Ekonomia


22.06.2018 13:01

Przed nami dwie niedziele handlowe. Najbliższa już pojutrze

Przed nami dwie niedziele handlowe. Najbliższa już pojutrze24 czerwca przypada niedziela handlowa - sklepy będą otwarte. W tym roku Polacy będą mogli zrobić zakupy jeszcze w 15 niedziel.


[więcej]


22.06.2018 8:01

"Rzeczpospolita": Stare czołgi wracają do służby

Agencja Mienia Wojskowego, która ma wyprzedawać majątek po wojsku, zaczęła zwracać go do armii - podaje czwartkowa "Rzeczpospolita". "Odpowiadamy na potrzeby Sił Zbrojnych" - tłumaczy cytowany przez gazetę prezes AMW Krzysztof Falkowski.


[więcej]22.06.2018 8:01

Eurogrupa porozumiała się ws. Grecji

Eurogrupa porozumiała się ws. Grecji Kredytodawcy Grecji porozumieli się w nocy z czwartku na piątek nt. warunków wyjścia tego kraju z programu pomocowego, w tym restrukturyzacji jego zadłużenia. Ateny powinny wypracowywać nadwyżkę pierwotną w budżecie przez najbliższe 42 lata.


[więcej]


21.06.2018 18:01

Kryzys na rynku malin trwa. "Ten sezon jest dla nas przegrany"

Kryzys na rynku malin trwa. "Ten sezon jest dla nas praktycznie przegrany" - mówią w rozmowie z RMF FM hodowcy malin. Wczoraj w Ministerstwie Rolnictwa prosili o interwencję, ale usłyszeli, że doraźnych działań nie będzie. Wielu plantatorów od poniedziałku nie zbiera owoców – to protest przeciwko niskim cenom w skupach.


[więcej]


21.06.2018 18:01

Czekasz na zwrot podatku? Uważaj na oszustów!

Czekasz na zwrot podatku? Uważaj na oszustów!Bank PKO BP i resort finansów ostrzegają przed przestępcami, którzy rozsyłają fałszywe e-maile, podszywając się pod Ministerstwo Finansów. Jeżeli dacie się nabrać, możecie stracić pieniądze z konta.


[więcej]


21.06.2018 18:01

"Czarny protest" pracowników banku Pekao SA. "Cel: skłonić zarząd, żeby podzielił się zyskami"

Członkowie trzech dużych związków zawodowych działających w banku Pekao SA przyszli do pracy ubrani na czarno. Domagają się lepszych warunków pracy.


[więcej]


20.06.2018 18:01

Rewolucja podatkowa. Ma być nowa ordynacja podatkowa

Rewolucja podatkowa. Ma być nowa ordynacja podatkowaMinisterstwo Finansów zapowiada rewolucję podatkową. W ciągu dwóch tygodni opublikuje projekt zupełnie nowej ordynacji podatkowej, czyli konstytucji podatkowej kraju. Prostej, jasnej i przejrzystej - reklamuje minister finansów Teresa Czerwińska.


[więcej]


20.06.2018 13:01

Baltic Pipe uniezależni nas od Rosji? Gaz z szelfu norweskiego ma popłynąć za 4 lata

Baltic Pipe uniezależni nas od Rosji? Gaz z szelfu norweskiego ma popłynąć za 4 lataJuż za cztery lata Polska ma być całkowicie niezależna od gazu z Rosji. Rząd ogłosił trasę budowy nowego gazociągu, tak zwanego Baltic Pipe, który ma biec z Danii po dnie Bałtyku do Niechorza. Gaz tłoczony nowym rurociągiem ma pokryć 2/3 krajowego zapotrzebowania i być gotowy jesienią 2022 roku.


[więcej]


20.06.2018 8:01

Naftohaz: Sąd w Londynie zezwolił na zamrożenie aktywów Gazpromu

Naftohaz: Sąd w Londynie zezwolił na zamrożenie aktywów GazpromuSąd Handlowy w Londynie zezwolił na zamrożenie aktywów rosyjskiego Gazpromu w Wielkiej Brytanii w odpowiedzi na wniosek, skierowany w tej sprawie przez ukraińską państwową spółkę paliwową Naftohaz - podała agencja Interfax-Ukraina.


[więcej]


19.06.2018 18:01

Trzymiesięczny areszt dla byłego prezesa GetBack i jego współpracownika

Trzymiesięczny areszt dla byłego prezesa GetBack i jego współpracownikaSąd Rejonowy dla Warszawy–Śródmieścia w Warszawie zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec b. prezesa GetBack Konrada K. Do aresztu trafi na trzy miesiące także Piotr B. – współpracownik byłego prezesa GetBack – dowiedział się reporter RMF FM.


[więcej]