Ekonomia


06.04.2018 8:01

Nowy pomysł Ministerstwa Finansów ws. kontroli. Będzie niższa kara

Nowy pomysł Ministerstwa Finansów ws. kontroli. Będzie niższa kara​Firma, która na początku kontroli celno-skarbowej sama skoryguje deklarację, zapłaci fiskusowi niższą karę - pisze "Rzeczpospolita".


[więcej]


05.04.2018 18:01

Ministerstwo rodziny zapewnia: Nie będzie zmian w programie "Rodzina 500 plus"

Ministerstwo rodziny zapewnia: Nie będzie zmian w programie "W moim resorcie nie trwają żadne prace, które zmieniałyby zasady wypłaty świadczenia wychowawczego z programu "Rodzina 500 plus" - twierdzi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. "Doniesienia medialne, dotyczące wydłużenia czasu wypłacania świadczenia wychowawczego 500 plus (do 25 r.ż. dla uczących się) oraz zmiany wysokości progu dochodowego w przyznawaniu tego świadczenia na pierwsze dziecko są nieprawdziwe" - dodaje.


[więcej]


05.04.2018 13:01

Szykują się zmiany w programie 500 plus? "PiS nie działa pod wybory"

Szykują się zmiany w programie 500 plus? Od początku zapowiadaliśmy, że jeżeli będzie dobra sytuacja budżetu, to będziemy chcieli rozwijać program 500 plus, tak jak inne programy społeczne - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. W czwartkowym wydaniu "Super Expressu" ukazał się artykuł "500+ po nowemu" sugerujący, że w programie zajdą rewolucyjne zmiany. "Rząd PiS i Jarosław Kaczyński już 14 kwietnia podczas konwencji mają ogłosić ważne zmiany w swoim sztandarowym programie!" - można było wyczytać w gazecie.


[więcej]


05.04.2018 8:01

Największy na świecie park wodny na sprzedaż. Za 300 mln euro

Największy na świecie park wodny na sprzedaż. Za 300 mln euroTropical Islands, leżący 60 km od Berlina park wodny zostanie wystawiony na sprzedaż. Jak podaje dziennik "Handelsblatt", mowa jest o 300 mln euro.


[więcej]


05.04.2018 8:01

Spór o "ulgę za złe długi". Będzie blokada sztandarowego projektu?

Spór o ​Ministerstwu Finansów nie podoba się poszerzenie tzw. ulgi na złe długi. Resort przedsiębiorczości walczy o jej wdrożenie - pisze "Puls Biznesu". Jak informuje gazeta, chodzi o projekt ustawy o uproszczeniach podatkowych i gospodarczych dla firm, nazywany też "trzecim pakietem Morawieckiego".


[więcej]


04.04.2018 8:01

Wojna handlowa USA - Chiny. Pekin zapowiedział odwet

Wojna handlowa USA - Chiny. Pekin zapowiedział odwetChińskie ministerstwo handlu skrytykowało ogłoszenie przez USA listy 1300 towarów z ChRL, które mają zostać objęte 25-procentowymi cłami karnymi, i zapowiedziało rychły odwet o takiej samej sile - przekazała państwowa chińska agencja prasowa Xinhua.


[więcej]


04.04.2018 8:01

Dobre prognozy w sprawie cen żywności. Co potanieje najbardziej?

Dobre prognozy w sprawie cen żywności. Co potanieje najbardziej? ​Nadchodzi chwila wytchnienia po galopujących podwyżkach cen z 2017 r. Do końca czerwca jaja potanieją o 21 proc., a mleko o 8 proc. - podaje środowa "Rzeczpospolita".


[więcej]


03.04.2018 13:01

KGHM Polska Miedź szuka prezesa i wiceprezesa. Ruszyły przesłuchania

KGHM Polska Miedź szuka prezesa i wiceprezesa. Ruszyły przesłuchania We wtorek, w KGHM Polska Miedź, rozpoczęły się przesłuchania kandydatów na prezesa i wiceprezesa spółki. Rada Nadzorcza zaplanowała na spotkania i rozmowy trzy dni, nie oznacza to jednak, że przesłuchania zakończą się sukcesem. Powodem są polityczne kłótnie w Prawie i Sprawiedliwości.


[więcej]


03.04.2018 8:01

Duże spadki na Wall Street. Powód: Obawy przed wojną handlową

Duże spadki na Wall Street. Powód: Obawy przed wojną handlową Na Wall Street notowano znaczące spadki. Wczesnym poniedziałkowym popołudniem w czasu lokalnego indeks Dow Jones stracił ponad 600 pkt. Inwestorzy, którzy boją się wojny handlowej, zareagowali na decyzję Pekinu o cłach odwetowych na dobra amerykańskie - pisze AP.


[więcej]


30.03.2018 8:01

Renault i Nissan połączą się w jedną firmę? Rozmowy trwają

Renault i Nissan połączą się w jedną firmę? Rozmowy trwająKoncerny motoryzacyjne Renault i Nissan Motor prowadzą rozmowy w sprawie fuzji - podała agencja Bloomberg. W wyniku transakcji miałaby powstać jedna firma, co zakończyłoby trwający od dwudziestu lat sojusz obu producentów aut.


[więcej]