Ekonomia


23.03.2018 13:01

Znamy wyniki referendum w kopalni Ruch Marcel w Radlinie

Znamy wyniki referendum w kopalni Ruch Marcel w Radlinie Wyższych płac i odłączenia od Polskiej Grupy Górniczej, domagają się pracownicy kopalni Ruch Marcel w Radlinie. W zakładzie przeprowadzono referendum w tej sprawie.


[więcej]


23.03.2018 8:01

Najbliższa niedziela z otwartymi sklepami. W kwietniu zakupy zrobimy tylko w jedną niedzielę

Najbliższa niedziela z otwartymi sklepami. W kwietniu zakupy zrobimy tylko w jedną niedzielę 25 marca będzie niedzielą handlową. Kolejne trzy niedziele - 1, 8, 15 oraz 22 kwietnia - będą z kolei objęte zakazem handlu. Oznacza to, że w kwietniu przypadnie tylko jedna niedziela, w którą handel w sklepach będzie dozwolony - 29 kwietnia. Ustawa ograniczająca handel weszła w życie 1 marca.


[więcej]


23.03.2018 8:01

Rząd planuje ułatwienia dla cudzoziemców pracujących w Polsce

Rząd planuje ułatwienia dla cudzoziemców pracujących w PolsceUłatwienia dla obcokrajowców, którzy chcą pracować w Polsce, planuje rząd. W tej chwili w naszym kraju pracują prawie dwa miliony cudzoziemców. Większość z nich to Ukraińcy. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju chce między innymi wydłużyć czas legalnej pracy obcokrajowców.


[więcej]


23.03.2018 8:01

Początek wojny handlowej USA z Chinami? Trump uruchamia sankcje, Pekin ostrzega

Początek wojny handlowej USA z Chinami? Trump uruchamia sankcje, Pekin ostrzegaTo może być początek wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Donald Trump podpisał memorandum, które uruchomi sankcje handlowe wobec Pekinu, obejmujące cła odwetowe i ograniczenie inwestycji. Wartość wszystkich tych obostrzeń szacuje się na 50 miliardów dolarów. Po podpisaniu memorandum Pekin - który już wcześniej ostrzegał, że rozważa środki odwetowe - zaostrzył retorykę. "Chiny nie chcą wojny handlowej, ale się przed nią nie cofną" - ogłosiła ambasada tego kraju w Waszyngtonie.


[więcej]


23.03.2018 8:01

Sukces solidarnej Europy: USA ugięły się ws. ceł na stal i aluminium

Sukces solidarnej Europy: USA ugięły się ws. ceł na stal i aluminiumUnia Europejska ma zostać zwolniona z amerykańskich ceł na stal i aluminium - powiedział kongresmenom przedstawiciel USA ds. Handlu Robert Lighthizer. Jak zauważa brukselska korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon, ta decyzja to sukces Unii Europejskiej - zwłaszcza solidarnej postawy wszystkich krajów.


[więcej]


22.03.2018 18:01

Hongkong: Jeden na siedmiu mieszkańców jest milionerem, licząc w HKD

Hongkong: Jeden na siedmiu mieszkańców jest milionerem, licząc w HKDW liczącym 7,3 mln mieszkańców Hongkongu jest milion milionerów, licząc w dolarach hongkońskich (HKD), czyli o 15 proc. więcej niż rok wcześniej, a 68 tys. z nich posiada ponad 10 mln HKD (1,27 mln USD) - wynika z opublikowanego raportu Citibanku.


[więcej]


22.03.2018 13:01

Z programu "500 plus" korzysta ponad trzy i pół miliona dzieci

Z programu Z programu "Rodzina 500 plus" korzysta 2 mln 400 tys. rodzin, ponad 3 mln 600 tys. dzieci - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Największy udział wśród rodzin objętych wsparciem mają te z dwójką dzieci.


[więcej]


22.03.2018 13:01

​Zapłacimy więcej za jedzenie na Wielkanoc. Sprawdź, o ile

​Zapłacimy więcej za jedzenie na Wielkanoc. Sprawdź, o ileKilkanaście złotych więcej niż przed rokiem zapłacimy w tym roku średnio za jedzenie na Wielkanoc. Polska Federacja Producentów Żywności wzięła pod lupę ceny produktów, które trafiają do wielkanocnego koszyka: miedzy innymi jajek, chrzanu, białej kiełbasy i cukru.


[więcej]


22.03.2018 8:01

Pracownicze plany kapitałowe budzą opór. Ostrzeżenie ze strony NSZZ "Solidarność"

Pracownicze plany kapitałowe budzą opór. Ostrzeżenie ze strony NSZZ ​Projekt reformy emerytalnej spotkał się z krytyką, ale i tak ma ona wejść w życie w 2019 roku - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".


[więcej]


22.03.2018 8:01

Wojna handlowa USA - UE. Polska stanie ramię w ramię z resztą Unii

Wojna handlowa USA - UE. Polska stanie ramię w ramię z resztą UniiW nowej wojnie handlowej ze Stanami Zjednoczonymi Polska będzie stała ramię w ramię z resztą Unii Europejskiej. Nie będziemy się wyłamywać i próbować samodzielnie dogadywać z Waszyngtonem - dowiedział się reporter RMF FM. Po południu w Brukseli rusza szczyt unijnych przywódców. Jednym z tematów będzie wypracowanie unijnej odpowiedzi na wprowadzone przez USA cła na import stali i aluminium.


[więcej]