Ciekawostki


08.01.2021 13:07

​Placek a duma narodowa

​Placek a duma narodowaNajlepszej pizzy na świecie nie robią już Włosi. Czy to uderzenie w ich tożsamość? - zastanawia się Mateusz Mazzini na łamach "Przeglądu".


[więcej]


23.12.2020 18:07

Ptak szybszy niż kierowca. Niemieccy policjanci nie mogli uwierzyć

Ptak szybszy niż kierowca. Niemieccy policjanci nie mogli uwierzyćNiemieccy funkcjonariusze nie mogli uwierzyć własnym oczom, kiedy przeglądali materiał z pomiarów prędkości. Okazało się, że na zdjęciu jest ptak. I do tego szybszy od kierowcy, który również przekroczył dozwoloną prędkość, za co został ukarany mandatem.


[więcej]16.12.2020 13:07

​Azjatyckie biedronki ninja atakują

​Azjatyckie biedronki ninja atakująOd 2006 r. przysparzają nam wielu problemów. Nietrudno wskazać winnego. To człowiek - czytamy w "Przeglądzie".


[więcej]


15.12.2020 13:07

Niezwykłe miejsca w Polsce. Czy znasz ich tajemnice?

Zachwycamy się zagranicznymi podróżami i zdjęciami znad lazurowych mórz, a tymczasem Polska pełna jest nieodkrytych skarbów. Czy znasz te miejsca i ich niezwykłe legendy?


[więcej]


09.12.2020 18:07

Kulisy życia polityków. Sprawdź, ile o nich wiesz

Zajmują lub zajmowali najważniejsze urzędy w państwie, od lat brylują w polskiej polityce. Choć wiele szczegółów z ich życia jest już powszechnie znanych, niektóre informacje mogą was zaskoczyć. Sprawdź, czy wiesz wystarczająco dużo na temat polskich polityków.


[więcej]


09.12.2020 8:07

Ofiary awokado. Jest coraz więcej skaleczeń, chirurdzy apelują

Ofiary awokado. Jest coraz więcej skaleczeń, chirurdzy apelująWraz z rosnącą popularnością awokado, rośnie liczba skaleczeń. Chirurdzy biją na alarm.


[więcej]


30.11.2020 8:07

"Najbardziej samotny słoń świata" wyrusza do azylu w Kambodży

Kaavan, nazwany "najbardziej samotnym słoniem na świecie" po wielu latach spędzonych w pakistańskim zoo, został przygotowany do podróży samolotem do rezerwatu w Kambodży, gdzie będzie miał zapewnione tak potrzebne towarzystwo innych przedstawicieli jego gatunku.


[więcej]


23.11.2020 18:07

Naukowcy alarmują: Dziobaki tracą siedliska. Przez suszę i działalność człowieka

Naukowcy alarmują: Dziobaki tracą siedliska. Przez suszę i działalność człowiekaSiedliska dziobaka australijskiego zmniejszyły się w ciągu trzech dekad o prawie jedną czwartą - informuje w poniedziałek BBC. Naukowcy z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii za przyczyny podają susze oraz działalność człowieka i apelują o większą ochronę gatunku.


[więcej]


19.11.2020 18:07

"Czarna owca" znów dostępna. Symboliczny sweter księżnej Diany w sprzedaży

Projekt brytyjskich projektantów Warm & Wonderful z 1979 roku rozsławiony przez księżną Dianę zyska drugie życie. Po dekadach sweter z czarną owcą ponownie trafi do sklepów - informuje CNN.


[więcej]


28.10.2020 13:07

Wszyscy chcą zrobić sobie tam zdjęcie. Niezwykłe miejsce w polskich Tatrach

Wszyscy chcą zrobić sobie tam zdjęcie. Niezwykłe miejsce w polskich TatrachJakie jest nowe ulubione miejsce w polskich Tatrach w tym roku? Zdjęcia na Instagramie nie zostawiają wątpliwości. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się w mediach społecznościowych Jaskinia Mylna.


[więcej]