Ekonomia


04.06.2018 8:01

"DGP": Rząd otwiera się na imigrantów

Pozwolenia na pracę będą wydawane na pięć lat, a np. Filipińczycy i Wietnamczycy w ogóle nie będą ich potrzebowali – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Dobiegają końca negocjacje między resortami pracy, spraw wewnętrznych oraz inwestycji i rozwoju dotyczące strategii imigracyjnej. Jej częścią ma być nowelizacja ustawy o instytucjach rynku pracy – podaje gazeta.


[więcej]


04.06.2018 8:01

Nowy tydzień w ekonomii: Droższe paliwo i... Harleye

Nowy tydzień w ekonomii: Droższe paliwo i... HarleyeDroższe paliwo i... Harleye. Możliwa zmiana ratingu Polski i mało prawdopodobna - stóp procentowych. Angela Merkel pozna w tym tygodniu mało na razie znanego premiera Gisuseppe Contiego, ale w wywiadzie dla frankfurckiego dziennika już wykluczyła darowanie części długów Włochom - zauważa Michał Zieliński w zapowiedziach wydarzeń ekonomicznych nowego tygodnia.


[więcej]03.06.2018 13:01

Chiny: Owoce negocjacji z USA będą anulowane w przypadku sankcji

Chiny: Owoce negocjacji z USA będą anulowane w przypadku sankcjiPekin ostrzegł Waszyngton, że owoce negocjacji handlowych pomiędzy obydwoma krajami będą anulowane, jeśli USA wprowadzą karne taryfy na chiński eksport do Stanów Zjednoczonych - podała agencja Xinhua.


[więcej]


03.06.2018 13:01

Zrobimy niedzielne zakupy, czyli sklepy są dzisiaj otwarte!

Zrobimy niedzielne zakupy, czyli sklepy są dzisiaj otwarte!W kalendarzu niedziela 3 czerwca - niedziela handlowa, co oznacza, że swobodnie zrobimy dzisiaj zakupy w sklepach. Zgodnie z obowiązującymi od 1 marca przepisami, handel dozwolony jest jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca - z pewnymi wyjątkami.


[więcej]


02.06.2018 13:01

Trump w ogniu krytyki za cła na stal i aluminium. Będzie "otwarta konfrontacja" z republikanami?

Trump w ogniu krytyki za cła na stal i aluminium. Będzie Donald Trump w ogniu krytyki po wprowadzeniu - obowiązujących od 1 czerwca - odwetowych taryf celnych na stal i aluminium pochodzące z Unii Europejskiej, Kanady i Meksyku. Co ciekawe, decyzję prezydenta skrytykowali - jako krok godzący w sojusze Stanów Zjednoczonych - czołowi republikanie.


[więcej]


02.06.2018 13:01

Zrobimy niedzielne zakupy, czyli jutro sklepy będą otwarte!

Zrobimy niedzielne zakupy, czyli jutro sklepy będą otwarte!Sklepy będą jutro otwarte: niedziela 3 czerwca jest niedzielą handlową. Zgodnie z obowiązującymi od 1 marca przepisami, handel dozwolony jest jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca - z pewnymi wyjątkami.


[więcej]


02.06.2018 8:01

300 zł wyprawki dla uczącego się dziecka. Premier podpisał rozporządzenie

300 zł wyprawki dla uczącego się dziecka. Premier podpisał rozporządzeniePremier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie ws. wypłaty jednorazowego świadczenia w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka. Pieniądze mają być wypłacane w ramach programu "Dobry start".


[więcej]


01.06.2018 18:01

KNF ostrzega przed kryptowalutami. "A Ty kim będziesz, kiedy bańka pęknie?"

KNF ostrzega przed kryptowalutami. Komisja Nadzoru Finansowego prowadzi kampanię społeczną, której celem jest zwrócenie uwagi na ryzyka związane z inwestowaniem w kryptowaluty oraz na rynku Forex, a także uwrażliwienie na fakt, że na rynku finansowym nie można wierzyć podmiotom oraz osobom oferującym "szybki, pewny i wysoki zysk". Kampanię prowadzona jest pod hasłem "A Ty kim będziesz, kiedy bańka pęknie?".


[więcej]


01.06.2018 8:01

Od piątku USA będą egzekwować odwetowe cła na stal i aluminium z UE, Kanady i Meksyku

Od piątku USA będą egzekwować odwetowe cła na stal i aluminium z UE, Kanady i MeksykuOd 1 czerwca Stany Zjednoczone będą egzekwować odwetowe cła w wysokości 25 proc. na stal oraz 10 proc. na aluminium eksportowane do USA przez państwa UE, Kanadę i Meksyk - poinformował minister handlu USA Wilbur Ross. Odwetowe cła miały wejść w życie 1 maja, jednak prezydent USA Donald Trump zgodził się na opóźnienie ich wprowadzenia o miesiąc.


[więcej]


31.05.2018 8:01

"Sprawozdania finansowe zawierały rzetelne dane". Były prezes GetBack SA odpowiada na zarzuty KNF

"W okresie pełnienia przeze mnie funkcji prezesa zarządu - księgowość spółki była prowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami, a sprawozdania finansowe zawierały rzetelne dane" - zapewnia w oświadczeniu były prezes GetBack SA Konrad Kąkolewski, odpowiadając na zarzuty KNF.


[więcej]