Ciekawostki


08.01.2020 18:04

"Przegląd": ​Brązowe krowy dają czekoladowe mleko. Zaskakujące rzeczy, w które wierzymy

Przeczytałem niedawno fascynującą informację. W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badania opinii społecznej, w których pytano m.in. o to, skąd się bierze mleko czekoladowe. Ponad 7 proc. pytanych odpowiedziało, że pochodzi ono od brązowych krów.


[więcej]


07.01.2020 13:05

Niezwykłe spotkanie pary zakochanych 72 lata po pobycie w Auschwitz

Niezwykłe spotkanie pary zakochanych 72 lata po pobycie w AuschwitzCzekali na tę chwilę 72 lata. On jeszcze bardziej niż ona. David Wisnia i Helen Spitzer poznali się w Auschwitz, zakochali się w sobie, ale wyzwolenie obozu paradoksalnie ich rozdzieliło. Przez te wszystkie lata nurtowało go jedno pytanie: ile razy uratowała mu życie? W końcu się dowiedział.


[więcej]03.01.2020 8:04

Włochy: Rodzina zakupoholiczki szukała ratunku w sądzie. Zapadła decyzja

Włochy: Rodzina zakupoholiczki szukała ratunku w sądzie. Zapadła decyzja49-letnia Włoszka kompulsywnie kupowała kosztowne buty, torebki i ubrania. Obsesja przerodziła się w uzależnienie, zagrażające bytowi rodziny. Najbliżsi ratunku szukali w sądzie.


[więcej]


03.01.2020 8:04

Amerykanie spierają się o rok 2020 - czy rozpoczęła się nowa dekada?

Amerykanie spierają się o rok 2020 - czy rozpoczęła się nowa dekada?"Team Zero" i "Team 1" - podzieleni na te dwie grupy Amerykanie dyskutują, jak powinno liczyć się dekady i czy w środę rozpoczęła się nowa. W dyskusji padają argumenty matematyczne, historyczne i kulturowe.


[więcej]


02.01.2020 13:04

Pipa, Joint, Nutella i Rambo. Fantazja rodziców nie zna granic

Pipa, Joint, Nutella i Rambo. Fantazja rodziców nie zna granicUrząd Stanu Cywilnego w Katowicach poinformował, że najczęściej nadawanymi w mieście imionami są Jan i Zuzanna. Pojawiło się też wiele imion nietypowych, jak Merida, Horyw i Wiedzimin. Urzędnicy nie zgodzili się między innymi na Jointa, Kokę, Pipę, Nutellę i Batmana.


[więcej]


02.01.2020 8:04

"Holandia" przestaje istnieć. Kraj zmienia nazwę

​Nazwa "Holandia" od 1 stycznia 2020 roku przestała oficjalnie istnieć. Teraz krajowe urzędy, instytucje publiczne i firmy muszą używać nazwy "Niderlandy".


[więcej]


27.12.2019 18:04

Skradziono limuzynę, którą jeździł Józef Stalin

Skradziono limuzynę, którą jeździł Józef StalinRadziecka limuzyna, którą w przeszłości jeździł Józef Stalin, padła łupem złodziei. Zabytkowy samochód wyceniany jest na 2,5 mln euro.


[więcej]


25.12.2019 18:04

Jak Święta spędzają Amerykanie?

Jak Święta spędzają Amerykanie?Amerykanie obchodzą święta Bożego Narodzenia na setki różnych sposobów. Na Florydzie spotykają się na plażach, w Luizjanie wspólnie śpiewają kolędy, na zimnej Alasce gromadzą się przy kominkach, a na Hawajach Mikołaj przybywa w towarzystwie delfinów.


[więcej]


23.12.2019 18:04

Watykan: Amerykanin przebrany za papieża rzucił się na policjantów

Watykan: Amerykanin przebrany za papieża rzucił się na policjantów Przebrany za papieża 69-letni Amerykanin próbował wejść na plac Świętego Piotra z krzyżem w ręku. Gdy policjanci próbowali go wylegitymować, zaatakował ich. Mężczyzna został zatrzymany - podały lokalne media.


[więcej]


22.12.2019 18:04

Jak wyglądały święta w PRL-u? Archiwalne zdjęcia

Jak wyglądały święta w PRL-u? Archiwalne zdjęciaNiekończące się kolejki, w których stało się nie z pytaniem "co kupić?", ale "czy uda się kupić?". Towary na kartki i rzucane okazjonalnie pomarańcze i cytryny dla wybrańców, którzy mogli sobie na nie pozwolić. Nieograniczona kreatywność domowych gospodyń, by z tego, co jest, wyczarować wigilijną wieczerzę. Do tego zabawy choinkowe w równo skrojonych mundurkach i Dziadek Mróz albo Mikołaj w stroju… przerażającym. Jak wyglądało Boże Narodzenie w PRL-u? Zapraszamy do obejrzenia archiwalnych fotografii.


]]> [więcej]