Ciekawostki


13.04.2021 13:07

Zamiast karty implant pod skórą. Innowacyjny wynalazek przedsiębiorcy z Lublina

Zamiast karty implant pod skórą. Innowacyjny wynalazek przedsiębiorcy z LublinaWaży niespełna gram i jest mniejszy od pięciogroszówki, spełnia rolę karty płatniczej i... wszczepia się go pod skórę. Wojciech Paprota wymyślił i wprowadził na rynek innowacyjny implant. Sam go stosuje.


[więcej]


12.04.2021 18:07

90 lat od ukończenia budowy Empire State Building. Konsulat w Krakowie składa życzenia

90 lat od ukończenia budowy Empire State Building. Konsulat w Krakowie składa życzeniaW niedzielę minęło 90 lat od ukończenia budowy wieżowca Empire State Building, który po dziś dzień jest symbolem Nowego Jorku. Z tej okazji Konsulat USA w Krakowie zamieścił w sieci specjalne nagranie. To wyjątkowa wersja utworu "New York State of Mind".


[więcej]10.04.2021 8:07

Szwajcaria: Niezwykły widok na niebie

Szwajcaria: Niezwykły widok na niebieSzwajcarski helikopter wojskowy, w ramach ćwiczeń, transportował na uprzęży trzy konie. Ten niezwykły widok mogli obserwować mieszkańcy Saignelégier, gminy w kantonie Jura w Szwajcarii.


[więcej]


22.03.2021 13:07

Zrekonstruowano skomplikowany mechanizm starożytnego "komputera"

Zrekonstruowano skomplikowany mechanizm starożytnego Niezwykle skomplikowany mechanizm, składający się z metalowych tarcz i kół zębatych, jest świadectwem zaawansowanej wiedzy matematycznej i astronomicznej starożytnych uczonych greckich. Jego rekonstrukcję opisano w „Scientific Reports”.


[więcej]


13.03.2021 18:06

Zoo od miesięcy podejrzewało, że coś się rusza. Wreszcie są kangury!

Zoo od miesięcy podejrzewało, że coś się rusza. Wreszcie są kangury!Kiedyś będą olbrzymie, ale teraz są malutkie. Kangury z poznańskiego zoo właśnie pokazały się światu. Do tej pory ich opiekunowie tylko widzieli, że coś się rusza w torbach mam. Aż maluchy wychyliły głowy.


[więcej]


02.03.2021 18:07

Uzależnienie od smartfona wpływa na jakość snu

Uzależnienie od smartfona wpływa na jakość snuUzależnienie od smartfona skutkuje słabym snem - wynika z badania opublikowanego w piśmie naukowym "Frontiers in Psychiatry". Eksperci wymieniają sposoby walki z nadmiernym używaniem smartfonu czy internetu i radzą, co zrobić, by poprawić jakość snu.


[więcej]


20.02.2021 13:07

Najczęściej popełniane błędy językowe w polskim internecie

Najczęściej popełniane błędy językowe w polskim internecie"Napewno", "Wogóle", "na prawdę", "narazie" - tak piszą polscy internauci. Błędy mnożą się na wszystkich możliwych forach i platformach. Średnio co sześć sekund Polacy popełniają błąd językowy w internecie.


[więcej]


19.02.2021 18:07

​Rosja: Rozwiązano zagadkę niebieskich psów

​Rosja: Rozwiązano zagadkę niebieskich psówNa terenie obwodu niżnienowogrodzkiego widziano w ostatnich dniach psy o niebieskiej sierści. Rosyjscy chemicy zidentyfikowali barwnik, który odpowiada za nienaturalny odcień zwierząt.


[więcej]


18.02.2021 8:07

Tajlandia: Kupił ślimaki na obiad. Jeden z nich skrywał skarb

Tajlandia: Kupił ślimaki na obiad. Jeden z nich skrywał skarb40-letni Tajlandczyk Monthian Jansuk na targu owoców morza zrobił zakupy na rodzinny obiad. Jak się okazało, w skorupie jednego ze ślimaków znajdowała się warta fortunę perła.


[więcej]


17.02.2021 18:07

Tajlandia: Kupił ślimaki na obiad. Jeden z nich skrywał drogocenny skarb

Tajlandia: Kupił ślimaki na obiad. Jeden z nich skrywał drogocenny skarb40-letni Tajlandczyk Monthian Jansuk na targu owoców morza zrobił zakupy na rodzinny obiad. Jak się okazało, w skorupie jednego ze ślimaków znajdowała się warta fortunę perła.


[więcej]