Ekonomia


27.02.2018 18:00

Orlen chce przejąć Lotos. Jest list intencyjny w tej sprawie

Orlen chce przejąć Lotos. Jest list intencyjny w tej sprawie"PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia kontroli kapitałowej przez PKN Orlen nad Grupą Lotos w drodze nabycia bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. akcji Lotosu" - poinformował PKN Orlen w komunikacie.


[więcej]


27.02.2018 13:00

Orlen przejmie Lotos? Jest list intencyjny w tej sprawie

Orlen przejmie Lotos? Jest list intencyjny w tej sprawie„PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia kontroli kapitałowej przez PKN Orlen nad Grupą Lotos w drodze nabycia bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. akcji Lotosu” - poinformował PKN Orlen w komunikacie.


[więcej]


27.02.2018 8:00

Li Shufu z wizytą w Niemczech. Stał się największym udziałowcem Daimlera

Li Shufu z wizytą w Niemczech. Stał się największym udziałowcem DaimleraPan Li w Niemczech. Rozmawia o swoim nowym nabytku: kupionych za dziewięć miliardów dolarów udziałach w koncernie Daimler. Prezes chińskiej firmy odwiedza dziś wieżowiec w Stuttgarcie, na którego dachu obraca się gwiazda Mercedesa, a także siedzibę rządu federalnego w Berlinie.


[więcej]


27.02.2018 8:00

​Nie oddzwaniaj na egzotyczne numery. Pojawiło się nowe oszustwo

​Nie oddzwaniaj na egzotyczne numery. Pojawiło się nowe oszustwoUważajcie na telefony z egzotycznych numerów. W ostatnich godzinach oszuści znowu masowo dzwonią do Polaków - ostrzegają firmy telekomunikacyjne. Wysyłają krótki sygnał, a jeśli oddzwonimy, możemy stracić dużo pieniędzy.


[więcej]


26.02.2018 18:00

Prace nad ustawą frankową odmrożone

Prace nad ustawą frankową odmrożonePosłowie z sejmowej komisji finansów odmrozili dziś prace nad ustawą o wsparciu kredytobiorców. Wybrali też nowego szefa zajmującej się tym podkomisji nadzwyczajnej, posła PiS Tadeusza Cymańskiego. Ten studzi jednak emocje.


[więcej]


25.02.2018 18:00

​Rewolucja w programie Mieszkanie Plus. Jakie będą dopłaty?

​Rewolucja w programie Mieszkanie Plus. Jakie będą dopłaty?​Rewolucja w rządowym programie Mieszkanie Plus, obniżenie opłat komorniczych i większe bezpieczeństwo osób inwestujących pieniądze w fundusze. To wszystko czeka nas w przyszłym tygodniu.


[więcej]


25.02.2018 8:00

Hiszpańskie media: Planowane reformy UE mogą uderzyć w Polskę i Węgry

Hiszpańskie media: Planowane reformy UE mogą uderzyć w Polskę i WęgryHiszpańskie media podsumowują piątkowy szczyt UE twierdzeniem, że Niemcy i Francja umacniają swój sojusz kosztem innych członków Unii. Odnotowują, że planowane przez oś Berlin-Paryż reformy unijne mogą uderzyć w kraje takie jak Polska i Węgry.


[więcej]


22.02.2018 13:00

Już 11 marca pierwsza niedziela z zamkniętymi sklepami

Już 11 marca pierwsza niedziela z zamkniętymi sklepami Ograniczenie niedzielnego handlu nie przywróci niedziel polskim rodzinom - tak jak w założeniu planował rząd. Pracować w dużych sklepach trzeba będzie nocami. Sieci handlowe mają już gotową strategię przed wejściem w życie nowych przepisów. Po raz pierwszy, sklepy nie będą pracować w niedzielę 11 marca.


[więcej]


22.02.2018 13:00

Morawiecki: Fuzja Orlenu i Lotosu pomogłaby w ekspansji polskiego kapitału

Morawiecki: Fuzja Orlenu i Lotosu pomogłaby w ekspansji polskiego kapitału​Potencjalna fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos pomogłaby w budowie skali i ekspansji polskiego kapitału - uważa premier Mateusz Morawiecki. W rozmowie z agencją Bloomberg zaznaczył jednak, że wszelkie decyzje w tej sprawie należą do rady nadzorczych i zarządów firm.


[więcej]


22.02.2018 8:00

Tusk nie chce wiązać wypłat unijnych z praworządnością

Tusk nie chce wiązać wypłat unijnych z praworządnościąDonald Tusk nie chce powiązania wypłat z budżetu Unii Europejskiej z kwestią praworządności. Szef Rady Europejskiej wysłał list do unijnych przywódców zapraszając na piątkowy szczyt poświęcony między innymi budżetowi po 2020 roku. Tusk nie wspomina w piśmie o powiązaniu wypłat praworządnością, a takie rozwiązanie zaproponowała w zeszłym tygodniu Komisja Europejska.


[więcej]