Ekonomia


27.08.2018 13:01

"DGP": Podatkowe trzęsienie ziemi: Exit tax i opodatkowanie kryptowalut

Zmiany w PIT i CIT, nowy podatek od wyprowadzki z Polski, opodatkowanie kryptowalut; Ministerstwo Finansów proponuje rewolucyjne zmiany, i to już od 1 stycznia 2019 roku - pisze o najnowszym projekcie zmian w podatkach, przygotowanym przez MF, poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".


[więcej]


25.08.2018 18:01

Poszkodowani w aferze GetBack spotkają się z przedstawicielami kancelarii premiera

Poszkodowani w aferze GetBack spotkają się z przedstawicielami kancelarii premieraW czwartek odbędzie się spotkanie przedstawicieli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z poszkodowanymi w aferze GetBack. Poinformowało o tym Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack. Rozmowy w siedzibie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie organizuje Rzecznik Finansowy Aleksandra Wiktorow.


]]> [więcej]25.08.2018 13:01

Zakaz handlu w niedziele. Czy jutro zrobimy zakupy?

Zakaz handlu w niedziele. Czy jutro zrobimy zakupy?Sklepy będą otwarte w dwie najbliższe niedziele - 26 sierpnia oraz 2 września. Zakaz handlu będzie obowiązywał w następne trzy niedziele - kolejno 9, 16 oraz 23 września.


[więcej]


25.08.2018 8:01

Ryanair będzie pobierał opłatę za bagaż podręczny. Zmiany już od listopada

Ryanair będzie pobierał opłatę za bagaż podręczny. Zmiany już od listopadaRyanair kończy z długoletnią praktyką, która zezwalała pasażerom wziąć na pokład samolotu ważący do 10 kg bagaż za darmo. Teraz usługa ta będzie płatna.


[więcej]


24.08.2018 8:01

Tesco zamyka w Polsce 13 sklepów. To likwidacja 2 tys. stanowisk pracy

Tesco zamyka w Polsce 13 sklepów. To likwidacja 2 tys. stanowisk pracy Lider brytyjskiego rynku spożywczego Tesco, który potwierdził w czwartek informację o planowanym zamknięciu w Polsce 13 sklepów, przeszedł w ostatnich latach znaczną transformację, skupiając na rynku brytyjskim i ograniczając ekspansję międzynarodową. Zamknięcie sklepów oznacza likwidację do 2,2 tys. stanowisk pracy w Polsce.


[więcej]


24.08.2018 8:01

Brexit na twardo? Kierowcy ciężarówek muszą liczyć się z "całkowitym, kompletnym chaosem"

Brexit na twardo? Kierowcy ciężarówek muszą liczyć się z Światowa Organizacja Transportu Drogowego (IRU) ostrzegła, że brytyjscy i europejscy kierowcy ciężarówek muszą liczyć się z "całkowitym, kompletnym chaosem" w przypadku załamania się negocjacji między Wielką Brytanią a Unią Europejską ws. Brexitu.


[więcej]


23.08.2018 18:01

Wojna celna trwa. Chiny odpowiadają USA wet za wet

Wojna celna trwa. Chiny odpowiadają USA wet za wetUSA w czwartek wprowadziły w życie drugą partię karnych 25-procentowych ceł na chińskie towary warte 16 mld dolarów rocznie. Chiny odpowiedziały tym samym - nałożyły taryfy odwetowe na amerykański eksport o podobnej wartości. Na amerykańskiej liście oclonych chińskich towarów znajdują się m.in. pojazdy, tworzywa sztuczne i chemikalia. Z kolei na chińskiej liście oclonych amerykańskich towarów są m.in. węgiel, autobusy i sprzęt medyczny.


[więcej]


23.08.2018 8:01

We wrześniu zastrajkują pracownicy LOT-u. Rzecznik: Związki kolejny raz igrają losem spółki

We wrześniu zastrajkują pracownicy LOT-u. Rzecznik: Związki kolejny raz igrają losem spółkiWe wrześniu będzie akcja strajkowa w liniach lotniczych LOT. Taką decyzje podjęło walne zgromadzenia największych związków zawodowych w spółce. W maju akcja nie doszła do skutku, bo związkom zawodowym sąd wydał zakaz. Został on jednak cofnięty przez Sąd Apelacyjny. Nie wyznaczono jednak dokładnej daty, kiedy piloci i personel pokładowy odstąpią od pracy.


[więcej]


22.08.2018 18:01

We wrześniu będzie strajk pracowników LOT-u. To już zdecydowane

We wrześniu będzie strajk pracowników LOT-u. To już zdecydowaneWe wrześniu będzie akcja strajkowa w liniach lotniczych LOT. Taką decyzje podjęło walne zgromadzenia największych związków zawodowych w spółce. W maju akcja nie doszła do skutku, bo związkom zawodowym sąd wydał zakaz. Został on jednak cofnięty przez Sąd Apelacyjny. Nie wyznaczono jednak dokładnej daty, kiedy piloci i personel pokładowy odstąpią od pracy.


[więcej]


21.08.2018 18:01

Resort finansów USA wprowadza nowe sankcje wobec Rosji. M.in. za działalnością cybernetyczną

Resort finansów USA wprowadza nowe sankcje wobec Rosji. M.in. za działalnością cybernetycznąResort finansów USA nałożył nowe sankcje na Rosję w związku z jej działalnością cybernetyczną i "związaną z Koreą Północną". Restrykcje obejmą dwoje Rosjan oraz trzy firmy rosyjskie i słowacką - poinformowało ministerstwo w komunikacie.


[więcej]