Ciekawostki


23.05.2019 13:03

Zaskakujące odkrycie dotyczące kobiecego mózgu

Zaskakujące odkrycie dotyczące kobiecego mózguWedług niemieckich naukowców kobiecy mózg pracuje lepiej w ciepłych pomieszczeniach - podaje agencja Australian Associated Press.


[więcej]


18.05.2019 8:03

Nie żyje najsłynniejszy kot internetu - Grumpy Cat

Nie żyje najsłynniejszy kot internetu - Grumpy CatNie żyje słynna amerykańska kotka Grumpy Cat, nazywana najbardziej niezadowolonym, ale też najbogatszym zwierzakiem na świecie. Jej wizerunek wykorzystano często w memach internetowych.


[więcej]17.05.2019 13:03

"Czarne pszczoły" znów w Polsce. Czy są niebezpieczne?

Od 70 lat nikt w Polsce ich nie widział. Gatunek, który w 2002 roku został uznany w naszym kraju za wymarły, od niedawna jest obserwowany coraz częściej. Mowa o "czarnych pszczołach", a właściwie zadrzechni fioletowej (Xylocopa violacea).


[więcej]


12.05.2019 8:03

Ofiara Holokaustu z profilem na Instagramie. Projekt, o którym mówi cały świat

Ofiara Holokaustu z profilem na Instagramie. Projekt, o którym mówi cały światOd kilku dni głośno o Eva Stories, wyjątkowym projekcie na Instagramie. Jego bohaterką jest 13-letnia Eva Heymann, węgierska Żydówka, która trafiła do obozu Auschwitz. Dziewczynka prowadziła pamiętnik, którego treść ujrzała teraz światło dzienne. Jej losy dokumentowane są właśnie w mediach społecznościowych, by wiedzę o ludobójstwie w czasach II wojny światowej mieli nie tylko starsi, ale i młodzież.


[więcej]


11.05.2019 8:03

Główna nagroda Eurojackpot trafi do Polski i do Niemiec

Główna nagroda Eurojackpot trafi do Polski i do Niemiec90 mln euro - główna nagroda w europejskiej grze liczbowej Eurojackpot trafi po połowie do Nadrenii Północnej-Westfalii i do Polski. Kumulacja osiągnęła maksymalny pułap po siedmiu tygodniach, w których nikt nie zdobył głównej wygranej.


[więcej]


10.05.2019 18:03

​Hydrolog ostrzega przed sezonowymi brakami wody

​Hydrolog ostrzega przed sezonowymi brakami wodyChoć przewiduje się, że z powodu zmian klimatycznych w przyszłości będzie w Polsce więcej wody, to może jej brakować w krytycznych momentach, np. na wiosnę - powiedziała PAP prof. Renata Romanowicz z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.


[więcej]


10.05.2019 18:03

Symboliczny most w Wenecji

Symboliczny most w WenecjiPrzy okazji trwającego obecnie 58. Biennale Sztuki w Wenecji otwarto niezwykły most. Projekt autorstwa włoskiego artysty Lorenzo Quinna składa się z sześciu par dłoni. Każda z nich symbolizuje podstawowe wartości, jakimi są: przyjaźń, mądrość, pomoc, wiara, nadzieja i miłość.


[więcej]


09.05.2019 13:03

Opole: Nowa rzeźba Atlasa wzbudza emocje

Opole: Nowa rzeźba Atlasa wzbudza emocjeNa Wzgórzu Uniwersyteckim w Opolu stanął trzymetrowy, wykonany z piaskowca pomnik Atlasa. Rzeźba szybko zyskała rozgłos - komentujący zwracają uwagę na pewien niefortunny element.


[więcej]


08.05.2019 18:03

​Kawałek Stonehenge wraca na miejsce po ponad 60 latach

​Kawałek Stonehenge wraca na miejsce po ponad 60 latach​Kawałek Stonehenge został usunięty z neolitycznego kręgu podczas prac konserwatorskich przerodzonych w 1958 roku. To niewielki kawałek skały, który zezwoli uczonym na przeprowadzenie ważnych badań.


[więcej]


02.05.2019 18:03

Procesja z udziałem węży

Procesja z udziałem wężyWe włoskiej miejscowości Cocullo odbyła się procesja z udziałem węży na cześć św. Dominika, patrona miasta.


[więcej]