Ekonomia


16.06.2018 8:01

Znamy najlepsze gazetki reklamowe w Polsce!

Znamy najlepsze gazetki reklamowe w Polsce!W ciągu 6 miesięcy 11 ekspertów z drugiej już edycji programu AdRetail Inspirio przeanalizowało 5 tysięcy gazetek sieci handlowych o łącznej powierzchni ponad 35 mln centymetrów kwadratowych. Tym samym zbadano aż 60 tysięcy stron. Szczegółowej ocenie został poddany materiał 4 dyskontów, 15 supermarketów, 7 hipermarketów i 10 sieci convenience. Były to publikacje z całego ubiegłego roku. Członkowie kapituły brali pod uwagę m.in. walory estetyczne, funkcjonalność i innowacyjność, a także całokształt kierowanego przekazu do konsumenta.


[więcej]


15.06.2018 18:01

Cła za cła. Chiny wezmą odwet na USA

Cła za cła. Chiny wezmą odwet na USANatychmiast nałożymy cła o tej samej sile i skali; wszystkie zawarte porozumienia są anulowane – oświadczył chiński resort handlu po ogłoszeniu przez prezydenta USA Donalda Trumpa karnych 25-procentowych ceł na chiński. "Chiny nie chcą wojny handlowej, ale w obliczu krótkowzrocznych działań USA, które szkodzą innym, nie mają innego wyjścia, jak silny odwet" - napisano w komunikacie opublikowanym na stronie chińskiego ministerstwa handlu.


[więcej]15.06.2018 8:01

Leśna dyplomacja zawiodła. Branża drzewna ma przerąbane

Leśna dyplomacja zawiodła. Branża drzewna ma przerąbane​Leśna dyplomacja zawiodła - Unia przyjęła niekorzystne dla Polski zasady gospodarki leśnej. Za cztery lata naszym meblarzom, papiernikom, producentom płyt, palet i celulozy zabraknie surowca. Za granicą będzie go pod dostatkiem - pisze piątkowy "Puls Biznesu".


[więcej]


14.06.2018 13:01

Podwyżka płacy minimalnej będzie mniejsza niż planowano

Podwyżka płacy minimalnej będzie mniejsza niż planowanoPodwyżka płacy minimalnej od nowego roku będzie jednak mniejsza niż wcześniej zapowiadał rząd. Wyniesie 120, a nie 150 złotych, jak wcześniej zapowiadano.


[więcej]


14.06.2018 8:01

Jak rosyjski mundial wpłynie na gospodarkę? Analizy ekspertów

Jak rosyjski mundial wpłynie na gospodarkę? Analizy ekspertów Efekt ekonomiczny piłkarskich mistrzostw świata w Rosji nie będzie imponujący. Na turnieju skorzysta część z 11 regionów, które są gospodarzami rozgrywek - taka opinia przeważa wśród analityków i w rosyjskiej prasie gospodarczej. Eksperci podkreślają, że na rezultat mistrzostw dla PKB kraju gospodarza składają się trzy czynniki: inwestycje w infrastrukturę, dochody z przyjazdu kibiców (ich wydatki podczas pobytu) oraz - już po mundialu - wpływ działającej już infrastruktury i wzrostu napływu turystów.


[więcej]


10.06.2018 18:01

Nowy tydzień w gospodarce: Podwyżki pensji, rent i emerytur

Nowy tydzień w gospodarce: Podwyżki pensji, rent i emeryturNowy tydzień przyniesie podwyżki pensji, rent i emerytur. W świecie gospodarki sporo będzie mówiło się także o wielkiej polityce.


[więcej]


09.06.2018 13:01

W niedzielę 10 czerwca nie zrobimy zakupów

W niedzielę 10 czerwca nie zrobimy zakupówW najbliższą niedzielę - 10 czerwca - nie zrobimy zakupów w większości placówek handlowych.


[więcej]


09.06.2018 8:01

Kanada: W La Malbaie trwa szczyt G7. "Napięta atmosfera"

Kanada: W La Malbaie trwa szczyt G7. Premier Kanady Justin Trudeau oficjalnym powitaniem rozpoczął szczyt przywódców siedmiu najbardziej rozwiniętych gospodarek świata w miejscowości La Malbaie w regionie Charlevoix. Spotkanie liderów G7 potrwa do soboty i przebiega w napiętej atmosferze z powodu ostatniego sporu handlowego z USA.


[więcej]


08.06.2018 18:01

Morawiecki: Przed żniwami pokażemy specjalny pakiet wsparcia rolników

Morawiecki: Przed żniwami pokażemy specjalny pakiet wsparcia rolnikówW ciągu kilku tygodni, przed żniwami, zostaną zaproponowane nowe rozwiązania dla rolników, specjalny pakiet wsparcia polskiej wsi - zapowiedział w Toruniu premier Mateusz Morawiecki.


[więcej]


07.06.2018 13:01

Sąd sprawdzi, czy "Placówka pocztowa" Żabka może działać w niedzielę

Sąd sprawdzi, czy Państwowa Inspekcja Pracy kieruje do sądów w całej Polsce wnioski o sprawdzenie osiedlowych sklepów spożywczych przemianowanych na "placówki pocztowe". Inspektorzy podejrzewają, że może to być sposób na ominięcie zakazu niedzielnego handlu. Z kolei posłowie zapowiadają zmiany w prawie.


[więcej]