Ekonomia


31.01.2019 8:01

Będzie nowelizacja ustawy o podwyżkach cen prądu. "Robimy krok do tyłu"

Będzie nowelizacja ustawy o podwyżkach cen prądu. ​Minister energii po wizycie w Brukseli zapowiada pilną nowelizację ustawy blokującej podwyżki cen prądu. "Robimy krok do tyłu" - mówi RMF FM Krzysztof Tchórzewski i wyjaśnia, że zastrzeżenia Komisji Europejskiej budziły ograniczenia roli Urzędu Regulacji Energetyki.


[więcej]


30.01.2019 13:01

Będzie nowelizacja ustawy blokującej podwyżki cen prądu. "Robimy krok do tyłu"

Będzie nowelizacja ustawy blokującej podwyżki cen prądu. ​Minister energii po wizycie w Brukseli zapowiada pilną nowelizację ustawy blokującej podwyżki cen prądu. "Robimy krok do tyłu" - mówi RMF FM Krzysztof Tchórzewski i wyjaśnia, że zastrzeżenia Komisji Europejskiej budziły ograniczenia roli Urzędu Regulacji Energetyki.


[więcej]30.01.2019 8:01

Sejmowa Komisja Finansów jest za jawnością zarobków w NBP

Sejmowa Komisja Finansów jest za jawnością zarobków w NBPKomisja Finansów publicznych zdecydowała, że rekomenduje Sejmowi uchwalenie ustawy, która wprowadzi jawność zarobków kadry kierowniczej w Narodowym Banku Polskim. Komisja rozpatrzyła trzy projekty ustaw w tej sprawie. Zaproponowała też poprawki do projektowanych zmian.


[więcej]


30.01.2019 8:01

Projekty ustaw dot. wynagrodzeń w NBP w komisji

Projekty ustaw dot. wynagrodzeń w NBP w komisjiSejmowa komisja finansów rozpoczęła prace nad trzema poselskimi projektami noweli ustaw o Narodowym Banku Polskim. Chodzi o projekty przygotowane przez PiS, PO-KO i Kukiz'15. Zmiany mają dotyczyć jawności oraz ustalenia wysokości wynagrodzeń osób na kierowniczych stanowiskach w NBP.


[więcej]


29.01.2019 13:01

Pekao: Prezes banku nie decyduje o udzielaniu kredytów

Pekao: Prezes banku nie decyduje o udzielaniu kredytówPrezes Michał Krupiński nie decyduje o udzielaniu kredytów przez Pekao SA - takie oświadczenie wydał bank w związku z publikacją "Gazety Wyborczej". "Gazeta" oskarżyła prezesa Pekao S.A. o to, że działa "na telefon" prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i w ten sposób ustala przyznanie kredytu powiązanej z partią rządzącą spółce Srebrna. Pieniędzy miały pójść na zbudowanie w centrum stolicy dwóch okazałych wieżowców.


[więcej]


29.01.2019 8:01

"Puls Biznesu": Tańszy prąd dla e-autobusów

Resort energii proponuje preferencyjne taryfy dla publicznego transportu drogowego. Kolejarze nie chcą być gorsi - informuje we wtorek "Puls Biznesu". Jak podaje dziennik, drożejący prąd zniechęca do rozwoju elektromobilności. "Ministerstwo Energii (ME) przedstawiło więc projekt rozporządzenia, dzięki któremu zwiększy się opłacalność zasilania autobusów elektrycznych" - czytamy w gazecie.


[więcej]


29.01.2019 8:01

Długa lista zarzutów ws. firmy Huawei. "Kradzież technologii"

Długa lista zarzutów ws. firmy Huawei. Ministerstwo sprawiedliwości USA przedstawiło firmie Huawei 13 zarzutów, związanych z łamaniem amerykańskich sankcji przeciwko Iranowi oraz dotyczących oszustw: bankowych, elektronicznych oraz kradzieży technologii.


]]> [więcej]


28.01.2019 18:01

KE chce dalszych wyjaśnień dot. ustawy obniżającej ceny prądu

KE chce dalszych wyjaśnień dot. ustawy obniżającej ceny prąduNie doszło do przełomu w rozmowach Warszawy z Brukselą w sprawie ustawy obniżającej ceny prądu. Komisja Europejska chce jak najszybciej dalszych wyjaśnień - przekazała naszej korespondentce rzeczniczka Komisji Europejskiej po spotkaniu ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego z unijnym komisarzem Miguelem Canete.


[więcej]


28.01.2019 18:01

"Gazeta Wyborcza": Chrześniak wiceprezesa PiS w KGHM. W tle afera z przetargami

"Chrześniak wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego został w ramach ‘dobrej zmiany’ dyrektorem w oddziale KGHM. Gdy przyłapano go na ustawianiu przetargów o wartości 3,2 mln zł, nie zawiadomiono prokuratury. Za to zwolniono zgłaszającego nadużycia" - donosi poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza". W odpowiedzi na publikację KGHM wydało oświadczenie, w którym stwierdza m.in., że "ustalenia pionu bezpieczeństwa nie wykazały, aby ingerencja dyrektora ds. technicznych miała znamiona działań celowych i nie wskazuje na próbę nadużycia zajmowanego stanowiska".


[więcej]


28.01.2019 13:01

Ustawa prądowa wciąż nie działa. Ministerstwo nie potrafi wyjaśnić wątpliwości

Ustawa prądowa wciąż nie działa. Ministerstwo nie potrafi wyjaśnić wątpliwości​Dziś mija równo miesiąc od uchwalenia przez Sejm ustawy prądowej, która miała zatrzymać podwyżki. I choć to dużo czasu, to ustawa wciąż nie działa, a do tego jest tak niejasna, że nawet ministerstwo nie potrafi wyjaśnić wątpliwości.


[więcej]