Ekonomia


15.11.2018 8:01

"Rzeczpospolita": Tańsze paliwo za akcje. Nowy program lojalnościowy

PKN Orlen rusza z programem lojalnościowym dla posiadaczy jego akcji - informuje czwartkowa "Rzeczpospolita". Dostaną 10-15 groszy rabatu na litrze paliwa. Spółka ma nadzieję, że dzięki nowemu pomysłowi wzrośnie liczba osób traktujących akacje Orlenu jako inwestycje średnio- i długoterminowe. Intencją jest też zahamowanie spadku aktywności Polaków na giełdzie i zwiększenie wiedzy o rynku kapitałowym - donosi gazeta.


[więcej]


15.11.2018 8:01

Kongres 590 startuje w czwartek w Jasionce. "Celem jest uwalnianie polskiego potencjału"

Kongres 590 startuje w czwartek w Jasionce. Blisko sześć tysięcy osób ma wziąć udział w trzeciej edycji Kongresu 590, która w czwartek rozpocznie się w Jasionce koło Rzeszowa. Zaplanowano wystąpienia prezydenta RP Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego.


[więcej]14.11.2018 18:01

9-proc. CIT dla małych firm. Prezydent podpisał ustawę

9-proc. CIT dla małych firm. Prezydent podpisał ustawęPrezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zakładającą m.in. 9-proc. CIT dla małych firm oraz zmiany dotyczące kosztów uzyskania przychodów w przypadku nabycia i eksploatacji samochodów osobowych przez firmy. Poinformowała o tym Kancelaria Prezydenta.


[więcej]


14.11.2018 18:01

Idea Bank i Getin Noble Bank tracą na giełdzie. W tle afera w KNF

Idea Bank i Getin Noble Bank tracą na giełdzie. W tle afera w KNF​Od rana spada środowy kurs akcji Idea Banku oraz Getin Noble Banku. Po godzinie 12. Idea Bank odnotował 16,73 proc. spadek, a akcje Getin Noble Banku zniżkowały o 21,57 proc. Spółki te należą do biznesu Leszka Czarneckiego.


[więcej]


14.11.2018 18:01

Leszek Czarnecki od 2 tygodni wiedział, że KNF ukarze jego firmę

Leszek Czarnecki od 2 tygodni wiedział, że KNF ukarze jego firmę​Komisja Nadzoru Finansowego już ponad dwa tygodnie temu poinformowała Idea Bank należący do Leszka Czarneckiego o tym, że instytucja ta trafi na listę ostrzeżeń publicznych KNF. Pismo z KNF do Idea Banku zostało przekazane 26 października. Wpis nastąpił we wtorek wieczorem.


[więcej]


14.11.2018 13:01

Rosja zbojkotuje Światowe Forum Ekonomiczne w Davos?

Rosja zbojkotuje Światowe Forum Ekonomiczne w Davos?Rosja grozi całkowitym bojkotem Forum Ekonomicznego w Davos. Spotkanie polityków i ekonomistów z całego świata zaplanowane jest na 22 stycznia przyszłego roku. Zaproszenia odmówiono jednak rosyjskim biznesmenom objętymi sankcjami USA.


[więcej]


14.11.2018 13:01

Zniesienie limitu składek ZUS. Jest decyzja Trybunału Konstytucyjnego

Zniesienie limitu składek ZUS. Jest decyzja Trybunału KonstytucyjnegoTrybunał Konstytucyjny orzekł, że nowelizacja ustawy dotycząca zniesienia górnego limitu składek na ZUS jest niezgodna z Konstytucją. Wprawdzie w sentencji wyroku TK uznał, że nowelizacja nie narusza art. 2 Konstytucji, mówiącego, że Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej, ale jednocześnie stwierdził niezgodność ustawy z art. 7 Konstytucji. Artykuł ten mówi, że organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.


[więcej]


14.11.2018 8:01

Bartosz Marczuk wiceprezesem Polskiego Funduszu Rozwoju

Bartosz Marczuk wiceprezesem Polskiego Funduszu RozwojuBartosz Marczuk – były wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej, który zajmował się m.in. programem Rodzina 500+ – znalazł nową pracę. Rada Nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju SA powołała go od 19 listopada w skład Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.


[więcej]


14.11.2018 8:01

KNF wpisała Idea Bank na listę ostrzeżeń publicznych

KNF wpisała Idea Bank na listę ostrzeżeń publicznychIdea Bank to nowy podmiot na liście ostrzeżeń publicznych KNF - poinformował rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Barszczewski. Bank został wpisany w związku z prowadzeniem działalności maklerskiej bez zezwolenia w zakresie oferowania instrumentów finansowych.


[więcej]


13.11.2018 18:01

Afera z szefem KNF. Jest komentarz radcy prawnego

Afera z szefem KNF. Jest komentarz radcy prawnegoGrzegorz Kowalczyk - radca prawny, którego nazwisko pojawiło się w kontekście opisanego przez "Gazetę Wyborczą" spotkania szefa KNF z Leszkiem Czarneckim zapewnił w rozmowie z money.pl, że artykuł jest dla niego zaskakujący. "Nie rozmawiałem z szefem KNF o pracy" - dodał.


[więcej]