Ciekawostki


15.11.2018 18:03

Hitler obejmujący żydowską dziewczynkę. Historia niezwykłego zdjęcia

Hitler obejmujący żydowską dziewczynkę. Historia niezwykłego zdjęciaAnonimowa osoba za 11,5 tys. dolarów kupiła na aukcji w Maryland z Stanach Zjednoczonych zdjęcie Adolfa Hitlera obejmującego żydowską dziewczynkę - pisze RMF FM. Czarno-biała fotografia została zrobiona przez Heinricha Hoffmanna w 1933 roku. Miała służyć jako materiał propagandowy, ukazujący przywódcę nazistów jako najmilszą osobę na świecie.


[więcej]


09.11.2018 13:03

​69-letni Holender domaga się zmiany swojego wieku

​69-letni Holender domaga się zmiany swojego wiekuSkoro można zmienić płeć, to powinna być też możliwość zmiany swojego wieku - uważa 69-letni mówca motywacyjny Emile Ratelband i domaga się urzędowej korekty swojej daty urodzenia.


[więcej]07.11.2018 13:03

Żubry schodzą z gór, a koniki polskie przybrały zimową sierść

Żubry schodzą z gór, a koniki polskie przybrały zimową sierśćW Bieszczadach trwa sezonowa wędrówka żubrów do miejsc zimowania; z wyższych partii przemieszczają się w doliny. Z kolei od dwóch tygodni zimowe umaszczenie mają już koniki polskie w ich rezerwatowej hodowli w Nadleśnictwie Tuszyma k. Mielca.


[więcej]


29.10.2018 18:03

RMF: Księżyce pyłowe Ziemi istnieją. Polski astronom wiedział o tym 60 lat temu

RMF: Księżyce pyłowe Ziemi istnieją. Polski astronom wiedział o tym 60 lat temuKsiężyce pyłowe Ziemi, odkryte blisko 60 lat temu przez polskiego astronoma Kazimierza Kordylewskiego, faktycznie istnieją - donoszą na łamach czasopisma "Monthly Notices of the Royal Astronomical Society" węgierscy fizycy i astronomowie. Informacje o odkryciu tych obłoków pyłu pojawiły się w 1961 roku i w PRL-u nieco się o nich mówiło, potem temat jakby przycichł, bo niezmiernie trudno było je zobaczyć i ich istnienie poddawano w wątpliwość. Węgrzy przekonują teraz, że analiza polaryzacji odbitego od pyłu światła pokazała, że Kordylewski...


[więcej]


25.10.2018 13:04

Sportowcy i muzycy do samorządu. Komu się udało?

Sportowcy i muzycy do samorządu. Komu się udało?Na listach w tegorocznych wyborach samorządowych znalazło się wielu sportowców, muzyków i celebrytów, którzy poczuli w sobie duszę samorządowca. Komu się udało zdobyć zaufanie wyborców, a kto nie wywalczył mandatu?


[więcej]


23.10.2018 13:04

Polacy ustalili lokalizację bitwy pod Gaugamelą?

Polacy ustalili lokalizację bitwy pod Gaugamelą? Polscy naukowcy wytypowali lokalizację jednej z najważniejszych bitew starożytności. Do wielkiej bitwy pod Gaugamelą sprzed 2,3 tys. lat miało dojść na terenie dzisiejszego irackiego Kurdystanu, w okolicy Tell Gomel.


[więcej]


23.10.2018 13:04

Ludzie na całym świecie zjadają mnóstwo plastiku, nie wiedząc o tym

Ludzie na całym świecie zjadają mnóstwo plastiku, nie wiedząc o tymZjadamy go wraz z rybami i owocami morza, solą morską, a nawet piwem, miodem i wodą butelkowaną. Mikroplastik można znaleźć w stolcu ludzi z całego świata - poinformowali naukowcy podczas 26 Europejskiego Tygodnia Gastroentrologicznego (UEG) w Wiedniu.


[więcej]


17.10.2018 8:04

Włoscy naukowcy ustalili prawdziwą datę wybuchu Wezuwiusza?

Włoscy naukowcy ustalili prawdziwą datę wybuchu Wezuwiusza?Do katastrofalnego w skutkach wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery doszło nie w sierpniu, jak dotąd najczęściej sądzono, ale w październiku - ogłosili włoscy naukowcy. Wskazującą na to inskrypcje znaleźli na terenie wykopalisk w Pompejach.


[więcej]


16.10.2018 18:04

Konferencja Kaczyńskiego. Dziennikarzy dowieziono ciągnikiem

Na symboliczne rozpoczęcie przekopu Mierzei Wiślanej z udziałem Jarosława Kaczyńskiego dziennikarzy dowieziono ciągnikiem. Reporterzy nie omieszkali poinformować o tym na Twitterze.


[więcej]


15.10.2018 8:04

Krzysztof Zubrzycki Mistrzem Ortografii Polskiej 2018

Krzysztof Zubrzycki Mistrzem Ortografii Polskiej 2018 Krzysztof Zubrzycki został Mistrzem Ortografii Polskiej 2018. W niedzielnym dyktandzie, pisanym w Katowicach przez kilkaset osób, zrobił cztery błędy. Wicemistrzami zostali Adam Maciej Biniszewski (sześć błędów) oraz Joanna Krynicka (osiem).


[więcej]