Ekonomia


17.04.2018 18:01

​Ogromne problemy GetBack. KNF bierze pod lupę znaną firmę windykacyjną

​Ogromne problemy GetBack. KNF bierze pod lupę znaną firmę windykacyjnąKomisja Nadzoru Finansowego bierze pod lupę znaną firmę windykacyjną GetBack. Spółka zwalnia zarząd, bo sama ma kłopoty finansowe. Jeżeli doszłoby do upadku, to inwestorzy, także ci mniejsi, mogą stracić nawet dwa miliardy złotych - ostrzegają eksperci. Na razie firma walczy o przetrwanie. Dzisiaj jej właściciele zdecydowali o wypuszczeniu nowych akcji, żeby zdobyć pieniądze.


[więcej]


17.04.2018 13:01

​Ogromne problemy GetBack. Czy inwestorzy stracą 2 miliardy złotych?

​Ogromne problemy GetBack. Czy inwestorzy stracą 2 miliardy złotych?Ogromne kłopoty firmy windykacyjnej GetBack. Spółka próbuje zdobyć pieniądze na przetrwanie, a równocześnie zwalnia prezesa. Jeżeli doszłoby do upadku, to inwestorzy, także ci mniejsi, mogą stracić nawet dwa miliardy złotych - ostrzegają eksperci.


]]> [więcej]


17.04.2018 8:01

Unia Europejska chce od USA odszkodowań za cła na stal i aluminium. Jest skarga do WTO

Unia Europejska chce od USA odszkodowań za cła na stal i aluminium. Jest skarga do WTOUnia Europejska stara się o odszkodowania od Stanów Zjednoczonych za ich cła importowe na stal i aluminium - wynika z opublikowanej w poniedziałek skargi do Światowej Organizacji Handlu (WTO). Waszyngton twierdzi, że cła te nie są sprzeczne z regułami WTO. Bruksela jednak, idąc w ślady Chin, ogłosiła, że nie uznaje uzasadnienia amerykańskich ceł względami "bezpieczeństwa narodowego", gdyż - jej zdaniem - rzeczywisty powód ich wprowadzenia to ochrona własnego przemysłu.


[więcej]


17.04.2018 8:01

Donald Trump oskarża: Rosja i Chiny obniżają wartość swoich walut. To niedopuszczalne!

Donald Trump oskarża: Rosja i Chiny obniżają wartość swoich walut. To niedopuszczalne!Donald Trump oskarżył Rosję i Chiny o prowadzenie "gry dewaluacji" ich walut, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych podnoszone są stopy procentowe, co umacnia dolara. Takie działania, jak wyjaśnia Reuters, prezydent USA postrzega jako nieuczciwe praktyki handlowe, czemu zresztą dał wyraz w swoim tweecie. "To niedopuszczalne!" - stwierdził. Faktem jest, że po nałożeniu na Moskwę kolejnych sankcji rubel stracił na wartości - powodem jednak była panika na giełdach.


[więcej]


16.04.2018 8:01

Polityka mocno wpłynie na nasze portfele. Odczujemy to szczególnie na stacjach benzynowych

Polityka mocno wpłynie na nasze portfele. Odczujemy to szczególnie na stacjach benzynowychW nowym tygodniu polityka będzie mocno wpływać na nasze portfele. Odczuć to mogą zwłaszcza kierowcy, a to sprawą wydarzeń w Syrii.


[więcej]


15.04.2018 13:01

Chcesz, żeby skarbówka przygotowała dla Ciebie PIT? To ostatni moment na złożenie wniosku

Chcesz, żeby skarbówka przygotowała dla Ciebie PIT? To ostatni moment na złożenie wnioskuDo 16 kwietnia można złożyć online wniosek PIT-WZ o sporządzenie deklaracji podatkowej za 2017 r. przez urząd skarbowy. Zdaniem resortu finansów zalety rozliczenia przez urząd skarbowy to m.in. oszczędność czasu i mniejsze ryzyko popełnienia błędów w deklaracji.


[więcej]


14.04.2018 18:01

Resort finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami. "Próba wyłudzenia danych"

Resort finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami. Resort finansów ostrzega internautów przed e-mailami informującymi o otrzymaniu "zwrotu pieniędzy za ostatni rachunek podatkowy". "Takie e-maile są próbą wyłudzenia danych i nie należy ich otwierać" - podkreśla ministerstwo w komunikacie.


[więcej]


14.04.2018 8:01

Agencja S&P potwierdziła rating Polski na poziomie "BBB+", perspektywa w górę do pozytywnej

Agencja S&P potwierdziła rating Polski na poziomie Agencja S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy i krótkoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "BBB+/A-2"- podała agencja w piątek w komunikacie. Perspektywę ratingów podniesiono do pozytywnej ze stabilnej.


[więcej]


12.04.2018 8:01

Amerykańskie sankcje mocno uderzają w Rosję

Amerykańskie sankcje mocno uderzają w RosjęWartość rubla spadła do poziomu najniższego od początku 2016 roku i wciąż tracą rosyjscy miliarderzy. To efekt ostatnich amerykańskich sankcji obejmujących oligarchów bliskich Władimirowi Putinowi, urzędników oraz przedsiębiorstwa. Objęto nimi 14 firm oraz 24 osoby, w tym miliarderów Olega Dieripaskę czy Wiktora Wekselberga. Następne tąpnięcie rosyjskiej gospodarki może nastąpić w chwili, gdy będzie narastał konflikt rosyjsko-amerykański w sprawie Syrii.


[więcej]


11.04.2018 8:01

Sankcje USA pokrzyżowały plany rosyjskiego ministerstwa finansów

Sankcje USA pokrzyżowały plany rosyjskiego ministerstwa finansów​Ministerstwo finansów Rosji odwołało, po raz pierwszy od 2,5 roku, przeprowadzenie emisji obligacji rządowych, powołując się na niesprzyjające warunki rynkowe. Cotygodniowa emisja miała być przeprowadzona 11 kwietnia.


[więcej]