Ciekawostki


01.07.2020 8:06

W sobotę Ziemia znajdzie się najdalej od Słońca

W sobotę Ziemia znajdzie się najdalej od SłońcaW najbliższą sobotę, 4 lipca, Ziemia znajdzie się w punkcie orbity najdalszym od Słońca. Będzie wtedy oddalona od naszej dziennej gwiazdy o 152,095 mln km.


[więcej]


26.06.2020 8:05

70-letni wędrowiec z Francji odnalazł się cudem. Przez pięć dni pił własny mocz

70-letni wędrowiec z Francji odnalazł się cudem. Przez pięć dni pił własny moczTo był cud. Rodzina 70-letniego wędrowca, który wybrał się na wyprawę w południowej Francji, a potem przez pięć dni nie dawał znaku życia, nie potrafi znaleźć innego słowa. Jak się okazało, w tym czasie mężczyzna mógł pić jedynie… własny mocz.


[więcej]19.06.2020 8:05

Ukraina: Mama dała synkowi na imię Zełenski. Na cześć prezydenta

Ukraina: Mama dała synkowi na imię Zełenski. Na cześć prezydentaOglądała program kabaretowy z udziałem obecnego prezydenta Ukrainy, śledzi informacje dotyczące szefa państwa i ceni prezydenta, ponieważ lubi on prawdę - tak mama małego Zełenskiego tłumaczy decyzję o wybraniu oryginalnego imienia dla swojego synka.


]]> [więcej]


17.06.2020 8:06

Matura w czasie pandemii. Duże zmiany, ale z tej tradycji Włosi nie zrezygnowali

Matura w czasie pandemii. Duże zmiany, ale z tej tradycji Włosi nie zrezygnowaliW tym roku z powodu pandemii Sars-Cov-2 egzaminy dojrzałości wyglądają inaczej niż zwykle. Włosi wybrali rozwiązanie inne niż Polacy - w Italii matura będzie miała formę wyłącznie ustną. Do egzaminu przystąpi pół miliona osób. Zaszło wiele zmian, ale jedno jest stałe: ostatnim chwilom przed maturą towarzyszy piosenka "Noc przed egzaminami".


[więcej]


15.06.2020 13:06

​Wielka Brytania: Kobieta wykluła trzy kaczuszki z jajek kupionych w supermarkecie

​Wielka Brytania: Kobieta wykluła trzy kaczuszki z jajek kupionych w supermarkecie29-letnia Brytyjka, w ramach eksperymentu, umieściła w inkubatorze kacze jaja kupione w supermarkecie. Po pewnym czasie z jaj wykluły się trzy kaczuszki, które kobieta nazwała Beep, Peep i Meep. Brytyjka obiecuje, że będą wiodły szczęśliwe życie razem z jej kurczakami - informuje BBC.


[więcej]


13.06.2020 8:06

​Greta Thunberg uwieczniona jako... pająk

​Greta Thunberg uwieczniona jako... pająkNiemiecki arachnolog Peter Jaeger nazwał pięć nowych gatunków z rodziny spachaczowatych "Thunberga", od nazwiska szwedzkiej aktywistki klimatycznej Grety Thunberg.


[więcej]


11.06.2020 18:06

Białe lwiątko w hiszpańskim ogrodzie zoologicznym

Białe lwiątko w hiszpańskim ogrodzie zoologicznymNazywa się Biały Król i ma 11 dni. Chociaż jego pierwsze dni na tym świecie nie były łatwe, lwiątko stało się ulubieńcem pracowników hiszpańskiego ogrodu zoologicznego.


[więcej]


04.06.2020 8:06

​Izraelska firma próbuje podbić USA "biblijnymi" batonikami z szarańczy

​Izraelska firma próbuje podbić USA Izraelska firma z branży spożywczej, zajmująca się przemysłową hodowlą owadów, próbuje podbić amerykański rynek. Pod koniec maja wypuściła w USA linie produktów z "biblijnym białkiem", czyli sproszkowaną szarańczą. Celem firmy jest trafienie w gust amerykańskich chrześcijan ewangelikalnych - informuje izraelski "Haaretz".


[więcej]


27.05.2020 18:06

Francja: Zaobserwowano 101 niezidentyfikowanych obiektów latających

Francja: Zaobserwowano 101 niezidentyfikowanych obiektów latających28 kwietnia Pentagon opublikował nagrania, na których można zaobserwować niezidentyfikowane obiekty latające. We Francji zaobserwowano 101 takich niewyjaśnionych przypadków w ciągu czterdziestu lat – pisze francuski dziennik "Le Figaro", powołując się na dane francuskich badaczy.


[więcej]


25.05.2020 8:06

Moskwa: Zmarł "aligator Hitlera". Miał 84 lata

Moskwa: Zmarł W moskiewskim ogrodzie zoologicznym zakończył życie aligator o imieniu Saturn, który trafił tam w 1946 roku z powojennego Berlina. O zwierzęciu krążyła legenda, że pochodził z prywatnego zoo Adolfa Hitlera. Saturn miał 84 lata.


[więcej]