Ciekawostki


13.03.2020 18:04

Koronawirus. Australia: Szczególne hasło na niebie

Koronawirus. Australia: Szczególne hasło na niebieNa niebie nad Australią pojawił się szczególny napis. Ma on związek z epidemią koronawirusa.


[więcej]


05.03.2020 18:04

NASA publikuje panoramę Marsa w gigantycznej rozdzielczości

NASA publikuje panoramę Marsa w gigantycznej rozdzielczościNASA opublikowała niezwykłą panoramę Marsa. Obraz pochodzi z łazika Curiosity i został złożony z ponad tysiąca zdjęć. Fotografia jest wyjątkowa, bo jeszcze nigdy wcześniej nie mogliśmy ujrzeć "Czerwonej Planety" w tak gigantycznej rozdzielczości - 1,8 mld pikseli!


[więcej]01.03.2020 18:05

Domy pokryte lodem

Domy pokryte lodemPotężne zamiecie, jakie w ubiegłym tygodniu nawiedziły amerykański stan Nowy Jork, pozostawiły po sobie zimowy krajobraz. Domy znajdujące się nad jeziorem Erie zostały pokryte lodem.


[więcej]


27.02.2020 13:05

​Arbuzowy śnieg. Niezwykłe zjawisko na Antarktyce

​Arbuzowy śnieg. Niezwykłe zjawisko na AntarktyceWokół ukraińskiej stacji badawczej Akademik Wernadśkyj na Antarktyce od kilku tygodni naukowcy obserwują niezwykłe zjawisko. Śnieg otaczający placówkę zmienił barwę na czerwoną. Zamiast białego puchu ziemię przykrywa coś, co wygląda jak miąższ arbuza. Ukraińscy badacze już wiedzą, co powoduje te niezwykłe zmiany.


[więcej]


27.02.2020 8:05

Chiny: Znaleziono najstarszą roślinę. Ma miliard lat

Chiny: Znaleziono najstarszą roślinę. Ma miliard latW Chinach znaleziono skamieniałe szczątki wodorostu, który prawdopodobnie jest najstarszą, jak dotąd, rośliną odkrytą przez człowieka - czytamy w zagranicznych mediach, m.in. w CNN.


[więcej]


25.02.2020 13:05

Rzadki tęczowy wąż zauważony na Florydzie

Rzadki tęczowy wąż zauważony na FlorydzieW ubiegłym tygodniu w jednym z lasów na Florydzie zauważono tęczowego węża. Jak twierdzą eksperci, ten rzadki okaz nie był tam widziany od 50 lat.


]]> [więcej]


20.02.2020 13:05

Zabrała na pokład samolotu... konia

Zabrała na pokład samolotu... koniaNiemałe poruszenie wywołała pasażerka linii lotniczych American Airlines, która na pokład samolotu zabrała... konia.


[więcej]


19.02.2020 13:05

Pierwsze obchody Dnia Nauki Polskiej

Pierwsze obchody Dnia Nauki PolskiejW tym roku po raz pierwszy obchodzony jest Dzień Nauki Polskiej. Jako datę corocznych obchodów wyznaczono 19 lutego, czyli dzień urodzin Mikołaja Kopernika. Święto jest wyrazem uznania dla dokonań polskich naukowców, ma stanowić inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnić zainteresowanie nauką. Z tej okazji prezentujemy współczesnych naukowców, ich dokonania i badania.


[więcej]


18.02.2020 8:05

​Koniec z kolorowymi tatuażami w Europie?

​Koniec z kolorowymi tatuażami w Europie?Europejska Agencja Chemikaliów chce zakazać używania niektórych barwników. Tatuażyści obawiają się, że taka decyzja to zielone światło dla czarnego rynku.


[więcej]


18.02.2020 8:05

Nowa Zelandia: Pół miliona małż ugotowanych żywcem

Nowa Zelandia: Pół miliona małż ugotowanych żywcemSetki tysięcy małż zostało żywcem ugotowanych na wybrzeżu Nowej Zelandii. Jak alarmują naukowcy, około pół miliona mięczaków zostało wyrzuconych na piasek wskutek postępujących zmian klimatycznych.


[więcej]