Ciekawostki


20.07.2019 13:03

Mija pół wieku od historycznego lądowania człowieka na Księżycu

Mija pół wieku od historycznego lądowania człowieka na KsiężycuW sobotę mija 50 lat od załogowego lądowania na Księżycu. Mimo ogromnych postępów technologii, nikt nie powtórzył sukcesu misji Apollo i załogowych lotów na Księżyc.


[więcej]


19.07.2019 13:04

Silfra. Nurkowie między dwoma kontynentami

Silfra. Nurkowie między dwoma kontynentamiFascynujące zdjęcia nurków nurkujących w krystalicznie czystej wodzie między dwiema płytami tektonicznymi zrobiono w Silfrze. To szczelina utworzona między północnoamerykańską i euroazjatycką płytą tektoniczną. Znajduje się u wybrzeży Islandii.


[więcej]18.07.2019 13:04

Pojechali na ryby, znaleźli 50-letni list w butelce

Pojechali na ryby, znaleźli 50-letni list w butelceTata zabrał syna na wielką wyprawę na łososie, co samo w sobie było dla kilkulatka niezwykłą atrakcją. Nie spodziewali się jednak, że w morzu czeka na nich bardzo oryginalna niespodzianka. Paul Elliots i jego dziewięcioletni syn Jyah brali udział w zawodach wędkarskich w Talii, na południu Australii. W pewnym momencie chłopiec złapał coś na haczyk. Była to butelka w listem w środku.


]]> [więcej]


17.07.2019 13:03

Po fali upałów w Alpach powstało jezioro

Po fali upałów w Alpach powstało jezioroZdjęcie lazurowego jeziora, które pojawiło się we francuskich Alpach po fali czerwcowych upałów, opublikował w mediach społecznościowych alpinista Bryan Mestre. "Czas bić na alarm" - skomentował.


[więcej]


17.07.2019 8:03

Najstarszy na świecie list pisany ręką chrześcijanina

Najstarszy na świecie list pisany ręką chrześcijaninaNajstarszy na świecie list napisany ręką chrześcijanina to korespondencja dwóch braci z Egiptu. Pismo jest własnością uniwersytetu w Bazylei w Szwajcarii. Zostało zbadane i odczytane przez historyk Sabine Huebner.


[więcej]


16.07.2019 18:03

Efektowne, ale niebezpieczne lądowanie. Samolot tuż nad głowami turystów

Efektowne, ale niebezpieczne lądowanie. Samolot tuż nad głowami turystów Internet obiegło nagranie, na którym widać samolot przelatujący tuż nad głowami turystów na greckiej wyspie Skiathos.


[więcej]


16.07.2019 8:03

Gigantyczna meduza u wybrzeża Wielkiej Brytanii

Olbrzymią meduzę wielkości człowieka napotkała podczas nurkowania biolog Lizzie Daly u południowo-zachodnich wybrzeży Wielkiej Brytanii. Biolożka opisała spotkanie z tym niezwykłym stworzeniem jako "zapierające dech w piersiach".


[więcej]


12.07.2019 13:03

Szaman z Jakucji idzie na piechotę do Moskwy, by przepędzić Putina

Szaman z Jakucji idzie na piechotę do Moskwy, by przepędzić PutinaPutin to przedstawiciel sił ciemności, a rosyjska władza państwowa jest demoniczna i bezgraniczna - uważa Aleksandr Gabyszew. Ten 51-letni szaman z Jakucji idzie na piechotę do Moskwy, gdzie planuje dotrzeć w 2021 roku, by "przegnać Władimira Putina". Mężczyzna przeszedł już ponad 2 tys. km. Gabyszew ciągnie za sobą wózek, w którym na swoje ubranie, prowiant, piec i namiot. Jak relacjonują media, szaman spotyka się z pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców miejscowości, przez które przechodzi. Ludzie przychodzą do niego, by porozmawiać, ale...


]]> [więcej]


12.07.2019 13:03

W Polsce pojawił się nowy gatunek kleszcza. Może to mieć związek z ociepleniem klimatu

W Polsce pojawił się nowy gatunek kleszcza. Może to mieć związek z ociepleniem klimatuDo Polski trafił nowy rodzaj kleszcza. O odkryciu poinformowała grupa naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego. Po roku badań mają pewność, że przywędrował z zagranicy i ma to związek z ocieplaniem się klimatu. - Jest to coś nowego. Jest odkryte kilka stanowisk tego kleszcza. Nam udało się zabrać tych kleszczy naprawdę bardzo dużo. To było około 420 sztuk. Planujemy przebadać wszystkie zebrane przez nas kleszcze na obecność kilku najważniejszych patogenów, żeby zobaczyć, czy faktycznie mamy się czego bać – wyjaśniła Dorota Dwużnik z...


]]> [więcej]


09.07.2019 13:03

Książę William i księżna Kate poszukują pracownika. Dali ogłoszenie

Książę William i księżna Kate poszukują pracownika. Dali ogłoszenieChcesz pracować dla księcia Williama i księżnej Kate? Wnuk brytyjskiej królowej i jego żona poszukują koordynatora eventów, w których biorą udział. Oferta pracy o takiej treści pojawiła się na oficjalnych stronach internetowych rodziny królewskiej. Zadaniem koordynatora będzie pilnowanie harmonogramu spotkań, przypominanie parze książęcej o nadchodzących wydarzeniach i planowanie ich przebiegu.


[więcej]