przepisy, dużo znaków zapytania"

Pierwsza niedziela bez handlu. Przepisy o zakazie niedzielnego handlu są bardzo niejasne - twierdzą handlowcy. Przed nami pierwsza niedziela, kiedy duże sklepy będą zamknięte. Największy problem stanowią - w kontekście zakazu pracy - dworce. Trudno jasno sprecyzować, gdzie przebiega granica między dworcem a zbudowanym obok centrum handlowym. Pracownicy z którymi rozmawiał reporter RMF FM podkreślają, że wolna niedziela bardzo ich cieszy. Handlowcy dodają, że na bilans zysków i strat trzeba jeszcze poczekać.


[więcej]