Ekonomia


05.12.2018 18:01

Mariusz Błaszczak: Będzie podwyżka dla pracowników cywilnych wojska

Mariusz Błaszczak: Będzie podwyżka dla pracowników cywilnych wojskaW przyszłym roku pracownicy cywilni wojska otrzymają podwyżki wynagrodzeń o ponad 300 zł - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. Podsumowując działania ministerstwa i Sił Zbrojnych dodał, że wzrośnie także średnie uposażenie żołnierzy zawodowych o ponad 500 złotych.


[więcej]


05.12.2018 18:01

Zaostrzenie zakazu handlu w niedzielę nie tak szybko

Zaostrzenie zakazu handlu w niedzielę nie tak szybko Zaostrzenie zakazu niedzielnego handlu odłożone co najmniej o tydzień. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński - na wniosek klubu Kukiz'15 - zdjął z porządku obecnego posiedzenia Sejmu projekt ustawy w tej sprawie. Chce, żeby Biuro Analiz Sejmowych przeanalizowało wszystkie wątpliwości.


[więcej]05.12.2018 13:01

Święta coraz bliżej. Do kiedy kupić prezenty w sieci, aby paczki dotarły na czas?

Święta coraz bliżej. Do kiedy kupić prezenty w sieci, aby paczki dotarły na czas?​Ponad 6 tysięcy kurierów, którzy pracują nawet w soboty, doręcza paczki w okresie przedświątecznym - poinformował Jerzy Garycki, dyrektor Pionu Operacji Logistycznych Poczty Polskiej. Rzecznik prasowy Poczty Polskiej Justyna Siwek przypomina z kolei, że "zakupy w sieci najlepiej zrealizować przed 15 grudnia".


[więcej]


05.12.2018 13:01

Zaostrzenie handlu w niedzielę nie tak szybko

Zaostrzenie handlu w niedzielę nie tak szybko Zaostrzenie zakazu niedzielnego handlu odłożone co najmniej o tydzień. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński - na wniosek klubu Kukiz'15 - zdjął z porządku obecnego posiedzenia Sejmu projekt ustawy w tej sprawie. Chce żeby Biuro Analiz Sejmowych przeanalizowało wszystkie wątpliwości.


[więcej]


05.12.2018 13:01

Droższe "mleko" sojowe, kokosowe, migdałowe? W planach podwyżka VAT

Droższe Za rok podatek od mleka roślinnego wzrośnie z 5 do 23 proc. Odczują to w swoich portfelach osoby uczulone na mleko zwierzęce i z nietolerancją laktozy - donosi "Rzeczpospolita". Również wielu wegan w swojej diecie unika produktów odzwierzęcych.


[więcej]


05.12.2018 8:01

USA: Doradca prezydenta chce zaostrzenia kar za kradzież własności intelektualnej

USA: Doradca prezydenta chce zaostrzenia kar za kradzież własności intelektualnej​Zaostrzenia kar za kradzież amerykańskiej własności intelektualnej chce doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton. Jego zdaniem towary oparte na skradzionej technologii i patentach powinny być objęte całkowitym zakazem eksportu do USA.


[więcej]


05.12.2018 8:01

Andrzej Duda: Węgiel to największy skarb Polski. Nie pozwolę zamordować polskiego górnictwa

Andrzej Duda: Węgiel to największy skarb Polski. Nie pozwolę zamordować polskiego górnictwaWęgiel to największy skarb Polski - ogłosił prezydent Andrzej Duda w małopolskich Brzeszczach, gdzie razem z górnikami z Tauronu Wydobycie świętował Barbórkę. "Proszę się nie martwić: dopóki ja pełnię w Polsce urząd prezydenta, nie pozwolę na to, aby ktokolwiek zamordował polskie górnictwo" - zadeklarował. Odnosząc się zaś do trwającego w Katowicach szczytu klimatycznego COP24, stwierdził, że "jesteśmy tam także po to, żeby mówić prawdę w sposób wolny od poprawności politycznej, dyktowanej bardzo często przez obce - nie nasze, nie polskie -...


[więcej]


04.12.2018 8:01

"DGP": Szpitale szukają leku na... drogi prąd

Niektóre placówki będą musiały zapłacić za energię ponad dwukrotnie więcej niż obecnie. W przypadku części z nich oznaczać to będzie koszty działalności wyższe o milion złotych rocznie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".


[więcej]


03.12.2018 13:01

Koniec geoblokowania. Sklepy internetowe nie mogą nas już dyskryminować

Koniec geoblokowania. Sklepy internetowe nie mogą nas już dyskryminowaćNastąpił koniec dyskryminowania Polaków w handlu internetowym. Od rana na terenie całej Unii Europejskiej obowiązują nowe unijne przepisy, zakazujące tak zwanego geoblokowania.


[więcej]


02.12.2018 18:01

Zapowiedzi ekonomiczne: Dyskusje o klimacie, cenach prądu i poszerzeniu zakazu handlu

Zapowiedzi ekonomiczne: Dyskusje o klimacie, cenach prądu i poszerzeniu zakazu handluJak będzie wyglądał nadchodzący tydzień w gospodarce? Czeka nas dyskusja o klimacie, gospodarce węglowej, cenach prądu oraz o niedzielnym handlu.


]]> [więcej]