Ekonomia


16.01.2019 13:01

UOKiK ostrzega przed internetowymi pseudopożyczkami firmy GELDOR

UOKiK ostrzega przed internetowymi pseudopożyczkami firmy GELDORUważajcie na oszustów podszywających się pod firmy pożyczkowe. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed firmą GELDOR Artur Karwot z Rybnika, która założyła co najmniej 81 stron internetowych.


[więcej]


15.01.2019 8:01

Związkowcy z JSW chcą spotkać się z premierem

Związkowcy z JSW chcą spotkać się z premieremPilnego spotkania z premierem domagają się związki zawodowe z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Górnicza Solidarność w specjalnym liście do Prezesa Rady Ministrów zwróciła się także o udzielenie wszelkich pełnomocnictw dotyczących górnictwa wiceministrowi Grzegorzowi Tobiszowskiemu. Związkowcy podkreślają, że stracili zaufanie do ministra Krzysztofa Tchórzewskiego.


[więcej]14.01.2019 13:01

​XX wiek - złota era wynalazków: od antybiotyków po bombę atomową

​XX wiek - złota era wynalazków: od antybiotyków po bombę atomowąKażdy wynalazek posuwa ludzkość do przodu. Niektóre z nich wprost rewolucjonizują świat, który już później nie jest taki sam. Bez nich nie istniałaby znana nam teraźniejszość.


[więcej]


14.01.2019 13:01

Prezes URE: Ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian

Prezes URE: Ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian​Ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian; jest niejasna i nie pozwala na równoważenie interesów różnych stron - ocenia prezes URE Maciej Bando. Ustawa to efekt wcześniejszych nieudanych interwencji; przy zgodzie co do interpretacji, nawet słabe prawo może działać dobrze - odpowiada przedstawiciel ME.


[więcej]


13.01.2019 18:01

Przyszłość stosunków gospodarczych z Chinami, ceny prądu i paliwa. Co czeka nas w ekonomii?

Przyszłość stosunków gospodarczych z Chinami, ceny prądu i paliwa. Co czeka nas w ekonomii?​Koniec spadków cen paliwa, sygnały o możliwych podwyżkach cen ciepła systemowego, a także wzrost napięcia w stosunkach polsko-chińskich, które zapewne przełoży się na stosunki gospodarcze z państwem, które zaczyna konkurować ze Stanami Zjednoczonymi o miano największej potęgi gospodarczej świata. To niektóre spodziewane wydarzenia gospodarcze nowego tygodnia.


[więcej]


12.01.2019 8:01

Ambitne plany Kraków Airport

Ambitne plany Kraków AirportKolejne rekordy, coraz więcej przewoźników oraz rozbudowa - to ambitne plany lotniska Kraków Airport.


[więcej]


11.01.2019 13:01

Suski: Trzeba ujawnić zarobki dyrektorów wszystkich banków w Polsce

Suski: Trzeba ujawnić zarobki dyrektorów wszystkich banków w PolsceTrzeba ujawnić zarobki dyrektorów wszystkich banków w Polsce, także prywatnych - mówi szef gabinetu premiera Marek Suski. Prawo i Sprawiedliwość pracuje nad ustawą o ujawnieniu zarobków w Narodowym Banku Polskim, po tym, jak bank sam nie ujawnił zarobków współpracowniczek prezesa.


[więcej]


10.01.2019 13:01

Były szef KNF w styczniu opuści areszt? Prokuratura zaprzecza słowom Glapińskiego

Były szef KNF w styczniu opuści areszt? Prokuratura zaprzecza słowom GlapińskiegoProkuratura Krajowa zaprzecza słowom prezesa Narodowego Banku Polskiego. Adam Glapiński, ku zaskoczeniu wszystkich ogłosił wczoraj, że były szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski w tym miesiącu opuści areszt.


[więcej]


10.01.2019 13:01

Specgrupa załata ustawę o cenach prądu? "Nikt samodzielnie jej nie ogarnie"

Specgrupa załata ustawę o cenach prądu? Minister energii zwołuje zespół, który ma pilnie załatać dziury w niedawno uchwalonej ustawie o cenach prądu, która ma zatrzymać podwyżki. Krzysztof Tchórzewski wezwał na pomoc urzędy regulacji energetyki, zamówień publicznych, ochrony konkurencji i konsumentów oraz prawników z państwowych spółek energetycznych. "To dlatego, że nikt samodzielnie tej nowej ustawy nie ogarnie" - mówi nam anonimowo jeden z członków tego zespołu.


[więcej]


10.01.2019 8:01

​Ile zarabiają prezesi banków centralnych na Zachodzie?

​Ile zarabiają prezesi banków centralnych na Zachodzie?Zarówno partie rządzące i opozycyjne w Polsce chcą wprowadzić jawność zarobków w NBP. A jak to wygląda w bankach na Zachodzie? Nasi dziennikarze sprawdzili, jak przedstawia się sytuacja w bankach centralnych w Wielkiej Brytanii, Francji i Stanach Zjednoczonych.


[więcej]