Ekonomia


08.10.2018 18:01

Znamy laureatów nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii!

Znamy laureatów nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii!Tegoroczna nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii do podziału. Dla Amerykanów: Williama D. Nordhausa i Paula M. Romera.


[więcej]


08.10.2018 13:01

Znamy laureatów nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii!

Znamy laureatów nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii!Tegoroczna nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii do podziału. Dla Amerykanów: Williama D. Nordhausa i Paula M. Romera.


[więcej]08.10.2018 13:01

Ceny paliw w górę! Za diesla tyle co za benzynę

Ceny paliw w górę! Za diesla tyle co za benzynę Nowy tydzień przynosi kolejne podwyżki cen paliw, zwłaszcza dla właścicieli samochodów z silnikiem Diesla. Średnie ceny oleju napędowego zrównały się właśnie z cenami benzyny. Według ekspertów, będzie jeszcze gorzej.


[więcej]


07.10.2018 18:01

Nowy tydzień w gospodarce: Kolejne podwyżki cen paliw!

Nowy tydzień w gospodarce: Kolejne podwyżki cen paliw!Ekonomiczny Nobel, chmury nad światową gospodarką, oceny dla Polski od agencji ratingowych, a w kraju jeszcze droższe paliwa i interwencyjny skup jabłek. To spodziewane wydarzenia nowego tygodnia związane z gospodarką.


[więcej]


06.10.2018 18:01

W najbliższą niedzielę 7 października sklepy będą otwarte

W najbliższą niedzielę 7 października sklepy będą otwarteW najbliższą niedzielę 7 października sklepy będą otwarte. Zakaz handlu będzie obowiązywał w kolejne dwie niedziele.


[więcej]


05.10.2018 8:01

Przedsiębiorcy​ ściągną do Polski studentów Harvardu

Przedsiębiorcy​ ściągną do Polski studentów HarvarduPolska będzie ściągać do siebie studentów Uniwersytetu Harvarda, jednej z najsłynniejszych i najlepszych uczelni świata. Jak ogłosił w Nowym Jorku premier Mateusz Morawiecki, studentów mają uczyć prezesi największych polskich spółek.


[więcej]


04.10.2018 18:01

Orlen: Rynek oleju napędowego powiększył się o 30 proc.

Orlen: Rynek oleju napędowego powiększył się o 30 proc.O 30 procent powiększył się w ostatnich dwóch latach legalny rynek obrotu olejem napędowym. PKN Orlen informuje, że jest to efekt przepisów eliminujących szarą strefę zaproponowanych przez rząd Mateusza Morawieckiego.


[więcej]


04.10.2018 8:01

"Rzeczpospolita": Miliardy tracone na kontach

Polacy są już tak znudzeni niskimi zyskami z lokat, że coraz częściej zostawiają pieniądze na nieoprocentowanych depozytach. Tracą przez to miliardy i jednocześnie ułatwiają bankom osiąganie wyższych zysków - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".


[więcej]


04.10.2018 8:01

​Rosyjsko-amerykańska gazowa wojna o Europę

​Rosyjsko-amerykańska gazowa wojna o EuropęRosjanie chcą sprzedawać Europie głównie Niemcom jeszcze więcej gazu. W tym właśnie celu chcą dokończyć za rok rozbudowę gazociągu Nord Stream przez Bałtyk. Amerykanie grożą sankcjami przeciwko firmom z zachodu Europy, które będą współpracować przy realizacji projektu i oferują Europie swój gaz skroplony, który na razie płynie w zbiornikach statków do Wielkiej Brytanii i do Polski. Władimir Putin kusi więc Zachodnią Europę stałymi dostawami i wspólnymi interesami surowcowymi. A Donald Trump powtarza, że zwłaszcza Niemcy zamierzają popaść w...


[więcej]


03.10.2018 18:01

25 tys. ofert specjalnych na Dzień Własnego Biznesu

25 tys. ofert specjalnych na Dzień Własnego BiznesuJuż 9 października odbędzie się Dzień Własnego Biznesu - święto małych i średnich przedsiębiorców. Z tej okazji na konsumentów czekać będzie 25 tys. ofert specjalnych - w tym promocje, rabaty i gratisy w sklepach i lokalach w całym kraju.


[więcej]