Ciekawostki


15.05.2018 8:03

8 najlepszych miejsc na świecie dla polskiego emeryta

8 najlepszych miejsc na świecie dla polskiego emerytaPortal Skyscanner przygotował zestawienie ośmiu najlepszych miejsc na świecie dla emeryta z Polski. Pod uwagę brano koszty życia, poziom bezpieczeństwa, funkcjonowanie służby zdrowia, gościnność mieszkańców, sprzyjającą aurę oraz miejscowe atrakcje.


[więcej]


13.05.2018 13:03

Leśnicy wyhodowali 250 klonów dębu Bartek

Leśnicy wyhodowali 250 klonów dębu Bartek Z inicjatywy leśników wyhodowanych zostało ponad 250 klonów najsłynniejszego drzewa w kraju - dębu Bartek. Sadzonki posłużą do uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości.


[więcej]


11.05.2018 18:03

Szpitalne jedzenie w Japonii. Zdjęcia, które podbijają sieć

Szpitalne jedzenie w Japonii. Zdjęcia, które podbijają siećNarzekamy na posiłki w polskich szpitalach? Japończycy nie mają takich problemów. Przekonała się o tym jedna z pacjentek, która opublikowała zdjęcia w sieci. Fotografie podbijają internet.


[więcej]


11.05.2018 13:03

Jak UFO wylądowało w Emilcinie. Minęło 40 lat

Jak UFO wylądowało w Emilcinie. Minęło 40 lat W małej wsi w województwie lubelskim obchodzono osobliwą rocznicę. Dokładnie 40 lat temu jeden z mieszkańców Emilcina miał spotkać pozaziemskie istoty. Ślad po tym zdarzeniu można oglądać do dziś.


[więcej]


10.05.2018 13:03

Przez 3 lata miała katar. Okazało się, że z nosa wyciekał jej płyn mózgowo-rdzeniowy

Przez 3 lata miała katar. Okazało się, że z nosa wyciekał jej płyn mózgowo-rdzeniowy​52-latka Amerykanka od kilku lat miała katar. A przynajmniej tak myślała. Kiedy przypadłość się pogorszyła, poszła do specjalistów. Dowiedziała się, że z nosa cieknie jej... płyn mózgowo-rdzeniowy.


[więcej]


03.05.2018 13:03

Królowa Elżbieta II odwiedziła prawnuka

Królowa Elżbieta II odwiedziła prawnuka Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II przybyła do Pałacu Kensington, by pierwszy raz spotkać się ze swoim narodzonym niedawno pranukiem. Królowa Elżbieta została przywieziona na miejsce helikopterem. W prezencie dla księżnej Kate, królowa przyniosła bukiet kwiatów.


]]> [więcej]


02.05.2018 18:03

Tnie włosy za pomocą ognia

Tnie włosy za pomocą ogniaKadir Demirel, właściciel salonu fryzjerskiego w Holandii porzucił nożyczki i zdecydował się na bardziej nietypową technikę - rozpylanie łatwopalnych płynów na włosach i ich podpalanie. Klienci są bardzo zadowoleni z efektów.


[więcej]


02.05.2018 13:03

Patryk Jaki i kiełbasa wyborcza

Patryk Jaki i kiełbasa wyborczaPatryk Jaki kilka dni po ogłoszeniu, że będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, ostro wziął się do pracy. W stolicy próbuje sprawdzonych sposobów - kiełbasy wyborczej. Tym razem nie jest to przenośnia.


[więcej]


02.05.2018 13:03

Pływająca elektrownia atomowa

Pływająca elektrownia atomowaPierwsza na świecie pływająca elektrownia atomowa "Akademik Łomonosow" jest holowana przez Bałtyk do Murmańska, gdzie zostanie zaopatrzona w paliwo nuklearne i przejdzie stosowne testy - podały rosyjskie media. Ekolodzy już ją nazwali "nuklearnym Titanikiem". Przeznaczoną dla Arktyki elektrownię "Akademik Łomonosow" wyekspediowano z Petersburga do Murmańska w sobotę, o czym poinformowali przedstawiciele koncernu Rosenergoatom, który zarządza rosyjskimi elektrowniami atomowymi.


]]> [więcej]


02.05.2018 8:03

Święto łowców węży w Abruzji przyciągnęło tysiące

Święto łowców węży w Abruzji przyciągnęło tysiące Tysiące osób zgromadziły się we wtorek na święcie łowców węży w Cocullo w Abruzji, w środkowych Włoszech. Obchodzone jest ono 1 maja ku czci świętego Dominika, opata, którego figura stoi w miasteczku. Tradycyjnie przed uroczystościami łapano w okolicy węże.


[więcej]