Ciekawostki


17.09.2019 13:04

Nowe gatunki największego płaza na świecie

Nowe gatunki największego płaza na świecieNaukowcy z Zoological Society of London i Muzeum Historii Naturalnej odkryli co najmniej dwa nowe gatunki salamandry olbrzymiej japońskiej - czytamy w "National Geographic".


[więcej]


16.09.2019 8:04

Na lotnisku w Palermo służy owczarek z wyjątkowym nosem do pieniędzy

Na lotnisku w Palermo służy owczarek z wyjątkowym nosem do pieniędzySłużący na lotnisku w Palermo na Sycylii owczarek niemiecki Goro perfekcyjnie wyczuwa zapach pieniędzy. Pies o wyjątkowych zdolnościach ma nieco ponad rok i jest pionierem w walce z przemytem gotówki - podkreśla dziennik "La Stampa".


[więcej]14.09.2019 8:04

Dziś na niebie "Księżyc Żniwiarzy"

Dziś na niebie Dziś na niebie dostrzec będzie można piękne zjawisko - wyjątkowo jasną pełnię Księżyca, nazywaną "pełnią Księżyca żniwiarzy".


[więcej]


12.09.2019 13:04

Tajemnica sprzed prawie 30 lat odkryta. Pomógł nastolatek

13-letni Max Werenka opływał w sierpniu kanadyjskie jezioro, kiedy natknął się na zatopiony samochód. Przez przypadek pomógł policjantom w rozwiązaniu zagadki sprzed prawie 30 lat.


[więcej]


09.09.2019 18:04

Propozycje nazwy dla "polskiej planety"

Propozycje nazwy dla Ciri, Wolin albo Boruta może się nazywać planeta, odkryta przez polskich astronomów pod kierownictwem prof. Andrzeja Niedzielskiego. Na nazwę planety i jej gwiazdy można głosować do końca października, wybierając spośród siedmiu propozycji zgłoszonych wcześniej przez Polaków.


[więcej]


31.08.2019 13:04

Włosi testują nowatorski środek na komary

Włosi testują nowatorski środek na komaryGrupa mieszkańców miejscowości w Piemoncie na północy Włoch na własnej skórze przetestowała plastry przeciwko komarom z materiału wykonanego metodą nanotechnologii. Władze mają nadzieję, że gdy znajdą skuteczną metodę walki z nimi, przyciągną więcej turystów.


[więcej]


30.08.2019 8:04

Najbezpieczniejsze miasta świata

Najbezpieczniejsze miasta świataBrytyjska Economist Intelligence Unit (EIU), firma zajmująca się prognozowaniem, badaniami i analizami ekonomicznymi przedstawiła w czwartek listę miast uznanych za najbezpieczniejsze na świecie. Według autorów raportu najbezpieczniejsze miasta uzyskały wysokie noty przede wszystkim za dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej, posiadanie dedykowanych zespołów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego, dobrą organizację policji na szczeblu lokalnym i za dobrą ochronę przed katastrofami naturalnymi.


[więcej]


28.08.2019 8:04

Wielka Brytania: Ciepło z metra zostanie wykorzystywane do ogrzewania domów

Wielka Brytania: Ciepło z metra zostanie wykorzystywane do ogrzewania domówCiepło z tuneli i korytarzy metra będzie wykorzystywane do ogrzewania londyńskich domów. Dzielnica Islington na północy miasta ogłosiła wprowadzenie nowatorskiego programu - w zamierzeniu tańszego dla mieszkańców i wiążącego się z niskimi emisjami CO2.


[więcej]


27.08.2019 8:04

Aparat leżał na dnie jeziora 11 lat. Poszukiwania zakończyły się sukcesem

Aparat leżał na dnie jeziora 11 lat. Poszukiwania zakończyły się sukcesemTydzień temu z jeziora Bełdany w Rucianem-Nidzie na Mazurach nurkowie wyłowili aparat fotograficzny. Odzyskane zdjęcia, które nim wykonano, mają 11 lat. Pomimo upływu czasu, aparat trafił do właścicielki.


[więcej]


22.08.2019 13:04

95-letnia pątniczka z Włoch dotarła do Częstochowy

95-letnia pątniczka z Włoch dotarła do Częstochowy95-letnia Emma Morosini, pątniczka z Włoch, dotarła już na Jasną Górę. Kobieta pokonała około tysiąc kilometrów ze swego rodzinnego miasta Castiglione della Stiviere nad jeziorem Garda, by dotrzeć do częstochowskiego sanktuarium. Jej niezwykłą pielgrzymkę opisuje Katolicka Agencja Informacyjna (KAI).


[więcej]