Ekonomia


27.03.2018 13:01

Brakuje kilkuset tysięcy pracowników. Będą uproszczone zasady zatrudniania obcokrajowców

Brakuje kilkuset tysięcy pracowników. Będą uproszczone zasady zatrudniania obcokrajowcówNa rynku brakuje kilkuset tysięcy rąk do pracy. Rząd zapowiada zmiany w przepisach. Przedsiębiorcy zyskają nową możliwość sprowadzania pracowników z zagranicy na uproszczonych zasadach - pisze "Rzeczpospolita".


[więcej]


27.03.2018 8:01

Brakuje kilkaset tysięcy pracowników. Będą uproszczone zasady zatrudniania obcokrajowców

Brakuje kilkaset tysięcy pracowników. Będą uproszczone zasady zatrudniania obcokrajowcówNa rynku brakuje kilkuset tysięcy rąk do pracy. Rząd zapowiada zmiany w przepisach. Przedsiębiorcy zyskają nową możliwość sprowadzania pracowników z zagranicy na uproszczonych zasadach - pisze "Rzeczpospolita".


[więcej]


27.03.2018 8:01

"Rzeczpospolita": Poczta Polska kupi firmę kurierską w Niemczech

Państwowa spółka ma ambitny plan ekspansji na rynek paczek - zaczęła już samodzielne rozwozić po Starym Kontynencie towary importowane z Chin, a wkrótce uruchomi w kraju sieć maszyn nadawczych - informuje we wtorek "Rzeczpospolita".


[więcej]


27.03.2018 8:01

20 proc. pracowników chce zmienić miejsce pracy

20 proc. pracowników chce zmienić miejsce pracyCo piąty pracownik myśli o zmianie zatrudnienia w perspektywie najbliższych 2 lat. Nowej pracy najczęściej szukamy na portalach internetowych, czy przez znajomych - wynika z badań Work Service. Ponad dwie trzecie z tej grupy chce znaleźć nową pracę jeszcze w tym roku. "Największa skłonność do rotacji występuje wśród osób młodych (28 proc.) w wieku 18-34 lata, a najmniejsza wśród pracowników 55 plus (9 proc.)" - podkreślają autorzy badania. Pracy nie zamierza zmieniać w ciągu najbliższych dwóch lat 78 proc. ankietowanych.


]]> [więcej]


26.03.2018 13:01

Robert Pietryszyn prezesem KGHM? "Zbyt wielu chętnych nie ma"

Robert Pietryszyn prezesem KGHM? Nowym prezesem KGHM może zostać Robert Pietryszyn – nieoficjalnie ustalili reporterzy RMF FM. To były prezes Lotosu i były wiceprezes PZU. Robert Pietryszyn jest blisko związany z dawnym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości Adamem Hofmanem.


[więcej]


25.03.2018 18:01

Ochrona naszej prywatności, dopłaty do mieszkań na wynajem i roszady w państwowych firmach

Ochrona naszej prywatności, dopłaty do mieszkań na wynajem i roszady w państwowych firmachWiększa ochrona naszej prywatności, dopłaty do wynajmowanych mieszkań oraz kolejne roszady w państwowych spółkach. To czeka nas w przyszłym tygodniu w gospodarce.


[więcej]


24.03.2018 18:01

Strach przed amerykańsko-chińską wojną handlową. Duże spadki na giełdach

Strach przed amerykańsko-chińską wojną handlową. Duże spadki na giełdachNa Wall Street odnotowano największe spadki od 2 lat; straciły giełdy w Azji i UE. Po decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa ws. ceł na stal i aluminium oraz sankcji celnych i inwestycyjnych wobec Chin inwestorzy boją się wojny handlowej - pisze "Wall Street Journal".


[więcej]


24.03.2018 18:01

Szykują się podwyżki cen na stacjach benzynowych. Jeszcze przed Wielkanocą!

Szykują się podwyżki cen na stacjach benzynowych. Jeszcze przed Wielkanocą!Przed Wielkanocą szykują się podwyżki cen na stacjach benzynowych. To efekt coraz szybciej drożejącej ropy na światowych rynkach.


[więcej]


24.03.2018 13:01

Jutro niedziela handlowa

Jutro niedziela handlowa25 marca będzie niedzielą handlową. Kolejne cztery niedziele - 1, 8, 15 oraz 22 kwietnia - będą objęte zakazem handlu. Oznacza to, że w kwietniu tylko jedna niedziela będzie handlowa - 29 kwietnia. Ustawa ograniczająca handel w niedziele obowiązuje od 1 marca 2018 roku.


[więcej]


23.03.2018 18:01

Prezydent podpisał pięć ustaw składających się na Konstytucję Biznesu

Prezydent podpisał pięć ustaw składających się na Konstytucję BiznesuPrezydent Andrzej Duda podpisał pakiet pięciu ustaw składających się na Konstytucję Biznesu - poinformowała jego kancelaria. Konstytucja przewiduje m.in. wprowadzenie ulgi na start dla początkujących przedsiębiorców, działalności nierejestrowej czy powołanie Rzecznika MŚP.


[więcej]